BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pardavėjos Lietuvoje nelaikomos žmonėmis - taip jau išeina

Penktadienį ir šeštadienį (gegužės 26 ir 27 dienomis) buvo “Jamam” dienos. Išpardavimas tęsėsi po 14 valandų kiekvieną dieną. Ir tas keturiolika valandų gi turėjo atidirbti pardavėjos. Taip, taip visas tas keturiolika valandų. Žinau. Kokios dar aštuonios darbo valandos? Pamirškite! Lietuvoje yra 19 amžiaus kapitalizmas.

Jamam

Jamam su Godzilomis ir King Kongais

Neįtikėtina, bet tie patys parduotuvių savininkai dirbo ir sekmadienį, 28 dieną. Durniai ir niekšai tuo pačiu. Aha, žmonės taip ir puls sekančią po išpardavimų atgal į tas pačias parduotuves apsipirkti! Koks neįtikėtinas parduotuvių savininkų naivumas ir gobšumas!

Nenusotabu kai vyrauja toks žmonių išnaudojimas (ir dar už minimumą) žmonės bėga iš Lietuvos. Nu nėra taip, na negali būti taip, kad sekmadienais išvis parduotuvės katalikiškose šalyse dirbtų. Lietuva ne Marijos žemės, o Mamonos žemė.

Rodyk draugams

Auga nauja nutukėlių karta

Nieko gero iš Lietuvos nebebus. Nykimas ir degradacija ir toliau augs - taip, tai mano nuomonė, bet nemanau kad esu šizikas. Vakar žiūrėdamas kažkaip įsisamonijau, ir suprantu kodėl, bet va kaip taip išreikšti tekste? Labai daug tektų rašyti. Viską suvelti į vieną krūvą nenoriu nei pats ir puikiai suprantu, kad skaityti tekstus kur norima pasakyti viską yra kančia.  Teks dalimis.

Šiandien mačiau šlykščią mergą, net mergaitę, na tikrai dar ne panelė. Pagal amžių sakyčiau yra aštuntokė ar devintokė, šiais laikais vaikai auga greičiau, akceleracija išties egzistuoja, tad nenustebčiau kad ši mokinė yra šeštokė - septintokė. Sunkiai nusakomas amžius tarp paauglystės ir vaikystės, priedo mergaitės auga greičiau. Kad ji buvo mokinė, tai buvo akivaizdu, nes su kuprine ir pamačiau apie 14:30, t.y. tada kada mokiniai grįžta iš mokyklos. Be abejo tai jau ne pirmas kartas kada matau tokią šlykščią vakarietiško-angliško tipo šlykščią merginą. Dar prieš 10 metų tokių nebūdavo. Todėl nekenčiu vakarietiškumo, išties tai atsainus ir visiškai nerūpestingas nesirūpinimas savo išvaizda, tai pateikiant kaip savo laisvumą ir kūrybingumą - laisvumas ir kūrybingumas jų nuomone, savaime suprantama. Tai va šiandien matytoji buvo jauniausia matyta mergina kuri buvo tiesiog nežmoniškai šlykšti: žaliai dažyti plaukai, į ausis įsiverti tokie didžiuliai žiedai kurie ištempia ausų spenelius kaip pas kokį mumba-jumba genties afrikietį, na ir pabaigai per nosies šnervę įvertas auskaras. Tpfu…  Kas iš šios mergaitės bus kai ji suaugs? Koks normalus vaikinas norės su ja draugauti? Koks normalus vyras norės ją vesti? Na, taip, lygiai toks pat frykas-gotas, arba koks pijokas kuriam užgėrus bet kokia moteris tampa graži, be abejo dar profilaktiškai muš - ko ji tokia šlykštynė, va reikia paauklėti…

Praėjau pro greito maisto restoraną “Hesburger” ir nustėrau: vien mokiniai. Vien, na beveik vien, mokiniai ryjo mėsainius ir gėrė “Koka Kolą” ar “Fantą” ar kitą žiauriai užsaldintą gazuotą gėrimą kur saldumas permušmas rūgštimi, kad nepykintų. Mėsainiai su Koka Kola = kalorijų bomba. Suskaičiavau: buvo 14 mokinių, dar viena mergina, ir mama su sūnumi kurie, savaime suprantama - o ko dar čia eiti, valgė mėsainius.

Kas iš jų vos po kokių penkerių metų bus? Taigi drimbos-nutukėliai, tikėtina dar ir sergantys diabetu. Kiek valstybei atsieis jų gydymas? Kas nors tai skaičiuoja? Tikriausiai niekas.

čipsų pakuotės mėtosi visur

čipsų pakuotės mėtosi visur

Apie gatvėse besimėtančias pakuotes nuo bulvių čipsų net nekalbu, jų apstu, ir kiek matau pagrindinis bulvių čipsų vartotojas yra mokiniai.

Rodyk draugams

Lidl yra blogis

Apie Lidl atėjimą rašiau, aš ne durnius kad būčiau stovėjęs šimtametrinėse eilėse birželio mėnesį, tad pirmąkart Lidle apsilankiau tik rugpjūtį. Ir mano dvejonės kad iš Lidl atėjimo nieko gero nebus tik sustiprėjo, net įsitikinau. Bet pradėsiu nuo to kas patiko.

Patiko intrejeras ir prekių išdėstymas.  Viskas minimalistiškai, minimalistiškai iš tiesų, ne suvaidintas minimalizmas, o tikras minimalizmas, prekės sudėtos paletėse, nėra rėksmingų stendų. Nors sienos nudažytos juoda spalva, bet kažkodėl tai kurią šiltą atmosferą, tai ne Norfa kur nuo pasirinkto spalvų derinio krečia šaltis arba vimdo. Skaičiau, kad kitas vokiečių prekybos gigantas, Aldi, išvis naudoja asketišką interjerą, kur prekės vos ne ant grindų sudėtos. Tai tiek pozityvo.

O dabar negatyvas. Taip, Lidl yra blogis, nes dauguma prekių yra nelietuviškos. Taip, yra lietuviškų maisto produktų: duonos,  alaus. Negaliu sakyti kad visiškai nėra lietuviškų prekių, bet absoliuti dauguma prekių yra nelietuviškos. Ir aš nerašau čia apie nemaisto prekes. Tikra katastrofa, kad absoliuti dauguma maisto prekių yra nelietuviškos, užtenka tik pasižiūrėti kur yra pagaminta ir visas lietuviškų politikierių entuziazmas: girdi, ateis Lidl ir viskas atpigs ir Lietuva suklestės, atsiras daugiau darbo vietų - tampa visišku šnipštu. Paaiškinsiu.

Pilos, Bluedino - lenkiški

sūriai parduodami su Bluedino prekiniu ženklu ir čia nėra nei vieno produkto pagaminto Lietuvoje: sūriai lenkiški, varškės kremas - vengriškas

Taip, Lidle prekės kainuoja pigiau, tačiau atkreipkite vieną dėmesį - vyrauja prekės kurios pagamintos pagal Lidl užsakymą ir pavadintos, kaip suprantu, pačiam Lidl priklausančias prekių ženklais. T.y. jei prekė ir pagaminta Lietuvoje, tai nėra tiesiogiai gamintojo parduodamas produktas, tiesiog Lidl apmokėdamas iš anksto už pristatytą produkciją gamintojui su Lidlo prekiniais ženklais vėliau užsidirba ją jau parduodamas mažmenoje. Kaip suprantu gamintojui nuo tokios prekybos itin mažai atitenka, privalumas būna tik tas kad pinigus gamintojas gauna iš anksto. Bet kokiu atveju, kaip ten bebūtų, net va šitie maisto gamintojai yra ne iš Lietuvos.

pieno produktai parduodami su Pilos prekiniu ženklu - vėl ne Lietuvoje pagaminti

pieno produktai parduodami su Pilos prekiniu ženklu - vėl ne Lietuvoje pagaminti

Aš esu buvęs Lenkijoje 2013 metais apsipirkti. Daug kas tada važiavo, tai ir aš su artimaisiais važiavau. Daugiau iš smalsumo, nes nuo Šiaulių iki Suwalkų (ehe naudoju W raidę!) nuvažiuoti užtruko 3 valandas. Tad pirmyn ir atgal - 6 valandas, o tai jau mazochizmas. Joks normalus žmogus važinėti į Lenkiją, gyvenanantis toliau nei Kaunas, nemanau kad gali, nors taip, yra žmonių važinėjančių iš Šiaulių iki šiol į Lenkiją apspirkti. Taip, Lenkijoje maisto prekės yra pigesnės, bet dauguma normalių žmonių na tikrai negaiš pusę dienos keliaudami per visą Lietuvą į kitą šalį apsipirkti.

Su Lidl atėjimu viskas keičiasi, į Lenkiją važinėti tampa beprasmiška, nes pigios lenkiškos ir vokiškos prekės atėjo pačios. Na dar yra vengriškų. Pasižiūrkite ant įpakavimo.

maisto produkai su Pikok prekiniu ženklu. Beje kabanosai tikrai skanūs, bet tai tik iliuzija

maisto produkai su Pikok prekiniu ženklu. Beje šitie lenkiški kabanosai tikrai skanūs, bet tai tik iliuzija, bo paslaptis glutamate

Taip, Lidl sukūrė darbo vietų: kasininkams, salės darbuotojams, apsauginiams, bet kas iš to jei dar daugiau vietų praras Lietuvos maisto pramonės darbuotojai? O kaip dar kitaip? Juk perkate nelietuviškų gamintojų prekes.

Tačiau didžiausias blogis -  Lidl prisideda prie kamščių didėjimo Šiauliuose ir pačių Šiaulių niokojimo. Aš čia rimtai. Nežinau kaip kituose miestuose, bet pirmasis Lidl įsikūrė prie Šiaulių Akropolio, t.y. ten kur ir taip jau susikoncentruodavo didelis tranpsorto srautas, šalimais dar yra kitas prekybos centas - “Arena”. Miestui teko net keisti šviesoforus vien tik tam kad būtų patogu įvažiuoti/išvažiuoti iš Lidlo stovėjimo aikštelės. Nors Šiauliuose yra dar tokių vietų kur kone kilometro spinduliu nėra nei vienos maisto prekių parduotuvės, ir tai nėra užkampiai. Antroji Lidl parduotuvė vėlgi statoma prie kito dielio prekybos centro kur yra įsukūrusi ir Maxima, ir Norfa vėl idelis transporto srautas koncentruosis vienoje vietoje, rezultatas: transporto kamščiai, triukšmas, išmetamųjų dujų smarvė. Tikrų tikriausia kiaulystė šalimais gyvenantiems.

Gerai, teoriškai galiu prileisti kad Lidl čia ne prie ko - statybų vietą pasiūlė miesto valdžia, miesto vyriausios architektės kompetencija labai abejoju (čia aš itin švelniai), bet Lidl gi sutiko! Gal čia kažkoks apskritai Lietuvos valdžios nurodymas kurtis šalia Maximos ir vilioti klientus, gal apskritai vokiečių biznieriai patys braunais kur jau šiuo metu yra idelis žmonių srautas, tai vistiek nekeičia fakto - mano paminėtose vietose auga transporto srautas ir kamščiai.

Rodyk draugams

Trimetis su bulvių čipsų pakeliu

Mačiau praeitą savaitę. Trimetis, na daugmaž tokio amžiaus. Lakstė su kitais vaikais laikydamas bulvių čipsų pakelį rankoje. Čipsai buvo lietuviški - “Oho”.  Lipo į čiuožyklą. Rankos be abejo buvo riebaluotos.  Jokių pretenzijų šiam vaikučiui neturiu. Man jo gaila. O vat kas jo tėvai? Kas bus iš šio vaiko po 10-15 metų? Eilinis nutukėlis. Ko gero aplinkiniai tyčiosis, tad drimba arba užsisklęs savyje, arba kompensuos patyčias pats tyčiodamasis arba išliedamas agresiją ant kitų. Bet kokiu atveju baisu. O pradžia - tėvų nesirūpinimasis ką vaikas nuo mažens valgė.

Lietuva degraduoja. Ar pastebėjote, jau atsirado tokių panelių kurios yra tipiškos angliškos-amerikoniškos išvaizdos tešlės. Ne lietuviškos storulės, bet tokios neva nepriklausomos ir emancipuotos. Kartą priekyje manęs ėjo tokia neva nepriklausoma-emancipuota išsiyraukė elektroninę cigaretę. Nenusakomas vaizdas. Iš šalies tai atrodė juokinga.

Rodyk draugams

Nutella lipdukais apkakojo Lietuvą

Turbūt Nutella riešutų kremo gamintojai vylėsi taip dar labiau suaktyvins savo kremo pardavimus: na štai žmonės atsispausdins jiems patinkantį užrašą ir jį užklijuos ant indelio su Nutella kremu.  Biznis, nieko naujo. Taikyti į žmonių emocijas, susieti produktą su geromis emocijomis yra rinkodaros specialistų tikslas. Lietuvoje viskas išvirto kiek kitaip. Turbūt perka labiau kremą, bet, ko gero, perka dar kitam tikslui: tam kad tuos atspausdintus užrašus su Nutella reklama apšnerkštu aplinką kurioje gyvena, įsivaizduojant, kad taip labai mandru ir gražu. Praktiškai apkakojo Lietuvą. Taip, aš suprantu, gamintojas neliepė klijuoti kur tik papuola, tai žmonės atliko, tačiau rezultatas yra toks: ant dažno kelio ženklo matau beprasmybę su figuruojančiu užrašu Nutella, o sąlygas apšikti Lietuvą sudarė gamintojas.

kodėl turėčiau šypsotis, jei prišiukšlinta?

kodėl turėčiau šypsotis, jei prišiukšlinta?

matau, kad tu kvailys, o ne šaunuolis

matau, kad tu kvailys, o ne šaunuolis

kodėl angliškai?

o aš tavęs lipdukų klijuotojau nekenčiu

o aš tavęs lipdukų klijuotojau nekenčiu

cool?

cool! - tikrai ne!

su gimtadieniu, you & me

su gimtadieniu, you & me

Toks stulpų, šiukšlių konteinerių, kelio ženklų apkakojimas mąstančius veikia kaip antireklama.

Mums ilgą laiką kartojo, kad štai užaugs nauja karta ir Lietuva suklestės. Naujoji karta jau užaugo ir susilaukė vaikų. Šiais lipdukais Lietuvą apkakojo būtent ta naujoji karta, naujosios kartos vaikai. Akiavzidu, kad čia kokių po 2000 metų gimimo darbas.

Rodyk draugams

Na, runkeliai, visi marš į Lidlą!

Kokie jūs, lietuviai, esate baisūs žmonės. Tiesiog šlykštūs veidmaniai ir žmonės be proto - kas jums atsitiko, kur jūsų orumas? Jūs inkščiate: kaip viskas brangsta (taip yra) ir tuo pačiu veržte veržiates į parduotuves. Tai kas vakar šiomis dienomis įvyko Lietuvoje, ne vien tik Vilniuje, yra įrodymas, kad lietuvių tauta ir toliau degraduoja. Masinė psichozė dėl naujų parduotuvių… Vos atsidarė nauja parduotuvė jūs jau strimgalviais puolėte į ją, pigesnių bananų už 0,66 euro už kilogramą, ar kiek ten nusipirkus prekių už tam tikrą sumą gauti nemokamai brendžio butelį (na taip teigiate, aš gi viduj nebuvau). Cha-cha-cha!

Lietuvių tautos orumo kaina tik 0,66 euro už kilogramą

Lietuvių tautos orumo kaina - tik 0,66 euro už kilogramą

Jūs, lietuviai, išmainėte valstybės nepriklausomybę į pigesnį alų ir skalbimo miltelius 2003 metais, dabar išmainėtė orumą į pigesnius bananus ir nemokamą brendį. Taip, taip tai orumo praradimas. Stovėti ~300 metrų eilėje vardan bananų yra akivaizdus orumo praradimas. Nė tarybinais metais dėl bananų tokios eilėse nestovėdavote. Nebūdavo bananų, sakysite? Būdavo, pats valgydavau, nors tėvai - eiliniai darbininkai ir jokie tarybinio elito atstovai.

eilė milžiniška

Eilė tiesiog milžiniška, ir tai jau buvo vidurdienis, sakė, kad būta triskart ilgesnės

Niekaip negaliu prisiminti kada mačiau tokią didelę eilę prie parduotuvės.

Niekaip negaliu prisiminti kada mačiau tokią didelę eilę prie parduotuvės.

Sabonis už tai, kad tapo reklaminiu šios vartotojiškos kultūros-bakchanalijos reklaminiu veidu - nuo šiol man kelia tik pasišlykštėjimą. Tiesa dar pamenu, Sabonio vardas šmėžavo Preilos botelių statyboje - tpfu tada ir nuo seniau. Taip, išties “atkeliavo kažkas nepaprasto”.

Kiek kainavo Arvydas Sabonis?

Kiek kainavo Arvydas Sabonis?

Naivuoliai jūs, politikai, mums aiškinantys girdi ateis Lidl ir suklestės Lietuva - esate kvaili bukapročiai. Nes kas pas mus atėjo?  Dar vienas pardavėjas ir kasininkes eksploatojantis vartotojiškos visuomenės monstras.  Jokio vakarietiško darbo supratimo ir pagarbos žmogui šitas prekybos tinklas negali atnešti, nes jis jau taip pat verčia dirbti paradvėjas ir valstybinių švenčių dienomis ir sekmadieniais. Kaip ir kiti. Tad vokiečiai iš Lidl - tpfu… Ar pas jus taip pat? Gi ne! Tikri deutsche Kapitalisten aus Lidl…

darbo laikas nuo 8:00 iki 22:00 - sakykite koks normalus žmogus einą į parduotuvę aštuntą valandą ryto sekmadienį?

Darbo laikas nuo 8:00 iki 22:00 - sakykite koks normalus žmogus einą į parduotuvę aštuntą valandą ryto sekmadienį? Kaip suprantu Lietuvoje pardavėjos nėra žmonės: ir savaitgaliais jos privalo dirbti.

Niekaip neįsivaizduoju, kaip užsienio šalies prekes pristatantis tinklas gali suaktyvinti lietuvišką ekonomiką jei prekių ekvivalentai bus iš užsienio?

pardavėjos dirbs ir sekmadieniais ir dar giriasi "Šiaulius mylime"

Pardavėjos dirbs ir sekmadieniais ir dar giriasi: Šiaulius mylime - juk tai neįtikėtinas cinizmas

Rodyk draugams

Neraliuota degraduojanti tauta

Viskas, šiandien įsitikinau, kad lietuvių tauta galutinai pradėjo degraduoti, o gal jau ir degradavo. Tokių minčių kildavo man ir anskčiau. Turiu galvą ant pečių ir suvokdavau kad degradacija vyksta jau pastaruosius 20 - 15 metų, bet šiandien jau kantrybė trūko stebėti. Jau į šiukšlių dėžę metate duoną.

duonos riekė šiukšlių konteineryje

duonos riekė šiukšlių konteineryje

Ir jūs dar drįstate aimanuoti kaip sunku gyventi?

Rodyk draugams