BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuviškas beždžioniavimas: Grinčo Didžiulio atvejis

Na ką? Lietuviai ir toliau primityvėja. Jau aprašiau, kad Lietuvoje jau yra “dantukų fėjos”. Tai neabejotinai amerikoniškos kultūros perėmimas įsivaizduojant kad amerikonų kultūra yra pranašesnė už lietuvių, tad ji, takultūra yra  aklai kopijuojama t.y. beždžioniaujama. Ir pats savęs paklausiau: kas bus toliau, gal atsiras Grinčas - na toks amerikoniškas kalėdinis personažas?  Tiesog pakliuvo ant seilės būtent šitas personažas. Cha! Ir tikrai atsirado.  Naujas lietuviškas (?, na gerai pusiau lietuviškas) beždžioniautojas: Jurgis Didžiulis! Tpfu! Žiūrim:

skrynšotas iš žmonės.lt

skrynšotas iš žmonės.lt

Galite perskaityti ir visą straipsnį, ką šis veikėjas skelbia. Be jokios abejonės straipsnio antraštė - tipiška sensacinga žurnaliūginė, maksimalistinis apibendrinimas-pritempimas, nors Jurgis Didžiulis kiek kitą turi omeny. Jis gi nėra prieš pačias Kalėdas, bet yra prieš Kalėdų komercializaciją, prieš masinį dovanų pirkimą dovanojimą, prieš Kalėdų senį. Taip, jis sako kad Kalėdų senelis neegzistuoja. O ką matome antraštėje, kiek kitą prasmę, prasmę kuri kuria įspūdi, kad Jurgis didžiulis yra apskritai prieš Kalėdas, tiksliau prieš Kalėdų propagavimą. Na, tiek to, neklysiu į žurnaliūgų lankas, aš iš lietuviškų žurnaliūgų nieko nesitikiu, Lietuvoje žurnalistų kaip ir nebėra.

Tačiau ką pats Jurgis Didžiulis daro? Kaip jis pats kovoja prieš tą komercializaciją? Ogi duodamas interviu ir besipublikuodamas komerciniame leidinyje “Žmonės”! Nuoseklumo - nulis. Antras nenuoseklumas: Jurgis Didžiulis sako, kad Kalėdų senelio nėra, tačiau pats apsirėdė kaip kitas išgalvotas personažas Grinčas. Maža to, Jurgis Didžiulis skelbia:

„Ir pripažįstu, kad atvykimas gyventi į Lietuvą man parodė tikrąją Kalėdų dvasią. Nes būtent Lietuvoje supratau, kokia nyki ir negailestinga gali būti žiema. Tik šiauriečiai gali žinoti, kas yra tikros Kalėdos, ir suprasti, kodėl tamsiausiu metų laiku yra taip svarbu dalintis, ieškoti ir atrasti žmogišką šilumą.“

Tai va, Jurgi Didžiuli, pas Europos šiauriečius tokio personažo Kalėdose vardu Grinčas nėra! Grinčas - amerikoniškos kultūros, tos kultūros rašytojo sukurtas ir ten įsišaknijęs literatūrinis personažas. Taigi trigubas nenuoseklumas.  Jūs, Jurgi Didžiuli, savo nenuoseklumu brukate mums svetimą personažą, kurio (vis dar laimė!) daug lietuvių nežino. Tpfu.

Nemėgstu primityvų ir beždžioniautojų. Nemėgstu! Negaliu pakęsti!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą