BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atsargiai, neapsivemkit! Apsišikėliai-betriūsikininkai

Tai įvyko seniai. Gal prieš kokį 20 metų. Panašiai. Kaimynų tėvai išmirė. Vaikai buvo du. Vienas jau pilnametis, kitas apie 18.  Tiksliai nepasakysiu.  Taigi buvo vieno iš jų gimtadienis, na tai muzika grojo iki vidurnakčio. Pagalvojus - baisi situacija, nebėra tėvų, nebėra kas sudrausmintų. Be jokios abejonės gimtadienis neapsiėjo be alkoholio. Tokiame dar amžiuje, ir dar nėra kontrolės! Linkęs manyti buvo tiesiog lėbauta.

Ryte (mano tėvams ta dekada buvo laikas kuomet reikia valyti savo aukštą), tarp kaimynų ir aukšto kuriame gyvenu, tėvai rado numestus prišiktus triūsikus.  Numesti, dvokiantys! Oi kiek buvo vargo, prisimenu. Na tėtis sugalvojo paimti pagalį, tuos triūsikus su pagaliu užkabino ir išnešė į lauką. Vėliau dar teko išplauti laiptų aikštelę, o skudurą su kuriuo plauta kiek pamenu - išmesti. Kad čia būta svečių iš gimtadienio darbas - nėra jokių abejonių. Broliai kaip ir galima manyti neigė, kad čia jų, ar jų svečių darbas. Tačiau labiausiai domino, kokia logika besivadovavo apsišikęs žmogus. Tai aišku buvo svetys, nes savas savo bute būtų nulėkęs į tualetą. Taigi kaip čia viskas galėjo vykti? Be abejo sumaišius maistą ir alkoholį gali paleisti vidurius. Na bet jei jau pridarei į kelnes, tai kam numesti triūsikus? Taigi kakalais išsivels kelnių vidus. Išsikratyk kakalus, vėl apsivilk triūsikus ir pėdink namo. Argi ne taip? Kaip tokį žmogų pavadinti? Apsišikėliu be triūsikų. Taigi.

Skaityti toliau ‘Atsargiai, neapsivemkit! Apsišikėliai-betriūsikininkai’ »

Rodyk draugams

Mužikas apie aukštąjį mokslą…

Trečiadienis, balandžio 20 diena, Info TV. Taip, vėl Info TV, 21:00 laida “A. Ramanauskas plius”. Jie ten pakaitomis su Užkalniu sėdi ir veda laidą: vakarais vienas, kitas - sekantį vakarą. Ir laidos atitinkamai vadinasi:” A. Užkalnius plius” / “A. Ramanauskas plius”. Kas yra Algis Ramanauskas, turbūt aiškinti nereikia. Pagarsėjęs chamas ir mužikas. Taigi pas tokį veikėją svečiuojasi, cha!, buvau priblokštas - Kauno Technologijos Universisteto rektorius Petras Baršauskas. Eiti pas pagarsėjusį mužiką - žemų žemiausias lygis. Aš manau tai rektorius suprato, nes bandė kelias pastabas pateikti: “na aš tokių žodžių nevartoju” - reakcija į Ramanausko tipišką chamišką kitų žmonių apibūdinimą. Bandė švelninti situaciją pastabomis, bet buvo užgožtas. Tačiau čia dar pusė bėdos, buvo absurdiška klausytis Ramanausko pamokymų apie aukštąjį mokslą. Žmogus neturintis aukštojo išsilavinimo mokina koks turi būti tas aukštasis. Gi absurdas. Taip, vedantysis neturi aukštojo mokslo. Tai nereiškia, kad esu nusistatęs prieš nebaigusius. Atvirkščiai, viena iš Lietuvos bėdų yra per didelis skaičius žmonių su aukštuoju dirbantis ne pagal specialybę. Nusišnekėjimo perlas, cituoju iš atminties:

…turime krūvas baigusių aukštąjį iki 1990 kovo 11-osios…

Čia Ramanauskas turėjo intenciją pasakyti, kad Lietuvoje yra daug tarybinio raugo ir todėl bla-bla-bla Lietuvos aukštasis mokslas ir apskritai visa Lietuva, visa politinė kultūra yra atsilikusi ir t.t. ir pan. Baršauskas nustebo, “taigi ir aš baigęs iki” - paprieštaravo. Paanalizuokime. Juk pats aukštojo mokslo baigimo faktas iki 1990 metų gi nieko nekeičia. Ką inžinerijos mokslai buvo kitokie? Fizikos dėsniai Tarybų Lietuvoje nebegaliojo? Medicinoje, ką žmogaus anatomija buvo kitokia? Matematika, ką buvo kitokia? Gi ne!

Ok, galbūt Ramanauskas turėjo omeny kažką kitą. Spėčiau turėjo omeny baigusius marksizmą-leninizmą. Ok, bet tokiu atveju pasakius A reikia pasakyti ir B. Žmogus su tokiu tarybinio raugo išsilavinimu yra dabartinė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tai ko neįvardija? Ko kritikos strėlių nepaleidžia į prezidentę? Kodėl teisia šviesiai nepasako, kad netaikant dvigubų standartų didžiausias Lietuvos stabdys yra pati ekscelencija? Atsakymas: gi negali, gi tėvynsąjungiečiai yra neįtikėtinia veidmainiai, jie svetimuose pastebi šapelius akyse, o saviškių - rasto nemato. Gi Dalia Grybauskaitė yra tėvynsąjungiečių numylėtinė, o pats A.Ramanauskas - tėvynsąjungietis.

Dar juokingiau buvo stebėti, kaip A.Ramanauskas mokino, kartoju mokino (!) rektorių kaip lietuviškai reikia kalbėti. Rektorius ne taip ištarė vieną žodį, Ramanauskas norėdamas pasirodyti esąs eruditu pamokino, vėl cituoju iš atminties:

…reikia tarti va taip, taip kaip jūs tariate yra iš rusų kalbos…

Cha-cha-cha! Žmogus kurio žodyne apstu rusicizmų mokina rektorių kaip tarti. Buvau priblokštas.

Aš nesu nusistatęs prieš Algio Ramanausko kovą su kalbininkais. Jis ten jiems epitetą yra sugalvojęs, chamiškas-grubus, neminėsiu. Gi kovoje prieš kalbininkus Algis Ramanauskas yra teisus, esu už gyvą lietuvių kalbą, o gyvoje kalboje visada yra skolinių iš aplinkinių kalbų. Cepelinai, o ne didžkukuliai yra populiarus lietuviškas valgis. Tai natūralu, būtų net keista jei skolinių nebūtų. Esu prieš lietuvių kalbinikų įsigalėjimą visuomenėje. Aš dar parodysiu ir įrodysiu kaip lietuvių kalbininkai tiesiog susina lietuvių kalbą ir naikina pačia Lietuvą. Tačiau dabar grįžtu prie TV laidos. Problema yra paties Ramanausko neįtikėtina veidmainystė: žmogus kurio žodynas pilnas rusiškų keiksmažodžių mokina rektorių (cha-cha-cha!) kaip tarti lietuviškai…. Trūksta žodžių. Absurdas.

Balandžio 20 laidą galite peržiūėrti LNK archyve: http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/ramanauskas-uzkalnis-plius/ziurek-a-ramanauskas-plius-44

Išvados: LNK kankina žiūrovus. Su KTU rektoriumi situacija kur kas sudėtingesnė. Kaip minėjau joks normalus žmogus neitų pas abejotinos reputacijos veikėją. Na kam, išties? Deja Lietuvoje viskas yra atvirkščiai nei yra iš pirmo žvilgsnio. Šitoks ėjimas į viešumą žinant lietuviškas tradicijas, spėju - bandymas užkalbėti, akių muilinimas, pasirodė informacijos, apie - kaip čia įvardijus - neaiškią KTU rektoriaus Petro Baršausko veiklą.

P.S. Aš jaučiu sentimentus KTU, teko studijuoti, bet baigiau kitą universitetą. Gaila, kad universitete galinčiam tapti stipriausiu Lietuvoje, parodyti špygą ir mesti iššūkį Vilniui, na galų gale tapti lietuviškuoju MIT t.y. Massachusetts Institute of Technology dedasi neaiškūs dalykai.

Rodyk draugams

Peliukas apie politiką… tpfu!

Fone veikia talevizorius. Info TV. Va dabar berašant. Ir baisiausiai esu nustebęs Andriaus Užkalnio bukumu. Kaip kitaip pavadinti savybę jei į pokalbį pasikvieti klouną? Apie politiką pasišnekėti pasikvietė… “Dviračio šou” veikėją-peliuką Rimą Šapauską! Ne nu tai absurdas. Dvigubas absurdas - Dviračio šou patyčių dialogų veikėjas kalba apie krikščionybę, apie Fatimą, apie istoriją ir žinoma dabar besitęsiant rusofobijai kalba ir apie Rusiją, net apie kosmosą. Na viskas, iki galo nebeištverti, nebežiūriu.

Pristatytas kaip aktorius! Tebūnie, bet tiksliau būtų aktorius-megėjas, dar tiksliau laidų vedėjas-klounas. Na užsidėti peliuko makijažą ir juokinti - tai klouno užsiėmimas. Aš čia nesityčioju. Na ir viską šis aktorius-peliukas-katalikas taip išvartė: susiejo 100 metų senumo įvykius su dabartimi ir pasidalijo spėjimais. Naujoji Mikalda.

Man labai įdomu: na vis tiek televizijos eteris brangiai kainuoja. Kokie yra laidos “A.Užkalnis plius” reitingai? Apskritai kam įdomūs Andriaus Užkalnio pasikalbėjimai su savo draugeliais?

Galiu pakartoti jau prieš tai parašytą pastebėjimą: LNK kankina žiūrovus.

Rodyk draugams

TV Polonia

Tėvai nusipirko naują televizorių. Žiūri kabelinę televiziją, bet aš iš smalsumo perskenavau eterį. Be visų tų tradicinių lietuviškų, baisiausiai nustebau radęs štai tokį kanalą: TV Polonia. Tiksliau rašosi va taip: TVP Polonia.

TVP POLONIA. Kam jos reikia Šiauliuose?

TVP POLONIA. Kam jos reikia Šiauliuose?

Ir niekaip nesuprantu kam šitas kanalas reikalingas Šiauliuose. Na kam? Suprantu Vilniaus krašte, apie Jonavą yra lenkų, kuriems tai gali būti įdomus, suprantamas televizijos kanalas. Tačiau kam jis Šiauliuose? Aš net nesuprantu kas kalbama!

Taip, aš žinau, kad tokio pobūdžio TV kanalai yra nemokami. T.y. nemokamai pateikiami retransliuotojams. Jose nėra filmų, serialų ar kitokių autorines teises pažeidžiančių laidų kurių nebūtų galima transliuoti už šalies ribų, šiuo atveju Lenkijos. Jie yra platinami nemokamai, siekiant supažindinti su šalių kultūra, pateikti šalies požiūrį. Tačiau tokių kanalų yra ir daugiau iš daugelio šalių, pvz., Deutsche Welle, RTR Planeta, NHK World TV, Arirang World, TV Romania International ir taip toliau. LTV World yra tokio pat pobūdžio. Galų gale kodėl ir netransliavus Russia Today. Aš rimtai, bent anglų kalbos iš amerikiečių išmoktumėte, taip, taip, Russia Today dirba pradedantys žurnalistai iš JAV. Sakysite propaganda? Niekai, propagandos ten nėra, paprasčiausių blogybių apie Rusija jie nešneka, tačiau kadangi dirba amerikiečių studentai ar šiaip garsusis Larry King tai pastebi JAV blogybes. Bet ei, nuo to kad kažkas blogybę pastebi, net jei tas stebėtojas yra  ne toks, nuo to gi blogybės neišnyksta. Aš rimtai: noriu Russia Today, o ne TVP Polonia! Na bent Deutsche Welle galėtų retransliuoti, esu tikras: žmonių skaičius Šiauliuose mokančių vokiečių kalbą yra didesnis nei lenkų kalbą.

Ne nu rimtai: kam Šiauliuose TVP Polonia? Kam Šiauliuose transliuoti užsienio šalies valstybės televizijos (TVP yra Lenkijos visuomeninis transliuotojas) kanalas užsienio kalba, kurios dauguma šiauliečių net nesupranta? Absurdas. Taigi.

Rodyk draugams

Kiek dar ilgai LNK kankins žiūrovus?

Šių metų balandžio 11 diena, t.y. užvakar, LNK, vakare po vakaro žinių parodė jau niolika-dvidešimt kartų rodytą, kartotą-perkartotą filmą Bėglys (The Fugitive) su Harrison Ford ir Tommy Lee Jones pagrindiniuose vaidmenyse. Juk prieš tai jau rodėte beveik prieš metus - 2015 metų kovo 16 dieną. Aš užfiksavau. Nuotraukos iš pernai metų, fotoaparatas užfiksavo datą.

Ar čia toks planas kartą per metus būtinai parodyti? Filmas buvo geras, bet kai kartojamas ~20 kartų - nervai nebelaiko. Neabejoju daugeliui tapo nuvalkiotu niekalu. Aš klausiu kiek dar ilgai jūs, elenkeniai, dar kankinsite ir tyčiositės iš savo žiūrovų? Na, kiek dar galite rodytį tą patį per tą patį? A? Aš jau mintinai žinau frazes, kas ką pasakys.

Iš vieno žmogaus jau girdėjau, cituoju iš atminties: lietuviškų televizijų neįmanoma žiūrėti, rodo tai ką aš dar prieš 20 metų per vidiaką mačiau.

Aš rimtai. Kas čia yra? Kodėl lietuviškos televizijos rodo tą patį per tą patį po N-ioliką kartų? Kiti filmai kurie nuvalkioti yra “Juodojo vanago žūtis” rodomas per LNK grupės kanalus BTV ar LNK; ir per TV3 rodomas ir “Velnias dėvo Prada”. Jokiu būdu negiriu LTV, tai dar didesnis niekalus rodantis kanalas - bet čia jau kito įrašo tema.

Šis įrašas bus atnaujinimas, kai tik LNK dar sykį parodys šį filmą.

Rodyk draugams

Neraliuota degraduojanti tauta

Viskas, šiandien įsitikinau, kad lietuvių tauta galutinai pradėjo degraduoti, o gal jau ir degradavo. Tokių minčių kildavo man ir anskčiau. Turiu galvą ant pečių ir suvokdavau kad degradacija vyksta jau pastaruosius 20 - 15 metų, bet šiandien jau kantrybė trūko stebėti. Jau į šiukšlių dėžę metate duoną.

duonos riekė šiukšlių konteineryje

duonos riekė šiukšlių konteineryje

Ir jūs dar drįstate aimanuoti kaip sunku gyventi?

Rodyk draugams