BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lidl yra blogis, bet Europos Sąjunga dar didesnis ir neabejotinai

Na ką, jau grietinė Lidle yra lenkiška. Turbūt nenuostabu, turėjo kažkas panašaus atsitikti. Kažkoks neįtikėtinas absurdas yra ta Europos Sąjunga.

Grietinė Pilos

Grietinė Pilos

Turiu giminių kaime ir jie iki šiol gauna išmokas už tai, kad neaugina karvių. Beveik prieš dešimt metų atsisakė, ir gauna iki šiol. Čia rinkos ekonomika? Baigit! Tai tikrų tikriausia planinė ekonomika, dar didesnė ir sudėtingesnė planinė ekonomika nei buvo Tarybų Sąjungoje. Siaubingai sudėtinga, su absurdišku finansavimu, ir su neaišku kokiais tikslais. Na tokio absurdo, kad žmonės neaugintų karvių ir dar valdžia primokėtų tau už tai ko nedarai, na jau to Tarybų Sąjungoje nebuvo. Maisto pramonė Tarybų Sąjungos laikas buvo palikta pačių ją sudarančių respublikų priežiūrai, ir pieno ūkis Lietuvos TSR tikrai suklestėjo. Tokio absurdo kad Lietuvos TSR imtų trūkti pieno, nes mažėja karvių na nebuvo.  Tai ne naujiena, Lietuvoje karvių skaičius mažėja - padėkokime Europos Sąjungai. Mažėja karvių - mažėja pieno. Tai ne naujiena, jau keletą metų apie tai skelbiama:
Perdirbėjams trūksta pieno
Lietuvoje trūksta pieno
Lietuvoje pieno trūksta iki šiol ir tą trūkumą kompensuojama įsivežant pieną iš užsienio, pagrinde iš Latvijos ir Estijos.

Kilmės šalis Lenkija

Kilmės šalis Lenkija

Aišku, aš suprantu, pats faktas, kad Lidle atsirado lenkiška grietinė, iš pirmo žvilgsnio, nėra susijęs su pieno trūkumu Lietuvoje. Kol kas nesigilinkime, kol kas vertinkime iš pirmo žvilgsnio, nes viskas yra žymiai sudėtingiau. Jau ankstesniame įraše minėjau, kad Lidl prekiauja maisto produktais kurie parduodami su Lidlui priklausiančias (ar naudojamais) prekių ženklais. Čia ne kriminalas, čia joks sąmokslas. Prekybininkas veža iš ten kur pigiau ir parduoda čia kiek galima brangiau - kiek tai įmanoma konkurencijos sąlygomis. Jokių pretenzijų nėra, Lidl yra blogis tuo aspektu, kad veža maisto prekės, net tokias banaliais maisto prekes iš užsienio, todėl Lietuvos gamintojai yra išstumiami iš rinkos. Taip tolimesne grandine (kol kas to nėra, bet jei taip tęsis, tai tik laiko klausimas) bus išstumti ir maisto žaliavos augintojai. Pastarieji arba bankrutuos, arba emigruos. Akivaizdu.

Įdomiau yra kur kas kitas dalykas.  Lidl ne šiaip sau atėjo į rytų Europą, į Lietuvą. Tai Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko finansuojamas projektas, (būtinai perskaitykite, straipsnis angliškai, jei nemokate išsiverstkite araba parašykite kad kas išverstų) vieno iš globalaus kapitalizmo, vieno iš Europos Sąjungos įrankių projektas ir dar gavo 900 milijonų dolerių savo plėtrai! Supraskite situaciją, jos rimtumą: Europos Sąjunga remiasi laisvu kapitalo ir žmonių judėjimu. Prekės po Europos Sąjungos šalis gali laisvai judėti, mokesčių mokėtojų pinigais - turtingųjų Europos Sąjungos šalių ir JAV išlaikomas Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas finansiškai remia privačią įmonę, t.y. Lidl, kad ši išplėstų savo veiklą rytinėse Europos Sąjungos šalyse. Skelbiama, girdi plėtra, tai pozityvas, tai gėris, mažina skirtumus tarp rytų Europos ir vakarų, sukuria naujų darbo vietų, aprūpina pigiais maisto produktais gyventojus. Kartoju tokie šie plėtros teiginiai, tačiau gi puikiai matome kokios tos darbo vietos: kasininkai, salės darbuotojai ir apsaugininkai. Pastarasis, t.y. Lidl, veža prekes, tame tarpe ir grietinę, iš užsienio čia į Lietuvą. Čia, Lietuvoje, Europos Sąjunga pravalė karvių augintojų gretas, iš esmės apnaikino visą tą teigiamą tarpukario, smetoniškos ir tarybinių laikų Lietuvos kaip pieninkystės krašto įdirbį. Nebūtų Europos Sąjungos - nebūtų tokio absurdo. Norom-nenorom pradeda lįsti į galvą visokios sąmokslo teorijos.

Pats Lidl savininkas, tai yra šeima, jau ir taip yra milijardieriai. Dar prieš kokius 10-15-20 metų girdėdavau tokius teiginius, girdi turtuoliai vis labiau taps turtingesni, vargšai taps vis labiau vargingesni.  Girdi, įsigalės transnacionalinės korporacijos ir bus baisu, nes žmogus bus niekas, nulis. Kažkaip aprimo tokios kalbos, nes tai ir įvyko, tai vyksta. Na, kolkas dar nėra baisu. Tikėkimes, kad baisu nebus.

Rodyk draugams

Nutella lipdukais apkakojo Lietuvą

Turbūt Nutella riešutų kremo gamintojai vylėsi taip dar labiau suaktyvins savo kremo pardavimus: na štai žmonės atsispausdins jiems patinkantį užrašą ir jį užklijuos ant indelio su Nutella kremu.  Biznis, nieko naujo. Taikyti į žmonių emocijas, susieti produktą su geromis emocijomis yra rinkodaros specialistų tikslas. Lietuvoje viskas išvirto kiek kitaip. Turbūt perka labiau kremą, bet, ko gero, perka dar kitam tikslui: tam kad tuos atspausdintus užrašus su Nutella reklama apšnerkštu aplinką kurioje gyvena, įsivaizduojant, kad taip labai mandru ir gražu. Praktiškai apkakojo Lietuvą. Taip, aš suprantu, gamintojas neliepė klijuoti kur tik papuola, tai žmonės atliko, tačiau rezultatas yra toks: ant dažno kelio ženklo matau beprasmybę su figuruojančiu užrašu Nutella, o sąlygas apšikti Lietuvą sudarė gamintojas.

kodėl turėčiau šypsotis, jei prišiukšlinta?

kodėl turėčiau šypsotis, jei prišiukšlinta?

matau, kad tu kvailys, o ne šaunuolis

matau, kad tu kvailys, o ne šaunuolis

kodėl angliškai?

o aš tavęs lipdukų klijuotojau nekenčiu

o aš tavęs lipdukų klijuotojau nekenčiu

cool?

cool! - tikrai ne!

su gimtadieniu, you & me

su gimtadieniu, you & me

Toks stulpų, šiukšlių konteinerių, kelio ženklų apkakojimas mąstančius veikia kaip antireklama.

Mums ilgą laiką kartojo, kad štai užaugs nauja karta ir Lietuva suklestės. Naujoji karta jau užaugo ir susilaukė vaikų. Šiais lipdukais Lietuvą apkakojo būtent ta naujoji karta, naujosios kartos vaikai. Akiavzidu, kad čia kokių po 2000 metų gimimo darbas.

Rodyk draugams

Tolimesni nuotykiai su ESO

Tęsiu pasakojimą. Taigi, dėl to, kad Lietuva prisijungė prie Euro zonos, ir dėl to, kad nuo 2016 metų prisijungė prie SEPA erdvės, SEPA - tai nuo akronimo iš: Single Euro Payments Area - Vien euro mokėjimų erdvės - nebeliko tiesioginio debeto. Dėl to, kad nebeliko tiesioginio debeto automatiškai pinigai už sunaudotą elektros energiją nebebuvo nuskaičiuoti iš sąskaitos gruodžio mėnesį. Tariu „Ačiū“ jums už tai, Vasiliauskai, Butkevičiau ir Dalia Polikarpovna, kad jus visus…

Tad teko mokėti tiesiogiai vykdant pavedimą iš savitarnos, tačiau esu neįpratęs naudotis tiesioginiais pavedimais , tam ir yra žmonijos sugalvotas tiesioginis debetas, kad būtų mažiau galvos skausmo, tad padariau klaidą vykdydamas pavedimą iš elektros savitarnos.

Na ir ką? Atėjo laiškas grasinantis atjungti elektrą. Bandymai prisijungti prie manogile.lt ir išsiaškinti kodėl ir už ką ta skola, nes aš gi realiai sumokėjau buvo užknisantys. Dabar manogile.lt gali naudotis tik arba mazochistas, arba didelę kantrybę turintis žmogus. Komentarai patvirtina kad sistema neveikia tvarkingai.

Įspėjimas dėl galimo elektros energijos tiekimo nutraukimo

Įspėjimas dėl galimo elektros energijos tiekimo nutraukimo

Laiške skelbiasi girdi išsiaiškinti galima arba skambinant, rašant elektroninius laiškus arba jungiantis prie tos pačios manogile.lt…

Kviečia prisijungti prie manogile.lt...

Kviečia prisijungti prie manogile.lt...

Prisijungti prie to ko prie ko problemiška prisijungti - juk tai pasityčiojimas…

Na kam to sujungimo reikėjo, kam? Juk kuo didesnė įmonė, tuo didesnė betvarkė. Prisimenu kai buvo sujungti VST ir Rytų skirstomieji tinklai, tai mano mama ėmė gauti laiškus iš to naujojo Lesto, nes kažkada buvo VST klientas. Žodžiu sukūrus Lesto duombazėse iš VST laikų liko įrašas, tai ir ėmė siųsti laiškus, nors dar esant tam pačiam VST tų laiškų buvo atsisakiusi. Vargas jums žmonės kas bus kai reikės išsiaiškinti galus iš šitokio elektrinio-dujinio monstro žinomu pavadinimu ESO, kuris yra viso labo akronimas iš įmonės pavadinimo - AB Energijos skirstymo operatorius, veikiantis po prekiniu ženklu Gilė…

Rodyk draugams

manogile.lt - mėšlo krūva

Kaip ir maniau, taip ir atsitiko. Neabejojau, kad sistema neveiks, o jei ir veiks tai tik su sutrikimais. Aš pats dirbau interneto puslapių kūrime ir žinau, kad du (o tuo labiau tris) puslapius sujungus gausis mėšlo krūva. Tris todėl, kad sujungė tokias savitarnas: manoelektra.lt, deklaravimas.dujos.lt ir stambiems elektros vartotojams skirtą manoeet.lt.

Taigi taip ir atitiko. Prisijungti prie manogile.lt yra problematiška. Iš pirmo sykio nepavyko. Išmetė pranešimą: “Serverio klaida. Bandykite prisijungti iš naujo.” Nenuostabu, man išties gaila programuotojų, vargas jums, aš tai žinau.  Vien pagalvojus, ką reikėjo sujungti - nupurto.

Serverio klaida. Bandykite prisijungti iš naujo

Serverio klaida. Bandykite prisijungti iš naujo

Vartotojo aplinka - vargas. Jei anksčiau galėdavai naudotis mobiliąja manoelektra.lt versija, tai dabar bus mazochizmas naudotis. Ką ant mobilaus telefono! Nešiojamo kompiuterio ekrane trečdalį ekrano aukščio užima antraštės. Aš patikrinau, dviejų antraščių aukštis - 238 pikseliai, jei ekranas 800 pikselių, vadinasi 29,75 % ekrano neišnaudojami:

Trečdalį ekrano užima niekas

Trečdalį ekrano užima niekas

Ką gi, Algirdas Butkevičius užkniso juodai, šis premjero žingsnis sujungti įmones - galutinis kantrybės lašas kuris perpildę mano kantrybę stebinti šio, mano supratimu, labiausiai mėmiško ir pastumdėliško Lietuvoje premjero veiklą. Na, kažkada senovėje buvo dar toks premjeras-nulis Šimėnas, bet, ei, kalbėkime apie realiai pareigas ėjusius.

Taip, Algirdas Butkevičius yra vyriausybės galva, jis ir yra atsakingas už šią idėją - idėją sujungti skirtingą veiklą vykdančias įmones. Sujungti elektrą ir dujas į vieną įmonę - absurdiška. Kas bus sukryžminus kurmį (dujų vamzdį) su ereliu (elektros laidais)? Baidyklė. Dar labiau absurdiška yra idėja sujungti tris tinklapius, tris savitarnas į vieną. Juk kaip tik būtų buvę aiškiau palikti taip kaip buvo, nes gi yra aiškiau už ką atsiskaitai: už dujas ar elektrą.

Atnaujinimai / papildymai:

Tęsinys kas atsitiko toliau

Sukurtas išties fufelis,  ir tai ne vien tik mano pastėbėjimas - pastebėjimas dar ir pastebėjimas dar čia.

Rodyk draugams

Prakeikiau Vasiliauską, Polikarpovną ir Lietuvos politikus ir visa tai per tą prakeiktą eurą

Taigi 2015 metų gruodžio 31 diena. Paskutinė metų diena, tad reikia deklaruoti elektros skaitiklių duomenis. Dar prieš kokį mėnesį AB Lesto įspėjo, kad tie elektros vartotojai kurie moka naudodamiesi tiesioginio debeto paslauga turi gruodžio mėnesį apmokėti sąskaitą tiesiogiai, nes kiek pamenu laiške tiems kuriems tiesioginio debeto nuskaitymas vyksta po mėnesio 25 dienos - tiesioginio debeto paslauga neveiks, nes Lietuva pereina prie SEPA erdvės. SEPA - tai akronimas iš Single Euro Payments Area - vieninga euro mokėjimų erdvė ir bla-bla-bla, todėl tiesioginio debeto nebebus, ir nuo naujų metų įvedamos elektroninės sąskaitos su automatiniu apmokėjimu.

Tpfu, o ką aš žinojau kokia ta tiesioginio debeto nuskaitymo diena? Kodėl turėčiau žinoti? Mėnesio antroje pusėje - tą pastebėjau, o daugiau net neįdomu. Tiesioginis debetas tam ir sukurtas, kad vartotojas turėtų kuo mažiau rūpesčių ir galvos skausmo. Paslaugų vartotojas suteikia teisę bankui tiesiogiai pervesti pinigus tiesiai į paslaugų tiekėjo sąskaitą pačiam vartotojui net nesikišant. Patogu ir paprasta, ir pigu. Gi tiesioginis debetas įvykdomas be jokių komisinių mokesčių.

Tačiau prisijungęs prie AB Lesto deklaravimo sistemos manoelektra.lt matau, kad ir kabo skola, ir dar kabo pranešimas, kad Lesto ir Lietuvos dujos sujungiamos. O skolos sąskaitos apmokėjimo data - gruodžio 30 d. Jau vėluoja! Jau vakaras. O tiesioginis debetas nepavyko, nes pasirodo, kad jis įvykdomas po 25 dienos. Tpfu! Tpfu! Tpfu!

manoelektra.lt

manoelektra.lt

Taigi puolu apmokėti per elektroninę bankininkystę. Ir per skubėjimą nepastebiu, kad mokant bankas pasiūlo pasirinkti iš kurios sąskaitos apmokėti, žiūrėkite eilutę “Sąskaita”, dešinėje yra drop down meniu rodyklytė.

Jau nebe AB Lesto, o AB ESO

Jau nebe AB Lesto, o AB ESO

Na štai ir sumokėjau ne už tą, ne tą sąskaitą… Taip, nepastebėjau. Ir nepastebėjau todėl, kad nustelbė kitas pranešimas, kad vartotojas jau pasikeitė. Ir jau mokėjau ne skirtą AB Lesto, o kaip matote jau sąskaitą skirtą AB Energijos skirstymo operatorius. Atšaukti jau nebegalima. Viskas!

Na tuomet ir išplūdau garsiai artimiesiems girdint: “kad jie nusprogtų”, “žalčiai”, “viskas per tą prakeiktą eurą”, “kaltas Lietuvos bankas”, “kad jūs žalčiai nusprogtumėte”. Taip kaltas Lietuvos banko vadovas, vyriausias Lietuvos bankyrius Vitas Vasiliauskas, nes jis ir vadovavo pereinant prie euro. Pagalvojau, hm, o kas jį paskyrė? Taigi Dalia Polikarpovna Grybauskaitė - tai ir jai kliuvo. Visgi neteisinga viską suversti Polikarpovnai. Po to dar prisiminiau: gi lito išsaugojimo šalininkai 2014 metais buvo pasiruošę surengti referendumą išsaugoti litą, bet Lietuvos valdžia surengti referendumo neleido. Argumentas neleisti: girdi, dar 2003 metais įvyko stojimo į Europos Sąjungą referendumas, o viena iš stojimo į ES sąlygų įsivesti eurą. Pamiršdami pridėti, kad “referendumas” (rašau kabutėse, nes tai buvo pasityčuojimas iš referendumo ir iš blaivaus proto ir sąžinės) buvo ištemptas per dvi dienas (kiti referendumai trukdavo vieną dieną), o referendumo sekmadienį t. y. antrąją dieną buvo dirbtinai suaktyvintas referendumo dalyvių skaičius – atėjusiems į Maxima parduotuvę ir parodžiusiems lipduką ant paso, kad esi balsavęs - buvo galima nusipirkti pigiau alaus ir skalbimo miltelių. Kitaip tariant Lietuvos politikai nupirko rinkėjus, ir dabar, 2014 metais Lietuvos politikai atsiremia į to pseudoreferendumo rezultatus. Argumentas, girdi, įstojus į ES būtina įsivesti eurą yra tokia šūdmalystė, kad neverta net komentuoti, yra šalių kurios neįsiveda to sušikto euro vien todėl kad nenori, o jau apiformina tai įvairiai.

Tai ar ne žalčiai? Ar ne niekšai Lietuvos politikai? Akivaizdu.

Blogybė dar ta, kad dabartinė socdemų vyriausybė sugalvojo sujungti elektros tiekimą ir dujų tiekimą į kažkokį debilišką monstrą ir pavadino AB ESO. Tpfu! Kas čia per mėšlo krūva? Tai dar prijunkite vandens tiekimą, šilumos tinklus (dar ne visi šilumos tinklai yra išnuomoti visokioms dalkijoms) ir visą šitą mega monstrą pavadinkite Komunalinio ūkio ministerija. Taigi vienaip ar kitaip jau Lesto ir Lietuvos dujos tapo valstybinėmis įmonėmis, tai dar prijunkite kas liko ir iš kitų valstybinių įmonių. Ministru paskirkite Landsbergį, anūką, gal prosenelio įdirbis tokiame pat poste t.y. komunalinio ūkio ministru padės? Okei, čia juodas jumoras, nuklydau į šoną…

Juk tai absurdas! Net tarybiniais metais sujungti elektros tiekimą ir dujų tiekimą užtikrinančias organizacijas niekam net nešovė 5 galvą, nors ir tuomet tai buvo valstybinės įmonės. Niekur užuominų apie tokią idėją net nesu aptikęs. Juk tai skirtingą veiklą vykdančios įmonės. Visiškai skirtingos veiklos įmonės. Lietuviški socdemai perspjovė net komunistus!

Ar tai bus į naudą, mums, vartotojams? Ne, nes kuo didesnė organizacija – tuo didesnė betvarkė. Tuo labiau būsite siuntinėjami nuo Keipošiaus pas Tamošių.

Ir viskas kuo toliau, tuo blogiau. Per tą euro įvedimą dabar pereinama prie SEPA erdvės. Nebūtų euro - nebūtų reikėję įstoti į šitą SEPA erdvę. Vadinasi nebūtų reikėję panaikinti tiesioginio debeto, vadinasi nebūčiau padaręs klaidos. Toliau, tai aktualu jau nuo šių, 2016 metų, vadinasi nebūtų reikėję įvesti elektroninių sąskaitų su automatinio apmokėjimo funkcija, tačiau už jų aptarnavimą bus imamas komisinis mokestis - apie tai kažkodėl nekalbama! O tiesioginis debetas gi buvo nemokamas!

Taip, blogiau, dabar galus atpaistyti bus sunkiau. Štai, kad ir man. Mokėjau jau vėluojančią sąskaitą AB Lesto, bet tokios įmonės jau nebėra, yra AB ESO. Klientams atstovauti bus pasodinta kokia panelė, o varge - jau vien pagalvojus. Permoką ar nedamoką kaip gauti?

Esate šūdas, Lietuvos politikai, šūdas! Jūs darote viską, kad Lietuvos žmonėms būtų kuo blogiau.

Rodyk draugams