BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

0,568 litro melas

Nemėgstu aludarių, ne šiaip eilinio žmogaus-aludario, o alaus pramonės menedžerių ir rinkodaros specialistų. Nemėgstu, net negaliu pakęsti, nes meluoja žalčiai. Meluoja žiauriai ir pudrina smegenis. Kai kurių aludarių rinkodara - akivaizdus melas ir nusišnekėjimai. Tikslas: susieti alų su teigiamomis emocijos, arba susieti alų su patriotizmu (šį reiškinį verta patirinėti atidžiau). Ta pati nuvalkiota meliodija: “mus vienija alus ir pergalės” tik kitaip perfrazuota. Tačiau mane ima juokas ir pyktis kai matau, kad išties tai ką daro aludairiai yra anti-patriotinis elgesys ir lietuvių mulkinimas.

Atsiverčiu tarptautinių žodžių žodyną ir skaitau: “pinta [angl. pint]: 1.nesisteminis skysčių ir biralų tūrio vienetas; D. Britanijos pinta = 1/8 galono = 0,568 610 l, JAV skysčio pinta = 0,473 176 l, biralų - 0,550 610 l; 2. Prancūzijos senovinis skysčio vienetas; prilygo maždaug 0,9 l.”

Pinta yra anglakalbėse šalyse naudojamas skysčio talpos matavimo vienetas. Lietuvoje toks matavimo vienetas niekada nebuvo naudojamas. Tai kas per nesąmonė brukti niekada Lietuvoje nenaudotą matavimo vienetą? Akivaizdus anglosaksiškos kultūros brukimas. Akivaizdus beždžioniavimas. ir man aišku iš kur: daugelis Lietuvos bravorų priklauso tarptautiniams koncernams, na, tai pamatė rinkodaros specialistai kažkur užsienyje - “ir mums taip reikia”… Ir dar tai pristato kaip “teisybės sugrąžinimą” t.y. girdi alus nuo seno buvo pilstomas į pintą, o štai perėjus į metrinę buvo suapvalinta iki 0,5 litro sistemą, tad mes geraširdžiai aludariai ištaisome neteisybę, grąžiname skolą 0,068 litro (taip išties buvo reklamuojama)… Alaus pramonės mulkiai, Lietuvoje buvo naudojamas gorčius! Na dar kvorta ir puskvortė. Aš puikiai pažįstų lietuvių jaunimo nesugebėjimą atskirti teisingos informacijos, tad neabejoju tuoj atsiras karta žmonių kurie bus šventai įsitikinę, kad alus nuo seno Lietuvoje buvo matuojamas pintomis…

0,568 litro

0,568 litro - ar Lietuva Jungtinės Karalystės dalis?

Rodyk draugams