BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

LRT užsiima propaganda

Iš pradžių norėjau rašyti apie telefonų pasiklausymą, kuris akivaizdu ir Lietuvoje yra. Aprašysiu vėliau, sekančiu įrašu.  Dabar bus apie besitęsiančia rusofobinę isteriją, Rusijos demonizavimą ir apie tai kaip LRT mulkina Lietuvos žmones.

Na LRT tikrai nėra mano žiūrimiausias TV kanalas. Visa laimė, kad ir lietuviai savo antinacionalinio-nacionalinio-propagandistinio (taip, taip trys viename kaip sugeba suderinti - man iki šiol nesuprantama ) kanalo ypatingai ir nežiūri. Ir tuo labiau Panoramos. Futbolo varžybos yra populiaresnės. LNK ir TV3 kur kas žiūrimesni. Visa laimė, bo LRT užsiima propaganda. Jau rašiau. Paskutinė LRT televizijos laida “Savaitė” akivaizdžiai tai liudija. Galite atsiversti LRT mediateką, susiraskite rugsėjo 11 dienos laidą:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasai#/program/1452 - reportažas apie Rusiją.

Reportažo esmė: kaip Rusijoje yra blogai, nes ten visi yra kontroliuojami ir kaip ten visus seka.  Priežastis: išties Rusijoje neperseniausiai buvo priimtas įstatymas pagal kurį ryšio operatoriai turi fiksuoti kiekvieną abonentą kam ir kada skambino, ką ir kur internete paskelbė ir t.t., na ir visa tai reikės įvyvendinti. Įstatymas Rusijoje dar žinomas autorės vardu, t.y. pasiūlė Rusijos dūmos narė Irina Jarovaja ir jos vardu neoficialiai yra vadinamas. Taip, Rusijoje šis įstatymas sukėlė daug diskusijų, nors techniškai ir įmanoma įgyvendinti, bet kainuos per daug brangiai. Aš kartais pasiskaitau Rusijos interneto portalus (rekomenduoju ir jums), yra ir už ir prieš pasisakančių šį įstatymą. Aišku dabartinėje Lietuvoje žiniasklaida įteigė lietuviams girdi Rusijoje valdo vienvaldis tironas Putinas. Cha! Tai labai toli nuo tiesos, joks žmogus tiesiog fiziškai būtų nepajėgus suvaldyti tokią didelę šalį kaip Rusiją. Bet kokiu atveju, kokie yra įstatymai Rusijoje, tai jau yra Rusijos vidaus reikalas. Aišku, nėra malonu, kai žinai kad tave, tavo pokalbius, tavo ryšio duomenis fiksuoja, bet prieš demonizuojant Rusiją kaip daro LRT ir Pumprickaitė, juk vertėtų pasižiūrėti į save. Taip? Juk taip. Tai va žmones, Europos Sąjungoje tokia visuotinio sekimo direktyva, tiksliau visuotinio kas kam skambino ir iš kur, yra privaloma įgyvendinti kiekvienai Europos Sąjungos šaliai, taigi ir Lietuvai. Cha! Taip, taip, direktyva yra priimta dar 2006 metų kovo 15 dieną. Oficialus direktyvos pavadinimas:

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA 2006/24/EB dėl duomenų, generuojamų arba tvarkomų teikiant viešai prieinamas elektroninių ryšių paslaugas arba viešuosius ryšių tinklus, saugojimo ir iš dalies keičianti Direktyvą 2002/58/EB

Taip, tai visuotinio sekimo direktyva. Apie tai buvo rašyta. Aišku aš žinau, kad lietuvaičiai turi prastą atmintį, vis labiau linkęs manyti, kad tai vartotojiškos ir degraduojančios visuomenės tauta, kuri vien prie Lidl parduotuvės laukė šimtametrinėse eilėse per karščius, laukė eilėje ir alpo… Pridėkime  dar besitęsiančią rusofobiją, tad prisiminti kas ir ką ten rašė dar prieš 10 metų, ko gero niekam ir neįdomu.  Tačiau tai nekeiča pačio fakto, tai nekeičia tiesos. Europos Sąjungoje, taigi ir Lietuvoje yra fiksuojami ryšio duomenys, tai akivaizdžiai įpareigojama šalims-narėms įgyvendinti:

6 straipsnis

Saugojimo laikotarpiai

Valstybės narės užtikrina, kad 5 straipsnyje nurodytos duomenų kategorijos būtų saugomos ne trumpiau kaip šešis mėnesius ir ne ilgiau kaip dvejus metus nuo ryšio datos.

Saugojimo laikotarpis iki dviejų metų, t.y. tas pats kas ir Rusijoje. Linkęs manyti, kad tokios normos Rusijoje buvo nusižiūrėtos nuo ES ir JAV. Kaip suprantu, skirtumas nuo ES direktyvos 2006/24/EB tik tas, kad Rusijoje bus fiksuojami dar ir interneto duomenys, ir dar priedo bus kaupiamas pats ryšio turinys. Iš esmės tas pats, na dar Rusija įvedė internetą, labai suprantama, interneto amžius, ryšio programėlės smartfonuose apeinančios pačius mobiliojo telefono tinklo operatorius ir ryšį užmezgančios per internetą yra labai paplitusios. Esu tikras, kad ir Europos Sąjungoje tai bus įgyvendinta. Bet kokiu atveju jei reikia, tai ir Lietuvos specialiosios tarnybos gali sekti jūsų interneto duomenis. O kaip yra JAV gi ir taip žinome, dėka Edward Snowden, dėka tokio filmo kaip “Valstybės priešas” su Will Smith ir Gene Hackman gi puikiai žinome, kad Jungtinėse Valstijojs totaliai sekami gyventojai. Aišku, kitas klausimas kaip tuos sukauptus duomenis apdoroja, tiksliau ar užtenka resursų juos apdoroti . Rusėjo 11 dienos tragedija 2001 metais liudija, kad amerikonų spec. tarnybos žinojo, kad yra arabų besimokinančių skraidyti lėktuvu, bet nesidominčių kaip reikia nusileisti, bet neužteko proto susieti keistą mokymosį pomėgį su teroristiniu išpuoliu. Na jau praėjo 15 metų, ką gali žinoti kaip yra dabar, daug vandens nutekėjo, technika ištobulėjo… Bet kokiu atveju, aš neabejoju, kad jei į telefono radelį sušuksi “Allach u achbar!” ar panašiai kaip, kad teigia Gene Hackman vaidinamas herojus automatinio pokalbių sekimo programa įsijungs.  Rusijoje tik viską suvedė į vieną įstatymą. Ką čia JAV ir ES! Jei reikia, jei turite pinigų galite sekti išmaniųjų telefonų ryšio duomenis bet kur pasaulyje. Tai faktas, vaikučiai!  Nors lietuviška zombinimo ir propagandos žiniasklaida to nepranešė, tai faktas. Tikėkimes dar praneš, tai poros savaičių senumo įvykis, apsimeskime, kad propagandistai to nepastebėjo. Teks skaityti angliškai:

Israeli Firm Linked to iPhone Hack Against Arab Dissidents, Researchers Say
Here is everything you should know about NSO Group, the company that sells zero-days
Inside ‘Pegasus,’ the impossible-to-detect software that hacks your iPhone

Tad ką turime? Akivaizdžią veidmanystę, akivaizdžią propagandą į vienus vartus - LRT demonizuoja Rusiją, ir nė žodžiu neužsiimena, kad tas pats yra ir Lietuvoje. Na kaip dar kitaip pavadinti? Rusijoje įvedama įstatyminė norma, kuri yra panaši į tokią kokia pat kokia yra ir Europos Sąjungos valstybėse. Gi pasakius A reikia pasakyti ir B. Argi ne taip? Juk taip. Juk jei rengi reportažą, tai bent puse žodžiu reiktų paminėti, kad panaši norma yra ir Lietuvoje. Aišku, niuansai skiriasi (bent formaliai), tą reikėjo ir sulyginti. Dabar gi buvo veidmanystė ir propaganda. Aš nežinau kas šį reportažą parengė, tai net neįdomu, laidos vedėjas, šiuo atveju Neringa Pumprickaitė laidą vedė, tad prisidėjo ir ji.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą