BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dramblys cirke

Lietuviškos žurnaliūgos yra mėšlas, ta kritinė masė, kuri formuoja mūsų nuomonę yra tikrų tikriausias mėšlas. Taip, taip, pigių sensacijų ir dramblio iš musės darytojai. Neraliuoti bukapročiai. Prieš porą savaičių - savaitę buvo ant visos Lietuvos paskelbta: dangus griūva!!! Cirke dramblys nelaisvėje laikomas!!! Gyvūnų teisių pažeidimas!!! Ajajai, kankinasi!!!

Valdžiažmogiai (tokie patys bukapročiai) atsiliepė: aha, dangus griūva!!! Uždrausime drambliui dalyvauti cirke!!! Dramblį konfiskuosime ir įkišime į Kauno zoologijos sodą!!! Na tai kas kad ten bus už grotų ir sąlygos drambliui bus dar blogesnės, bet už tai bus tvarka!!! A ko tie čekai čia be lietuviškų leidimų koncertuoja!!! Uždrausti!!! Uždrausti!!!

Pamiršote? Primenu, pateikiu nuorodas į straipsnius:
Sukretė cirko dramblio elgesys: bus siekiama uždrausti gyvūnų pasirodymus cirke - lrytas tv reportažas
Šiaulių cirke - dramblio laikymo pažeidimai - 15min.lt
Šiaulių aplinkosaugininkai išsakė priekaištų dėl dramblio laikymo cirke - delfi.lt

Tačiau patys didžiausi bukapročiai buvo Aplinkos ministerijoj. Jie ką, dramblių mėšlą rūko, kad sugebėjo surašyti va tokius kliedesius, cituoju:

Tačiau cirkas neturėjo Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų skirto cirko pasirodymams. [...]

Cirko atstovams įteiktas privalomasis nurodymas įrengti drambliui 60 m2 vidaus patalpą bei ne vėliau kaip per 12 dienų Šiaulių RAAD pareigūnams pateikti leidimą prekiauti gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų. Už šių reikalavimų neįvykdymą cirko atstovams gresia administracinė atsakomybė.

šaltinis: Aplinkos ministerija, 2017-05-11

Čia aš rimtai, surašyti kažkokie kliedesiai. Prie ko čia leidimas prekiauti gyvūnais? Kas ir kur parduoda cirko dramblį? Ką dramblį jau išmesinėjo ir parduoda dalimis? Išdirbo dramblio odą ir parduoda čemodanus padarytus iš to dramblio odos? Gi ne! Tai po velnių kas Aplinkos ministerijoje rašė šitą idiotišką tekstą? Vardas ir pavardė šito bukapročio, koks? Viešųjų ryšių skyrius ar aplinkos viceministras Martynas Norbutas  - tekste figuruoja jo pavardė, ar Šiaulių RAAD (RAAD - tai regiono aplinkos apsaugos departamentas)? Bet kokiu atveju puiki iliustracija kokie proto bokštai dirba aplinkos ministerijoje.

Aš rimtai: parašytas kažkoks formalistinis valžiažmoginis teisine naujakalbe tekstas, kuris yra absoliučiai nelogiškas. Neabejoju atėjo skundas iš kokio maksimalistinio idealisto. Na ir pareigūnai turėjo reaguoti, bet vietoj to kad pasiųstų šalin šitą idealistėlį kuriam nepatinka drambliai cirke, pareigūnia surašė šitą absurdą. Neabejoju, kad buvo va taip panašiai.

Štai šitas dramblys, gyvas ir sveikas:

dramblys vaikšto prižiūrimas laisvai!

2017-05-02, dramblys vaikšto, savaime suprantama prižiūrimas, laisvai!

Taip aš sutinku, kad idealiame pasaulyje apskritai neturėtų būti laukiniai gyvūnai laikomi cirke, zoologijos sode, ar tuo labiau namuose. Tačiau čia cirko gyvūnas, vargu ar galima taikyti tiesiogiai sąvoka “laikyti ne mažiau 60 kv.m. patalpoje”. Tebūnie, taip. Bet kai valdžiažmogiai ėmė aiškinti girdi neturi leidimo demonstruoti dramblio ir dėl to reikia atimti - supranti kad gyvename kažkokioje absurdo šalyje, kuri kaip suprantu net nėra Europos Sąjungos šalis. Taigi tai cirkas iš Čekijos. Europos Sąjungoje galioja laisvas prekių ir pasalugų (šiuo atveju žmonių linksminimo paslaugų) judėjimas.  Jei cirko savininkai turi dramblio įsigijo dokumnetus, kur čia problema? Tai kam čia dar atskiras ledimas demonstruoti dramblį, ir tuo labiau prekiauti gaminiais iš dramblienos? Ei, čia gi Čekijos įmonė, netikiu kad Čekija yra idiotiškesnė valstybė už Lietuvą (už Lietuvą idiotiškesnės tegali būti tik Afrikos valstybės), ir nemanau, kad Čekijoe reikalingi du dubliuojantys leidimai: ir įsigijimo liudijimas, ir leidimas drambliui dalyvauti cirke. Kam laukiniai gyvūnai laikomi cirke apskritai? Ogi tam kad dalyvautų cirko pasirodymuose. Jei laukiniams gyvūnmas negalima dalyvauti cirke, tai uždrauskite cirkui apskritai įsigyti laukinius gyvūnus. Elementaru. Bet matyt Čekijoje valdžiažmogiai yra protingesni ir jei jau cirkas turi dramblio įsigijimo dokumentus, tai ledimo pasirodyti nebereikia, nes kam galų gale šitas beprasmiškas dubliavimas?  Bet kokiu atveju čia Čekijos reikalai, ir neįsivaizduoju kaip lietuviškų valžiažmogių siautėjimą galima suderinti su laisvu prekių ir paslaugų judėjimu.

Kokią gi čekai parveš nuomonę apie Lietuvą? Puikią, tik kabutėse.

P.S. bet po to priėjo Linas Balsys ir ėmė vapalioti apie gyvūnų teises (žiūrėkite reportažą ir skaitykite straipsnį), ir čia man jau neišlaikė nervai. Kodėl Lietuvoje niekas nesirūpina benamiais žmonėms kurie net tų 32 kvadratinių metrų neturi? Kaip kas galėjo balsuoti už šitą deputatą? Aš nesuprantu, kaip galima kažką dar vapalioti apie gyvūnus kai tikri ir gyvi žmonės be stogo virš galvos gyvena. Kaip galima gerbti tokius politikus ir tokią valstybę?

Lietuviškas absurdas: triukšmas dėl dramblio kuris tik laikinai, tik cirko turų

Lietuviškas absurdas: triukšmas dėl dramblio kuris tik laikinai, tik cirko turų metu gyvena 32 kv.m. patalpoje ir tuo metu nė žodžio iš Lino Balsio apie benamius kurie net tų 32 kvardatinių metrų neturi!

.

Rodyk draugams

Ilgai neteko laukti

Prieš tai buvusiame įraše, kurį parašiau kovo 15 dieną užsiminiau, kad jei lietuviška cenzūra ima drausti užsienio televizijų transliacijas, tai neužilgo ateis draudimai ir saviems žurnalistams. Neilgai teko laukti. Taip ir atstiko, tiksliau taip ir buvo ketinama padaryti. Kovo 16 dieną trys seimo nariai: Dovilė Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas pasiūlė pakeisti 3 ir 22 straipsnius Visuomenės informavimo įstatyme. Jo esmė buvo štai tokia, paryškinsiu, cituoju:

„10. Kiekvienas viešosios informacijos rengėjas ar jo dalyvis turi paskirti asmenį (vyriausiąjį redaktorių, redaktorių, programos vedėją ar kitą asmenį), kuris atsako už visuomenės informavimo priemonės turinį. Kai viešosios informacijos rengėjas ar jo dalyvis yra tas pats asmuo, jis atsako už savo visuomenės informavimo priemonės turinį. Visuomenės informavimo priemonės turinyje turi būti ne mažiau kaip 50 procentų teigiamos (pozityvios) informacijos ir ji pateikiama informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.

Tai buvo bandymas įvesti cenzūra. Tai net baisiau nei cenzūra, tai buvo bandymas sukurti absurdą. Tik visiški ir absoliutūs kvailiai galėjo pasiūlyti tokį absurdą! Ačiū, kad visuomenei užteko blaivaus proto garsiai išreikšti nepasitenkinimą. Buvo daug straipsnių ir pasisakymų, nuorodų nepateiksiu, patys ko gero skaitėte ar matėtė per TV ir žinote. Man tik buvo keista kodėl visas dėmėsys buvo sutelktas į Dovilę Šakalienę, o kur kiti įstatymo pakeitimo du bendrautoriai? Gi ir jų parašai yra. Štai jie, įsiminkite šias ypatas, žmonės turi žinoti saviapgaulės-cenzūros-absurdo propaguotojus Lietuvoje:

Šaklienė, Streikus, Šarknickas - 50% teigiamos informacijos!

Šakalienė, Streikus, Šarknickas - 50% teigiamos informacijos! (nuotraukos iš lrs.lt)

Žinot ką? Teigiama, kad Šakalienė yra “Skvernelio žmogus”, buvo tokių užuominų, girdi, atėjo kartu su Skverneliu.  Žiūrėdamas į dabartinio premejero veiklą aš lauku, aš noriu, kad valstiečiai skiltų, nes tokių Skvernelio nevykėlių negaliu pakęsti, Skvernelio taip pat. Kas tas Šakalienė? Kuo ji išgarsėjo? Ogi tuo kad kai sirgo onkologine liga ji buvo iš darbo paliuosuota. Va štai taip. Kur jos nuopelnai kai ji nuo 2004 iki 2015 metų dirbo Žmogaus teisių stebėjimo institute projektų vadovė bei vykdomąja direktore? Pakankamai ilgas laiko tarpas. Kur ji buvo kai žmonės uždaromi į kalėjimą už nuomonę? Kur ji buvo kai, pavyzdžiui, buvo teismų persekiojamas Algirdas Paleckis. Taip, taip, turėti kitokią nuomonę apie 1990 metų sausio 13 dieną ir yra žmogaus teisė! Kur buvo jos institutas? Kur buvo ta žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė tada? Tuo labiau, kad su sausio 13 tikrai yra neaiškumų.

Kur ši kvaiša buvo kai blogeris pseudonimu Kantas tikintis sąmokslo teorija, girdi visur valdo žydai (žydiaros kaip pats įvardindavo) buvo pasodintas, o jo blogas uždarytas? Taip, Kantas (Robert Mažitov) yra kvailys, bet tikėti ir skleisti sąmokslo teorijas nėra nusikaltimas, taip, nėra! Tikėti ir skleisti sąmokslo teorijas yra žmogaus teisė. Kur tada žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė? Taip, aš suprantu blogeris Kantas nusišnekėdavo, ok, bet tegul jo paminėti asmenys privataus kaltinimo tvarka turėjo teisę apginti savo garbę ir orumą, jei manė kad jo, t.y. Kanto, pasisakymuose yra šmeižtas. Aš tikrai neatsimenų visų jo tekstų turinio, tuo labiau kad ir visko neskaitydavau, bet imti ir uždaryti jo blogą ir ikišti cypėn žmogų už tai kad jam visur vaidenasi žydai, o kaltinimui pateikiant abstrakčius teiginius girdi skatino smurtą nors kiek pamenu (garantuoti negaliu) atviru tekstu į kažką  panašaus: “imk vaikai pagaliuką ir užmuškit tą žyduką” jo tekstuose nebuvo. Taip, žmogus buvo užsiciklinęs žydais, bet, ei, tai nenusikaltimas. Lygiai taip kaip nenusikaltimas yra tikėti kad žemė yra plokščia ir tai skleisti - tai taip žmogaus teisė. Kur buvo Dovilė Šakalienė tada? Juk 2013 metai, t.y. tada kai tampė po teismus Mažitovą, patenka į Dovilės Šakalienės darbo periodą kada ši persona rūpinosi Lietuvos Respublikos piliečių teisėmis.

Žmones, supraskite jei žmogus dirbdamas savo darbą niekuo nepasižymėjo, tai ir būdamas politiku jis taip pat niekuo nepasižymės. Pasižymėti - turiu omeny teigiamus darbus. Gi taip! Tad Dovilė Šakalienė yra tipiškas valdžiažmogis-funkcionierius kuris tik užėmė postą, bet rezonansinių įvykių metu jos balso tai kas lietė jos darbą mes negirdėjome.

Nieko valstiečiai nepakeis, Lietuva ir toliau sėkmingai degraduos. Aišku nesekmės bus nutylimos, užpliurpiamos demagogija (nieko naujo), tad nenustebkite jei bandymų apriboti įvardinti realybę kokia ji yra iš tiesų tik daugės. Aš neabejoju, panašių bandymų įvesti absurdą tik didės. Teisėybės dėlei, absurdo pradininkai Lietuvoje yra tikrai ne valstiečiai. Prašau nekarti visų šunų ant jų. Tačiau per 25 metus įsibegėjusio absurdo Lietuvoje net norint per 4 kadencijos metu, manau, esu tuo tikras, kad neįmanoma sustabdyti.

Rodyk draugams

LRT užsiima propaganda

Iš pradžių norėjau rašyti apie telefonų pasiklausymą, kuris akivaizdu ir Lietuvoje yra. Aprašysiu vėliau, sekančiu įrašu.  Dabar bus apie besitęsiančia rusofobinę isteriją, Rusijos demonizavimą ir apie tai kaip LRT mulkina Lietuvos žmones.

Na LRT tikrai nėra mano žiūrimiausias TV kanalas. Visa laimė, kad ir lietuviai savo antinacionalinio-nacionalinio-propagandistinio (taip, taip trys viename kaip sugeba suderinti - man iki šiol nesuprantama ) kanalo ypatingai ir nežiūri. Ir tuo labiau Panoramos. Futbolo varžybos yra populiaresnės. LNK ir TV3 kur kas žiūrimesni. Visa laimė, bo LRT užsiima propaganda. Jau rašiau. Paskutinė LRT televizijos laida “Savaitė” akivaizdžiai tai liudija. Galite atsiversti LRT mediateką, susiraskite rugsėjo 11 dienos laidą:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasai#/program/1452 - reportažas apie Rusiją.

Reportažo esmė: kaip Rusijoje yra blogai, nes ten visi yra kontroliuojami ir kaip ten visus seka.  Priežastis: išties Rusijoje neperseniausiai buvo priimtas įstatymas pagal kurį ryšio operatoriai turi fiksuoti kiekvieną abonentą kam ir kada skambino, ką ir kur internete paskelbė ir t.t., na ir visa tai reikės įvyvendinti. Įstatymas Rusijoje dar žinomas autorės vardu, t.y. pasiūlė Rusijos dūmos narė Irina Jarovaja ir jos vardu neoficialiai yra vadinamas. Taip, Rusijoje šis įstatymas sukėlė daug diskusijų, nors techniškai ir įmanoma įgyvendinti, bet kainuos per daug brangiai. Aš kartais pasiskaitau Rusijos interneto portalus (rekomenduoju ir jums), yra ir už ir prieš pasisakančių šį įstatymą. Aišku dabartinėje Lietuvoje žiniasklaida įteigė lietuviams girdi Rusijoje valdo vienvaldis tironas Putinas. Cha! Tai labai toli nuo tiesos, joks žmogus tiesiog fiziškai būtų nepajėgus suvaldyti tokią didelę šalį kaip Rusiją. Bet kokiu atveju, kokie yra įstatymai Rusijoje, tai jau yra Rusijos vidaus reikalas. Aišku, nėra malonu, kai žinai kad tave, tavo pokalbius, tavo ryšio duomenis fiksuoja, bet prieš demonizuojant Rusiją kaip daro LRT ir Pumprickaitė, juk vertėtų pasižiūrėti į save. Taip? Juk taip. Tai va žmones, Europos Sąjungoje tokia visuotinio sekimo direktyva, tiksliau visuotinio kas kam skambino ir iš kur, yra privaloma įgyvendinti kiekvienai Europos Sąjungos šaliai, taigi ir Lietuvai. Cha! Taip, taip, direktyva yra priimta dar 2006 metų kovo 15 dieną. Oficialus direktyvos pavadinimas:

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA 2006/24/EB dėl duomenų, generuojamų arba tvarkomų teikiant viešai prieinamas elektroninių ryšių paslaugas arba viešuosius ryšių tinklus, saugojimo ir iš dalies keičianti Direktyvą 2002/58/EB

Taip, tai visuotinio sekimo direktyva. Apie tai buvo rašyta. Aišku aš žinau, kad lietuvaičiai turi prastą atmintį, vis labiau linkęs manyti, kad tai vartotojiškos ir degraduojančios visuomenės tauta, kuri vien prie Lidl parduotuvės laukė šimtametrinėse eilėse per karščius, laukė eilėje ir alpo… Pridėkime  dar besitęsiančią rusofobiją, tad prisiminti kas ir ką ten rašė dar prieš 10 metų, ko gero niekam ir neįdomu.  Tačiau tai nekeiča pačio fakto, tai nekeičia tiesos. Europos Sąjungoje, taigi ir Lietuvoje yra fiksuojami ryšio duomenys, tai akivaizdžiai įpareigojama šalims-narėms įgyvendinti:

6 straipsnis

Saugojimo laikotarpiai

Valstybės narės užtikrina, kad 5 straipsnyje nurodytos duomenų kategorijos būtų saugomos ne trumpiau kaip šešis mėnesius ir ne ilgiau kaip dvejus metus nuo ryšio datos.

Saugojimo laikotarpis iki dviejų metų, t.y. tas pats kas ir Rusijoje. Linkęs manyti, kad tokios normos Rusijoje buvo nusižiūrėtos nuo ES ir JAV. Kaip suprantu, skirtumas nuo ES direktyvos 2006/24/EB tik tas, kad Rusijoje bus fiksuojami dar ir interneto duomenys, ir dar priedo bus kaupiamas pats ryšio turinys. Iš esmės tas pats, na dar Rusija įvedė internetą, labai suprantama, interneto amžius, ryšio programėlės smartfonuose apeinančios pačius mobiliojo telefono tinklo operatorius ir ryšį užmezgančios per internetą yra labai paplitusios. Esu tikras, kad ir Europos Sąjungoje tai bus įgyvendinta. Bet kokiu atveju jei reikia, tai ir Lietuvos specialiosios tarnybos gali sekti jūsų interneto duomenis. O kaip yra JAV gi ir taip žinome, dėka Edward Snowden, dėka tokio filmo kaip “Valstybės priešas” su Will Smith ir Gene Hackman gi puikiai žinome, kad Jungtinėse Valstijojs totaliai sekami gyventojai. Aišku, kitas klausimas kaip tuos sukauptus duomenis apdoroja, tiksliau ar užtenka resursų juos apdoroti . Rusėjo 11 dienos tragedija 2001 metais liudija, kad amerikonų spec. tarnybos žinojo, kad yra arabų besimokinančių skraidyti lėktuvu, bet nesidominčių kaip reikia nusileisti, bet neužteko proto susieti keistą mokymosį pomėgį su teroristiniu išpuoliu. Na jau praėjo 15 metų, ką gali žinoti kaip yra dabar, daug vandens nutekėjo, technika ištobulėjo… Bet kokiu atveju, aš neabejoju, kad jei į telefono radelį sušuksi “Allach u achbar!” ar panašiai kaip, kad teigia Gene Hackman vaidinamas herojus automatinio pokalbių sekimo programa įsijungs.  Rusijoje tik viską suvedė į vieną įstatymą. Ką čia JAV ir ES! Jei reikia, jei turite pinigų galite sekti išmaniųjų telefonų ryšio duomenis bet kur pasaulyje. Tai faktas, vaikučiai!  Nors lietuviška zombinimo ir propagandos žiniasklaida to nepranešė, tai faktas. Tikėkimes dar praneš, tai poros savaičių senumo įvykis, apsimeskime, kad propagandistai to nepastebėjo. Teks skaityti angliškai:

Israeli Firm Linked to iPhone Hack Against Arab Dissidents, Researchers Say
Here is everything you should know about NSO Group, the company that sells zero-days
Inside ‘Pegasus,’ the impossible-to-detect software that hacks your iPhone

Tad ką turime? Akivaizdžią veidmanystę, akivaizdžią propagandą į vienus vartus - LRT demonizuoja Rusiją, ir nė žodžiu neužsiimena, kad tas pats yra ir Lietuvoje. Na kaip dar kitaip pavadinti? Rusijoje įvedama įstatyminė norma, kuri yra panaši į tokią kokia pat kokia yra ir Europos Sąjungos valstybėse. Gi pasakius A reikia pasakyti ir B. Argi ne taip? Juk taip. Juk jei rengi reportažą, tai bent puse žodžiu reiktų paminėti, kad panaši norma yra ir Lietuvoje. Aišku, niuansai skiriasi (bent formaliai), tą reikėjo ir sulyginti. Dabar gi buvo veidmanystė ir propaganda. Aš nežinau kas šį reportažą parengė, tai net neįdomu, laidos vedėjas, šiuo atveju Neringa Pumprickaitė laidą vedė, tad prisidėjo ir ji.

Rodyk draugams

Padugnės karūnavimo diena

Tpfu, šiandien viena absurdiškiausių dienų. Absoliučiai iš piršto laužta, dirbtinai sukurta šventė, neturinti jokio istorinio pagrindo, nes nėra jokio pagrindo teigti kad kažkada, konkrečiai 1253 liepos 6 dieną įvyko taip vadinamo Mindaugo karūnavimas. Nėra, tai gera žinoma. Istoriko Edvardo Gudavičiaus už tai nemėgstu (nors buvau linkęs gerbti, patikdavo jo pokalbiai su Bumblausku), nes pasielgė kaip konjuktūrinis istorikas - vat reikia datos, tai senukas, bac ir rėžė: tebūnie liepos 6 diena, a gaila! Ok tiksliau buvo taip: liepos 6 dieną Gudavičius pasirinko dar 1989 metais, bet kai valdžia nusprendė paversti šią datą dar ir šventė kaip sąžiningas istorikas turėjo pasakyti, kad nėra jokio šaltinio kuris teigtų, kad va būtent liepos 6 dieną įvyko tas karūnavimas. Kaip sąžiningas istorikas negaliu pritarti, kad mano spėjimų (taip, taip spėjimų) pagrindu jūs norite šią dieną paversti valstybine švente ir dar su tokiu užmoju, todėl reikalauju mano tyrimais nesiremti ir rasti kur kas vertingesnę datą Lietuvos istorijoje, kuri būtų garbingesnė ir labiau vienytų, nes dabar gaunasi taip, kad švenčiate dalies teritorijos netekimą, tuo labiau kad karalystės epizodas Lietuvos istorijoje truko tik akimirką visame istorijos bėgyje ir Lietuva daugiau karalyste niekada nebebuvo. Lietuva kurioje mes gyvename neturi nieko bendro su Mindaugo Lietuva. To Gudavičius nepadarė. Gerai, tol kol Mindaugo karūnavimo diena buvo tik minimų dienų sąraše, dar gal buvo galima pateisinti Gudavičiaus fantaziją - tačiau tai vis tiek nepaneigia šitos datos dirbtinumo, bet nuo 2003 metų ši diena švenčiama ir tas šventimas yra akivaizdžiai neadekvatus. Normaliam istorikui būtų gėda stebėti į kokią fantasmagorinę nesąmonę pavirto ši diena. Ir niekur neaptikau Edvardo Gudavičiaus apgailestavimų, nusistebėjimų ką valžiažmogiai padarė, tyli senukas. Gal gėda?

Tad niekados nešvenčiau ir nešvęsiu. Tuo labiau niekados negiedojau himno šitą dieną ir negiedosiu (jei nepamiršiu šio pasižadėjimo). Nes absurdas, nes ką švesti? Karūnavimą? Bet palaukite už karaliaus karūną Mindaugas atsisakė Žemaitijos. Taip? Taip. Ar ne padugnė? Tikrai taip. Aš gi gyvenu Šiauliuose. Mano protėviai iš šitų apylinkių. Tai istorinė Žemaitija, ta žemė kurios karūnavimo metu atsisakė Mindaugas. Taigi aš negaliu švęsti tai kas šios teritorijos na niekaip nesieja su tuo karūnavimu. Tai visiškas teritorinis ir istorinis absurdas. Kaip aš galiu minėti dieną kurią mano protėvius Mindaugas praktiškai atidavė vergijon?

Galų gale kas buvo tas Mindaugas kaip žmogus? Svetimų žmonų grobikas, kuris gavo galą kaip ir nusipelnė. Tai ką tokiu mes turime garbinti? Nenoriu.

Visiškas absurdas dainuoti Tautinę giesmę - Lietuvos Respublikos himną sukurtą Vinco Kudirkos ir minėti monarcho vainikavimą. Tai šizofrenija. Nei viena normali valstybė buvusi monarchija, o dabar esanti respublika tokios nacionalistinės-patriotinės-monarchinės-respublikinės košės šventimo neorganizuoja.

Visiškas ir totalus absurdas įvyko tą Mindaugo karūnavimo dieną pavertus dar ir Valstybės diena. Taip, taip gi oficialiai ši diena vadinasi Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena. Atsiprašau, bet tai melas ir istorijos falsifikavimas taip vadinti. Lietuvos valsybė egzistavo dar iki tos dienos kai buvo karūnuotas karalius. Melas visa tai seiti su valstybingumu. Išvada: Lietuvos respublika meluoja (gi valstybinė šventė) ir prie melo pratina savo gyventojus. Pats dienos pavadinimas trenktai keistas, tai jeigu švenčiame karūnavimo dieną tai savaime suprantama, kad tai Lietuvos karaliaus karūnavimas. Kam dar tas paaiškinamasis tekstas pačiame pavadinime “Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo”? Eilinis lietuviškas persistengimas.

jūs nežinote ką darote

jūs nežinote ką švenčiate

Žemaitijos ir kitų teritorijų gyventojai kurias kryžiuočiams atidavė Mindaugas kaip karūnavimo kainą, jūs švęsdami šitą dieną negerbiate savo protėvių.

Sakysite, tai ką čia autoriau mini yra teoriniai samprotavimai, girdi, jei nebūtų buvę Mindaugo karūnavimo tai ir nebūtų dabartinės Lietuvos, todėl visiškai normalu, kad švenčiame ir giedame Tautinę giesmę, nes toks Lietuvos himnas ir kitokių nėra. Atsakysiu, kad tai melas, kaip minėjau karalystes epizodas truko trumpai, visą kitą laiką Lietuva buvo didžioji kunigaikštystė, bet ne karalystė. Mindaugo karalystės epizodas pasimiršo ir senai. Dabartinė Lietuva atsirado tautų apsisprendimo principu išsiplėtojusiu pirmojo pasaulinio karo metu.

Rodyk draugams