BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Praėjo du metai, o manogile.lt vis dar mėšlo krūva!

Aš be abejo nesu mazochistas, t.y. nesu žmogus kuriam patinka kankintis. Ir savo reikmėms manogile.lt portalu skirtu deklaruoti elektros ir dujų skaitliukų duomenis nesinaudoju. Aš gi ne beprotis, kad naudočiaus tuo kas kreiviai ir šleivai veikia, tačiau savo artimam žmogui padedu sutvarkyti juridiniam asmeniui priklausančius deklaravimus. Nes elektros tinklai - taip, vadinsiu taip, nes velniai žino kaip jie dabar besivadina šitas Eso-Beso / Gilė-Šmilė (vadinsiu taip kaip žmonės tebevadina), nes koks esamas pavadinimas ir kam mes realiai mokame jau nebeaišku. Tai elektros tinklai privertė elektros skaitliukų deklaracijas teikti tik elektroniniu būdu. Anksčiau, ar iki 2013, ar iki 2014 metų, būdavo galima mėnesio pirmą darbo dieną pateikti popierinę deklarciją. Būdavo patogu, ryte pakeliui važiuodamas užsukti į elektros tinklus ir užpildyti deklaraciją. Jokių stringančių interneto puslapių, jokio lėto interneto ryšio! Paprasta, aišku, patogu, bet Lietuvoje viskas daroma, kad žmogui būtų blogiau. Taip, taip, teisingai perskaitėte: kad žmogui būtų blogiau - čia neperdedu, Lietuvoje viskas daroma, kad būtų nelanksčiau, ir to sekoje nepatogiau. Man pavyzdžiui nepatinka bet kokie internetiniai elektroniniai deklaravimai. Aš turiu teisę nemėgti elektroninio deklaravimo būdo, turiu teisę net nemokėti naudotis kompiuteriu. Valstybė privalo mano nemėgimą ir nemokėjima pripažinti ir suteikti man galimybė teikti bet kokias deklaracijas popieriniu būdu. Taip ir yra padaryta fiziniams asmenims, bet va juridiniams jau negalima. Pala, pala, bet kas gi atstovauja tiems juridiniams asmenis, taigi tie patys fiziniai asmenys, t.y., mes, žmonės! Ir Lietuvos valstybė čia spjauna žmonėms į veidą.

Bet grįžtu prie manogile.lt Dar 2016 metų pradžioje aprašiau nesklandumus su manogile.lt ir kas atsitiko kai buvo įvedant eurą nebeliko tiesioginio debeto, ir kaip buvo gautas laiškas su įspėjimu, kad bus atjungta elektra. Ir iki šiol žmonės rašo neigiamus komentarus apie visą tą manogile.lt portalą, paskutinis komentaras yra 2017 metų lapkričio 15 dienos. Per du metus (!) nesugebėjo iš esmės sutvarkyti savo pačių tinklapio taip kad veiktų be sutrikimų. Na negali gi būti taip kad šimtas komentatorių klystų. Galų gale sistema užstrigo visos Lietuvos mastu 2017 metų spalio 31 taip, kad net pateko į naujienų portalus:

15min.lt - Manogile.lt klientus varo į neviltį – paskutinę atsiskaitymų dieną sistema neveikė,

bei Kauno dienoje - Kiek gyventojams gali kainuoti mokėjimo sistemos klaida?

Ar dar reikia įrodymų, kad čia mešlo krūva? Nebereikia. Ir mėšlo krūva šita gilė-šmilė todėl, kad verslu nusprendė užsiimti valstybė. Čia jau sutinku su neoliberalais (deja Lietuvoje tokių net nėra) - kai valstybė pradeda užsiimti verslu gaunasi mėšlas. Taip ir atsitiko: valstybė susigrąžino, tiksliau atpirko atgal elektros tinklų ir dujų tinklų įmones ir sukūrė monstrą pavadinimu ESO, kuriam už paslaugas mokame po prekiniu ženklu “Gilė” stovinčiu UAB Verslo aptarnavimo centru (kuriai ir priklauso prekinis ženklas Gilė), į kurią mokėjimai keliauja per UAB Elektroninių mokėjimų agentūrą ir savo visos šios ruožtu priklauso AB Lietuvos energijai, kuris ir yra šitas elektrinis-dujinis monstras. Va taip sudėtingai. Rūpūs miltai ir žinot ką? Kuo labiau suprantu kas čia per absurdas, kuo labiau suvokiu kad šitas gigantomaniškas-biurokratinis absurdas sukurtas lygioje vietoje ir dėka tų tarpininkų kažkas žiauriai lobsta, tuo labiau ima patikti Tarybų Sąjunga, garbės žodis, na tokio tarpininkas per tarpininką schemos tada net nebuvo! Elektros ūkis (ta prasme administravimas, ryšys su klientais) buvo, iš dabarties perspektyvos žvelgiant, sakyčiau pavyzdinis. Moki elektros tinklams ir žinai kad jiems moki ir nėra jokių tarpininkų! Tais laikais tiesog buvo neįmanoma kad kažkas lobtų iš atsiskaitymų už elektrą dėka tarpininkavimo. Na kam šitas tarpininko per tarpininką absurdas? Kam šitas absurdiškas monstras? Aušra Maldeikienė tai pastebėjo ir detaliai aprašė, skaitykite jos straipsnį „Per Muravą į Garliavą“. Net konservatnikas (šiaip Kęstutis Masiulis iš pažiūros doras ir sąžiningas žmogus, nors tėvynsąjungiečių negaliu pakęsti) Kęstutis Masiulis, net jis dar 2016 metais tai suvokė ir uždavė klausimą, kam šitie tarpininkai?

Tačiau Lietuvoje gi viskas yra ne taip kaip sakoma, viskas tarp eilučių, užslėptai ir dar padauginus iš absurdo siekiant kokio gigantomaniško tikslo, nes ruuuusai puola, na ir dar kažkas tarp viso kitko pasipelno, be abejo. Neabejoju, kažkas vartosi milijonais ir juokiasi iš lietuvių kvailumo. Man dabar jau akivaizdu, kad visas šitas elektrinis-dujinis monstras skirtas tam kad užmaskuotų perkamų dujų per LNG terminalą su nereikalinga “Independence” (kuo skambesnis patriotinis pavadinimas, tuo runkeliams įtikinamiau) kainą, bet dar užmaskuoti kitų “energetinių” megaprojektų kainas. Nes girdi yra kažkokia tai “energetinė” nepriklausomybė, nors realiai jos nėra. Lietuva - durnių laivas. Vagių valstybė, kur prisidengus patriotizmu vykdomos pačios niekšingiausios aferos. Patriotizmas - paskutinė niekšų priebėga. Čia ne aš sugalvojau šią frazę. Ar galima mylėti šitokią valstybę? Ne.

Taigi 2017 metų gruodžio 31 dieną deklaravau skaitliuko duomenis, ne savo žinoma, aš gi kaip rašiau nesu mazochistas, savo noru šituo mėšlu nesinaudočiau. Deklaravau juridinio asmens. Ir sistema vėl blūdyja. Rimtai išsigandau! Nes šį sykį, nežinau kokiu būdu, prisijungiau prie svetimo asmens akaunto manogile.lt portale. Nežinau kaip tai įvyko, aš ne hakeris. Įvedžiau tik savo vartotojo vardą ir savo slaptažodį.  Išsaugojau skrynšotą:

manogile.lt 2017 m. gruodžio 31

manogile.lt 2017 m. gruodžio 31 d.

Aš tikrai ne Andrius Rakovas. Esu tikras lietuvis su lietuviška pavarde. Išsigandau, nes gal čia mane nulaužė, ar čia aš atsitiktinai prisijungiau prie svetimo akaunto, bet kokiu atveju - kaip tada duomenų saugumas? Ar pavyks deklaruoti? Gal deklaravau vietoj šito asmens? Puikus įrodymas, kad sistema iki šiol veikia su sutrikimais, iki šiol yra mėšlo krūva.

Valstiečiai, Skverneli, prašau, sugraukite šitą elektrinį-dujinį monstrą su visomis šitomis gilėmis. Jei to nepadarysite, būsite taip pat mėšlo krūvos ir lygiai tokie patys nevykėliai kaip ir iki tol buvę valdžiažmogiai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą