BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lidl yra blogis, bet Europos Sąjunga dar didesnis ir neabejotinai

Na ką, jau grietinė Lidle yra lenkiška. Turbūt nenuostabu, turėjo kažkas panašaus atsitikti. Kažkoks neįtikėtinas absurdas yra ta Europos Sąjunga.

Grietinė Pilos

Grietinė Pilos

Turiu giminių kaime ir jie iki šiol gauna išmokas už tai, kad neaugina karvių. Beveik prieš dešimt metų atsisakė, ir gauna iki šiol. Čia rinkos ekonomika? Baigit! Tai tikrų tikriausia planinė ekonomika, dar didesnė ir sudėtingesnė planinė ekonomika nei buvo Tarybų Sąjungoje. Siaubingai sudėtinga, su absurdišku finansavimu, ir su neaišku kokiais tikslais. Na tokio absurdo, kad žmonės neaugintų karvių ir dar valdžia primokėtų tau už tai ko nedarai, na jau to Tarybų Sąjungoje nebuvo. Maisto pramonė Tarybų Sąjungos laikas buvo palikta pačių ją sudarančių respublikų priežiūrai, ir pieno ūkis Lietuvos TSR tikrai suklestėjo. Tokio absurdo kad Lietuvos TSR imtų trūkti pieno, nes mažėja karvių na nebuvo.  Tai ne naujiena, Lietuvoje karvių skaičius mažėja - padėkokime Europos Sąjungai. Mažėja karvių - mažėja pieno. Tai ne naujiena, jau keletą metų apie tai skelbiama:
Perdirbėjams trūksta pieno
Lietuvoje trūksta pieno
Lietuvoje pieno trūksta iki šiol ir tą trūkumą kompensuojama įsivežant pieną iš užsienio, pagrinde iš Latvijos ir Estijos.

Kilmės šalis Lenkija

Kilmės šalis Lenkija

Aišku, aš suprantu, pats faktas, kad Lidle atsirado lenkiška grietinė, iš pirmo žvilgsnio, nėra susijęs su pieno trūkumu Lietuvoje. Kol kas nesigilinkime, kol kas vertinkime iš pirmo žvilgsnio, nes viskas yra žymiai sudėtingiau. Jau ankstesniame įraše minėjau, kad Lidl prekiauja maisto produktais kurie parduodami su Lidlui priklausiančias (ar naudojamais) prekių ženklais. Čia ne kriminalas, čia joks sąmokslas. Prekybininkas veža iš ten kur pigiau ir parduoda čia kiek galima brangiau - kiek tai įmanoma konkurencijos sąlygomis. Jokių pretenzijų nėra, Lidl yra blogis tuo aspektu, kad veža maisto prekės, net tokias banaliais maisto prekes iš užsienio, todėl Lietuvos gamintojai yra išstumiami iš rinkos. Taip tolimesne grandine (kol kas to nėra, bet jei taip tęsis, tai tik laiko klausimas) bus išstumti ir maisto žaliavos augintojai. Pastarieji arba bankrutuos, arba emigruos. Akivaizdu.

Įdomiau yra kur kas kitas dalykas.  Lidl ne šiaip sau atėjo į rytų Europą, į Lietuvą. Tai Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko finansuojamas projektas, (būtinai perskaitykite, straipsnis angliškai, jei nemokate išsiverstkite araba parašykite kad kas išverstų) vieno iš globalaus kapitalizmo, vieno iš Europos Sąjungos įrankių projektas ir dar gavo 900 milijonų dolerių savo plėtrai! Supraskite situaciją, jos rimtumą: Europos Sąjunga remiasi laisvu kapitalo ir žmonių judėjimu. Prekės po Europos Sąjungos šalis gali laisvai judėti, mokesčių mokėtojų pinigais - turtingųjų Europos Sąjungos šalių ir JAV išlaikomas Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas finansiškai remia privačią įmonę, t.y. Lidl, kad ši išplėstų savo veiklą rytinėse Europos Sąjungos šalyse. Skelbiama, girdi plėtra, tai pozityvas, tai gėris, mažina skirtumus tarp rytų Europos ir vakarų, sukuria naujų darbo vietų, aprūpina pigiais maisto produktais gyventojus. Kartoju tokie šie plėtros teiginiai, tačiau gi puikiai matome kokios tos darbo vietos: kasininkai, salės darbuotojai ir apsaugininkai. Pastarasis, t.y. Lidl, veža prekes, tame tarpe ir grietinę, iš užsienio čia į Lietuvą. Čia, Lietuvoje, Europos Sąjunga pravalė karvių augintojų gretas, iš esmės apnaikino visą tą teigiamą tarpukario, smetoniškos ir tarybinių laikų Lietuvos kaip pieninkystės krašto įdirbį. Nebūtų Europos Sąjungos - nebūtų tokio absurdo. Norom-nenorom pradeda lįsti į galvą visokios sąmokslo teorijos.

Pats Lidl savininkas, tai yra šeima, jau ir taip yra milijardieriai. Dar prieš kokius 10-15-20 metų girdėdavau tokius teiginius, girdi turtuoliai vis labiau taps turtingesni, vargšai taps vis labiau vargingesni.  Girdi, įsigalės transnacionalinės korporacijos ir bus baisu, nes žmogus bus niekas, nulis. Kažkaip aprimo tokios kalbos, nes tai ir įvyko, tai vyksta. Na, kolkas dar nėra baisu. Tikėkimes, kad baisu nebus.

Rodyk draugams

Džerimanderingas lietuviškai

Pradėsiu iš toli: lietuviška vikipedija yra itin žemo lygio. Esu joje rašęs, tad žinau. Rašydavau straipsnius itin pasiruošęs ir perskaitęs mokslinę literatūrą rašomu klausimu. Tačiau lietuviškos vikipedijos administratoriams kai kurie teiginiai nepatiko, tad buvau užblokuotas, net du kartus. Kuo tik mane nekaltino… Juokingiausia, kad kai rašydavau kitu vardu ir net kai naudodavau dezinformaciją - lietuviškos vikipedijos administratoriai to nepastebėdavo ir informacijos nešalino. Toks tad lietuviškos vikipedijos lygis. Šitas nuokrypis yra tam, kad nesistebėtumėte kodėl lietuviškoje vikipedijoje nėra straipsnio apie džerimanderingą. Negirdėjote? Nežinote kas tai yra? Blogai kad nežinote, bet nuo to, kad nežinote šitas reiškinys, džerimanderingas, Lietuvoje nenustoja egzistuoti. Tiksliau, būtų taip: džerimanderingas su šiais 2016 metų Seimo rinkimais atsidaro pirmąkart! Taip, taip, atsirado ir mes, rinkėjai, jame dalyvausime. Prisigyvenome net iki tokių machinacijų.

Jei mokate anglų ar rusų kalbas, tai pasiskaitykite atitinkamus straipsnius vikipedijoje:
Gerrymandering
Джерримендеринг

- abu straipsniai pakankamai informatyvūs, kad suprastumėte kas tai yra. Na, o jei nenorite skaityti, arba šių kalbų nemokate, tai paaškinsiu kas gi tas džerimanderingas yra.

Džerimanderingas - sąmoningas ir tiesiog nachališkas manipuliavimas rinkiminių teritorijų ribomis ir rinkėjų skaičiumi, siekiant laimėti rinkimus, arba gi gali būti ir atvirkščiai: siekiant pakenkti konkurentui laimėti rinkimus. Pavadinimas kilęs nuo JAV Masačiusetso valstijos gubernatoriaus vardo Elbridge Gerry - Elbridžas Džeri ir salamandros. Angliškai salamandra yra vadinama salamander, taigi Gerry + salamander = gerrymandering, galima  pavadinimo atsiradimo formulę užrašyti ir lietuviškai: Džeris + salamandra = džerimanderingas. Tai va šitas Masačiusetso valstijos gubernatorius 1812 metais taip išraitė rinkimų teritorijos ribas, kad jos tapo panašios į salamandrą.  Iš čia ir šio reiškinio džerimanderingas pavadinimas.

Klasikinė karikatūra rodanti kas tas yra džerimanderingas

Klasikinė karikatūra rodanti kas tas yra džerimanderingas

Principas aiškus: rinkimų teritorijos ribos yra taip išraitomos, kad būtų palanku politikui laimėti. T.y. jam, politikui, priskiriamos tos teritorijos kur jis yra populiarus. Tai be jokios abejonės pasityčiojimas iš demokratijos, praktiškai rinkimų falsifikavimas, nes galima tą rinkimų teritoriją taip išraityti įtraukiant vis po nedidelį priešiškai nusiteikusių rinkėjų skaičių, kad mažuma gali nusverti daugumos pasirinkimą. Šitas džerimanderingas iki šiol yra praktikuojamas arba visai neseniai buvo praktikuojamas JAV. Tad prašau neaiškinti koks JAV yra rojus ir gėris žemėje. Kreiva ten jų demokratija, amerikonai išvis yra neįtikėtinai įžulūs veidmainiai, jie vapalioja apie demokratiją pasaulyje, bombina tuos kurie yra nepakankamai demokratiški ir nemato visų pirma pas save bėdų.

Demokratijos skleidėjų viena iš rinkiminių rinkiminių teritorijų. Džerimanderingo vienas iš požymių - nenatūralios rinkimų apygardų ribos

Demokratijos skleidėjų viena iš rinkiminių teritorijų. Džerimanderingo vienas iš požymių - nenatūralios rinkimų apygardų ribos

Tai va džerimanderingas atėjo ir į Lietuvą. Na, jis nėra toks akivaizdus, ir labiau skirtas ne padėti politikui, o sužlugdyti konkurentus, tačiau visgi tai faktas, jei rinkimų apygardų ribos yra perbraižomos taip, kad tik konkurentas nelaimėtų, tai taip pat gali būti pavadintas džerimanderingu.

Pradžią davė Lietuvos respublikos Konstitucinis teismas 2015 metų spalio 20 dieną “išaiškinęs” (kabutės neatsitiktinai), kad vienmandatėse rinkimų apygardose išrinkti deputatai turėtų būti atstovaujami daugmaž po lygiai rinkėjų.  Nieko neturėčiau prieš, spendimas išties logiškas, juk teisinga kad seimūnai vienmandatėje apygardoje būtų renkami nuo vienodo rinkėjų skaičiaus. Tačiau tai įgyvendinti techniškai yra tiesiog neįmanoma. Konstitucinis teismas nusprendė kad rinkėjų skaičius negali skirtis daugiau nei 10 procentų - o kodėl ne 7 proc., kodėl ne 11,5 procentus? Atsakymą žinau, ogi eilinį sykį konstitucininkai iš lubų paėmė normą, na nevisai iš lubų, demagogiškai pasirėmė kitu dokumentu. Tokį rinkimų leidžiamą rinkimų nuokrypį iki 10 % konstituciniai demagogai pagrindė ne įstatymu, o Europos Sąjungos rekomendacija (tai neprivaloma!), kad rinkimų apygardų leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju - 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių. Ką turime? Europos Sąjungos rekomendaciją (!) konstituciniai demagogai ( kitaip jų ir nepavadinti) pavertė privaloma norma, ja pasirėmė ir sukėlė tokį jovalą kurį dabar mums sunkins gyvenimą. Visą konstitucininkų argumentacijos rašliavą galite perskaityti čia - nervai nelaiko skaitant kaip argumentuojama. Ką gi man akivaizdu, kad didžiausias konstitucijos laužytojas, didžiausiausias demagogas Lietuvoje yra pats konstitucinis teismas. Įsidemėkite šių demagogų vardus ir pavardes: Elvyra Baltutytė, Vytautas Greičius, Danutė Jočienė, Pranas Kuconis, Gediminas Mesonis, Vytas Milius, Egidijus Šileikis, Algirdas Taminskas, Dainius Žalimas. Nors iki tol Lietuvoje galiojusi rinkimų apygardų sudarymo norma buvo visai pakenčiama, apygardų sudarymo principas buvo toks, kad apygardoje rinkėjų skaičius galėjo būti nuo 80 % iki 120 % vidurkio rinkimų apygardose. Ką tai buvo labai blogai? Gyventi taip trukdė, kad jau viskas, stop? Gi ne! Tai teisinė valstybė? Mėšlo krūva, o ne teisinė valstybė.

Ką tuomet padarė VRK? Na konstitucininkų normą reikia įgyvendinti, net jei ta norma iš lubų paimta - vis tiek tokia norma. Ir VRK nusamdė, ar kreipėsi į ekspertus - to nežinau. Taigi ekspertas Rolandas Tučas iš Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedros pateikė pasiūlymus.  Na tas ir perbraižė ribas. Kaip, kodėl, kodėl būtent taip - klausimas.

Juokingiausia, kad Rolandas Tučas argumentuodamas kokios turi būti rinkimų apygardų ribos argumentuoja va šitaip (pdf failas), cituoju:

Rinkimų apygardų derinimas su valstybės teritorijos administraciniu padalijimu - rinkimų organizavimo, rinkėjų ir kandidatų patogumui; teritorinio atstovaujamumo užtikrinimui;

Pilnai sutinku, taip turėtų būti. Kiti argumentai su kuriais sutinku:

Rinkimų apygardų (ir apylinkių) stabilumas („istoriškumo” kriterijus) - rinkimų organizavimo, rinkėjų ir kandidatų patogumui;

Rinkimų apygardų teritorinis vientisumas ir kompaktiškumas - rinkimų organizavimui, džerimanderingo ir kt. manipuliacijų eliminavimui;

Rinkėjų sociodemografinis ir kultūrinis panašumas - džerimanderingo atvejų eliminavimui, rinkėjų atstovaujamumo užtikrinimui.

Tačiau įvyko būtent atvirkščiai! Dabartinės rinkimų apygardų ribos būtent beveik visiškai nebesiskaito su adminstracinėmis ribomis, nusistovėjusios rinkimų apygardų ribos pertvarkytos - istoriškumo nebeliko, atsirado džerimanderingas - tai įrodysiu, o to sociodemografinio panašumo tuo labiau nebeliko, nes apjungė miestų rinkimų apygardas su kaimu.

Buvo pertvarkyta krūvos rinkimų apygardų, pasiūlymus kokie buvo pateikti galite peržiūrėti čia.  Aš apsiribosiu apžvelgdamas tik tai kas liečia Šiaulius ir Šiaulių rajoną, nes rašau tik apie tai ką žinau ir išmanau, su kuo esu detaliai susipažinęs. Kaip įvyko kitur aprašykite jūs patys, kurie ten ir gyvenate.

Taigi, iki šiol Šiauliuose buvo trys rinkimų apygardos:
Nr. 23 Aušros - apimdavo miesto centrinę dalį ir Medelyną (tai toks nuosavų namų rajonas);
Nr. 24 Saulės - apimdavo visa kas liko nuo centro į rytus: Šimšę, Zoknius, Pabalius, Donelaičio gatvės nuosavų namų rajoną, Rėkyvą ir šiek tiek pietino rajono;
Nr. 25 Dainų - apimdavo Pietinio rajono Dainus, Lieporius, Gytarius ir truputį Šiaulių rajono su tokiomis gyvenvietėmis (iš esmės Šiaulių priemesčiai): Voveriškiai, Aukštelkės ir Gegužiai.

Šiaulių rajonas turėjo savo atskirą rinkiminę apygardą, kurios oficialus pavdinimas buvo toks: “Šiaulių kaimiškoji rinkimų apygarda Nr. 45″. Apimdavo visą Šiaulių rajoną iskyrus mažą rajono gabaliuką kuris priklausė Dainų Nr. 25 apygardai. Suskirstymas buvo gana logiškas. Man niekados neužkliūdavo, na nebent tai kad dalis rajono, bet kartoju, tai pusiau priemestis-pusiau kaimas buvo priskirtas prie miesto.

Savaime suprantama Šiauliuose gyventojų mažėja, toks miesto suskirtymas į 3 rinkimų apygardas buvo sugalvotas, dar prieš ~20 metų (tiksliau dar 1992 metais) kai Šiauliuose gyveno 140-150 tūkstančių žmonių. Dabar oficialiais duomenims (2015 metų) Šiauliuose tegyvena 104569, neoficialiai teigiama, kad nebėra ir tų 100 tūkstančių, nes ne visi išvažiavę deklaravo savo išvykimą. Šiaulių rajone šiuo metu gyvena 42217 žmonės (2014 duomenys). Jei imtume lyginti gyventojų kitimo dėsningumus pamatytume, kad Šiaulių rajone gyventojų skaičius išlieko gana stabilus, gi Šiauliuose - katastrofa, miestas neteko apie 1/3 gyventojų. Tegul kalba skaičiai, pateiksiu statitikos.

1989 metais Šiauliuose gyveno 145629 žmonių. 2001 metais - 133883. 2011 metais - 109328. Čia buvo skaičiai iš surašymų, gi dabartinis Šiaulių gyventojų skaičius - 104569 yra teorinis, jis pagrįstas pačių gyventojų deklaravimu kur jie gyvena. Šiaulių rajone 1989 metais gyveno 50242 žmonės. 2001 metais - 51620. 2011 metais - 44332. Vėlgi čia buvo surašymų duomenys, paskutiniai duomenys kuriuos aptikau yra vėlgi teoriniai iš 2014 metų su 42217 gyventojais, pačiame rajono savivaldybės tinklapyje skelbiama, kad yra, cituoju pilnai: “~ 41 534″ - va taip su tildes ženklu.  Ką turime? Šiauliuose gyventojų per maždaug 20 metų sumažėjo apie 28 procentų, o Šiaulių rajone sumažėjo tik apie 17 procentų. Kodėl Šiaulių rajone gyventojų sumažėjo mažiau nei Šiauliuose būtų atskiro įrašo tema.

Taigi būtų logiška atsižvelgiant į tendencijas rinkimų apygardas pertvarkyti taip: Šiauliams palikti dvi apygardas vietoj trijų.  Vieną centrui su pakraščiais, kitą pietiniam rajonui. Žinantiems Šiaulius tai elementariai logiškas spendimas, pietiniame yra daugiabučių namų rajonas su savo specifika, o centras ir visa kita - vėl savo specifika. Šiaulių rajonui vėlgi palikti savo rinkimų apygardą, galbūt dar pridedant iš Šiaulių tokią Rėkyvos apylinkę, kuri yra itin nuo miesto centro nutolęs rajonas su gyventojų sodais (kuriuose ir gyvena) ir pačia Rėkyva, kuri kažkada buvo atskira gyvenvietė, iš esmės tai sodininkų kraštas, kaip ir kaimas. Sodininkų bendrijos tęsiasi kilometrais. Žinantiems Šiaulius tai akivaizdu ir nereikia aiškinti, kas yra ta Rėkyva. Vienu žodžiu, tai ką surašiau būtų buvę logiška ir būtų neprieštaravę paties rinkimų apygardų ribų perbraižytojo Rolando Tučo skelbtiems teiginiams. Taip būtų buvę apie 50000 gyventojų kiekvienoje Šiaulių miesto ir rajono apygardoje. Rinkėjų skaičius žinoma būtų mažesnis, nes ne visi gyventojai yra rinkėjai. Čia jeigu neikreipiant į konstitucines demagogijas. Be abejo, tai tik pradinė  pozicija, ją diskusijoje būtų galima tobulinti.

Be jokios abejonės, aš sutinku, kad keičiantis gyventojų skaičiui reikėjo reaguoti į pokyčius, bet kaip dabar buvo atlikta - pasityčiojimas iš rinkėjų. Kaip bus dabar? Vyriausioji rinkimų komisija paliko  Saulės Nr. 24 ir Aušros dabar su Nr. 25 apygardas tik pakeitė jų numeraciją, prie jų prijungė dalį pietinio Šiaulių miesto dalį. Va taip dalį. Pačią Dainų rinkimų apygardą su miesto daugiabučiais panaikino apjungiant su dalimi (atkeipkite dėmesį) Šiaulių rajono. Dabar vadinsis Kuršėnų-Dainų rinkimų apygarda Nr. 45 Bus linksma: teks deputatui spręsti ir žemės ūkio klausimus ir kodėl daugiabučių namų adminstratoriai taip plešia pinigus iš gyventojų… Kur VRK logika, kur protas? Kur čia tas sociodemografinis ir kultūrinis panašumas?

Dabar Šiaulių rinkimų apygardos bus tokios. Šaltinis: VRK

Dabar Šiaulių rinkimų apygardos bus tokios. Šaltinis: VRK

Tačiau kas įvyko su Šiaulių kaimiškąją rinkimų apygarda Nr.45 - absoliučiai protu nesuprantama, jos paprasčiausiai nebeliko! Va taip nebeliko. Šiaurinę Šiaulių kaimiškąją rinkimų apygardos dalį prijungė prie Pakruojo-Joniškio rinimų apygardos Nr. 46, ją dar priedo pervadino Žiemgalos rinkimų apygarda - tpfu, kaip mane užknisa šitas senovinių regionų pavadinimų gaivinimas, ir kaip dvigubai užknisa kai šituo senovinių pavadinimų gaivinimas verčiamas patriotine-baltofiline ideologija, ir tuo pačiu nepastebima (?) kokios kiaulystės yra maskuojamos. Pietinė ir vakarinė Šiaulių kaimiškosios apygardos dalys buvo prijungtos prie Kelmės rinkimų apygardos dabar ją pervadininant į Kelmės-Šiaulių rinkimų apygardą Nr. 41. Sveikinimai Aukštelkės, Bubių gyventojams, dabar norėdami nuvykti pas savo deputatą važiuosite į Kelmę…  Tas pats galioja ir Šilėnų gyventojams, kas nežino tai Šilėnai yra pusiaukėleje tarp Šiaulių ir Radviliškio. Kaip Raudėnų, Dirvonėnų ir Varputėnų gyventojai lankysites pas savo Seimo narį, ir kaip, tiksliau kada, kokiu dažnumu Seimo narys lankysis pas jus - retorinis klausimas. Na, o tai kas liko iš Šiaulių rajono - buvo apjungta su dalimi Šiaulių miesto daugiabučių gyventojais - jau rašiau.

Šiaulių kaimiškosios rinkimų apygardos Nr. 45 nebeliko! Šaltinis: VRK

Šiaulių kaimiškosios rinkimų apygardos nebeliko! Šaltinis: VRK

Detalesnis vaizdas. Šaltinis: VRK

Detalesnis vaizdas. Jau galutinis variantas Šaltinis: VRK

Bet kodėl šitoks jovalas buvo padarytas būtent taip? Nepagalvokite, kad ta siaura Kuršėnų - Dainų rinkiminės apygardos juostelė kaip kad buvo pradžioje siūloma, dabar kaip trupinys yra kažkam tai naudinga. Neapsigaukite pirmam įspūdžiui, Lietuvoje gi daroma itin klastingai, nei iš pirmo žvilgsnio atrodo. Iki šiol nuo Šiaulių kaimiškosios rinkimų apygardos Nr. 45 atstovavusiai Rimai Baškienei tai katastrofa - ji yra nežinoma arba menkai težinoma Šiaulių mieste, tuo labiau Šiaulių pietiniame rajone. Buvau susitikime ir moteris, panašu, nežino ką daryti, nes ji prisistato kartu Valeriju Simulik kuris čia anksčiau laimėdavo. Tiksliau pats Valerijus Simulik ją pristato savo buvusiems rinkėjams. Ji pati klausė to apygardų ribų perbraižytojo kodėl taip buvo pasielgta. Atsakymas buvo toks: buvo galima ir kitaip perbraižyti. Suprask kaip nori…

Tad kodėl? Naisiai, pavyzdžiui, dabar priskirti prie Žiemgalos rinkiminės apygardos.  Nesuprantate? Rima Baškienė priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Šiaulių rajone buvo nuolat renkama nuo 2004 metų, visada būdavo su ta pačia partija, kad ir kaip ta partija besivadino: Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga ar Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga. Aš čia nėkiek nesityčioju ar šaipaus. Aš lankaus Šiaulių rajone ir nesu apie Rimą Baškienę girdėjęs nei vieno blogo žodžio. Kaip ir apie Ramūną Karbauskį,  beje man jis taip pat patinka. Aš esu daug kur buvęs Lietuvoje, ir galiu užtikrintai sakyti: Naisiai klesti palyginus su kitomis kaimo gyvenvietėmis, taip šiuo aspektu neturiu jokių priekaištų Karbauskiui. Vis dar nesupratote? Aiškinu, Šiaulių kaimiškoji rinkimų apygarda Nr. 45 buvo Valstiečių tvirtovė, visos valstiečių pergalės čia būdavo neabejotinos. 12 metų Rima Baškienė atstovavo Šiaulių rajono gyventojams ir dabar bac - išmuštas pamatas iš po kojų. Va taip kiauliškai ir niekšiškai.

Štai todėl šitas lietuviškas džerimanderingas ir buvo atliktas. Vienintelis logiškas paaiškinimas: išmušti valstiečiams jų stipriausią rinkiminę apygardą. Kito logiško paaiškinimo nėra ir negali būti. Taip, tai džerimanderingas - pakenkti kad nelaimėtum, gi tai taip pat džerimanderingas. Net ta naujoji Žiemgalos apygarda, arba Kelmės-Šiaulių net teritoriškai gi akivaizdžiai yra nenatūralios. Na kam tie vinguriavimai prijungiant prie Kelmės Raudėnų, Dirvonėnų ir Varputėnų apylinkes? Kam? Jukjei išties taip ištuštėjo kaimo apylinkės, tai logiškiau paminėtas prijungti prie Telšių rinkiminės apygardos Nr. 40.

Kažkas, gal koks valatkinis apžvalgininkas-žurnaliūga pavadins, girdi, Šiaulių rajonas buvo valstiečių “tėvonija”, reikia išmušti kniaziui tėvoniją! Nieko panašaus, Rima Baškienė buvo ir yra populiari Šiaulių rajone.  Vilniečiai įsivaizduoja (pagal savo sugedimą ko gero) girdi Karbauskis yra kniazius, tačiau labai apsigauna. Tiksliau būtų taip: Vilniuje išties, gal valdžioje, gal pačioje VRK išties taip kai kas ir galvoja.  Apskritai Ramūnas Karbauskis tik paskutiniu metu aktyviau politika ėmė užsiminėti, po ilgokos pauzės. Tačiau aš rašau ne apie jį. Tai kad Rima Baškienė nėra perbėgelė, tai kad visą laiką yra toje pačioje partijoje liudija, kad su Ramūnu Karbauskiu yra viskas gerai. Juk jei būtų Karbauskis savo “tėvonijos šeimininkas - kunigaikšis, tironas” tai turinti tiesioginį rinkėjų pasitikėjimą Rima Baškienė galėjo lengvai pakeisti partiją, neabejoju būtų su džiaugsmu priėmę. Kiek gi Seime tų partinių perėjūnų pilna! Galų gale galėjo likti nepartine, gi ir taip būnant populiariai rinkėjų tarpe pergalė yra garantuota. Tačiau va kai taip iš esmės jos rinkimų apygarda buvo panaikinta, o tai kas liko pavirto obuolio nuograuža - šansai laimėti yra sudėtingi. Kas tai jei ne džerimanderingas? Kokių dar įrodymų reikia? Džerimanderingas ne iš piktos valios, o per neapsižiūrėjimą? Galbūt, bet palikite tokius aiškinimus naivuoliams.

Atsiprašau, bet tai ne demokratija, tai mėšlo krūva. Kenkti iš pavydo, nekęsti oponentų populiarumo, vartalioti konstituciją kaip norima,  perbraižyti ir patvirtinti ribas nusispjaunant į rinkėjus, nekreipiant dėmesio į ką pats deklaruoji  -  čia ne demokratija, čia mėšlo krūva. Garbės žodis aš nebesuprantu kas čia vyksta, intencijų gal ir būta gerų, bet rezultatas - baisus. Va todėl ir pradedu nekęsti Lietuvos. Ir kuo toliau gilinuos, tuo labiau nekenčiu.

P.S. Pagal lietuviškas sąmokslo teorijas dabar būsiu apšauktas Karbauskio agentu. Tpfu, nusprogit, idiotai! Aš niekaip nesu susijęs nei su Ramūnu Karbauskiu, nei su Rima Baškiene, nei su valstiečiais apskritai.

P.P.S. Tai ką surašiau turėjo atlikti politologai, apžvalgininkai, žurnalistai, intelektualai, patys politikai, tačiau Lietuvoje - tyla.

Rodyk draugams

Lidl yra blogis

Apie Lidl atėjimą rašiau, aš ne durnius kad būčiau stovėjęs šimtametrinėse eilėse birželio mėnesį, tad pirmąkart Lidle apsilankiau tik rugpjūtį. Ir mano dvejonės kad iš Lidl atėjimo nieko gero nebus tik sustiprėjo, net įsitikinau. Bet pradėsiu nuo to kas patiko.

Patiko intrejeras ir prekių išdėstymas.  Viskas minimalistiškai, minimalistiškai iš tiesų, ne suvaidintas minimalizmas, o tikras minimalizmas, prekės sudėtos paletėse, nėra rėksmingų stendų. Nors sienos nudažytos juoda spalva, bet kažkodėl tai kurią šiltą atmosferą, tai ne Norfa kur nuo pasirinkto spalvų derinio krečia šaltis arba vimdo. Skaičiau, kad kitas vokiečių prekybos gigantas, Aldi, išvis naudoja asketišką interjerą, kur prekės vos ne ant grindų sudėtos. Tai tiek pozityvo.

O dabar negatyvas. Taip, Lidl yra blogis, nes dauguma prekių yra nelietuviškos. Taip, yra lietuviškų maisto produktų: duonos,  alaus. Negaliu sakyti kad visiškai nėra lietuviškų prekių, bet absoliuti dauguma prekių yra nelietuviškos. Ir aš nerašau čia apie nemaisto prekes. Tikra katastrofa, kad absoliuti dauguma maisto prekių yra nelietuviškos, užtenka tik pasižiūrėti kur yra pagaminta ir visas lietuviškų politikierių entuziazmas: girdi, ateis Lidl ir viskas atpigs ir Lietuva suklestės, atsiras daugiau darbo vietų - tampa visišku šnipštu. Paaiškinsiu.

Pilos, Bluedino - lenkiški

sūriai parduodami su Bluedino prekiniu ženklu ir čia nėra nei vieno produkto pagaminto Lietuvoje: sūriai lenkiški, varškės kremas - vengriškas

Taip, Lidle prekės kainuoja pigiau, tačiau atkreipkite vieną dėmesį - vyrauja prekės kurios pagamintos pagal Lidl užsakymą ir pavadintos, kaip suprantu, pačiam Lidl priklausančias prekių ženklais. T.y. jei prekė ir pagaminta Lietuvoje, tai nėra tiesiogiai gamintojo parduodamas produktas, tiesiog Lidl apmokėdamas iš anksto už pristatytą produkciją gamintojui su Lidlo prekiniais ženklais vėliau užsidirba ją jau parduodamas mažmenoje. Kaip suprantu gamintojui nuo tokios prekybos itin mažai atitenka, privalumas būna tik tas kad pinigus gamintojas gauna iš anksto. Bet kokiu atveju, kaip ten bebūtų, net va šitie maisto gamintojai yra ne iš Lietuvos.

pieno produktai parduodami su Pilos prekiniu ženklu - vėl ne Lietuvoje pagaminti

pieno produktai parduodami su Pilos prekiniu ženklu - vėl ne Lietuvoje pagaminti

Aš esu buvęs Lenkijoje 2013 metais apsipirkti. Daug kas tada važiavo, tai ir aš su artimaisiais važiavau. Daugiau iš smalsumo, nes nuo Šiaulių iki Suwalkų (ehe naudoju W raidę!) nuvažiuoti užtruko 3 valandas. Tad pirmyn ir atgal - 6 valandas, o tai jau mazochizmas. Joks normalus žmogus važinėti į Lenkiją, gyvenanantis toliau nei Kaunas, nemanau kad gali, nors taip, yra žmonių važinėjančių iš Šiaulių iki šiol į Lenkiją apspirkti. Taip, Lenkijoje maisto prekės yra pigesnės, bet dauguma normalių žmonių na tikrai negaiš pusę dienos keliaudami per visą Lietuvą į kitą šalį apsipirkti.

Su Lidl atėjimu viskas keičiasi, į Lenkiją važinėti tampa beprasmiška, nes pigios lenkiškos ir vokiškos prekės atėjo pačios. Na dar yra vengriškų. Pasižiūrkite ant įpakavimo.

maisto produkai su Pikok prekiniu ženklu. Beje kabanosai tikrai skanūs, bet tai tik iliuzija

maisto produkai su Pikok prekiniu ženklu. Beje šitie lenkiški kabanosai tikrai skanūs, bet tai tik iliuzija, bo paslaptis glutamate

Taip, Lidl sukūrė darbo vietų: kasininkams, salės darbuotojams, apsauginiams, bet kas iš to jei dar daugiau vietų praras Lietuvos maisto pramonės darbuotojai? O kaip dar kitaip? Juk perkate nelietuviškų gamintojų prekes.

Tačiau didžiausias blogis -  Lidl prisideda prie kamščių didėjimo Šiauliuose ir pačių Šiaulių niokojimo. Aš čia rimtai. Nežinau kaip kituose miestuose, bet pirmasis Lidl įsikūrė prie Šiaulių Akropolio, t.y. ten kur ir taip jau susikoncentruodavo didelis tranpsorto srautas, šalimais dar yra kitas prekybos centas - “Arena”. Miestui teko net keisti šviesoforus vien tik tam kad būtų patogu įvažiuoti/išvažiuoti iš Lidlo stovėjimo aikštelės. Nors Šiauliuose yra dar tokių vietų kur kone kilometro spinduliu nėra nei vienos maisto prekių parduotuvės, ir tai nėra užkampiai. Antroji Lidl parduotuvė vėlgi statoma prie kito dielio prekybos centro kur yra įsukūrusi ir Maxima, ir Norfa vėl idelis transporto srautas koncentruosis vienoje vietoje, rezultatas: transporto kamščiai, triukšmas, išmetamųjų dujų smarvė. Tikrų tikriausia kiaulystė šalimais gyvenantiems.

Gerai, teoriškai galiu prileisti kad Lidl čia ne prie ko - statybų vietą pasiūlė miesto valdžia, miesto vyriausios architektės kompetencija labai abejoju (čia aš itin švelniai), bet Lidl gi sutiko! Gal čia kažkoks apskritai Lietuvos valdžios nurodymas kurtis šalia Maximos ir vilioti klientus, gal apskritai vokiečių biznieriai patys braunais kur jau šiuo metu yra idelis žmonių srautas, tai vistiek nekeičia fakto - mano paminėtose vietose auga transporto srautas ir kamščiai.

Rodyk draugams

Kaip atpažinti ar jūsų telefoną pasiklauso?

Pradžia būtų ankstesnis įrašas. Ir ankstesnio įrašo intencija buvo ta, kad pagal Europos Sąjungos normas, visi, kartoju, visi telefonų skambučių duomenys yra fiksuojami ir ryšio išklotinės su kas, kam, kada, iš kur skambino yra saugomos nuo pusės iki dviejų metų. Tai faktas. Ar fiksuojami patys pokalbių turiniai t.y. ar fiksuojami absoliučiai visų žmonių pokalbiai Europos Sąjungoje, aš nežinau. Vargu, nes per daug didelius kiekius užimtų. Be abejo sekamų asmenų pokalbių turinys yra fiksuojamas, juk kaip kitaip rinkti įrodymus? Nėra jokios abejones, kad telefonų pasiklausymas yra sena žvalgybos ir kriminalistų užsiimama veikla. Taip taip veikla, naudoju terminą “veikla”, o ne veika kaip kad lietuviškoje naujakalbėje yra priimta, tai kita tema, gal kada nors ir apžvelgsiu.

Taigi jūsų telefonus pasiklausyti, o atsiradus išmaniesiems telefonams yra vienas juokas, įprasta praktika.  Išmanieji telefonai atskleidžia apie asmenį kur kas daugiau, nei įprastas mobilusis telefonas, tuo labiau nei stacionarus laidinis telefonas. Tačiau Lietuvoje telefonų pasiklausymas turi savitų niuansų. Kartą skaičiau Lenkijos karo ataše tarpukario Kaune atsiminimus, na ir autorius užsiminė, kad taip, telefonų visos žvalgybos pasiklauso, bet lietuviška žvalgyba galėtų pasiklausymą atlikti delikačiau, neišsiduodant, kad pasiklauso… nes tiesiog girdisi kaip pasijungia svetimas.

Nieko naujo ir dabartinėje Lietuvoje. Techninis lietuviškų špijonų mandagumas - abejotinas. Rašau, nes žinau. Taip, taip žinau. Žinau, nes mano artimą asmenį šnipinėjo. Ne dėl mano veiklos. Kokia gi ta mano veikla? Jokia: nereguliarus blogo įrašas kartą per kelis mėnesius. Bet apie viską nuo pradžių.

Mano artimasis M. pastebėjo, kad išmanusis telefonas vietoj to kad laikytų 3 paras iki išsikrovimo pradėjo išsikrauti per vieną dieną. Per naktį pakrautas tos pačios dienos vakare jau pypsi pranešdamas, kad laikas vėl iš naujo pakrauti. Pagalvojome, gal baterija nusibaigė. Juk nieko stebėtino nebūtų. Gi žinau, kad benaudojami akumuliatoriai degraduoja, jų savybės prastėja. Tačiau, vienas dalykas man sudomino: išmanusis telefonas vietoj vieno įrasto megabaito per parą ėmė ryti po ~30 megabaitų duomenų. Jei nežinote, tai išmanusis telefonas standartiškai naudoja mobilųjį interneto ryšį pats savaime, nes gi kitoms funkcijoms kaip kad elektroninių laiškų skaitymas arba orų prognozė jis naudoja internetą. Apie 2010 metus kuomet pradėjo plisti išmanieji Lietuvoje to žmonės nežinojo, internetų planų neturėjo ir gaudavo fantastiškas sumas už interneto ryšį… Taigi, dėl kažkokių priežasčių išmanusis telefonas pradėjo naudoti žymiai didesnį interneto duomenų kiekį. Va todėl ir greitai išsikraudavo. Galbūt tuo pačiu metu VSD (kas kitas dar gali būti?) ir dar klausydavosi pačių pokalbių. Tačiau pats sekimo faktas man yra neabejotinas. Jokios paranojos, aš nekliedžiu, jei mobilusis telefonas įtartinai greitai išsikrauna vietoj įprasto darbo režimo, tai vienas iš požymių kad jūsų telefono pasiklauso.

Savijauta man - bloga, jaučiaus kaip apvogtas, kaip kažkas svetimas įėjo į kambarį, panaršė po tavo daiktus ir išėjo, ir nežinai ar ką nors pavogė ar ne.  Artimasis M. pasižiūrėjo filosofiškai (yra vyresnės kartos žmogus) ir pasakė: a tegul seka, gi nieko blogo nedarau.

Na taip, išties nieko blogo.  Toks greitas baterijos išsieikvojimas tęsėsi apie tris dienas, t.y. tik trečią dieną pradėjau žiūrėti, kame čia problema, išsiėmiau bateriją ir t.t. Suvokęs padariau štai ką pradėjau juokauti ir trolinti ant VSD padugnių. “Alach Akbar!”, “Izraelis turi mirti!” juokiaus į telefoną…  Ir dar išjungiau mobilųjį internetą, po to apribojau iki 2G ryšio, kad lėčiau siųstų ir mažiau eikvotų bateriją.

Ir kas? Ir liovėsi tas neaišku iš kur išaugęs duomenų suvartojimas. Dabar su telefonu yra viskas tvarkoje: laiko tris paras. Kaip ten techniškai buvo atlikta - aš tikrai nepasakysiu, nes nežinau. Telefonas su Android operacine sistema, man ir anksčiau neaišku buvo ką ten tas Google paslaugos daro ir kodėl jos tiek daug vietos užima.

Tačiau įdomiausia, kodėl buvo klausomasi eilinio pensijinio amžiaus žmogaus? Va čia ir yra visas įdomumas. Dar įdomiau, man net gaila VSD darbuotojų, ką jie turėjo klausytis! Mano artimojo M. pokalbiai telefonu, buvo pagrinde ar reikia kam obuolių ir pomidorų ir kiti tokio panašaus buitinio pobūdžio. Ir tokių pokalbių klausymuisi yra skiriamos valstybės lėšos! Cha! Taigi kodėl?

Ir prisiminiau, kad tą patį mėnesį (viskas vyko šių metų rugpjūtį) mano artimasis M. kreipėsi į vieną vienos partijos narį, skambino, gavo SMS žinutę dėl namo bendrijos reikalų. Tad neabejoju VSD peržiūrėjo visus to partinio mobiliojo telefono kontaktus ir ėmė sekti visus su juo bendravusius: gi gal užkibsim ant kokio siūlo galo ir gal ką nors atkapstysime. Gi rinkimai ant nosies! Gal vėl Darbo partija vėl kokia avantiūra užsiima.  Tai vienintelis logiškas paaškinimas. Sukčiai iš užsienio buvo užvaldę telefoną? Įsilaužė per elektroninio pašto brukalus? Ne, brukalų artimasis M. kaip ir negauna, elektroninis paštas yra  nestandartinis ir be to viešai neskelbiamas.

Kokios išvados? VSD ar kiti specininkai ir toliau yra savo piliečius sekanti ir terorizuojanti organizacija, kaip kad jonikas ar kusaites. Pirmasis buvo persekiojamas už tai, kad būdamas bedarbiu darbo sumanė pasiieškoti Rusijoje, kita už tai, kad drįso pasakyti mokykloje, kad musulmonai irgi žmonės. Darbo partijos išvis turėtų atsisakyti mobiliųjų telefonų, bo neabejoju kad klausomąsi kone kiekvieno, jei net tokį seniūnaitį seka, tai ką jau besakyti apie partijos vadovybę? Mazuroni, nejau nėra jums kilęs įrarimas kad visa Darbo partijos veikla va dabartinėmis sąlygomis yra po padidinamuoju stiklu? jukjei būtumėte protingesnis vadas, gi juk galėtumėtė panaudoti šitokį sekimą savo partijos labui. Gi galite drąsiai rėžti: “mus seka jau dešimt metų, taip, praeityje buvo klaidų, buvo finansinių pažeidimų, bet va pastaruosius dešimt metų mūsų finansinė veikla yra pati skaidriausia, tai kad operatyvinkams įkliūva visokie eligijai masiuliai, o ne mes - yra  geriausias mūsų skaidrumo liudijimas” - taip arba panašiai.

Jei dar nesupratote: darbiečiai, jūs, esate sekami, jūsų pokalbiai yra pasiklausomi, pasiklausomi net tų žmonių pokalbiai kurie jums paskambino vien todėl, kad jums paskambino…

Tačiau pati didžiausia blogybė yra tame, kad žmogus gali būti priverstas nusipirkti naują mobiliojo telefono akumuliatorių manydamas kad senasis yra sugedęs ir dar toks klausimas: ar mobiliojo ryšio operatorius kompensuos žmogui VSD sunaudotus megabaitus.  Juk vėesdešnikai surijo svetimus megabaitus, kuriuos žmogus galėjo panaudoti naršymui.

P.S. už Darbo partiją nebalsuoju ir niekaip nesu su ja susijęs.

Rodyk draugams

LRT užsiima propaganda

Iš pradžių norėjau rašyti apie telefonų pasiklausymą, kuris akivaizdu ir Lietuvoje yra. Aprašysiu vėliau, sekančiu įrašu.  Dabar bus apie besitęsiančia rusofobinę isteriją, Rusijos demonizavimą ir apie tai kaip LRT mulkina Lietuvos žmones.

Na LRT tikrai nėra mano žiūrimiausias TV kanalas. Visa laimė, kad ir lietuviai savo antinacionalinio-nacionalinio-propagandistinio (taip, taip trys viename kaip sugeba suderinti - man iki šiol nesuprantama ) kanalo ypatingai ir nežiūri. Ir tuo labiau Panoramos. Futbolo varžybos yra populiaresnės. LNK ir TV3 kur kas žiūrimesni. Visa laimė, bo LRT užsiima propaganda. Jau rašiau. Paskutinė LRT televizijos laida “Savaitė” akivaizdžiai tai liudija. Galite atsiversti LRT mediateką, susiraskite rugsėjo 11 dienos laidą:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasai#/program/1452 - reportažas apie Rusiją.

Reportažo esmė: kaip Rusijoje yra blogai, nes ten visi yra kontroliuojami ir kaip ten visus seka.  Priežastis: išties Rusijoje neperseniausiai buvo priimtas įstatymas pagal kurį ryšio operatoriai turi fiksuoti kiekvieną abonentą kam ir kada skambino, ką ir kur internete paskelbė ir t.t., na ir visa tai reikės įvyvendinti. Įstatymas Rusijoje dar žinomas autorės vardu, t.y. pasiūlė Rusijos dūmos narė Irina Jarovaja ir jos vardu neoficialiai yra vadinamas. Taip, Rusijoje šis įstatymas sukėlė daug diskusijų, nors techniškai ir įmanoma įgyvendinti, bet kainuos per daug brangiai. Aš kartais pasiskaitau Rusijos interneto portalus (rekomenduoju ir jums), yra ir už ir prieš pasisakančių šį įstatymą. Aišku dabartinėje Lietuvoje žiniasklaida įteigė lietuviams girdi Rusijoje valdo vienvaldis tironas Putinas. Cha! Tai labai toli nuo tiesos, joks žmogus tiesiog fiziškai būtų nepajėgus suvaldyti tokią didelę šalį kaip Rusiją. Bet kokiu atveju, kokie yra įstatymai Rusijoje, tai jau yra Rusijos vidaus reikalas. Aišku, nėra malonu, kai žinai kad tave, tavo pokalbius, tavo ryšio duomenis fiksuoja, bet prieš demonizuojant Rusiją kaip daro LRT ir Pumprickaitė, juk vertėtų pasižiūrėti į save. Taip? Juk taip. Tai va žmones, Europos Sąjungoje tokia visuotinio sekimo direktyva, tiksliau visuotinio kas kam skambino ir iš kur, yra privaloma įgyvendinti kiekvienai Europos Sąjungos šaliai, taigi ir Lietuvai. Cha! Taip, taip, direktyva yra priimta dar 2006 metų kovo 15 dieną. Oficialus direktyvos pavadinimas:

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA 2006/24/EB dėl duomenų, generuojamų arba tvarkomų teikiant viešai prieinamas elektroninių ryšių paslaugas arba viešuosius ryšių tinklus, saugojimo ir iš dalies keičianti Direktyvą 2002/58/EB

Taip, tai visuotinio sekimo direktyva. Apie tai buvo rašyta. Aišku aš žinau, kad lietuvaičiai turi prastą atmintį, vis labiau linkęs manyti, kad tai vartotojiškos ir degraduojančios visuomenės tauta, kuri vien prie Lidl parduotuvės laukė šimtametrinėse eilėse per karščius, laukė eilėje ir alpo… Pridėkime  dar besitęsiančią rusofobiją, tad prisiminti kas ir ką ten rašė dar prieš 10 metų, ko gero niekam ir neįdomu.  Tačiau tai nekeiča pačio fakto, tai nekeičia tiesos. Europos Sąjungoje, taigi ir Lietuvoje yra fiksuojami ryšio duomenys, tai akivaizdžiai įpareigojama šalims-narėms įgyvendinti:

6 straipsnis

Saugojimo laikotarpiai

Valstybės narės užtikrina, kad 5 straipsnyje nurodytos duomenų kategorijos būtų saugomos ne trumpiau kaip šešis mėnesius ir ne ilgiau kaip dvejus metus nuo ryšio datos.

Saugojimo laikotarpis iki dviejų metų, t.y. tas pats kas ir Rusijoje. Linkęs manyti, kad tokios normos Rusijoje buvo nusižiūrėtos nuo ES ir JAV. Kaip suprantu, skirtumas nuo ES direktyvos 2006/24/EB tik tas, kad Rusijoje bus fiksuojami dar ir interneto duomenys, ir dar priedo bus kaupiamas pats ryšio turinys. Iš esmės tas pats, na dar Rusija įvedė internetą, labai suprantama, interneto amžius, ryšio programėlės smartfonuose apeinančios pačius mobiliojo telefono tinklo operatorius ir ryšį užmezgančios per internetą yra labai paplitusios. Esu tikras, kad ir Europos Sąjungoje tai bus įgyvendinta. Bet kokiu atveju jei reikia, tai ir Lietuvos specialiosios tarnybos gali sekti jūsų interneto duomenis. O kaip yra JAV gi ir taip žinome, dėka Edward Snowden, dėka tokio filmo kaip “Valstybės priešas” su Will Smith ir Gene Hackman gi puikiai žinome, kad Jungtinėse Valstijojs totaliai sekami gyventojai. Aišku, kitas klausimas kaip tuos sukauptus duomenis apdoroja, tiksliau ar užtenka resursų juos apdoroti . Rusėjo 11 dienos tragedija 2001 metais liudija, kad amerikonų spec. tarnybos žinojo, kad yra arabų besimokinančių skraidyti lėktuvu, bet nesidominčių kaip reikia nusileisti, bet neužteko proto susieti keistą mokymosį pomėgį su teroristiniu išpuoliu. Na jau praėjo 15 metų, ką gali žinoti kaip yra dabar, daug vandens nutekėjo, technika ištobulėjo… Bet kokiu atveju, aš neabejoju, kad jei į telefono radelį sušuksi “Allach u achbar!” ar panašiai kaip, kad teigia Gene Hackman vaidinamas herojus automatinio pokalbių sekimo programa įsijungs.  Rusijoje tik viską suvedė į vieną įstatymą. Ką čia JAV ir ES! Jei reikia, jei turite pinigų galite sekti išmaniųjų telefonų ryšio duomenis bet kur pasaulyje. Tai faktas, vaikučiai!  Nors lietuviška zombinimo ir propagandos žiniasklaida to nepranešė, tai faktas. Tikėkimes dar praneš, tai poros savaičių senumo įvykis, apsimeskime, kad propagandistai to nepastebėjo. Teks skaityti angliškai:

Israeli Firm Linked to iPhone Hack Against Arab Dissidents, Researchers Say
Here is everything you should know about NSO Group, the company that sells zero-days
Inside ‘Pegasus,’ the impossible-to-detect software that hacks your iPhone

Tad ką turime? Akivaizdžią veidmanystę, akivaizdžią propagandą į vienus vartus - LRT demonizuoja Rusiją, ir nė žodžiu neužsiimena, kad tas pats yra ir Lietuvoje. Na kaip dar kitaip pavadinti? Rusijoje įvedama įstatyminė norma, kuri yra panaši į tokią kokia pat kokia yra ir Europos Sąjungos valstybėse. Gi pasakius A reikia pasakyti ir B. Argi ne taip? Juk taip. Juk jei rengi reportažą, tai bent puse žodžiu reiktų paminėti, kad panaši norma yra ir Lietuvoje. Aišku, niuansai skiriasi (bent formaliai), tą reikėjo ir sulyginti. Dabar gi buvo veidmanystė ir propaganda. Aš nežinau kas šį reportažą parengė, tai net neįdomu, laidos vedėjas, šiuo atveju Neringa Pumprickaitė laidą vedė, tad prisidėjo ir ji.

Rodyk draugams