BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neįtikėtina, bet toksikomanai iki šiol egzistuoja!

Tai prieš tai buvusio įrašo tęsinys. Jaunimėlis ne tik geria ir rūko cigaretes, bet ir rūko kanapes, taip vadinamą žolę. Laiks nuo laiko sulaiko ekstazi tabletes prekiaujančius prie mokyklų ar klubų, vadinasi neabejotinai ekstazi ir perka. Tad atrodo kam dar ieškoti kažko svaiginimusi? Na kam? Kam dar reikia kažko kai pasirinkimas apstus? Bet ieško.  Ko gero randa, nes laiks nuo laiko vaikštinėdamas po gamtą randu va tokius klijų pripiltus polietileninius maišelius.

Neįtikėtina, bet iki šiol yra durnių uostančių klijus.

Neįtikėtina, bet iki šiol yra durnių uostančių klijus

Apie toksikomanus pirmą kartą sužinojau kokiais 1988-89 metais. Dar anksčiau, būdmas dar mažesnis kai tėtis klijuodavo buvau pastebėjęs, kad tuomečiai klijai pavadinimu “Moment” baisiai dvokdavo, na bet kad imčiau usotyti tai net minties nebuvo, tagi smirda! Tai va pasirodo, kad tie toksikomanai uostydavo tuos klijus. Prisipildavo klijų į maišelį ir uostydavo. Tai buvo bendra Michail Gorbačiov pradėtos persitvarkymo epochos (taip vadinamos Perestroikos) pakrikimo rezultatas. Neįsivaizduoju kaip pardavėjoms nekildavo klausimų kam vaikams klijai Moment? Galbūt kokiojo Maskvoje, Vilniuje ir būdavo nesvarbu ką vaikai perka, na bet provincijoje tarybiniais laikais visuomenė dar nebuvo apatiška. Net Šiauliuose pardavėjo galėjo paklausti: kam vaike šito tau reikia? Tikrai atsimenu, kad net kartą auklėtoja paprašė mokinių nupirkti kažko (dabar nepamenu), bet mokiniams pardavėja nepardavė.  Ir tai buvo gerai! Kai pardavėjas parduoda abejotinos paskirties prekę, pavyzdžių, dažų balionėlį vaikui ar apskritai nepilnamečiui, jis yra lygiai toks pat niekšas kaip ir graffiti tepliotojas ant namų sienų. Nes rūpūs miltui kam vaikui dažų balionėlis?

Taigi randu klijų pripiltus klijų maišelius. Ar čia klijai “Moment” - nežinau, lygtais cheminė sudėtis tų klijų yra pakeista ir nebėra to svaiginimosi efekto. Nežinau. Nenoriu tikrinti. Tačiau kažkas vartoja t.y. uosto. Kažkas - šiuo atveju netinka, tai žemesnės turtinės padėties šeimų vaikai. Ekstazi ir kanapės visgi yra brangesni nei klijų tiubelė. Paaugę pereis ant širkos, ko gero. Pardavėjai parduos bet kam ir bet ką, jiems neįdomu, svarbu kad tik sumokėtų. Ne mano sugalvota frazė: kapitalistas gali parduoti jums virvę su kuria jį pakarsite.

Tad valdžiažmogiai iš vyriausybės jūs esate kvailiai. Jūs nekovojate su narkomanija, kuri yra žymiai pavojingesnė, o vietoj to įvedate absurdiškus ribojimus alkoholio prekybai, net ketinate uždrausti alkoholio prekybą lauko kavinėse pamiršdami savo pagrindinį pažadą: įvesti valstybinį alkoholio prekybos monopolį. Rūpūs miltai, taigi lauko kavinėse lankosi turtingesnė visuomenės dalis, jie nėra ta prasigėrusi visuomenės pusė kuriai reikia apribojimų. Turi pinigų kavinėse nusipirkti alkoholio - vadinasi nėra prasigėrę! Norite pažaboti alkoholizmą? Tėra vienintelis kelias, jau pramintas ir žinomas protingesnėse šalyse, tereikia tik kokybiškai nukopijuoti, ir nukopijuoti ne aklai bežioniaujant kaip kad yprasta Lietuvoje, bet įsigilinant, taigi ir tas dalykas vadinasi valstybinis alkoholio prekybos monopolis. Kito kelio nėra. Prekybininkai gi yra suinteresuoti gauti pelną, jie be sąžinės skrupulų pardavinėja vaikams dažų balionėlius ir klijus.

Rodyk draugams

Kovoja su jaunimo alkoholizmu, bet nepastebi narkomanijos

Dabartinė valdžia užsimanė apriboti alkoholio pardavimą jaunesniems nei 20 metų asmenims. Cituoju:

“Todėl ketinama didinti amžiaus ribą, nuo kurios bus galima įsigyti ir vartoti alkoholį iki 20 metų. Tai reiškia, kad bus draudžiama parduoti alkoholį jaunesniems nei 20 m. asmenims. O jie savo ruožtu negalės jo vartoti ar turėti su savimi.”

šaltinis: LR vyriausybė

Pritarimas tokiam siūlymui rodo, kad dabartinis ministras pirmininkas ir visa vyriausybė yra visiški neišmanėliai ir kvailiai. Tai akivaizdžiai neteisėta ir absurdiška. Balsuoti, rinkti kvailius į valdžią galima nuo 18 metų, o štai alkoholį vartoti tik nuo 20. Trūksta žodžių aprašyti, kaip kad teoriškai turintis teisę išmanyti Saulius Skvernelis užsiima tokiu pigiu ir primityviu populizmu. Taip, alkoholizmas rimta problema. Taip, aš esu už alkoholio monopolį kurį jūs valstiečiai žadėjote, nes alkoholio valstybinis monopilis yra kol kas geriausio ką yra sugalvojusi žmonija. Alkoholio prekybos monopilis egzistuoja Skandinavijos šalyse: Suomijoje su Alko parduotuvėmis, Švedijoje su Systembolaget, Norvegijoje su Vinmonopolet. Kur rūpūs miltai alkoholio monopilis? Ei gal aš prieštarauju pats sau? Jokiu būdu ne. Sakykite kas pavojingiau gyvenimo patirties neturintis jaunimas kuris gali balsuoti nuo 18 metų ar girtas 19 metų apsivėmęs jaunimėlis? Visuomenei pavojingiau rinkimų teisę turintys aštuoniolikmečiai, nes jie gali išrinkti va tokius kvailius iš vyriausybės ir seimo kurie mums tik trukdys gyventi įvesdami cenzūrą, manogile.lt paslaugas, susipykti su artimiausiomis šalimais, sukelti militaristinę isteriją pavadinimu “rusai puola” ar paskelbti džichadą raidei W. Taip, suprantama, individualiam asmeniui penktadienio pavakare yra pavojingesnis girtas devyniolikmetis, tačiau aš rašau apie visuomenę. Tai kodėl yra suteikta teisė balsuoti nuo aštuoniolikos metų, o štai jau parduoti alų nuo aštuoniolikos bus negalima? Kodėl?

Atsakymą aš žinau, tai kaip ir minėjau yra primityvus Sauliaus Skvernelio vadovaujamos vyriausybės populizmas ir primityvumas. Va tokiais apribojimais, va tokiais administraciniais metodais kovoti su alkoholizmu yra žymiai paprasčiau. Realiai vaizduojam kad dirbama. Nukopijuoti iš Skandinavijos šalių gerąją patirtį ir pritaikyti alkoholio monopolį čia, Lietuvoje, jau reiktų rimtai padirbėti. Be to gi ir problema tokia lengvesnė - alkoholio vartojimas  jaunimo tarpe. Nelaimei jaunimas vartoją kai ką pavojingesnio nei alkoholis, o narkotikus.

Na tokių kalbų kad jaunimas vartoja “žolę” t.y. kanapes tekdavo daug gidėti. Štai ir pats įsitikinau. Va radau įrodymą, tai savadarbė ant greitųjų padaryta rūkymo pypkė. Plastikinis butelis suplojamas, ant viršaus padedam kanapių ir per butelio kitą galą aptraukta folija traukiamas dūmas. Internete yra instrukcijų, mačiau tad ir žinau, pats niekada esu bandęs

čia rimtesnė problema nei alkoholis

čia rimtesnė problema nei alkoholis

Baisu? Taip, baisu. Auga, ką čia aš šneku, jau yra užaugusi t.y. tapusi pilnamečiais jaunimo karta kuri nuo paauglystės nuo 14, 15, 16 metų užaugo rūkydami kanapes. Kol kas nedaug bet tikrai yra. Bet yra dar kai kas baisesnio bet apie tai kitą kartą.

Rodyk draugams

Ilgai neteko laukti

Prieš tai buvusiame įraše, kurį parašiau kovo 15 dieną užsiminiau, kad jei lietuviška cenzūra ima drausti užsienio televizijų transliacijas, tai neužilgo ateis draudimai ir saviems žurnalistams. Neilgai teko laukti. Taip ir atstiko, tiksliau taip ir buvo ketinama padaryti. Kovo 16 dieną trys seimo nariai: Dovilė Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas pasiūlė pakeisti 3 ir 22 straipsnius Visuomenės informavimo įstatyme. Jo esmė buvo štai tokia, paryškinsiu, cituoju:

„10. Kiekvienas viešosios informacijos rengėjas ar jo dalyvis turi paskirti asmenį (vyriausiąjį redaktorių, redaktorių, programos vedėją ar kitą asmenį), kuris atsako už visuomenės informavimo priemonės turinį. Kai viešosios informacijos rengėjas ar jo dalyvis yra tas pats asmuo, jis atsako už savo visuomenės informavimo priemonės turinį. Visuomenės informavimo priemonės turinyje turi būti ne mažiau kaip 50 procentų teigiamos (pozityvios) informacijos ir ji pateikiama informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.

Tai buvo bandymas įvesti cenzūra. Tai net baisiau nei cenzūra, tai buvo bandymas sukurti absurdą. Tik visiški ir absoliutūs kvailiai galėjo pasiūlyti tokį absurdą! Ačiū, kad visuomenei užteko blaivaus proto garsiai išreikšti nepasitenkinimą. Buvo daug straipsnių ir pasisakymų, nuorodų nepateiksiu, patys ko gero skaitėte ar matėtė per TV ir žinote. Man tik buvo keista kodėl visas dėmėsys buvo sutelktas į Dovilę Šakalienę, o kur kiti įstatymo pakeitimo du bendrautoriai? Gi ir jų parašai yra. Štai jie, įsiminkite šias ypatas, žmonės turi žinoti saviapgaulės-cenzūros-absurdo propaguotojus Lietuvoje:

Šaklienė, Streikus, Šarknickas - 50% teigiamos informacijos!

Šakalienė, Streikus, Šarknickas - 50% teigiamos informacijos! (nuotraukos iš lrs.lt)

Žinot ką? Teigiama, kad Šakalienė yra “Skvernelio žmogus”, buvo tokių užuominų, girdi, atėjo kartu su Skverneliu.  Žiūrėdamas į dabartinio premejero veiklą aš lauku, aš noriu, kad valstiečiai skiltų, nes tokių Skvernelio nevykėlių negaliu pakęsti, Skvernelio taip pat. Kas tas Šakalienė? Kuo ji išgarsėjo? Ogi tuo kad kai sirgo onkologine liga ji buvo iš darbo paliuosuota. Va štai taip. Kur jos nuopelnai kai ji nuo 2004 iki 2015 metų dirbo Žmogaus teisių stebėjimo institute projektų vadovė bei vykdomąja direktore? Pakankamai ilgas laiko tarpas. Kur ji buvo kai žmonės uždaromi į kalėjimą už nuomonę? Kur ji buvo kai, pavyzdžiui, buvo teismų persekiojamas Algirdas Paleckis. Taip, taip, turėti kitokią nuomonę apie 1990 metų sausio 13 dieną ir yra žmogaus teisė! Kur buvo jos institutas? Kur buvo ta žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė tada? Tuo labiau, kad su sausio 13 tikrai yra neaiškumų.

Kur ši kvaiša buvo kai blogeris pseudonimu Kantas tikintis sąmokslo teorija, girdi visur valdo žydai (žydiaros kaip pats įvardindavo) buvo pasodintas, o jo blogas uždarytas? Taip, Kantas (Robert Mažitov) yra kvailys, bet tikėti ir skleisti sąmokslo teorijas nėra nusikaltimas, taip, nėra! Tikėti ir skleisti sąmokslo teorijas yra žmogaus teisė. Kur tada žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė? Taip, aš suprantu blogeris Kantas nusišnekėdavo, ok, bet tegul jo paminėti asmenys privataus kaltinimo tvarka turėjo teisę apginti savo garbę ir orumą, jei manė kad jo, t.y. Kanto, pasisakymuose yra šmeižtas. Aš tikrai neatsimenų visų jo tekstų turinio, tuo labiau kad ir visko neskaitydavau, bet imti ir uždaryti jo blogą ir ikišti cypėn žmogų už tai kad jam visur vaidenasi žydai, o kaltinimui pateikiant abstrakčius teiginius girdi skatino smurtą nors kiek pamenu (garantuoti negaliu) atviru tekstu į kažką  panašaus: “imk vaikai pagaliuką ir užmuškit tą žyduką” jo tekstuose nebuvo. Taip, žmogus buvo užsiciklinęs žydais, bet, ei, tai nenusikaltimas. Lygiai taip kaip nenusikaltimas yra tikėti kad žemė yra plokščia ir tai skleisti - tai taip žmogaus teisė. Kur buvo Dovilė Šakalienė tada? Juk 2013 metai, t.y. tada kai tampė po teismus Mažitovą, patenka į Dovilės Šakalienės darbo periodą kada ši persona rūpinosi Lietuvos Respublikos piliečių teisėmis.

Žmones, supraskite jei žmogus dirbdamas savo darbą niekuo nepasižymėjo, tai ir būdamas politiku jis taip pat niekuo nepasižymės. Pasižymėti - turiu omeny teigiamus darbus. Gi taip! Tad Dovilė Šakalienė yra tipiškas valdžiažmogis-funkcionierius kuris tik užėmė postą, bet rezonansinių įvykių metu jos balso tai kas lietė jos darbą mes negirdėjome.

Nieko valstiečiai nepakeis, Lietuva ir toliau sėkmingai degraduos. Aišku nesekmės bus nutylimos, užpliurpiamos demagogija (nieko naujo), tad nenustebkite jei bandymų apriboti įvardinti realybę kokia ji yra iš tiesų tik daugės. Aš neabejoju, panašių bandymų įvesti absurdą tik didės. Teisėybės dėlei, absurdo pradininkai Lietuvoje yra tikrai ne valstiečiai. Prašau nekarti visų šunų ant jų. Tačiau per 25 metus įsibegėjusio absurdo Lietuvoje net norint per 4 kadencijos metu, manau, esu tuo tikras, kad neįmanoma sustabdyti.

Rodyk draugams