BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šlamštas už europinius pinigus

Turbūt visi kas naudojates elektroniniu paštu esate gavę spamą: laiškus-niekalus, kitaip dar naudojant kalbininkų brukamą terminą - brukalus, vienu žodžiu tiesiog šlamštą.

Štai tokį elektroninį laišką esu gavęs

Štai tokį elektroninį laišką esu gavęs

Bala nematė to elektroninio, nes ir į paprastą pašto dėžutę galima gauti šlamšto. Tai nebūtų verta dėmesio, bet šitas šlamštas apmokamas už Europos Sąjungos pinigus. Tad va gavau tokį:

Europos laiku, Nr.15

Europos laiku, Nr.15

Europos laiku. Nr.15 2010 lapkritis. ISSN 1822-1270. Tiražas 50 000 egz. Leidžia Europos Parlamento narės dr. Laimos Andrikienės biuras Vilniuje.
Straipsnių antraštės kalba pačios už save. Nupasakoti absurdo kartais neįmanoma. Absurdą reikia pateikti, kaip pavyzdį, nes jis pats save diskredituoja:
• „Sveikas parlamente!” p.2 - aprašoma žmonių kelionė į Europarlamentą.
• „V. Dombrovskis - naujosios Latvijos vyriausybės vadovas” p.4 - pranešimas ir tiek.
• „Dujų tikimo saugumas: krizės atveju ES bus mažiau pažeidžiama”, p.4 - spaudos pranešimas.
• „Ar bus Europos energetikos bendrija?”, p.5 - va čia pirmas L. Andrikienės klausimas. Parlamentarė teiraujasi dėl dujotiekio iš Rusijos „Jamalas-Europa” vertinimo. Kaip tai susiję su Lietuva? Ir koks tai Lietuvos rūpestis ką, kaip ir iš kur suverenios valstybės dujas importuojanti kompanija suderi su kitos suverenios valstybės dujų eksportuotojais?
• „Šiaurės Kaukazas. Žmogaus teisių padėtis” - spaudos pranešimas, kurioje minima pati Andrikienė. Kaip tai susiję su Europos Sąjunga? Oi tik nereikia to vaizduojamojo idealizmo, kad štai ES rūpinasi, neva yra rūpestingoji tetulė, nuskriaustųjų globėja. Pačiose ES šalyse yra apsčiai problemų su žmogaus teisių pažeidinėjimu, paimkime Lietuvą: nuosavybės negrąžinimas yra žmogaus teisių pažeidimas - faktas. Juokėsi puodas, kad katilas juodas. Suskretėliai moko higienos.
• „Baltijos valstybių atstovų darbas Europos parlamente”, p.6-7 - kas dirba, vardai ir pavardės pagal šalis ir tiek.
• „Europos parlamentas siekia prailginti motinystės atostogas“ , p.7 - spaudos pranešimas. Niekaip neįsivaizduoju kokia tada prasmė iš europarlamentaro leidinio jei šio leidinio paskirtis visai kitokia?
• Ukraina pratęsia Sevastopolio jūrų bazės nuomą Rusijai, p.8 - L. Andrikienės klausimas ES tarybai. Vėlgi kaip tai susiję su pačia ES? Koks kieno reikalas ką suvereni valstybė, Ukraina, ką ir kam išnuomuoja?
• „Esminių pokyčių užsienio politikoje nėra“, p.9 - pokalbis su A. Ažubaliu, kalbasi net ne L. Andrikienė.
• „Rinkimams Moldovoje artėjant“, p. 10 - nors pasiųskit, bet ar Moldova yra ES narė? Straipsnyje yra pateiktas L. Andrikienės pasisakymas - na „konservatoriškasis“ istorinių įvykių vertinimas. Ribbentropo-Molotovo paktas tai labai blogai, nors būtent jo dėka Padniestrė tapo Moldovos dalimi, o štai Andrikenė ragina Rusiją gerbti Moldovos teritorinį vientisumą. Jei tai ir ne demagogija, tai labai primityvus, juoda-balta, schematinis įvykių vertinimas.
• „M. Chodorkovskio byla politizuota ir suklastota“ - spaudos pranešimas. Vėlgi ar Rusija yra ES narė?
• „Pradžioje muša skrybelėtus, paskui - akiniuotus, o vėliau - visus iš eilės“, p.12-14. - pagaliau , čia pirmasis pačios L. Andrikienės straipsnis. Spėkit apie ką? Taip, susirūpinimas ne ES šalimi, konkrečiai Rusiją. Neįskaityta.
• „Pakeliui į Beslaną. Viena diena Maskvoje“, p. 12 - pačios L. Andrikienės mintys, bet minutėlę, ar čia ES?
• „Žmogaus teisių konferencija Vilniuje“, p.14 - spaudos pranešimas, galų gale trys stulpeliai skirti žmogaus teisių padėčiai pačioje Europos Sąjungoje, bet… deja vėl tas pats mesianizmas lenda: „Ši konferencija svarbi Lietuvai, visam regionui - Baltijos valstybėms ir Baltarusijai“ Tebūnie įskaityta.
• „Rusija ir ES prekybos politika“, p.15 - aišku apie ką.
• „Taip ES reglamentui dėl prekių kilmės šalies“, p.16 - Andrikienės pasisakymas. Tebūnie +.
• „ES prekybos santykiai su Lotynų Amerikos šalimis“, p.16 - spaudos pranešimas.
• „Lu Xiao Bo turi būti leista atsiimti Nobelio premiją“, p.16 - spaudos pranešimas.
• „Dėl ES ir Kinijos santykių“, p.16 - Andrikienės pasisakymas. Mesianizmas. Neįskaityta
• „Saugi kaimynystė“, p.17 - Valdo Kilpio straipsnis apie programą „Saugi kaimynystė“. Kur čia ES reikalai kurie lemtų mūsų gyvenimą?
• „Kopelija“ - Lietuvos baleto simbolis, p.18 - kur čia ES reikalai kurie lemtų mūsų gyvenimą?
• „Ko aš paklausiu Lietuvos kultūros ministro“, p. 19 - pačios L. Andrikienės mintys, bet gal geriau iškart klausti, o ne ruoštis klausti? Be to kultūros ministras yra atsakingas Lietuvos Respublikos Seimui, bet ne Europos parlamentui. Ne iš tos operos.
• „Lisabonos sutarčiai įsigaliojus“, p. 19 - L. Andrikienės klausimas ES tarybai ir ES tarybos atsakymas. Kaip ir į temą. Skirta trys maži stulpeliai.
• „Lukrecija Navickienė. ES finansinė parama keičia Kauną“, p.20 - būtų kaip ir į temą, apie ES naudą, bet nematau L. Andrikienės indėlio aprašomuose darbuose. Neįskaityta.
• „ES struktūrinė parama Lietuvai“, p.20 - lentelė, truputis teksto - į temą.
• Valdas Kilpys. „Virtualusis socialumas: laisvės ir privatumo klausimu“, p.21 - ne į temą.
• „Undinėlė L. Andrikienė“, p.21 - šmaikštus pranešimas perspausdintas iš Vakaro žinių. Neįskaityta.
• „Laisvės kelias. Mūsų plytos“, p.22 - mintys iš L. Andrikienės blogo. Su ES reikalais niekaip nesusiję.
• „In Memoriam Algirdas Gabrielius Žukas“, p.22 - ne ES reikalai.
• „Širvintiškių įspūdžiai iš kelionės po Europą“, p.23 - aha, labai reikšmingas įvykis… gal geriau tuomet įsidarbinkite gide, ponia L.?

Galima patiems įsitikinti „Europos laiku“ (pdf dokumentas, 5,43 MB) Žodžiu, įspūdis, kad žurnalas išleistas mažų mažiausiai užsienio reikalų ministerijos iš kokios nors didelės valstybės…

Taigi, iš 30 straipsnių, pranešimų tik 3 atitiktų tai ko tikiuos iš europarlamentaro, tai yra Lietuvos atstovavimo ES parlamente dirbant taip, kad ir Lietuvai būtų geriau, nes jei geriau pačiai ES tai geriau ir pačiai Lietuvai. Tik 10 % antraščių, o įvertinus patį kiekį dar mažiau turinio skirta pačios L. Andrikienės nuveiktų darbų aprašymui! Pagal realų turinį: iš 22 puslapių tik naudingų tik 1,5 puslapio, t.y. beveik 7%. Ir dėl tiek spausdinti 50000 tiražu, ant visai neprasto popieriaus?!… Kiek medžių buvo iškirsta dėl šio šlamšto?

Žinoma, kas nors leptels girdi čia nuveiktų darbų viešinimas (mintyse bandau aptikti realių darbų…) skirtas parodyti ką europarlamentaras nuveikė. Tas taip, neneigiu, jei pasisakymas yra nuveiktas darbas, bet tai nepakeis fakto, kad visas informacija pateiktame šiame leidinyje yra šlamštų šlamštas. Tas viešinimas nepakeis fakto, kad minėti straipsniai yra bereikšmiai ar mažareikšmiai arba absoliučiai niekaip nesusiję nei su pačia Europos Sąjunga, nei su Lietuva, nei su Lietuvos gyventojais. Tai Andrikienės „pijaras“ ir nieko daugiau.

Utopija ir naivuolių sambrūzdis yra ta Europos Sąjunga. Gaila šiuolaikinis jaunimas negyveno Tarybų Sąjungoje ir nežino kas yra propaganda, nes šis leidinys yra iš esmės propagandinis. Niekuo arba mažai kuo skiriasi nuo tarybiniais metais valdžios skleistos propagandos, kur gi, net perspjauna! Tarybų Sąjungoje nemokamai tokių leidinių neplatindavo. Aš prisimenu knygynuose būdavo skyriai kur gulėdavo brošiūros su kažkas tokio: kokio XV TSKP suvažiavimo medžiaga, komunistinio auklėjimo medžiaga ir pan. ir t.t., bet dėmesio - šios brošiūros kainuodavo! Nedaug, kažkiek tai kapeikų: 10, 15, 20 ir pan. T.y. net tokia ideologiškai angažuota valstybė vis tiek matyt suprato, kad leidinys vis dėlto turėtų padengti spausdinimo kaštus. Dabar gi net to nėra, kasmet Europos Sąjunga skiria lėšas europarlamentarų biurų išlaikymų, va tokiam šlamštui spausdinti. Rašau rimtai, ES propaganda brukte brukama, neva štai kokį rojų mums neša. Išasfaltuojamas kelias - atsiranda stendas, kad darbai finansuojami iš ES fondų, išvalomas melioracijos griovys - ES stendas. ES stendai, tpfu, kad juos kur.

Tarybų Sąjungoje to nebuvo. Tikrai žinau, buvo aprašyta, kad kai kurie Lietuvos TSR objektai pastatyti už neįsisavintus (vėl tie patys žodžiai - lėšų įsisavinimas… ) vidurinės Azijos sąjunginių respublikų lėšas. Arba tiesiog finansuojant centrui t.y. skiriant lėšas iš pačios Maskvos, kokios ministerijos. Tiesa, laikraščiai ištrimituodavo apie socializmo laimėjimus, pastačius kokią gamyklą. Na, bet stendų nebūdavo, na tikrai nepamenu, kad 9 dešimtmetyje jų būtų prie pastatyto objekto.

Sakoma, kad istorija kartojasi, vienokiu ar kitokiu pavidalu. Arba net taip: istorijos nežinojimas priveda prie to, kad istorija pasikartos… Man panašu, kad tai jau vyksta. Ir L. Andrikienė čia menkai ką keičia, būtų ar nebūtų šio leidinio, ji tiesiog kopijuoja, pagavo atmosferą, perprato visą ES politikos žargono dvasią. Nebūtų jos būtų kiti. Eurokratai maždaug tokia kryptimi ir kalba: pliurpalai kurie po kelių dienų užmirštami, susirūpinimas ne ES šalimis, įsijautimas į gerosios tetulės vaidmenį, eurožargonas: direktyvos, rezoliucijos…

Rodyk draugams