BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lidl yra blogis

Apie Lidl atėjimą rašiau, aš ne durnius kad būčiau stovėjęs šimtametrinėse eilėse birželio mėnesį, tad pirmąkart Lidle apsilankiau tik rugpjūtį. Ir mano dvejonės kad iš Lidl atėjimo nieko gero nebus tik sustiprėjo, net įsitikinau. Bet pradėsiu nuo to kas patiko.

Patiko intrejeras ir prekių išdėstymas.  Viskas minimalistiškai, minimalistiškai iš tiesų, ne suvaidintas minimalizmas, o tikras minimalizmas, prekės sudėtos paletėse, nėra rėksmingų stendų. Nors sienos nudažytos juoda spalva, bet kažkodėl tai kurią šiltą atmosferą, tai ne Norfa kur nuo pasirinkto spalvų derinio krečia šaltis arba vimdo. Skaičiau, kad kitas vokiečių prekybos gigantas, Aldi, išvis naudoja asketišką interjerą, kur prekės vos ne ant grindų sudėtos. Tai tiek pozityvo.

O dabar negatyvas. Taip, Lidl yra blogis, nes dauguma prekių yra nelietuviškos. Taip, yra lietuviškų maisto produktų: duonos,  alaus. Negaliu sakyti kad visiškai nėra lietuviškų prekių, bet absoliuti dauguma prekių yra nelietuviškos. Ir aš nerašau čia apie nemaisto prekes. Tikra katastrofa, kad absoliuti dauguma maisto prekių yra nelietuviškos, užtenka tik pasižiūrėti kur yra pagaminta ir visas lietuviškų politikierių entuziazmas: girdi, ateis Lidl ir viskas atpigs ir Lietuva suklestės, atsiras daugiau darbo vietų - tampa visišku šnipštu. Paaiškinsiu.

Pilos, Bluedino - lenkiški

sūriai parduodami su Bluedino prekiniu ženklu ir čia nėra nei vieno produkto pagaminto Lietuvoje: sūriai lenkiški, varškės kremas - vengriškas

Taip, Lidle prekės kainuoja pigiau, tačiau atkreipkite vieną dėmesį - vyrauja prekės kurios pagamintos pagal Lidl užsakymą ir pavadintos, kaip suprantu, pačiam Lidl priklausančias prekių ženklais. T.y. jei prekė ir pagaminta Lietuvoje, tai nėra tiesiogiai gamintojo parduodamas produktas, tiesiog Lidl apmokėdamas iš anksto už pristatytą produkciją gamintojui su Lidlo prekiniais ženklais vėliau užsidirba ją jau parduodamas mažmenoje. Kaip suprantu gamintojui nuo tokios prekybos itin mažai atitenka, privalumas būna tik tas kad pinigus gamintojas gauna iš anksto. Bet kokiu atveju, kaip ten bebūtų, net va šitie maisto gamintojai yra ne iš Lietuvos.

pieno produktai parduodami su Pilos prekiniu ženklu - vėl ne Lietuvoje pagaminti

pieno produktai parduodami su Pilos prekiniu ženklu - vėl ne Lietuvoje pagaminti

Aš esu buvęs Lenkijoje 2013 metais apsipirkti. Daug kas tada važiavo, tai ir aš su artimaisiais važiavau. Daugiau iš smalsumo, nes nuo Šiaulių iki Suwalkų (ehe naudoju W raidę!) nuvažiuoti užtruko 3 valandas. Tad pirmyn ir atgal - 6 valandas, o tai jau mazochizmas. Joks normalus žmogus važinėti į Lenkiją, gyvenanantis toliau nei Kaunas, nemanau kad gali, nors taip, yra žmonių važinėjančių iš Šiaulių iki šiol į Lenkiją apspirkti. Taip, Lenkijoje maisto prekės yra pigesnės, bet dauguma normalių žmonių na tikrai negaiš pusę dienos keliaudami per visą Lietuvą į kitą šalį apsipirkti.

Su Lidl atėjimu viskas keičiasi, į Lenkiją važinėti tampa beprasmiška, nes pigios lenkiškos ir vokiškos prekės atėjo pačios. Na dar yra vengriškų. Pasižiūrkite ant įpakavimo.

maisto produkai su Pikok prekiniu ženklu. Beje kabanosai tikrai skanūs, bet tai tik iliuzija

maisto produkai su Pikok prekiniu ženklu. Beje šitie lenkiški kabanosai tikrai skanūs, bet tai tik iliuzija, bo paslaptis glutamate

Taip, Lidl sukūrė darbo vietų: kasininkams, salės darbuotojams, apsauginiams, bet kas iš to jei dar daugiau vietų praras Lietuvos maisto pramonės darbuotojai? O kaip dar kitaip? Juk perkate nelietuviškų gamintojų prekes.

Tačiau didžiausias blogis -  Lidl prisideda prie kamščių didėjimo Šiauliuose ir pačių Šiaulių niokojimo. Aš čia rimtai. Nežinau kaip kituose miestuose, bet pirmasis Lidl įsikūrė prie Šiaulių Akropolio, t.y. ten kur ir taip jau susikoncentruodavo didelis tranpsorto srautas, šalimais dar yra kitas prekybos centas - “Arena”. Miestui teko net keisti šviesoforus vien tik tam kad būtų patogu įvažiuoti/išvažiuoti iš Lidlo stovėjimo aikštelės. Nors Šiauliuose yra dar tokių vietų kur kone kilometro spinduliu nėra nei vienos maisto prekių parduotuvės, ir tai nėra užkampiai. Antroji Lidl parduotuvė vėlgi statoma prie kito dielio prekybos centro kur yra įsukūrusi ir Maxima, ir Norfa vėl idelis transporto srautas koncentruosis vienoje vietoje, rezultatas: transporto kamščiai, triukšmas, išmetamųjų dujų smarvė. Tikrų tikriausia kiaulystė šalimais gyvenantiems.

Gerai, teoriškai galiu prileisti kad Lidl čia ne prie ko - statybų vietą pasiūlė miesto valdžia, miesto vyriausios architektės kompetencija labai abejoju (čia aš itin švelniai), bet Lidl gi sutiko! Gal čia kažkoks apskritai Lietuvos valdžios nurodymas kurtis šalia Maximos ir vilioti klientus, gal apskritai vokiečių biznieriai patys braunais kur jau šiuo metu yra idelis žmonių srautas, tai vistiek nekeičia fakto - mano paminėtose vietose auga transporto srautas ir kamščiai.

Patiko (1)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą