BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuviško kvailumo pavyzdžiai

Dažnokai stebiuos kai kurių lietuvių mastymu ir elgsena. Na nesuprantu kaip galima taip kvailai elgtis. Tad įvedu nauja žymę bloge, pavadinimu “kvaila lietuvio prigimtis”.  Joje talpinsiu kasdienį, eilinių žmonių kvailumo, kažkokio nesuprantamo absurdo pavyzdžius.  Paklausite kas mane stebina? A, labai daug kas. Na, pavyzdžiui, aš nesuprantu kas čia galėjo įvykti:

primėtyta daugybė momentinės loterijos bilietų

primėtyta daugybė momentinės loterijos bilietų

fotografuota dar kai buvo litai, 2014 metais

fotografuota dar kai buvo litai, 2014 metais

ir šalia pamestas moteriškas batas

ir šalia pamestas moteriškas batas

Kas čia galėjo įvykti? Nutrynė momentinės loterijos laukelius ir laimėjo? Ir iš to džiaugsmo nuskubėjo atsiimti laimėjimo, kad net pametė batus? Taip išeina. Kitokio logiško paaiškinimo nėra.

Rodyk draugams

Mano balsas

Rinkimuose dalyvavau, balsavau. Įspūdžiai neigiami, VRK vadas Zenonas Vaigauskas privalo atsistatydinti vien už tokių niekam nereikalingų lipdukų su užrašu “Aš balsavau” spausdinimą. Ką VRK pinigų turi per daug? Jukjei buvo paruošta bent koks milijonas - du milijonai lipdukų, tai jie kainavo ne vieną tūkstantį eurų. Na ir ką aš su šituo lipduku turiu daryti?

ką man daryti su šituo lipduku?

ką man daryti su šituo lipduku?

Niekaip nesuprantu kodėl bijoma, kad rinkėjai nufotografuos savo pasirinkimą? Dėl šitos priežasties dvi balsavimo kabinos buvo be užuolaidų. Nors vistiek galėjau savo pasirinkimą nufotografuoti pasistengęs, bet, ai, nusprendžiau pataupyti kortelės atmintį.

Meluoti tikslo neturiu, tad teks pasitikėti. Vienmandatėje apygardoje balsavau už Rimą Baškienę. Niekados nebūčiau už ją balsavęs, tai nemano apygardos kandidatė, bet kadangi VRK panaikino mano Dainų apygardą ir ją prijungė prie rajono naudojant džerimanderingą, tad balsavau už ją nes nieko kito padoraus ir su patirtimi ir nebuvo. Džiaugiuos kad džerimanderingas socdemams nepavyko.

Daugiamandatėje teko pasukti galvą. Neturėjau išsirinkęs. Iš pradžių galvojau sugadinti biuletenį ir užrašyti: už sąrašinius pastumdelius nenoriu ir negaliu balsuoti. Taip, esu balsavimo už partinius sąrašus priešininkas ir tai nereiškia kad esu nusiteikęs prieš partijas. Dar įeinant į kabiną šovė į galvą mintis nupiešti kaukolę ant biuletenio ir užrašyti: visi jie vagys! Na, čia aš nenuošidžiai taip manau. Na, bet sakoma gi reikia būti konstruktyviam. Pozityvus konstruktyvumas gi laimi? Taigi nusprendžiau būti konstruktyvus ir nusprendžiau balsuoti, tačiau neatsižadu, kad kada nors pirmojo užrašo varianto kada nors neįvykdysiu. Galvojau balsuoti gal už “Lietuvos sąrašą” su Darium Kuoliu ir Aušra Maldeikiene, bet hm, Maldeikienė kartais labai užsiveda ir ima rėkti, tačiau būtų gerai kad ji patektų į Seimą, nes tai vienas iš nedaugelio žmonių suprantančių ekonomiką.  Galvojau kas čia būtų dar “baisiau”? Gal Puteikio ir Krivicko koalicija? Bet nepatinka Krivickas. Gal už Rolando Paulausko Lietuvos liaudies partiją? Apart Rolando Paulausko nieko gero ten nėra, na dar Marius Jonaitis įsiminė savo neįtikėtinai ramiu tekstu (bent tekste, kaip yra realybėje nežinau). Tad balsavau už tai kas dar “baaaaisiau” už Lietuvos lenkų rinkimų akciją - Krikščioniškųjų šeimų sąjungą, berods taip vadinasi. Cha, cha, cha! Taip, taip, taip! Jūs teisingai perskaitėte. Aš lietuvis balsavau už lenkus. Ir galiu rasti argumentą: lenkai Lietuvoje yra diskriminuojami, tai akivaizdus faktas, negali turėti net savo pavardės taisyklingai užrašytos. Beje tai ne pirmas kartas kai va taip, prabalsuoju, 2008 metais balsavau už lenkus, vien dėl vykdomos diskriminacijos. Gerai čia, uch, prabalsavau?!

Galite tokį balsavimą vertinti kaip protesto balsą.

Rezultatus apžvelgsiu vėliau.

Rodyk draugams

Ar gali aklas vesti reginčius?

Biblijoje yra toks klausimas -  Jis pasakė jiems palyginimą: “Ar gali aklas vesti aklą? Argi ne abu įkris į duobę?!” (Lk 6, 39) Yra ir atsakymas, gi savaime suprantama kad negali. Tačiau kaip aklas politikas gali atstovauti rinkėjus? Man nesuprantama - aš čia apie Šiaulių socdemą Edvardą Žakarį.

Kaip aklas politikas gali dirbti valstybei jei jis nemato kas po jo nosimi darosi? Jo padejėja gi yra teisiama už sukčiavimą - apsimetinėjo esanti beveik akla, tad dar gaudavo neįgalumo išmokas nors tup pačiu vairuodavo automobilį.  Tai Edvardas Žakaris iš principo negalėdamas žinoti kaip yra iš tiesų (nes yra aklas) dar net gynė savo padejėją.  Absurdas. Aklas žmogus laiduoja už žmogų nors negali matyti kokia yra žmogaus sveikatos būklė iš principo. Ji gali pasikliauti tik savo padejėjos teiginiais. Ne tik šioje sukčiavimo istorijoje, bet apskritai politikoje, priimant bet kurį balsavimo sprendimą. jo padejėjas ar padejėja turi nuolat būti šalia jo ir aiškinti kur kokį mygtuką spausti. aišku,aš suprantu per ilgesnį laiką galima įsiminti kur yra mygtukai “Taip”, “Ne”, “Susilaikau”, bent pradžioje tai neabejotinai padejėjas turi būti šalia.

Aš nesišaipau ir nesityčioju iš Edvardo Žakario negalios. Tačiau, na, įvardinkime realybę: kai kurios negalios yra tokios didelės, kad žmogus kai kurių profesijų negali dirbti. Aš bijau auksčio, tad savaime suprantama aukštalipiu dirbti negalėčiau. Aklas politikas  - tai nesuderinamas derinys, nes negali egzistuoti be savo padejėjo. Juk iki galo būdamas sąžiningas aklas politikas eidamas  į rinkimus turėtų deklaruoti, turėtų save pristatyti kartu su savo padejėju, kiekviename reklamine skelbime turėtų. Juk taip? Be padejejo aklas politikas yra kaip be rankų, jis savo padejėju turėtų pasitikėti 100 procentų. Aklas politikas yra absoliučiai priklausomas nuosavo padejėjo. Ir gali būti lengvai manipuliuojamas savo padejėjo, kaip kad buvo su Edvardu Žakariu, kai jis 2015 metais sausio mėnesį tiesiog aklai, pilnąja šio žodžio prasme, gynė savo padejėją. Gynyba, neabejoju, buvo net nuoširdi, jis pasikliovė savo padejėjos Virginijos Račienės teiginiais, kad ji taip pat yra akla, na tai savaime suprantama kad reikia ginti saviškį kurį kažkodėl tai užsipuolė… Čia rimta konstitucinė problema - ar gali aklas politikas iš principo egzistuoti kaip toks? Jis gi turi rinkėjų nerinktą padejėją kuris realiai ir sprendžia, aš net neminiu manipuliacijų galimybės, manipuliacijos anksčiau ar vėliau išaiškėja, žiūrėkite: Edvardas Žakaris dalyvauja kaip vienmandatininkas Aušros apygardoje Nr.25, tai kaip jis gali atstovauti tiesiogiai rinkėjams, jei vienaip ar kitaip apie situaciją su rinkėjo problemomis jį, aklą deputatą, informuos padejėjas kuris yra rinkėjų nerinktas, ir kuris net ne iš piktos valios, teoriškai, gali klaidingai informuoti Edvardą Žakarį, o šis neturėdamas galimybės patikrinti bus suklaidintas.

Be jokios abejonės turi pristyti ir savo padejėją, kad rinkėjai žinotų, kas bus jos akys. Tačiau to nėra, Edvardas Žakaris save pristato save vieną patį.

Kartu su jumis! - ir dar kartu su kuo?

Kartu su jumis! - ir dar kartu su kuo?

Suprantu kai kam gali pasirodyti, kad aš čia kiek makabriškai rašau, bet nieko negaliu padaryti - samprotavimai labai logiški. Galbūt Edvardas Žakaris turi kažkokių super galių, aklas žmogus gi ne beviltiškas, galbūt atvirkščiai, nors ir turėdamas negalią tačiau turi aiškų protą ir pasižymi tiesiog fenomenaliomis žiniomis kaip išvesti Lietuvos politiką iš krizės? Kur gi ne, štai agitacinis šedevras, nuo kurio kilo abejonių ar ir su aiškiu protu pas šį kandidatą viskas yra tvarkoje? Neįsivaizduoju, kaip ir kam kilo mintis tokį niekalą ant viršelio. Banalybių banalybė, taip, aš suprantu ir politkai turi praustis, bet gal geriau išvis išnaikinti korupciją, tada nereikės ir praustis.  Tiesa, greičiausiai, viršelį parinko, ne jis, Edvardas Žakaris, o jo padejėjas…

Politikai turi praustis

Politikai turi praustis

Tad bus įdomu sužinoti, ar šitas kandidatas laimės savo apygardoje. Problema išties yra.  Klausimai anaiptol ne retoriški. Piliečiai renką deputatą, tačiau deputatui dėl negalios neįtikėtinai didelę įtaką daro piliečių nerinktas padejėjas.

Rodyk draugams

Nebalsuokite už banalybes

Taigi rinkiminių apygardų perbraižymas Šiauliuose ir Šiaulių rajone sukėlė didelį jovalą. Sumaištis sukurta tyčia, sumaišties tikslas naudojant džerimanderingą neleisti patekti į seimą anksčiau čia kandidatavusiems ir nuolat laimintiems Rimai Baškienei ir Valerijui Simulik. Va taip kad dviem nuolat laimintiems savo apygardose būtų išmuštas pagrindas iš po kojų, ir kad abu stiprūs kandidatai susikautų tarpusavyje ir eliminuotų save. Naudinga buvo Šiaulių socdemams. Tačiau Valerijus Simulik nors ir būdamas nepartinis nusprendė eiti kartu su valstiečių ir žaliųjų sąrašu. Be abejo jie, Rima Baškienė ir Valerijus Simulik, negalėjo konkuruoti vienas su kitu toje pačioje Kuršėnų-Dainų apygardoje, tad Valerijus Simulik pasitraukė iš tos apygardos kur nuolat laimėdavo ir dalyvauja kitoje buvusios Dainų apygardos ribose, t.y. dabartinėje Saulės apygardoje Nr. 24. Buvau susitikime su rinkėjais ir Valerijus Simulik ir Rima Baškienė atvirai šnekėjo, kad jei būtume kovoje vienas su kitu, galbūt būtų laimėjęs trečias. Tad kažkuris turėjo pastiraukti. Pasitraukė Valerijus Simulik. Tad džerimanderingo sumanytojai kiek apsiskaičiavo, che-che.

Valerijus Simulik yra gana populiarus tad reklamos mačiau tik vieną stendą. Gera prekė pati save giria, žinomam politikui nėra būtinybės brukti save.

Valerijus Simulik yra gana populiarus tad reklamos mačiau tik vieną stendą. Gera prekė pati save giria, žinomam politikui nėra būtinybės brukti save.

Dabartinis Valerijaus Simulik konkurentas Saulės apygardoje yra Arvydas Mockus. Pirmasis - keturiskart seimo narys, antrasis - tik vieną, yra tik dabartinio seimo narys. Skirtingų svorio kategorijų konkurentai. Manau Šiaulių socdemai supanikavo, tokios eigos jie nesitikėjo. Tai liudija kažkokia beprotiška socdemų agitacija Saulės rinkimų apygardoje.  Arvydas Mockus yra, na kaip čia pasakius, yra tipiškas lietuviškas politikas (aš čia švelniai, o išties kvailys - žr. žemiau): sveikindavo su Kalėdomis ir Velykomis:

ne seimūno rūpestis puošti miestą, tačiau gyrėsi

ne seimūno rūpestis puošti miestą, tačiau gyrėsi kad čia jo iniciatyva puoštas miestas

Žmogus ko gero nelabai supranta, kad seimūno darbas, tai ne sveikinimus siųsti, ne miestą puošti (tai mero darbas), o kurti įstatymus, protingus įtatymus, gerai apgalvotus įstatymus, kad nereiktų jų nuolat taisyti ir pertaisyti, bei vykdyti parlamentinę kontrolę.

Ir spėju, kad paaiškėjus, kas per konkurentai bus Saulės Nr. 25 apygardoje akivaizdžiai na nesąmones pradėjo agituoti. Nusišnekėjimo šedevras:

vasaros pradžia. Šauniausi abiturientai - tik Šiauliuose

vasaros pradžia. Šauniausi abiturientai - tik Šiauliuose

Jis ką pats asmeniškai už abiturientus mokėsi? Kas nustatė abiturientų šaunumą? Kam šitokios banalybės? Na taip, aš suprantu siekiama prisivilioti abiturientų balsų, bet ei tie abiturientai išvažiavo studijuoti į kitą miestą arba išvis į rinkimus neateis. Jaunimui politika neįdomi, susitikime su rinkėjais būna vienas, du jauni žmonės, kurių vienas aš…

Taigi panika! Socdemų reklamos su Arvydu Mockumi, ne ką nemažiau nei kitoje apygardoje su Gintautu Sitniku. Kankina rinkėjus banaliais šūkiais.

ant buvusios vaikų poliklinikos, negaliu atlesiti politikmas už tai kad panaikino vaikų

Ant buvusios vaikų poliklinikos. Negaliu atleisti politikams už tai kad panaikino vaikų poliklinikas. Socdemai jūs jokie sodemai, jūs - šlykštūs veidmainiai, jūs net vaikais nesugebate pasirūpinti. Iki šiol kūdikiai ir mažyliai turi laukti bendroje eilėje su krenkšinčiais seniais.

Reklamos akivaizdžiai per daug.

pradedame skaičiuoti

Pradedame skaičiuoti

paeikime kiek toliau,ten toliau ankstesnis

paeikime kiek toliau, ten toliau ankstesnis

ir iš kitos pusės

ir iš kitos antrojo stendo pusės

Na kam tokie niekalai šūkiuose? Aš nesuprantu, nejaugi kandidatai nesupranta, kad banalybės šūkiuose tik atstumia.

Arvydas Mockus net prie savo konkurento biuro įsigudrino pridėti savo reklamos į šalimais esančios avalynės remonto vitrinas. Cha! Gerai! Linksma stebėti politikų vertimąsi kūlverščiais kad tik laimėtų.

Geri pokyčiai vyksta, tad viliuos banalybes rašinėjantys nelaimės

Geri pokyčiai vyksta, tad viliuos banalybes rašinėjantys nelaimės

Be jokios abejonės yra kitų konkurentų reklamos, mačiau ir tėvynsąjungiečio kandidato du stendus, ir Valerijaus Simulik vieną reklaminį stendą (žr.auksčiau), ir Darbo partijos ir liberalų, bet kokiu atveju na tiek daug socdemų reklamos niekados nėra buvę, socdemų reklamos tiesiog apstu.

Rodyk draugams

Džerimanderingas lietuviškai: kam jis naudingas?

Tai bus ankstesnio įrašo tęsinys. Jei įdėmiai skaitėte, tai rašydamas apie šią machinaciją minėjau, kad jis yra nukreiptas prieš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narę Rimą Baškienę ir niekur neminėjau, kam jis naudingas. Trūko duomenų, kad teigčiau apie naudą. Dabar jau žinau kam ir kodėl šis lietuviškas džerimanderingas buvo atliktas būtent taip kaip yra dabar. Neišsižadu nei vieno teiginio rašyto prieš tai. Kai supranti kaip visa ši situacija buvo sukurta, kaip sudėtingai, ir taip supančiotai, kad net šlykštu.

Aš neatsisakau nei vieno teiginio kad buvo nukreiptas prieš valstiečius, tačiau jie bus tik vienas iš taikinių, viskas kur sudėtingiau. Rinkiminės apygardos perbraižytojas ir VRK turėjo žinoti, kad Šiaulių rajonas yra valstiečių tvirtovė. Na neįmanoma buvo nežinoti. Juk kai buvo perbraižoma, tai nori-nenori buvo analizuojami rinkėjų skaičiai Šiaulių kaimiškoje rinkimų apygardoje, jų kitimas per rinkimus kas 4 metus, ir nori-nenori buvo pastebėta už ką Šiaulių rajono gyventojai balsuodavo. Tai akivaizdu. Kai rašiau pirmąjį įrašą nebuvau skaitęs ir nesirėmiau etaplius.lt portale straipsniu “Rinkimų apygardų perskirstymas - sąmokslas ar nuolankumas?” paskelbtu dar 2016 metų vasario 5 dieną. Perskaitykite. Ramūnas Karbauskis dar tada pastebėjo, kad tai išpuolis prieš valstiečius, tai beje puiki iliustracija, kad su Ramūnu Karbauskiu viskas tvarkoje nes pastebėjo va tokią gudrią machinaciją prieš partiją. Pasirodo valstiečiai Šiaulių rajone renkami penkias kadencijas iš eilės. Oho! Taigi galime drąsiai konstatuoti: Šiaulių rajonas yra valstiečių tvirtovė (kad ir kaip ta partija besivadino) ir VRK, ir apygardų perbraižytojas Rolandas Tučas negalėjo to nežinoti, negalėjo to nežinoti ir politiniai konkurentai. Viskas tvarkoje ir su Rima Baškiene, ji dar 2015 metų gruodžio 10 dieną pastebėjo, kad apygardoje kur ji buvo išrinkta įvykdytas džerimanderingas. Politikai kurie sugeba pastebėti klastą, patys apsiginti yra geri politikai, bent teoriškai jie sugebės apginti ir jus, rinkėjus.

Jei vis dar manote, kad jokios machinacijos iš VRK (t.y. Vyriausios Rinkimų Komisijos) nebuvo padaryta, kad čia nėra jokio džerimanderingo susumuokime skaičius. Gi skaičiai nemeluoja. Skaitykime etaplius.lt straipsnį ir ką matome, kad jei Šiaulių rajonas būtų kaip atskira apygarda t.y. jei egzistuotų Šiaulių kaimiškoji apygarda dabartiniu metu (tai beveik tas pats, jau minėjau), tai joje būtų 36384 rinkėjai (Šiaulių rajono rinkėjai esantys Kelmės-Šiaulių apygardoje - 6606 + Šiaulių rajono rinkėjai esantys Kuršėnų-Dainų rinkiminės apygardos rajono dalyje - 18454 + Šiaulių rajono Žiemgalos apygardos dalyje - 11324). 2012 metų rinkimuose remiantis 2012-07-15 dienos VRK duomenimis Šiaulių kaimiškoje apygardoje Nr.45 gyveno 34759 rinkėjai. Po VRK įvykdytos reformos naujoje apygardoje bus apie 38000 rinkėjų, tiksliau 38890. Akivaizdu, kad jokios būtinybės keisti Šiaulių kamiškosios rinkimų apygardos ribų nebuvo. Ji pilnai išsitekdavo rinkėjų limito skaičiaus rėmuose, nes vidurkis yra apie 36000 ir net jei taikomas naujieji +- 10 procentų rinkėjų limito ribos vėlgi išsitenka naujose normose. Va šiuose rinkimuose bus apygardų kur rinkėjų skaičius yra dar mažesnis, pavyzdžiui, Šiauliuose Aušros Nr. 25 rinkėjų yra 33318, Šilutės Nr. 32 - 33136, Plungės Nr. 35 - 32611, Kretingos-Palangos Nr. 36 - 32168, Kuršo Nr. 37 - 32939,  Mažeikių Nr. 38 - 32640 ir t.t. Nesiekia net 33 tūkstančių ribos. Duomenys iš VRK tinklapio, žiūrėkite excel lentelę. Faktas, Kuršėnų - Dainų apygarda tapo trečia didžiausia pagal rinkėjų skaičių, Žiemgalos - ketvirta.

Ramūnas Karbauskis atviru tekstu kaltina socdemus. Argumentacija grįsta tuo faktu, kad per paskutinius vietos savivaldos rinkimus Šiaulių apskrityje socdemai prapylė rinkimus, na dar priedo, nors to nemini, Šiauliai yra laikomi kariųjų miestu, socialdemokratišku, tad jie ir perskirstė ribas taip kad būtų jiems, socialdemokratams būtų palankiau. Kol kas neteigime Ramūno Karbauskio žodžiams dėmesio, juk jis gali būti šališkas, ar ne? Jis gi suinteresuotas asmuo, juk gali klysti arba klaidinti? Arba specialiai užakcentuoti ir išpūsti skriaudą. Nuo savęs pridėsiu, kad, taip, Šiauliai - socdemų, tiksliau kairiųjų miestas, per prieš tai buvusius rinkimus, 2012 metais vienmandatėse Šiaulių apygardose: Aušros Nr.23, Saulės Nr. 24 ir Dainų Nr.25 laimėjo socialdemokratų atstovai Edvardas Žakaris, Arvydas Mockus ir Valerijus Simulik atitinkamai. Laimėjo visi, dar gavo du papildomus mandatus socdemų sąraše, taigi tikrai pergalė buvo žymi. Tačiau Valerijus Simulik per savivaldybių rinkimus 2015 metais jau išstojo iš socdemų ir ėjo savarankiškai su judėjimu “Už Šiaulius” ir neblogai pasirodė, tačiau mero posto neužėmė. Tik atkreipkite dėmesį, kad jis buvo išrinktas ir nuolat buvo renkamas ir anksčiau Šiaulių Dainų rinkimų apygardoje, kuri dabar yra panaikinta ir sujungta su rajonu ir pavadinta Kuršėnų - Dainų rinkimų apygarda Nr. 45. Nesuprantate kur lenkiu? Atsakau, tai socdemų kerštas už tai kad palaiko partiją. Per drąsu, nėra įrodymų? Sudėliojus visus už ir prieš tai vienintelis logiškas paaiškinimas.

Valerijus Simulik buvo keturis kartus iš eilės išrinktas nuo Dainų apygardos į Seimą, nuo 2000 metų. VRK ir politiniai oponentai to negalėjo nežinoti. O dabar ta apygarda panaikinta. Sutapimas? Sąmokslo teorija be pagrindo? Buvau susitikime su Kuršėnų - Dainų rinkimų apygardos kandidatais rugsėjo 26 dieną, tad ir vėl Rimos Baškienės klausė, kodėl panaikinta Šiaulių kaimiškoji apygarda, na ir kandidatė vėl aiškino kad viskas prasidėjo nuo konstitucinio teismo sprendimo, o kodėl būtent tokios ribos, tai jai Rolandas Tučas, t.y. perbraižytojas, atsakė, cituoju: “galėjo ir kitaip, bet man taip liepė”. Kandidatė meluoja? Sako netiesą? O kodėl aš turėčiau abejoti? Kodėl turiu va taip piktybiškai nepasitikėti? Kas liepė, kandidatė šį sykį nutylėjo. Žiūrime toliau, ką sako socdemai, ogi niekus paisto. Na taip! Užsiima demagogija ir niekų tauzijimu, skaitome straipsnį etaplius.lt portalale ir ką matome: Šiaulių rajono vyriausias socdemas Jonas Kiriliauskas juokauja, girdi, dabar Šiaulių rajonas turės tris seimo narius, o Šiaulių miesto vyriausias socdemas paiso niekus, girdi, tokia buvo europinė direktyva, bet tai netiesa, tai buvo tik rekomendacija, kad apygardose rinkėjų skaičius būtų neviršytu rinkėjų vidurkio ne daugiau 10 procentų. Na gerai tai tik žodžiai, politikai senai paisto niekus ir užsiima demagogija, neverta kreipti dėmesio į jų žodžius. O kaip darbai? O darbai liudija, kad tokio masto socdemų reklamos Šiauliuose niekados nebuvo. Kadangi rašau apie džerimanderingą Kuršėnų - Dainų apygardoje, tai žiūrėkime čia. O čia reklaminiai skelbimai kone ant kiekvienos sankryžos pietiniame rajone kuri įeina į Kuršėnų-Dainų apygardą su… socialdemokratų kandidato reklama! Bingo! Sutapimas? Cha! Nejuokinkite.

Reklamos daug.

Nebūk abejingas rinkis atsakingai!

Nebūk abejingas rinkis atsakingai!

Spėkite ką socdemai kopijuoja?

Spėkite ką socdemai kopijuoja?

net iš abiejų pusių tas pats reklaminis stendas apklijuotas ta pačia reklama

net iš abiejų pusių tas pats reklaminis stendas apklijuotas ta pačia reklama

iš kitos pusės

iš kitos pusės

tai dar neatspėjote ką socdemai kopijuoja?

Tai dar neatspėjote ką socdemai kopijuoja? Ogi Donaldą Trumpą

Taip, taip tą patį. Perfrazavo jo frazę Make America great again į Mūsų ambicija - didi Lietuva

Taip, taip tą patį. Perfrazavo jo frazę Make America great again į Mūsų ambicija - didi Lietuva!

tačiau realybė tokia, kad nėra jokio juridinio ryšio tarp dabarties socdemų ir tų praeities socdemų prieš 120 metų

tačiau realybė tokia, kad nėra jokio juridinio ryšio tarp dabarties socdemų ir tų praeities socdemų prieš 120 metų, bet čia būtų kita tema

Šiaip kas tas Sitnikas, kokie jo pasiekimai net nežinau, šiuo atveju nežinau jau lygu kad jų nėra. Politika domiuosiu, ją seku. Eilinė pilka pelytė su partijos pagalba besiveržianti į valdžią.

Kas dabar yra valdžioje? Socialdemokratų vadovaujama koalicija. Tik nesakykite, kad VRK ir politikai nebendrauja ir nedaro viens kitam įtakos. Jei jau buvo nuspręsta pertvarkyti apygardų ribas, na kodėl taip nelogiškai Šiaulių pavyzdžiu buvo pertvarkytos? Kodėl ne kokią Rėkyvos apylinkę prijungė prie rajono, o paėmė tik dalį miesto pietinio rajono, kuriame, t.y. apskritai pietiniame, būtent gyvena dauguma šiauliečių, ir kur nuolat laimėdavo Valerijus Simulik, ir tą dalį prijungė prie Šiaulių rajono? Šiaulių rajonas buvo valstiečių tvirtovė, tačiau dabartinėje Kuršėnų - Dainų apygardoje Šiaulių rajono gyventojų balsas nėra lemiamas! Va taip, būtent taip! Dabartinėje, naujai sukurtoje Kuršėnų - Dainų rinkimų apygardoe Nr. 45 kaimiškosiose apylinkėse gyvena 18454 rinkėjų, o miesto dalyje - 19830 rinkėjų.  Ką tai reiškia? Ogi užtenka laimėti miesto dalyje ir tu laimi visą apygardą, nes miestiečių yra daugiau! Tai akivaizdus džerimanderingas: manipuliuojama rinkėjų gyvenamąja vieta atsižvelginat į jų politines preferencijas. Sutapimų per daug, kad būtų galima aiškinti jog visa tai tik atsitiktinumas. Na nusileiskime ant žemės, na negali taip kad vienu šūviu būtų du zuikiai: eliminuoti valstiečius iš Šiaulių rajono tą rajono apygardą iš esmės panaikinant ir atkeršijant Valerijui Simulik ko jis pabėgo iš socdemų, jo apygardą perskirstant.

Taip, dabartinis apygardų perskirtymas Šiaulių mieste ir rajone yra naudingas socialdemokratams. Tai yra naudingas pagal jų supratimą, t.y. jie, socdemai, mano, kad jiems bus naudingas. Šiauliai gi socialdemokratinis miestas, na taip yra manoma, na tad tikisi, kad jų kandidatas Gintautas Sitnikas laimės naujoje Kuršėnų - Dainų apygardoje, nes užtenka laimėti tik mieste. Ar iš tiesų bus naudingas parodys rinkimai.  Na ir tuomet sakysiu aš nepažįstu žmonių, nepažįstu lietuvių jei į tokias vingrybes rinkėjai nesureaguos. Linkęs manyti žmonės sureaguose priešingai, nei džerimanderingo sumanytojai.

Rodyk draugams