BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuvos pašto pagalbos tarnyba, atsiprašant

Neseniai baigėsi mokėjimo knygelė skirta atsiskaityti už daugiabučio namo bendrijos teikiamas paslaugas. Bendrija yra sudariusi sutartį su Lietuvos paštu atsiskaityti galima tik Lietuvos pašte. Žinoma, dar galima mokėti tiesiogiai į bendrijos sąskaitą banke, bet bankiniai pavedimai yra brangesni, ypač jei tavo banko sąskaita yra kitame nei bendrijos banko sąskaita. Anksčiau bendrija užsisakydavo iš pašto atspausdintas mokėjimo knygeles, bet dėl kažkokių priežasčių to nebedaro - lygtais paštas pareikalavo dar papildomo mokesčio už knygelių spausdinimą, nors iš šiaip pasiima komisinius nuo bendrijos surinktų įmokų. Nesant knygelės negalima įrašyti įmokos sumos ir net nežinau kaip atsiskaityti.

mokėjimų knygelė

mokėjimų knygelė kokios man reikia

Būtų ne bėda - pagalvojau, aš moku maketuoti, tad knygutę susimaketuoti - vienas juokas. Bėda tik tokia, kad nuplešiamoje dalyje yra barkodas. Na, tai nebūtų baisiai didelė bėda - internete yra online generatorių gebančių sugeneruoti pageidaujamą brūkšninį kodą, pavyzdžiui toks: www.free-barcode-generator.net . Tik reikia žinoti koks standartas naudojamas EAN-8, EAN-13 ar Code-128 ar koks kitoks. Nuoširdžiai nežinau koks Lietuvos pašte naudojamas standartas skirtas identifikuoti gyventojų bendriją ir mokėtoją. Bandžiau įvairius standartus, bet nieko panašaus koks buvo nuplešiamoje šaknelėje negavau. Ką daryti? Reikia kreiptis į Lietuvos pašto pagalbos tarnybą. Argi ne taip? Tad nuėjau įLietuvos pašto tinklapį, peržiūrėjau jį, atsakymo neradau, tad pateikiau užklausą  http://www.post.lt/lt/kontaktai/susisiekime ir ėmiau laukti. Užklausos turinys buvo maždaug toks:

Kokia barkodo koduotė yra naudojama Lietuvos pašte identifikuojanti namo bendriją ir mokėtojo kodą? Niekur nerandu šios informacijos jūsų puslapyje.

Atsakymas pribloškė:

Atsakydami į Jūsų užklausą informuojame, kad klientų patogumui 45-iuose paštuose teikiama Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus AB LESTO atsiskaitymo knygelės išdavimo paslauga. Atsiskaitymo knygelę paštuose gauti taip pat paprasta ir patogu, kaip ir LESTO klientų aptarnavimo centruose.

Svarbu žinoti:

  • Klientai atsiskaitymo knygelę gali gauti paprašę juos aptarnaujančių Lietuvos pašto darbuotojų. Atsiskaitymo knygelės išduodamos nemokamai.
  • Atsiimant knygelę Lietuvos pašto darbuotojui reikia pasakyti vartotojo kodą (knygelės numerį), kuris nurodytas ankstesnėje atsiskaitymo knygelėje ir (ar) elektros energijos pirkimo–pardavimo ar persiuntimo paslaugos sutartyje.
  • Nurodžius vartotojo kodą (knygelės numerį), išduodamoje knygelėje Lietuvos pašto darbuotojas įrašys kliento elektros apskaitos prietaiso (skaitiklio) paskutinius apmokėtus rodmenis.
  • Atsiimant knygelę, mokėjimą už suvartotą elektros energiją galima atlikti iš karto.
  • LESTO atsiskaitymo knygelės išdavimo paslauga teikiama 45-iuose paštuose Lietuvoje:

Dėkojame, kad naudojatės mūsų paslaugomis.

Tai ar ne mulkiai? Aš apie batus, jie man apie ratus… Juk klausiau ne to. Galimas atvejis, kad tai barkodas yra slaptas - suprask, komercinė palsaptis (tuo abejoju), bet tokiu atveju reikėjo atsakyti, kad atskleisti negalime, prašome per bendriją užsisakyti knygeles.  Visgi lietuviška realybė yra tokia: sėdi kokia mergelė, ryšiams su visuomene “specialistė”, žino, kad paštas išties dalija Lesto atsiskaitymo knygeles, na tai mergelė ar bobelė gi yra įpareigota atsakyti, na tą ir daro, mechaniškai, neįsigilindama ko klausiama - lišby atsakyti.

mulkiai iš pašto, aš skiriu Lesto mokėjimo knygelę nuo bendrijos

mulkiams iš pašto: aš skiriu Lesto mokėjimo knygelę nuo bendrijos

Rodyk draugams