BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ilgai nerašiau…

Prisipažinsiu, esu gana apkiautęs. Niekaip, neprisiruošdavau papildyti savo blogą naujais įrašais. Nuo paskutinio įrašo praėjo apie pusantrų metų. Tam buvo daug priežasčių. Įvykiai sekė vienas kitą, kai tik apmastai vieną, žiūrėk, jau kitas įvykis… ir vėl kyla masinė isterija Lietuvoje. Ir dar po to seka dar kitas įvykis… Puf… Taip niekaip nepavyksta prisėsti ir išanalizuoti. Antra, įvykiai veja įvykius ne tik Lietuvoje, kur dar pasauliniai įvykiai, kurie užgožia lietuviškus! Reiktų juos paanalizuoti, bet taip ir neprisiruošiu. Dar viena priežastis: man pačiam nebepatinka sugalvotas blogo adresas, galvoju pasikeisti, bet tuomet iškyla visų įrašų persikėlimo problema. Nežinojau ką ir bedaryti, nes jei ketinu pakeisti ar sukurti naują blogą, tad kam pildyti esamą? Vienaip ar kitaip nenustebkite jei blogas pakeis savo adresą. Na ir dar viena priežastis - rašau pats sau, išvadas esu pasidaręs jau mintyse pats sau. Kam jas dar aprašyti? Na ir dar viena priežastis - per pusantrų metų žiauriai nusivyliau lietuviais. Taip, taip. Buvo labai daug įvykių kurių metų lietuviškas mastymas man tapo nebesuprantamas. Tai pripažinti buvo nelengva, o tuo labiau aprašyti, nes pats esu lietuvis. Ką gi įspėjau. Kaip pavyks aprašyti viską kas susikaupė galvoje - dar nežinau.

Rodyk draugams

Linkiu visa ko blogiausio

Atlydys. Nutirpo sniegas. Išlindo šunų darbeliai. Senai pastebėjau: kuo šaltesnė žiema, tuo arčiau žmonės veda šunis vedžioti. Tai jau dėsnis. Šis gruodis buvo šaltas… Nekenčiu aš jūsų daugiabučių gyventojai laikantys šunis. Kokia prasmė iš šio lojančio ir kakojančio padaro bute? Tad linkiu, kad jūsų kakojantys visur kur šunėkai nusprogtų: kad užkietietų viduriai ir kakalai išlįstų pro nasrus.

Pykit-nepykit, bet Lietuva yra mužikynas

Pykit-nepykit, bet Lietuva yra mužikynas. Ne šunys mužikai, o jų šeimininkai

Tiesa, atsiprašau, negalima pykti ant gyvūno, jis gi yra toks natūralus, ko norėti: šuva elgiasi šuniškai. Tad linkiu visa ko blogiausio ir to paties šunų šeimininkams, kad jums užkietėtų viduriai ir kad kakalai jums per gerklę išlįstų. Aš rimtai, nes nekenčiu jūsų šikdinamų šunų prie namų. Negaliu pakęsti šunininkų, ypač šunininkų-mužikų. Nuoširdžiai aš jūsų nekenčiu.

Tas pats bus ir pavasarį

Tas pats bus ir pavasarį

Galvojate: aš įlipau į krūvelę, tad ir burnoju? Ne. Tiesiog nekenčiu vaikščiojant žiūrėti ir saugotis, kad neįlipčiau į kokią krūvelę.

Kažkas įlipo...

Kažkas įlipo...

Rodyk draugams

Paprastas klausimas

Kas yra delfi.lt aiškinti nereikia. Tai va jo nemėgstu, nes gi ir taip žinote kas per publika vyrauja jame. Garbės žodis internete nesikeikiu. Tačiau delfi.lt erzina. Rašo dabar kas tiki netingi mirė Bronislovas Lubys. O jau ditirambų kiek. Tai po vienu iš straipsnių paklausiau: ką  teigiamo valstybes labui nuveikė Lubys? Ir šis klausimas buvo ištrintas. Na ką senai buvo aptinkamos kalbos kad delfi.lt veikia cenzūra, išties chamiškus, besikeikiančius komentarus manau reikia trinti, bet negi paprastas klausimas yra chamiškas?

Tai va norėčiau sužinoti, ką teigiamo, išliekamos vertės, valstybės labui nuveikė Bronislovas Lubys? Prašau nerašykite, kad buvo 1990-03-11 akto signataras. Natūralu, kad į dvyliktojo šaukimo Lietuvos TSR Aukščiausiąją Tarybą (taip!) išrinkti deputatai žadėjo nepriklausomybę, tad savo pažadą ištesėjo. Politikai tuomet dar laikydavosi pažado…  bet kad už pažadą nusipelnytų rentos iki gyvos galvos - nematau už ką. Tiesa, B. Lubys rentos neėmė. Matyt buvo padorus žmogus, bet mes vis turime būti padorūs, gi klausimas toks: kas teigiamo, išliekamos vertės, valstybės labui?

Buvo B. Lubys ministru pirmininku, taip, bet ganėtinai trumpai, bet kažkaip nepamenu,  tokių sprendimų, kad va sakytume: o, rimtas sprendimas. Gal buvo, rašau nuoširdžiai - nepamenu. Padėkite prisiminti, jokios užslėptos ironijos neturiu. Noriu tik sužinoti kas teigiamo, išliekamos vertės, svarbiausia - valstybės labui?

Rodyk draugams

Galas Lietuvai. Išnyks kaštonai

Šiemet pavasary labai gausiai žydėjo kaštonai. Dabar manau, tai nieko gero nežadėjo. Iš patirties, kiek esu pastebėjęs, jei medis itin gausiai žydi, tai greitai ir nudžius. Kartą mačiau pavasary labai gausiai žydėjo senas gluosnis blindė, ir ką sekančiai metais nuvyto. Tai žinoma, tik mano pastebėjimai. Eidami pro kaštonus atidžiai pasižiūrėkite į lapus. Pamatysite rudų taškelių. Kai kur jau virsta į juostas.

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Nebijokite perplėšti lapo ties ta vieta kur yra rudas taškelis. Neįkąs. Pamatysite pilką vikšrą, kokių penkių milimetrų ilgio, bet plokščią.  Čia ir yra yra tas kaštoninės keršakandės (Cameraria ohridella) ,vikšras. Jau pernai metais buvo aliarmuojama - puola kaštoninė keršakandė, nuorodos: http://www.lietuvosmiskai.lt/go.php/lit/Lietuvoje_iskilo_gresme_kastonams_juos_m/3027/1 http://www.lrytas.lt/-12821528761280250062-ka%C5%A1tonus-lietuvoje-naikina-ne-kaitra-o-kenk%C4%97jai.htm http://tv.delfi.lt/video/2yHoRgce/ ir t.t. Dabar tylima. Nesuprantu. Dabar pats laikas gelbėti kaštonus, kol dar nevėlu, o panašu, kad jau per vėlu. Tai nacionalinė tragedija. Kaštonas gražus medis, kaip Lietuva be kaštonų? Teisybė, kaštonas, moksliškai būtų arklinis kaštonas - Aesculus hippocastanum savo kilme nėra lietuviškas, bet jau senai, keletą šimtų metų Lietuvoje yra įprastas ir mielas lietuvio širdžiai. Išnyks kaštonai - galas Lietuvai tokiai kokią pažįstame. Turi būti reaguojama nacionaliniu mastu. Pernai buvo rašyta, kad medžio nupurškimas chemikalais kainuotų apie šimtą litų. Miestų savivaldybės tokių pinigų neturi ir neturės. Nežinau kaip kituose miestuose, bet Šiaulių miesto valdžia - akivaizdi nevėkšlų kampanija. Dar pernai metais buvo įspėta, kad kaštonų lapai turi būti surinkti ir sudeginti, jokiu būdų negalima buvo palikti žiemai, nes parazitas lapuose, po sniego danga sėkmingai peržiemoja. Miesto valdžia kuri ir privalo rūpintis žaliuoju miesto veidu vargia ką padarė. Tebuvo surinkti nukritę lapai tik Kaštonų alėjoje. Savo akimis mačiau daugybę nesurinktų kaštonų lapų pietiniame rajone. Tad atsitiko tai kas buvo įspėta mokslininkų. Parazitas peržiemojo ir pradėjo graužti kaštonų lapus. Lapai jau pradėjo ruduoti, o dar tik liepos pradžia. Medis netenka lapų ir nudžius. P.S. nežinau, kas vyksta, o gal čia tik mano per didelis įtarumas, bet šiemet ypač gausiai žydi liepos.

Liepų žiedai, 2011-07-07

Liepų žiedai, 2011-07-07

Rodyk draugams

Labas pasauli!

Taigi labas. Esu skeptikas, ypatingai skeptiškai žiūriu į blogus. Daugybė niekų, daug susireikšminimo, profesionalių blogerių, kurių įrašus būtų malonumas skaityti mažai, bet pats neiškenčiau, tiesiog turiu rašyti, nes… niekaip kitaip negaliu pasipriešinti klestinčiam absurdui. Nežinau ar mano įrašai patiks, bet tai jums skaitytojai spręsti.

Rodyk draugams