BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Android, tpfu ir lietuviški kvailiai

Kairėje matote telefoną su Android 2.2 versija, kitaip dar žinomu Froyo kodiniu pavadinimu. Dešinėje - Android 2.3 versija, Gingerbread.


Kodiniai pavadinimai angliški ir ne kiekvienam suprantami, tačiau išvertus žymi saldumynus: šaldytas jogurtas ir imbierinis pyragaitis - atitinkamai. Išties tokius pavadinimus sugalvojo rinkodaros specialistai iš Google norėdami kad jų produktai būtų patrauklūs vartotojams, nusprendė susieti su teigiamomis emocijomis, suprask, saldainiukai. Tokią saldumynų praktika tesiama ir naujesnėse versijose. Nežinau kaip jums, bet man Android išmanieji, ne saldainiukai, o mėšlo krūva.

Tai neįtikėtinas šnipinėjimo ir asmeninių duomenų vagimo įrankis, kuriuos vėliau perduoda JAV Nacionalinio Saugumo Agentūrai, angliškai žinomai kaip NSA – National Security Agency. Ačiū, Edward Snowden, kad tai jūs paviešinote. Turėtume būti jam dėkingi, tačiau ir čia lietuviškieji patriotiniai debilai užsipuolė Edward Snowden, pravardžiavo šūdenu, nes pastarasis anot lietuviškųjų patriotinių debilų, dirba Maskvai…

Šitie patriotiniai lietuviški debilai iki šiol siautėja interneto komentaruose užsiminus apie Edward Snowden:

O juk Edward Snowden - idealistas vertas absoliučios pagarbos, žmogus kuris pamatė kokia veidmainiška yra JAV, kaip laužo žmonių privatumą - ryžosi visa tai parodyti. Išmokytas amerikietiškų laisvės idealų: laisvės, pasipriešinimo žmonių laisvės uzurpatoriams, pasipriešinimo JAV konstitucijos laužytojams - doras ir drąsus žmogus gi ir negalėjo kitaip pasielgti. Tai kad atsidūrė Rusijoje - visiškas atsitiktinumas, sekantys įvykius puikiai tai supranta.

Kaip matote senesniajame telefone? „Google Play“ paslaugos sunaudoja 16,78 megabaitus atminties, o naujesniajame – visus 120 megabaitų. Kam? Kam reikalingi tokie gremėzdiški vietos kiekiai? Ko ten prigrūsta tose programose kad reikia tiek atminties? Aš ne atnaujinau, telefonas pats atsinaujino. To Google play ištrinti nepavyks, ištrynus – vėl atsistato ir sunaudos jūsų interneto duomenų srautą. Parazitinė programa kuri seka ir analizuoja jūsų veiklą - bent kokias programas esate įsidiegę Google tai tikrai žino. Kodėl 2.2 versijoje programa veikė gerai ir su 17 megabaitais ir tų galimybių užtekdavo, tačiau štai naujesnei Android versijoj prireikė dar didesnių vietos reikalavimų. Atsakymas, kuris vienintelis logiškai yra įmanomas: tam, kad Android turėtų dar didesnių sekimo galimybių. Naujausi Edward Snowden liudijimai, kad išmanieji telefonai net juos išjungus vis tiek laiko įjungtą mikrofoną ir bando nustatyti vietą, tai tik patvirtina. Skaitykite: Mobilusis telefonas – slaptųjų tarnybų mikrofonas jūsų kišenėje
Edwardas Snowdenas: slaptosioms tarnyboms perimti jūsų telefono valdymą – vieni juokai

Na gerai, jeigu Google ir Amerikos paranojikai mano, kad aplinkui vien tik teroristai, tačiau bent nenervintų. Dabar tiesiog nervina ir varo Android vartotojus į neviltį. Ko gero Froyo versija Google inžinieriams ir programuotojams yra per sena, labai mažai naudotojų, tad kam pritaikyti programą jei naudotojų maža, o štai Gingerbread – naujesnė. Na ir tie veikėjai iš Google atnaujino – rezultatas 2.3 versijos telefonas tiesiog ėmė springti nuo tokios gremėzdiškos atsinaujinusios programos. Net jei esate patriotinis debilas ir manote, kad JAV ir NSA yra geriečiai ir jokio šnipinėjimo nėra, teks pripažinti, kad Google sukūrė niekalą kuris nesugeba atsižvelgti į telefono technines galimybes, kuris nori įbrukti jums tai ko jums net ir nereikia.

Rodyk draugams

Architektų išsidirbinėjimas kainuoja brangiai

Nemėgstu šiuolaikinės lietuviškos architektūros. Nepaisant architektų savigyros šiuolaikinė lietuviška architektūra yra mėšlo krūva tik gražiai apipavidalinta. Primityvi, akivaizdžiai kopijuojanti vaizdą vakarų pasaulio, tipo: “ir mes esame vakariečiai”… Gi iki šiol Lietuvoje yra apstu patriotinių debilų (taip aš juos vadinu), kurie šventai įsitikinę, kas Saulė teka vakaruose…

Architektūra primityvi, nes dažniausiai naudojamos tos pačios medžiagos: plienas, betonas, stiklas, klinkeris, na dar kokios specialiai aprūdijusios skardos lakštai. Viskas. Tas pats per tą patį. Tai akivaizdžiai matyti prekybos centrų architektūroje. Blogybė dar ta, kad va šitokios medžiagos persimetė ir į gyvenamųjų namų statybą. Tradicinis Lietuvos vaizdas naikinte naikinamas, nes vis labiau įsivyrauja klinkerinė ruda spalva. Kaip Olandijoje, o gi mes gyvename Lietuvoje! Pavyzdžių apstu. Tai rimta problema, bet kam tai įdomu… Apie tai dar aprašysiu, tačiau grįžtu prie visuomeninių pastatų.

Tačiau labiausiai užknisa stiklo vyravimas. Aplinkos ministerija, jei ji išties aplinkos, jei išties rūpintųsi gyvosios aplinkos išsaugojimu, turėtų griežtai uždrausti naudoti ištisinius stiklo fasadus pastatų apdailai. Nes ištisiniai stiklo fasadai tiesiogiai žudo paukščius. Esant tam tikrai saulės ir stebėtojo padėčiai stiklas gi atspindi šviesą. Manau ir patys esate pastebėję, kad net skaidrus stiklas žiūrint į jį tam tikru kampu, esant tam tikram apšvietimui veikia kaip veidrodis, languose galima matyti medžių, dangaus atspindį. Pavyzdžiui:

klinkerinis š. su vitrininiais langais ir dangaus atspindžiu

klinkerinis š. su vitrininiais langais ir dangaus atspindžiu

Taip pat mato ir paukščiai, tuo labiau paukščiai net nežino kas toks per dalykas yra stiklas ir matydami dangaus ar medžio atspindį languose, stikliniuose fasaduose skrenda į jį, atvaizdą, ir žūna. Taip, ši problema yra gerai žinoma ornitologams, ar mulkiams iš ministerijos žinoma - abejoju, nes kokie tik nevykėliai yra buvę Aplinkos ministrai!

Strazdas užsimušė, nes atsitrenkė į ištisai įstiklintą balkoną, užuolaidų ar žaliuzi nebuvo. Užuolaidos sumažina atspindį

Strazdas užsimušė, nes atsitrenkė į ištisai įstiklintą balkoną, užuolaidų ar žaliuzi nebuvo. Užuolaidos sumažina atspindį

Galų gale aš dar prisimenu kam buvo įkurta Aplinkos ministerija Adamkaus laikais. Tikrai ne aplinkai saugoti. Buvo sujungtos Statybos ir urbanistikos ir Aplinkos apsaugos ministerijos, tik tam kad būtų sukurta galinga, įtaką turinti ministerija ir kurios valdžioje būtų “Adamkaus žmogus”. Na tam, kad tuometinis prezidentas Valdas Adamkus turėtų didesnę įtaką. Tokios tuomet buvo kalbos ir aiškinimai, taip tuomet buvo vertinamas pirmasis aplinkos ministras Arūnas Kundrotas kaip “Adamkaus žmogus” - taip buvo rašoma spaudoje. Nekaltinu Adamkaus, greičiausiai čia buvo jo padlaižių darbas (tokių tikrai buvo), padlaižių noras įsiteikti. Tačiau tai niekaip nepaneigia fakto, kad Valdas Adamkus tokiai reformai pritarė. Taigi Aplinkos ministerija įkurta ne aplinkos labui, o konjuktūrinių - pokiliminių valdžios įtakos ir intrigų labui. Atitinkamai tokia šios ministerijos ir prigimtis.

Tačiau grįžtu prie stiklinių fasadų. Architektai tapo tokiais mulkiais, kad jie ne tai kad paukščiais sugebėtų pasirūpinti, jie net elementarių fizikos dėsnių nebepaiso. Juk visi žinome, kad šildoma medžiaga plečiasi, taip? Taip. Gi plečiasi ir stiklas. Dabar ypač madinga stiklą įtvirtinti kokiais keliais šriūbais, prie konstrukcijų. Taip madinga, kad tos konstrukcijos būtų atviros, na ir, kad dar tie šriūbai būtų kuo didesni, tipo, suprask, čia akcentas, o atviros konstrukcijos - ekspresija, čia tipo vizualiai išplečiama erdvė, ir t.t. ir pan. architektūrinė tuščiažodystė.

Rezultatas tampa va toks:
2013 metų liepos 3 - Nukritęs Šiaulių „Akropolio“ stiklas apgadino automobilius
Nukritęs Šiaulių „Akropolio“ stiklas apgadino automobilius

2015 metų rugpjūčio 12 - Šiauliuose nuo „Akropolio“ nukrito stiklinė apdailos dalis
Šiauliuose nuo prekybos centro „Akropolis” nukrito stiklo lakštas, apgadinti automobiliai
Dūžtantis Šiaulių „Akropolio“ fasado stiklas užminė mįslę

Visa laimė, kad nežuvo žmonės, būtų negyvai užmušę. Šiaip ir aš ten esu vaikščiojęs… Akropolio administracija pasielgė išties išmintingai ir demontavo visą šią stiklinę apdailą nuo Šiaulių ir Vilniaus Akropolių. Nemažos išlaidos, plius dar reikėjo kompensuoti žalą automobilių savininkams.

Aš neįsivaizduoju, koks kvailys sugalvojo Šiauliuose esantį Akropolio pastatą kurio viena pusė atsukta į pietus įrengti ištisinį stiklo fasadą. Gi saulė įkaitina tamsias pastato sienas (Akropoliai kaip taisyklė tamsūs), oras nuo sienos įšyla, įšyla ir stiklas, jis ima plėstis tačiau jam plėstis neleidžia keturi kampuose esantys varžtai ir stiklas trūksta, sueižėja ir krinta žemyn. Elementaru, kokios 6 klasės fizikos kursas tarybiniais laikas, dabar gal 8 klasės.

Demontavus įstiklinimą vaizdas dabar toks:


Na, o taip buvo įtvirtinti stiklai:

keturi varžtai kampuose

keturi varžtai kampuose

Čia ne vien Šiaulių problema, pavyzdžiui, Telšiuose kažkokie neišmanėliai sugalvojo įrengti liftą, liftą lauke! - kur lyja ir sninga, kur šyla ir šąla, tam kad nuo centrinės gatvės būtų galima nusileisti prie Masčio ežero pakrantės. Šlaitą žiauriai suniokojo, neįsivaizduoju kam miesto centre įrengti amfiteatrą, kas mes antikinė Graikija? Tačiau svarbiausiai: liftas prie ežero įstiklintas vėl tuo pačiu ištisiniu įstiklinimu, stiklo lakštai pritvirtinti vėl tik kampuose ir lifto fasadas atsuktas, akurat, į pietus!


Rezultatas tapo toks koks ir priklauso būti pagal fizikos dėsnius: stiklas nuo įtempimų pradėjo eižėti. Nors praėjo visai neseniai nuo ežero pakrantės tvarkymo pradžios , o liftas berods įrengtas ar ne šiais metais.

tvirtinimas panašus - 4 varžtai kampuose

tvirtinimas panašus - 4 varžtai kampuose

Tad būkite atsargūs. Patarčiau vengti naudoti šiuo liftu prie Masčio ežero, lipkite laiptas, bus ko gero saugiau ir šiaip į sveikatą.

Kas tokius architektus neišmanėlius ruošia?

Rodyk draugams