BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Negrų mulkinimas

Neįsivaizduoju kas galėjo sugalvoti tokią akciją; Lietuva - Baltijos širdis? Rimtai. Idėjos autorius matyt turi nulį žinių iš geografijos ir istorijos. Kitaip nežinau kaip paaiškinti tokį sugalvotą absurdą.

Baltijos širdis geografine prasme, be jokios abejonės būtų vieta vidury jūros, jei reiktų susieti su konkrečia vieta, tai būtų Gotlando sala, vidury Baltijos jūros. Šios salos pagrindinis miestas Visby, vėl be jokios abejonės buvo Baltijos širdis. Miesto šlovės ir didybės likučių tebėra.

Jei suvoktume šios akcijos sumanytojų turėtą mintį Baltijos šalių centrą, vėlgi akcija yra melaginga. Nes Baltijos šalių (tai kas anksčiau buvo vadinama Pabaltijo respublikomis) centras, širdis be jokių abejonių yra Latvija, dar konkrečiau - Ryga. Neigti, teigti priešingai yra akivaizdžiausia demagogija, sąvokų keitimas. Ryga yra tikras didmiestis, esantis trijų valstybių centre, didžiausias mūsų, Baltijos šalių , regiono miestas, stambus finansų, pramonės ir kelių centras. Keliaujant iš šiaurės į pietus, ar atvirkščiai kelias beveik visada eis pro Rygą. Geografijos pradmenys, tiesą sakant…

Kitokių reikšmių Baltijos širdis negali turėti. Įsivaizduoti galima bet ką, bet visada reikia turėti realybės pojūti ir turėti konkrečias žinias, bent minimalias.

Tačiau žiūrime, ką akcijos sumanytojai propaguoja: „Lankydamiesi svetur nufotografuokite ženklą „Lietuva - Baltijos širdis” arba nufilmuokite praeivį, tariantį žodžius: „Lithuania – Heart of the Baltics“ (arba kita kalba).“. Kitaip tariant siūlo meluoti!

Na, jau matome melo rezultatus:

Autobusų stotelėje

Autobusų stotelėje

Jei sakysite, kad sumanytojai turi ką kitką omeny - prieštarausiiu, dėl priežasčių kurias aukščiau išvardijau. Na, o sumanytojų argumentai: “Ji – Baltijos pakrantėse užgimusios indoeuropietiškos baltų kultūros lopšys, 1253 metais įtvirtinto … bla bla bla ir t.t. ir pan.” tai išvis ne įtemą. Kaip tai susiję su Baltijos centru? Tiltas tarp vakarų ir rytų? Tai galioja visai Rytų Europai ir Rusijai. Baltų kultūros paveldo sergėtoja? Absurdas, bet tebūnie, bet kaip tai susiję su Baltijos centru? Naivu galvoti, kad Baltijos jūra yra kilusi nuo baltų termino, nes panašu, kad tik tokia idee fixe galėjo pastumėti šiam sumanymui, nes iš aprašymo nematau kitų argumentų kas galėjo pastumėti… Labai jau dažnai kartojama: Baltijos, baltų…

Autoriai pasiklydo tarp dabarties ir praeities, tarp sąvokų ir vietovių.

P.S. Terminą baltai sugalvojo kalbininkas Georg Nesselmann, 1845 metais. Lingvistikos pradmenys… Sukūręs pagal Baltijos jūros pavadinimą. Pats Baltijos jūros pavadinimas yra istorinis nesusipratimas ar atsitiktinumas - viduramžių metraštininkas ir bažnyčos veikėjas Adam Bremenesis gyvenęs 11 amžiuje kaip manoma klaidingai šalia Danijos esančių sąsiaurių: Lillebælt, Storebælt, Langelandsbælt, Fehmarnbælt jūros - Beltų jūros pavadinimą pritaikęs visai Rytų jūros (taip iki šiol vadinama germanų kraštuose) pavadinimui.  Šis nesusipratimus per raštus išplito, įsitvirtino kol galų gale ir lietuvių kalboje Baltijos jūrą vadiname Baltijos jūra. Nieko bendro su baltais čia nėra.

Rodyk draugams

Pilietinė akcija „Laisvė dviračiui“

Paimtas iš siauliai.lt

Paimta iš siauliai.lt

Tarybiniais laikais buvo toks populiarus šūkis: Šiauliai - dviračių miestas. Tam buvo ir pagrindas: Šiauliuose buvo vaikiškų dviračių gamykla, buvo nutiesti dviračių takai (to tuomet nebuvo kituose miestuose). Po nepriklausomybės paskelbimo kažkaip šis šūkis nunyko, bent tikrai rečiau buvo pradėtas naudoti (be reikalo, ne viskas kas buvo praeityje buvo blogai). Žodžiu įsigalėjo kitas: Šiauliai - Saulės miestas! Ar tai atitinka realybę? Hmmm… saulės Šiauliuose kaip ir Lietuvoje yra tiek kiek yra, ypatinga geografinė padėtimi kuri lemtų didesnį giedrų dienų skaičių Šiauliai nepasižymi. Bet tiek to… prieš kokį dešimtmetį patogiausias dviračių miestas Lietuvoje tapo neabejotinai Panevėžys: buvo nuteisti dviračių takai į aplinkinius priemesčius, sodus, įrengtos nuovažos, įremgti tuneliai po kelių pylimais, tam kad dviračių ir automobilių transporto srautai nesusikirstų. Ir pradžią davė tam entuziastas. Tačiau grįžtu prie Šiaulių. Taigi šiais metais Šiauliai vėl prisiminė, kad jis dviračių miestas. Ir vietoj to, kad sutvarkytų dviračių takus, Šiaulių valdžia ėmesi akcijos kuri skatintų naudojimąsį dviračiais. Ne ėmė tvarkyti takus, ne įrengė nuovažas (būtų į naudą mamoms su vaikų vėžimėliais, vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms), bet paskelbė pilietinę akciją (!) kuris paskaitintų nadojimąsį dviračiais. Įvykusios akcijos aprašymą rasite, pavyzdžiui, čia. Atrodo juk taip paprasta: sutvarkykite takus ir dviratininkų savaime atsiras, nes dabar galima rasti va tokių dviračių takų:

Dviračių takas Tilžės t.y. pagrindinėje gatvėje

Dviračių takas Tilžės t.y. pagrindinėje gatvėje

Žmonės matys atnaujinimą ir bent smalsumo vedami išsitrauks iš sandėliukų dviračius (na aš taip pasielgčiau). Bet ne… akcijomos, bet ne realiais darbais siekiama išspręsti problemas. Nerašyčiau, bet tokių kur kas labiau absurdiškų ir beprasmiškų akcijų visos Lietuvos mastu vyksta daugybė…

Rodyk draugams

Neįėjus pro duris, lipa per langą

Yra toks posakis. Jau rašiau kaip prieš šiauliečių norus gyvenančių Aido gatvėje stengiamasi įgrūsti du naujus daugiabučius prieš langus iškertant skverus. Nors gyventojai išsakė neigiamą poziciją, bet neatlyžtama, statybininkai ir abejinga Šiaulių miesto valdžia vėl bandys prastumti šią idėją. Įkastas naujas informacinis stendas:

Informacija apie teritorijų planavimą

Informacija apie teritorijų planavimą

Rodyk draugams

Aludariai meluoja

Mėgstu alų: visą aludarystės legendą, bet nemėgstu kai meluoja. Žinia, kuo senesnė alaus darykla tuo manoma, kad ši alaus darykla gamina geresnį alų. Juk per metus susikaupia patirtis. O jei bravoras iki šiol tebedirba, tai išvada - gamino puikų alų, nes nebankrutavo. Padorūs aludariai tradicijas, amžių, labai vertina, nes tai kuria reputaciją. O reputacijos už jokius pinigus nenusipirksi. Nebūtinai tai gali bravoras, vyndarystėje tas pats, kaip bet kurioje gamyboje. Senų alaus daryklų Lietuvoje taip pat yra. Vienos senos, kitos naujos, perėjusios iš rankų į rankas. Sutiksite, kad sena alaus darykla yra ta, kuri nepertraukiamai užsiėmė alaus virimu. Savininkai, nuosavybės forma žinoma galėjo keistis (ir keitėsi), bet turi išlikti veiklos tęstinumas. Sakykime galima rasti dokumentą, kad įsivaizduokim 1500 metais tokioje ir tokioje vietovėje karaliui leidus įsteigtas bravoras. Įsivaizduokim toliau: tarkim dabar t.y. 2010 metais žmogus ar įmonė toje pačioje vietoje randa bravoro pamatus. Ant jų pastato naują pastatą ir pradeda virti alų. Kas būtų jei teigtų: “mano bravorui 510 metų ir mano bravoras seniausias Lietuvoje!” Sakysite meluoja. Taigi, kad meluoja. Meluoja, nes nėra jokio veiklos tęstinumo nei fiziškai, nei juridiškai. Deja panašus alaus megėjų mulkinimas vyksta Lietuvoje.

Pakliuvo štai tokia etiketė - Butautų dvaro alaus, gamintojas UAB Fulgor, pernai metų:

Butautų dvaro alus

Butautų dvaro alus

Įrašas skelbia, kad alus gaminamas nuo 1750 metų! Jei sakysite, kad įrašyti tik skaičiai kurie gali daug ką reikšti - nesutiksiu, nes alaus pramonėje metai ant etikečių žymi vieną: bravoro įkūrimo datą. Vienareikšmiškai. Gamintojas UAB “Fulgor”, teigia apie gamybos ryšį su 1750 metais! Na žinot… Tiesa dabar situacija yra kiek kita.  Savo tinklapyje - http://www.dvaroalus.lt bravoras išdėsto visą savo istorija. Taigi alaus darykla galėtų amžių skaičiuoti tik nuo 1979. Tiesa, jau gamintojas kitas. Blogybė ta, kad tokios  etiketės su netikslia informacija jau pasklido į rinką.

Rodyk draugams