BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuviams žiūrėti negalima, o estai ne tik žiūri, bet ir dalyvauja

Kiek daug minčių ir pastebėjimų turiu. Ir kiek mažai teparašau. Lietuva per daug absurdiška ir idiotiška. Visko aprašyti nesuspėju.

Pasirodo šių metų vasario 21 dieną baigėsi Rusijos kanalo RTR Planeta transliacijos ribojimo laikas. Pradžią kanalo blokavimui davė absoliučiai teisingi skandalingo Rusijos politiko Vladimir Žirinovskij žodžiai, cituoju iš atminties, bet nei kiek esmės neiškraipau: “Jei NATO sugalvotų pulti Rusiją tai labiausiai nukentėtų, kaimyninės NATO priklausančios šalys, t.y. Pabaltijo šalys”. Absoliučiai logiški žodžiai, jei Vladimir Žironovskij kalbėtų neisterikuodamas ir ramiai, manau, jis turėtų didesnį pasisekimą Rusijoj, bet jo rėksminga intonacija atbaido rusus, ir nežinau ar tai gerai ar blogai.

Taigi ką padarė lietuviški cenzoriai, išgirdę realų galimų įvykių dėstymą? Uždraudė mums žiūrėti RTR Planetą! Va taip. Ar tai cenzūra? Tikrai taip. Draudimas ne pirmas, ir ne antras. Ką gi panagrinėkime atidžiau.

Taigi lietuviški cenzoriai 2016 lakričio 16 dieną uždraudė kanalo RTR Planeta retransliavimą. Oficialiame pranešime skelbia, girdi, cituoju:

LRTK bei nepriklausomi ekspertai nustatė, kad 2016 m. spalio 16 d. televizijos programoje „RTR Planeta” paskelbta informacija jau trečią kartą per nepilnus metus pažeidė minėtus teisės aktus - laidoje „Dvikova. Vladimiro Solovjovo programa” buvo kurstomas karas, nesantaika ir tautinė neapykanta. Todėl, atlikusi Europos Sąjungos teisėje nustatytas procedūras, LRTK pritaikė numatytas sankcijas ir laikinai sustabdė jos laisvą priėmimą.

Kas tie nepriklausomi ekspertai? Vardus ir pavardes į sceną! Kur tos konkrečios frazės kuriose buvo kurstomas karas, nesantaika ir tautinė neapykanta LRTK nepateikė. Nenuostabu, kaip galima pateikti to ko nebuvo.

Žiūrime kaip įvykius nušvietė delfi. Skaitome 2016 metų lapkričio 16 dienos straipsnį “Už V. Žirinovskio žodžius stabdo „RTR Planeta” transliavimą Lietuvoje” Randame tuos žodžius kuriuos citavau iš atminties:

„Mūsų atsakymas - apraminti tuos, kurie planuoja mūsų šalies užpuolimą. Tokie planai yra, raštiški, su parašais ir antspaudais, ir garsiai įvardinti visų JAV prezidentų. Asmeniškai aš nesu mūsų šalies prezidentas, bet sakau, jūs, na ne jūs, nes jūs iš Rumunijos ir jums ten taip pat blogai, bet jei jūs (…), iš Rumunijos taip pat nieko neliks. Ir Čekijoje, jei bus (…) ir Lenkijos ir Baltijos šalyse, jei amerikiečių tankai prieis prie mūsų sienų, jie daugiau niekur nepasitrauks, atgal jie nenueis. Sudegs su visu ekipažu”.

Kur čia karo kurstymas? Ar Vladimir Žirinovskij ragina ką nors užpulti? Aš žiūrėjau tą laidą, delfi.lt praleidžia pagrindinę prieš tai ėjusią frazę, kad kaip minėjau: jei kas pultų Rusiją, tai nukentėtų šalimais esantys.  Lietuviškos žurnaliūgos paima iš konteksto žodžius ir dar bando suteikti visiškai kitą prasmę nei kad buvo pasakyta. Logiška, gi pirmiausiai nukenčia priešakinės NATO šalys. Kur čia karo kurstymas? Kur čia nesantaikos ir tautinės neapykantos kurstymas? Juk Vladimir Žirinovskij pasakė: jei pultų.

Ką toliau parašė delfi.lt, tiksliau BNS? Jie, matyt, suprasdami, kad šiuose žodžiuose kurstymo nėra, atvirai rašo, cituoju:

Komisija šį pareiškimą įvertino kaip karo, tautinės neapykantos kurstymą, niekinimą, skatinimą smurtauti ir fiziškai susidoroti su JAV, Rumunija, Čekija, Lenkija ir Baltijos šalimis. (kursyvas mano)

Na, taip komisijos nuomone - čia dar kol kas nėra melo, bet po to žurnaliūgos iš BNS jau be jokių skrupulų,  naudodami etikečių klijavimą ir melą (tai kuo patys kaltina rusus) teigia kad RTR Planeta, suprask, jei jau rusai tai būtinai, užsiima propaganda. Cituoju:

Kritikai teigia, kad su Rusijos propaganda negalima kovoti [...] Maskva yra daug investavusi į propagandą (kursyvai mano)

Tai dar sykį, kur Vladimir Žirnovskij žodžiuose buvo etikečių klijavimas ir melas? Antra, tai buvo tik skandalingo politiko pasisakymas, ne laidos vedančiojo Vladimir Solovjov pasisakymas. Laidos vedantysis niekur, niekur normaliame pasaulyje negali nešti atsakomybę už į laidą pakviesto svečio pasisakymus. Lietuvos radijo ir televizijos komisija ką galvoja mes esame kvailiai ir tokia LRTK argumentacija mus įtikins? Cha! Trečia, kodėl RTR Planeta turi vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais? Juokinga kad LRTK dar kviečia RTR Planeta atstovus pasiaiškinti. Karo, tautinės nepykantos kurstymas yra draudžiamas ir Rusijoje.

Žiūrėkite, gi laidos vedantysis na niekaip negali atsakyti už į laidą pakviesto svečio žodžius. Net jei esate bukaprotis ir rusofobinis idiotas ir manote, kad Žironovskij skatino karą, tai kaip laidos vedantysis galėjo žinoti ką rėksmingas politikierius pasakys? Juk absurdas bausti laidą dėl svečio, kartoju, dėl laidos svečio pasisakymų. gi tokiu atveju reikia drausti ir lietuviško LRT kanalo transliacijas nes vienoje laidoje dalyvavusi svetė Asta Baukutė saliutavo nacistine maniera. Gi absurdas? Taip, absurdas!

O laidos vedantysis Vladimir Solovjov man patinka. Jis ten veda daug laidų ne vien tik “Pojedinok”. Sekmadienio vakarais dar būna “Voskresnyj večer s Vladimirom Solovjovym”, kartais pasižiūriu - na televizorius ne vien tik man priklauso. Dalyvauja jo laidose nuo ukrainiečių ir amerikonų, vedantysis aukšto lygio - Lietuvoje tokių nėra. Suvaldo publiką ir net pasišaipo, net iš Žironvskio. Gerai, tarkime ten vien propaganda, tai ką ukrainiečiai ir amerikonai yra idiotai nes dalyvauja šitose propagandistinėse laidose? Cha! Nejuokinkit! Apskritai rusišką TV pradėjau žiūrėti labiau tik nuo 2013 metų rudens, nuo Maidano laikų, nes suabejojau jau tokiu vienpusišku ir šališku Lietuvoje vyravusiu šventojo Maidano aprašymu, kad net iš smalsumo pasidarė įdomu, kaip jis, t.y. Maidanas, atrodo iš Rusijos pusės. Neabejoju, kad tokių kaip aš yra ir daugiau.

Beje LRTK draudimo retransliuoti RTR Planeta net nepastebėjau. Papasakosiu apie vasario 19 dienos laidą, kuri tik įrodys kokia Lietuvos valstybė per tokius klounus iš LRTK yra iditotiškai kvaila. Taigi žvilgtelėjau, keletas fotografijų kaip įrodymas:

Вечер с Владимиром Соловьевым

Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым

oponentai paprastai būna priešingose pusėse

oponentai paprastai būna priešingose pusėse

che-che! Ir ką jūs cenzoriai padarysite

Che-che! Ir ką jūs cenzoriai padarysite? Tiesa čia iš įrašo, įraše taip ir liko прямой ефир

Aišku pagrinde būna Rusijos politikai

Aišku, pagrinde būna Rusijos politikai

buvo ir Vladimir Žironovskij; iš pradžių nelabai supratau kodėl jis kreipėsi į kaimyninės šalies atstovą

buvo ir Vladimir Žirinovskij (kairiausiai stovintis); iš pradžių nelabai supratau kodėl jis kreipėsi į kaimyninės šalies atstovą

moteris su ironiška šypsenelė išklausė

moteris su ironiška šypsenelė išklausė

neperrikinėjo

neperekinėjo

ir pasirodo ji iš Estijos, Jana Toom

ir pasirodo ji iš Estijos, Jana Toom

Na va, lietuviams žiūrėti neleidžia, o Estijos politikė net dalyvauja. Kokių dar įrodymų reikia, kad įsitikintumėte kad LRTK yra konjuktūriniai prisitaikėliai ir cenzoriai? Juk dabar gi vieną tokią asabą Lietuvoje vis rusai puola. LRTK reaguoja į konjuktūrą (tiesa, galbūt yra nurodymas) ir užssiima cenzūra. Juk visie šitie masiniai Rusijos televizijų retransliavimų draudimai su iš piršto laužtais prasižengimais buvo vykdomi tik Lietuvoje.  Latvijoje ir Estijoje šitų draudimų nebuvo. Pamenu, net patys rusai stebėjosi kodėl ta pati programa užkliūva tik Lietuvoje, gi mes jiems visi vienodi pribaltai. Tai kaip čia išeina kad propagandą įžvelgia tik Lietuva, tik LRTK? Estai idiotai? Latviai taip pat? Todėl Lietuva niekada nebus normali šalis, mums iki Estijos toli, o iki normalių šalių tai išvis net nekalbu, nes pas mus kitokia nuomone neatitinkanti esamo stereotipo (taip, taip stereotipo) yra erezija kurią reikia uždrausti!

Lietuvoje konstitucija, taip jau išeina, kad yra šikpopierio vertės, nes, ko gero, niekas į šitą dokumentą net nepasižiūri, nors ten aiškiai yra parašyta:

44 straipsnis
Masinės informacijos cenzūra draudžiama.
Valstybė, politinės partijos, politinės ir visuomeninės organizacijos, kitos institucijos ar asmenys negali monopolizuoti masinės informacijos priemonių.

Lietuvos valstybė LRTK asmenyje įveda cenzūrą, uždraudžia žiūrovams žiūrėti rusiškus kanalus, nors už juos žiūrovai yra susimokėję kabelinės televizijos tiekėjams, nemažai gi kabelinę įsivedė vien tik tam kad matytų rusiškų kanalų paketą. Kabelinės televizijos operatoriai tyli, nors pažeidžiamos būtent jų klientų teisės už ką klientai susimokėjo. Tyli Lietuvos žurnalistai, nors istorija liudija, kad iš pradžių slopinama nuomonė iš užsienio, o po to ateina jau savų piliečių eilė.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą