BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuviškas beždžioniavimas: Grinčo Didžiulio atvejis

Na ką? Lietuviai ir toliau primityvėja. Jau aprašiau, kad Lietuvoje jau yra “dantukų fėjos”. Tai neabejotinai amerikoniškos kultūros perėmimas įsivaizduojant kad amerikonų kultūra yra pranašesnė už lietuvių, tad ji, takultūra yra  aklai kopijuojama t.y. beždžioniaujama. Ir pats savęs paklausiau: kas bus toliau, gal atsiras Grinčas - na toks amerikoniškas kalėdinis personažas?  Tiesog pakliuvo ant seilės būtent šitas personažas. Cha! Ir tikrai atsirado.  Naujas lietuviškas (?, na gerai pusiau lietuviškas) beždžioniautojas: Jurgis Didžiulis! Tpfu! Žiūrim:

skrynšotas iš žmonės.lt

skrynšotas iš žmonės.lt

Galite perskaityti ir visą straipsnį, ką šis veikėjas skelbia. Be jokios abejonės straipsnio antraštė - tipiška sensacinga žurnaliūginė, maksimalistinis apibendrinimas-pritempimas, nors Jurgis Didžiulis kiek kitą turi omeny. Jis gi nėra prieš pačias Kalėdas, bet yra prieš Kalėdų komercializaciją, prieš masinį dovanų pirkimą dovanojimą, prieš Kalėdų senį. Taip, jis sako kad Kalėdų senelis neegzistuoja. O ką matome antraštėje, kiek kitą prasmę, prasmę kuri kuria įspūdi, kad Jurgis didžiulis yra apskritai prieš Kalėdas, tiksliau prieš Kalėdų propagavimą. Na, tiek to, neklysiu į žurnaliūgų lankas, aš iš lietuviškų žurnaliūgų nieko nesitikiu, Lietuvoje žurnalistų kaip ir nebėra.

Tačiau ką pats Jurgis Didžiulis daro? Kaip jis pats kovoja prieš tą komercializaciją? Ogi duodamas interviu ir besipublikuodamas komerciniame leidinyje “Žmonės”! Nuoseklumo - nulis. Antras nenuoseklumas: Jurgis Didžiulis sako, kad Kalėdų senelio nėra, tačiau pats apsirėdė kaip kitas išgalvotas personažas Grinčas. Maža to, Jurgis Didžiulis skelbia:

„Ir pripažįstu, kad atvykimas gyventi į Lietuvą man parodė tikrąją Kalėdų dvasią. Nes būtent Lietuvoje supratau, kokia nyki ir negailestinga gali būti žiema. Tik šiauriečiai gali žinoti, kas yra tikros Kalėdos, ir suprasti, kodėl tamsiausiu metų laiku yra taip svarbu dalintis, ieškoti ir atrasti žmogišką šilumą.“

Tai va, Jurgi Didžiuli, pas Europos šiauriečius tokio personažo Kalėdose vardu Grinčas nėra! Grinčas - amerikoniškos kultūros, tos kultūros rašytojo sukurtas ir ten įsišaknijęs literatūrinis personažas. Taigi trigubas nenuoseklumas.  Jūs, Jurgi Didžiuli, savo nenuoseklumu brukate mums svetimą personažą, kurio (vis dar laimė!) daug lietuvių nežino. Tpfu.

Nemėgstu primityvų ir beždžioniautojų. Nemėgstu! Negaliu pakęsti!

Rodyk draugams

Jau ir dantukų fėjos atsirado…

Kažkas fundamentaliai blogo įvyko per pastaruosius ~20 metų, na gerai 15 metų. Nepriklausomybės pradžioje tokio beždžioniavimo koks yra dabar nebuvo. Konkretus pavyzdys: jau atsirado ir dantukų fėjos. Juk tai akivaizdus amerikoniškos/angliškos kultūros perėmimas. Dantukų fėja yra gi vertinys iš tooth fairy - personažas paplitęs amerikoniškuose filmuose ir pasakose; girdi vaikui reikia iškritusį dantuką padėti po pagalve ir ryte vietoj dantuko ras monetą.

tooth fairy lietuviškai

tooth fairy lietuviškai

Kas toliau? Atsiras Grinčas kur vogs Kalėdas? Kas vyksta su lietuviais? Kur jūsų lietuviai blaivus protas ir savigarba?

Rodyk draugams

Eilinė 1 pintos nesąmonė

Apie lietuviškų aludarių kliedesius su angliškai-amerikonišku tūrio vienetu jau rašiau. Neįtikėtina, bet alaus darykla Kalnapilis giriasi neva esanti “seniausia Aukštaitijos regiono įmonė” *, tačiau savo alų pilsto į anglišką tūrio vienetą!

eilinis 1 pintos absurdas

eilinis 1 pintos absurdas

Mane stebina aludarių marketologų mąstymas: kaip kalbėti apie senąsias Aukštaitijos tradicijas ir tuo pačiu alų pilstyti į anglišką tūrio vienetą, kuris Lietuvoje niekada nebuvo naudojamas? Kaip jų protelyje sutelpa toks absurdas?

seniausia Aukštaitijos regiono įmonė...

seniausia Aukštaitijos regiono įmonė...

* - tai sunkiai įrodoma ar išties seniausia. Absoliučiai seniausia niekaip negali būti, nes pasiknusius archyvuose galima rasti užuominų apie bravorus ir iš senesnių laikų. Tikėtina, kad Kalnapilis yra seniausia tebeveikianti įmonė. Bet kokiu atveju tai niekaip nekeičia fakto apie pintos lietuviškumą t.y. jo nebuvimą, šio tūrio vieneto nenaudojimą Lietuvoje nuo seniausių laikų.

Rodyk draugams

Sušaudytas kelio ženklas

Juk normalioje valstybėje to neturėtų būti. Ginklai juk marozams neišduodami. Tačiau akivaizdu, kad nenustygstantis vietoje ir savame kailyje nesitveriantis savo taiklumą išbandė. Ir panašu, kad tokių marozų buvo du.

gerai įsižiūrėkite

gerai įsižiūrėkite

Dešinėje kulkos palikta skylė yra kiek kitokia nei dviejų kulkų žymės centre, ties skaičiu 0. Vadinasi šaudyta iš dviejų skirtingų ginklų.

trijų kulkų žymės

trijų kulkų žymės

Kažkas ne iki galo ištyrė žmogaus psichinę sveikatą ir praeitį ir leidimą gavo. Šiandien šaudo į kelio ženklus, visgi tikėkimes tai nereiškia, kad rytoj šaudys į žmones, tačiau neabejotinai toks pomėgis šaudyti ką nors anksčiau ar vėliau sužeis. Visgi tikėkimes, kad taip neįvyks.

P.S. dievinamuose vakaruose, ypač Amerikoje sušaudyti kelio ženklai - įprasta realybė. Nuvažiavo, pamatė, reikia integruotis - atnešti ir pas mus.

Rodyk draugams

Valgyk, miegok, reivink, kartok

Niekaip negaliu suprasti kas per tolkas kreivezoti graffiti su anglišku tekstu? Tipo esi baisiai krūtas, tai yra cool, maždaug esi europietiškas ir vakarietiškas? Panašu kad taip teplioriai ir masto, bet tokiu atveju tai primityvus beždžioniavimas. Pastebėjau ir nufotografavau štai tokį graffiti:

eat sleep rave reapeat

eat sleep rave reapeat

Tepliorius beje padarė klaidą: eat (valgyk), sleep (miegok), rave (reivink), reapeat (kartok) - žodis kartok rašosi būtent va taip - repeat, o ne reapeat. Norėjo mandrai, o gavosi kvailai… Reiveriai - galvojau, kad tokie išnyko dar prieš 20 metų. Ar apie tokius ką nors girdėjote paskutiniu metu? Ar jų dar yra?

Rodyk draugams

Nacionalinis transliuotojas transliuoja Lenkijos užsienio reikalų ministro kliedesius ir taip įsivaizduoja kovojantis su Rusija

Antradienis, sausio 27 diena, LRT televizija, Panorama: http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/P/1444/panorama
Žiūrėkite reportažą nuo 4 min 12 s. Galima žiūrėti ir Vakaro žinias - greičiau pasiekti, mažiau žiūrėti įžanginio šlamšto: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/70487/vakaro_zinios
Žiūrėkite nuo 3 min 35 sekundžių.

„Šiandien lygiai 70 metų kai baigiantis Antrajam pasauliniam karui išvaduota Aušvico mirties stovykla. Paminėti sukaties…“

Toliau eina reportažas, visko neperpasakosiu - žiūrėkite patys. Tiktai akreipkite dėmesį į štai tokią frazę pasakytą 4 min 40 s (jei žiūrėjote “Panoramą” tai nuo 5 min 20 s):

„Daugiau negu milijonas žmonių, daugiausia žydų, 100 tūkstančių karo belaisvių žuvo Aušvice nuo 1940-ųjų iki 45-ųjų kai sausio 27-ąją stovyklos vartus atvėrė generolo Kramnikovo armijos 1-ojo Ukrainos fronto kariai.“

Va taip žiūrovai yra indoktrinuojami, va toks melas yra įbrukamas: buvo kažkoks generolas, jis turėjo savo nuosavą armiją, na ir jis šaunuolis išlaisvino. Kliedesys? Be abejo, bet tai pasakiau ne aš, o nacionalinis Lietuvos transliuotojas. Bet kodėl jis taip elgiasi? Kodėl LRT žurnaliūgos taip sukūrė reportažą? Labai paprasta: taip LRT solidarizuojasi su Lenkijos užsienio reikalų ministro Grzegorz’o Schetyna neseniai pasakytais kliedesiais girdi Aušvico kalinius išlaisvino ukrainiečiai, o ne Tarybų Sąjungos kariuomenė. Ministro logika buvo kaip obliaus: vat frontas vadinosi Ukrainos, vadinasi jame buvo ukrainiečiai, vadinais jie ir išlaisvino Aušvico kalinius. Tad suprask Rusija čia ne prie ko, nes gi Rusija = Tarybų Sąjunga, o Tarybų Sąjunga = Rusija, na ir t.t. ir Rusijos vadovų kviesti paminėti Aušvico kalinių išlaisvinimą, suprask neverta (taip ir įvyko). Jei dar neaišku kodėl Lenkijos ministro pasisakymas yra kliedesys, atsakysiu - generolai neturi savo armijų, jie atstovauja savo šaliai, jų valstybės paveda vadovavimą armijai. Konkrečiai generolas Krainiukov (o ne Kramnikov, ar tuo labiau kažkoks aplietuvėjęs Kramnikovas) buvo Tarybų Sąjungos generolas, ir būtent Tarybų Sąjungos kariai išvadavo Aušvico kalinius. Be abejo tarp jų buvo ukrainiečių, bet dar daugiau buvo rusų, buvo gruzinų, armėnų, kazachų ir kitų tautybių žmonių, nenustebčiau jei buvo ir koks lietuvis, bet tai nieko nekeičia, nes frontas buvo pavadintas “Ukrainos” dėl geografinių sumetimų, o ne dėl to kad jame buvo ukrainiečių.

Grzegorz Schetyna nusišnekėjo dar sausio 21 dieną, konkreti frazė:

„pierwszy front ukraiński i Ukraińcy wyzwalali (niemiecki obóz), bo tam żołnierze ukraińscy byli wtedy w ten dzień styczniowy i oni otwierali bramy obozu“

ir nuo tos dienos Lenkijoje, Rusijoje šis įvykis buvo minimas ir minimas. Daug buvo publikuota:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Rosyjskie-MSZ-oburzone-slowami-Grzegorza-Schetyny-niech-polski-minister-nie-drwi-z-historii,wid,17196777,wiadomosc.htm
http://lenta.ru/news/2015/01/21/ukrosven/
http://rus.delfi.ee/daily/abroad/polskij-ministr-yakoby-zayavil-chto-osvencim-osvobozhdali-ukraincy?id=70614977

http://www.bbc.co.uk/russian/international/2015/01/150122_lavrov_schetyna_auschwitz_comments
ir t.t.
Padėtį komplikavo pats Schetyna - vietoj to, kad pripažintų nusišnekėjęs jis ir toliau užsispyrusiai nenorėjo to pripažinti ir toliau plėtojo, girdi kalinius išlaisvino ukrainiečiai… Buvo daugybė straipsnių, daugybė pranešimų, daugybė blogerių iš to nusišnekėjimo pagrįstai išsišaipė. Reikia tik paieškoti.

iš interneto komentarų

iš interneto komentarų

Gi šis įvykis lietuviškoje žinisklaidoje buvo silpnai nušviestas, post factum, vietinių žvaigždžių įvykius, nulaužtus nagus muštynėse ištrimituoja iki beprotybės, o šis nusišnekėjimas buvo paminėtas tik probėkšmais, po keletos dienų, pavyzdžiui: http://www.lrytas.lt/-14223737411421010094-v-putinas-%C4%AFsp%C4%97jo-neklastoti-istorijos.htm
http://www.delfi.lt/news/daily/world/v-putinas-ispejo-meginimai-nuslepti-ivykius-nepriimtini.d?id=67017498

Beje Rusijos reakcija buvo brandi, be isterikos ir svarbiausia - teisi, istorinė tiesa šioje istorijoje yra Rusijos pusėje.

Štai toks tas nacionalinis transliuotojas. Juk buvo praėjusios šešios dienos nuo nusišnekėjimo, juk buvo galima įvertinti ir patiems išsiaiškinti istorinius faktus, bet ne - svarbu solidarizuotis (ar pats Schetyna tai žino - labai abejotina), bet juokingiausia, kad transliuodama tokius kliedesius LRT įsivaizduoja kovojanti prieš Rusiją! Nors ne, klystu, jei įvykis buvo menkai nušviestas, tai ko gero LRT žurnaliūgos nieko nesigilino ir greičiausiai elgėsi kaip beždžionės: va lenkai taip sako, suprask: tai kieta pozicija prieš Rusiją, tai ir mes taip pat turime elgtis… Štai prie ko veda vis besitęsianti marazmatinė rusofobija.

P.S. Lietuvos televizijos naujienų tarnybos direktorius yra Audrius Matonis.

Rodyk draugams

0,568 litro melas

Nemėgstu aludarių, ne šiaip eilinio žmogaus-aludario, o alaus pramonės menedžerių ir rinkodaros specialistų. Nemėgstu, net negaliu pakęsti, nes meluoja žalčiai. Meluoja žiauriai ir pudrina smegenis. Kai kurių aludarių rinkodara - akivaizdus melas ir nusišnekėjimai. Tikslas: susieti alų su teigiamomis emocijos, arba susieti alų su patriotizmu (šį reiškinį verta patirinėti atidžiau). Ta pati nuvalkiota meliodija: “mus vienija alus ir pergalės” tik kitaip perfrazuota. Tačiau mane ima juokas ir pyktis kai matau, kad išties tai ką daro aludairiai yra anti-patriotinis elgesys ir lietuvių mulkinimas.

Atsiverčiu tarptautinių žodžių žodyną ir skaitau: “pinta [angl. pint]: 1.nesisteminis skysčių ir biralų tūrio vienetas; D. Britanijos pinta = 1/8 galono = 0,568 610 l, JAV skysčio pinta = 0,473 176 l, biralų - 0,550 610 l; 2. Prancūzijos senovinis skysčio vienetas; prilygo maždaug 0,9 l.”

Pinta yra anglakalbėse šalyse naudojamas skysčio talpos matavimo vienetas. Lietuvoje toks matavimo vienetas niekada nebuvo naudojamas. Tai kas per nesąmonė brukti niekada Lietuvoje nenaudotą matavimo vienetą? Akivaizdus anglosaksiškos kultūros brukimas. Akivaizdus beždžioniavimas. ir man aišku iš kur: daugelis Lietuvos bravorų priklauso tarptautiniams koncernams, na, tai pamatė rinkodaros specialistai kažkur užsienyje - “ir mums taip reikia”… Ir dar tai pristato kaip “teisybės sugrąžinimą” t.y. girdi alus nuo seno buvo pilstomas į pintą, o štai perėjus į metrinę buvo suapvalinta iki 0,5 litro sistemą, tad mes geraširdžiai aludariai ištaisome neteisybę, grąžiname skolą 0,068 litro (taip išties buvo reklamuojama)… Alaus pramonės mulkiai, Lietuvoje buvo naudojamas gorčius! Na dar kvorta ir puskvortė. Aš puikiai pažįstų lietuvių jaunimo nesugebėjimą atskirti teisingos informacijos, tad neabejoju tuoj atsiras karta žmonių kurie bus šventai įsitikinę, kad alus nuo seno Lietuvoje buvo matuojamas pintomis…

0,568 litro

0,568 litro - ar Lietuva Jungtinės Karalystės dalis?

Rodyk draugams