BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ilgai neteko laukti

Prieš tai buvusiame įraše, kurį parašiau kovo 15 dieną užsiminiau, kad jei lietuviška cenzūra ima drausti užsienio televizijų transliacijas, tai neužilgo ateis draudimai ir saviems žurnalistams. Neilgai teko laukti. Taip ir atstiko, tiksliau taip ir buvo ketinama padaryti. Kovo 16 dieną trys seimo nariai: Dovilė Šakalienė, Zenonas Streikus ir Robertas Šarknickas pasiūlė pakeisti 3 ir 22 straipsnius Visuomenės informavimo įstatyme. Jo esmė buvo štai tokia, paryškinsiu, cituoju:

„10. Kiekvienas viešosios informacijos rengėjas ar jo dalyvis turi paskirti asmenį (vyriausiąjį redaktorių, redaktorių, programos vedėją ar kitą asmenį), kuris atsako už visuomenės informavimo priemonės turinį. Kai viešosios informacijos rengėjas ar jo dalyvis yra tas pats asmuo, jis atsako už savo visuomenės informavimo priemonės turinį. Visuomenės informavimo priemonės turinyje turi būti ne mažiau kaip 50 procentų teigiamos (pozityvios) informacijos ir ji pateikiama informacinės programos pradžioje ar pirmuosiuose leidinio puslapiuose.

Tai buvo bandymas įvesti cenzūra. Tai net baisiau nei cenzūra, tai buvo bandymas sukurti absurdą. Tik visiški ir absoliutūs kvailiai galėjo pasiūlyti tokį absurdą! Ačiū, kad visuomenei užteko blaivaus proto garsiai išreikšti nepasitenkinimą. Buvo daug straipsnių ir pasisakymų, nuorodų nepateiksiu, patys ko gero skaitėte ar matėtė per TV ir žinote. Man tik buvo keista kodėl visas dėmėsys buvo sutelktas į Dovilę Šakalienę, o kur kiti įstatymo pakeitimo du bendrautoriai? Gi ir jų parašai yra. Štai jie, įsiminkite šias ypatas, žmonės turi žinoti saviapgaulės-cenzūros-absurdo propaguotojus Lietuvoje:

Šaklienė, Streikus, Šarknickas - 50% teigiamos informacijos!

Šakalienė, Streikus, Šarknickas - 50% teigiamos informacijos! (nuotraukos iš lrs.lt)

Žinot ką? Teigiama, kad Šakalienė yra “Skvernelio žmogus”, buvo tokių užuominų, girdi, atėjo kartu su Skverneliu.  Žiūrėdamas į dabartinio premejero veiklą aš lauku, aš noriu, kad valstiečiai skiltų, nes tokių Skvernelio nevykėlių negaliu pakęsti, Skvernelio taip pat. Kas tas Šakalienė? Kuo ji išgarsėjo? Ogi tuo kad kai sirgo onkologine liga ji buvo iš darbo paliuosuota. Va štai taip. Kur jos nuopelnai kai ji nuo 2004 iki 2015 metų dirbo Žmogaus teisių stebėjimo institute projektų vadovė bei vykdomąja direktore? Pakankamai ilgas laiko tarpas. Kur ji buvo kai žmonės uždaromi į kalėjimą už nuomonę? Kur ji buvo kai, pavyzdžiui, buvo teismų persekiojamas Algirdas Paleckis. Taip, taip, turėti kitokią nuomonę apie 1990 metų sausio 13 dieną ir yra žmogaus teisė! Kur buvo jos institutas? Kur buvo ta žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė tada? Tuo labiau, kad su sausio 13 tikrai yra neaiškumų.

Kur ši kvaiša buvo kai blogeris pseudonimu Kantas tikintis sąmokslo teorija, girdi visur valdo žydai (žydiaros kaip pats įvardindavo) buvo pasodintas, o jo blogas uždarytas? Taip, Kantas (Robert Mažitov) yra kvailys, bet tikėti ir skleisti sąmokslo teorijas nėra nusikaltimas, taip, nėra! Tikėti ir skleisti sąmokslo teorijas yra žmogaus teisė. Kur tada žmogaus teisių gynėja Dovilė Šakalienė? Taip, aš suprantu blogeris Kantas nusišnekėdavo, ok, bet tegul jo paminėti asmenys privataus kaltinimo tvarka turėjo teisę apginti savo garbę ir orumą, jei manė kad jo, t.y. Kanto, pasisakymuose yra šmeižtas. Aš tikrai neatsimenų visų jo tekstų turinio, tuo labiau kad ir visko neskaitydavau, bet imti ir uždaryti jo blogą ir ikišti cypėn žmogų už tai kad jam visur vaidenasi žydai, o kaltinimui pateikiant abstrakčius teiginius girdi skatino smurtą nors kiek pamenu (garantuoti negaliu) atviru tekstu į kažką  panašaus: “imk vaikai pagaliuką ir užmuškit tą žyduką” jo tekstuose nebuvo. Taip, žmogus buvo užsiciklinęs žydais, bet, ei, tai nenusikaltimas. Lygiai taip kaip nenusikaltimas yra tikėti kad žemė yra plokščia ir tai skleisti - tai taip žmogaus teisė. Kur buvo Dovilė Šakalienė tada? Juk 2013 metai, t.y. tada kai tampė po teismus Mažitovą, patenka į Dovilės Šakalienės darbo periodą kada ši persona rūpinosi Lietuvos Respublikos piliečių teisėmis.

Žmones, supraskite jei žmogus dirbdamas savo darbą niekuo nepasižymėjo, tai ir būdamas politiku jis taip pat niekuo nepasižymės. Pasižymėti - turiu omeny teigiamus darbus. Gi taip! Tad Dovilė Šakalienė yra tipiškas valdžiažmogis-funkcionierius kuris tik užėmė postą, bet rezonansinių įvykių metu jos balso tai kas lietė jos darbą mes negirdėjome.

Nieko valstiečiai nepakeis, Lietuva ir toliau sėkmingai degraduos. Aišku nesekmės bus nutylimos, užpliurpiamos demagogija (nieko naujo), tad nenustebkite jei bandymų apriboti įvardinti realybę kokia ji yra iš tiesų tik daugės. Aš neabejoju, panašių bandymų įvesti absurdą tik didės. Teisėybės dėlei, absurdo pradininkai Lietuvoje yra tikrai ne valstiečiai. Prašau nekarti visų šunų ant jų. Tačiau per 25 metus įsibegėjusio absurdo Lietuvoje net norint per 4 kadencijos metu, manau, esu tuo tikras, kad neįmanoma sustabdyti.

Rodyk draugams

Lietuviams žiūrėti negalima, o estai ne tik žiūri, bet ir dalyvauja

Kiek daug minčių ir pastebėjimų turiu. Ir kiek mažai teparašau. Lietuva per daug absurdiška ir idiotiška. Visko aprašyti nesuspėju.

Pasirodo šių metų vasario 21 dieną baigėsi Rusijos kanalo RTR Planeta transliacijos ribojimo laikas. Pradžią kanalo blokavimui davė absoliučiai teisingi skandalingo Rusijos politiko Vladimir Žirinovskij žodžiai, cituoju iš atminties, bet nei kiek esmės neiškraipau: “Jei NATO sugalvotų pulti Rusiją tai labiausiai nukentėtų, kaimyninės NATO priklausančios šalys, t.y. Pabaltijo šalys”. Absoliučiai logiški žodžiai, jei Vladimir Žironovskij kalbėtų neisterikuodamas ir ramiai, manau, jis turėtų didesnį pasisekimą Rusijoj, bet jo rėksminga intonacija atbaido rusus, ir nežinau ar tai gerai ar blogai.

Taigi ką padarė lietuviški cenzoriai, išgirdę realų galimų įvykių dėstymą? Uždraudė mums žiūrėti RTR Planetą! Va taip. Ar tai cenzūra? Tikrai taip. Draudimas ne pirmas, ir ne antras. Ką gi panagrinėkime atidžiau.

Taigi lietuviški cenzoriai 2016 lakričio 16 dieną uždraudė kanalo RTR Planeta retransliavimą. Oficialiame pranešime skelbia, girdi, cituoju:

LRTK bei nepriklausomi ekspertai nustatė, kad 2016 m. spalio 16 d. televizijos programoje „RTR Planeta” paskelbta informacija jau trečią kartą per nepilnus metus pažeidė minėtus teisės aktus - laidoje „Dvikova. Vladimiro Solovjovo programa” buvo kurstomas karas, nesantaika ir tautinė neapykanta. Todėl, atlikusi Europos Sąjungos teisėje nustatytas procedūras, LRTK pritaikė numatytas sankcijas ir laikinai sustabdė jos laisvą priėmimą.

Kas tie nepriklausomi ekspertai? Vardus ir pavardes į sceną! Kur tos konkrečios frazės kuriose buvo kurstomas karas, nesantaika ir tautinė neapykanta LRTK nepateikė. Nenuostabu, kaip galima pateikti to ko nebuvo.

Žiūrime kaip įvykius nušvietė delfi. Skaitome 2016 metų lapkričio 16 dienos straipsnį “Už V. Žirinovskio žodžius stabdo „RTR Planeta” transliavimą Lietuvoje” Randame tuos žodžius kuriuos citavau iš atminties:

„Mūsų atsakymas - apraminti tuos, kurie planuoja mūsų šalies užpuolimą. Tokie planai yra, raštiški, su parašais ir antspaudais, ir garsiai įvardinti visų JAV prezidentų. Asmeniškai aš nesu mūsų šalies prezidentas, bet sakau, jūs, na ne jūs, nes jūs iš Rumunijos ir jums ten taip pat blogai, bet jei jūs (…), iš Rumunijos taip pat nieko neliks. Ir Čekijoje, jei bus (…) ir Lenkijos ir Baltijos šalyse, jei amerikiečių tankai prieis prie mūsų sienų, jie daugiau niekur nepasitrauks, atgal jie nenueis. Sudegs su visu ekipažu”.

Kur čia karo kurstymas? Ar Vladimir Žirinovskij ragina ką nors užpulti? Aš žiūrėjau tą laidą, delfi.lt praleidžia pagrindinę prieš tai ėjusią frazę, kad kaip minėjau: jei kas pultų Rusiją, tai nukentėtų šalimais esantys.  Lietuviškos žurnaliūgos paima iš konteksto žodžius ir dar bando suteikti visiškai kitą prasmę nei kad buvo pasakyta. Logiška, gi pirmiausiai nukenčia priešakinės NATO šalys. Kur čia karo kurstymas? Kur čia nesantaikos ir tautinės neapykantos kurstymas? Juk Vladimir Žirinovskij pasakė: jei pultų.

Ką toliau parašė delfi.lt, tiksliau BNS? Jie, matyt, suprasdami, kad šiuose žodžiuose kurstymo nėra, atvirai rašo, cituoju:

Komisija šį pareiškimą įvertino kaip karo, tautinės neapykantos kurstymą, niekinimą, skatinimą smurtauti ir fiziškai susidoroti su JAV, Rumunija, Čekija, Lenkija ir Baltijos šalimis. (kursyvas mano)

Na, taip komisijos nuomone - čia dar kol kas nėra melo, bet po to žurnaliūgos iš BNS jau be jokių skrupulų,  naudodami etikečių klijavimą ir melą (tai kuo patys kaltina rusus) teigia kad RTR Planeta, suprask, jei jau rusai tai būtinai, užsiima propaganda. Cituoju:

Kritikai teigia, kad su Rusijos propaganda negalima kovoti [...] Maskva yra daug investavusi į propagandą (kursyvai mano)

Tai dar sykį, kur Vladimir Žirnovskij žodžiuose buvo etikečių klijavimas ir melas? Antra, tai buvo tik skandalingo politiko pasisakymas, ne laidos vedančiojo Vladimir Solovjov pasisakymas. Laidos vedantysis niekur, niekur normaliame pasaulyje negali nešti atsakomybę už į laidą pakviesto svečio pasisakymus. Lietuvos radijo ir televizijos komisija ką galvoja mes esame kvailiai ir tokia LRTK argumentacija mus įtikins? Cha! Trečia, kodėl RTR Planeta turi vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais? Juokinga kad LRTK dar kviečia RTR Planeta atstovus pasiaiškinti. Karo, tautinės nepykantos kurstymas yra draudžiamas ir Rusijoje.

Žiūrėkite, gi laidos vedantysis na niekaip negali atsakyti už į laidą pakviesto svečio žodžius. Net jei esate bukaprotis ir rusofobinis idiotas ir manote, kad Žironovskij skatino karą, tai kaip laidos vedantysis galėjo žinoti ką rėksmingas politikierius pasakys? Juk absurdas bausti laidą dėl svečio, kartoju, dėl laidos svečio pasisakymų. gi tokiu atveju reikia drausti ir lietuviško LRT kanalo transliacijas nes vienoje laidoje dalyvavusi svetė Asta Baukutė saliutavo nacistine maniera. Gi absurdas? Taip, absurdas!

O laidos vedantysis Vladimir Solovjov man patinka. Jis ten veda daug laidų ne vien tik “Pojedinok”. Sekmadienio vakarais dar būna “Voskresnyj večer s Vladimirom Solovjovym”, kartais pasižiūriu - na televizorius ne vien tik man priklauso. Dalyvauja jo laidose nuo ukrainiečių ir amerikonų, vedantysis aukšto lygio - Lietuvoje tokių nėra. Suvaldo publiką ir net pasišaipo, net iš Žironvskio. Gerai, tarkime ten vien propaganda, tai ką ukrainiečiai ir amerikonai yra idiotai nes dalyvauja šitose propagandistinėse laidose? Cha! Nejuokinkit! Apskritai rusišką TV pradėjau žiūrėti labiau tik nuo 2013 metų rudens, nuo Maidano laikų, nes suabejojau jau tokiu vienpusišku ir šališku Lietuvoje vyravusiu šventojo Maidano aprašymu, kad net iš smalsumo pasidarė įdomu, kaip jis, t.y. Maidanas, atrodo iš Rusijos pusės. Neabejoju, kad tokių kaip aš yra ir daugiau.

Beje LRTK draudimo retransliuoti RTR Planeta net nepastebėjau. Papasakosiu apie vasario 19 dienos laidą, kuri tik įrodys kokia Lietuvos valstybė per tokius klounus iš LRTK yra iditotiškai kvaila. Taigi žvilgtelėjau, keletas fotografijų kaip įrodymas:

Вечер с Владимиром Соловьевым

Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым

oponentai paprastai būna priešingose pusėse

oponentai paprastai būna priešingose pusėse

che-che! Ir ką jūs cenzoriai padarysite

Che-che! Ir ką jūs cenzoriai padarysite? Tiesa čia iš įrašo, įraše taip ir liko прямой ефир

Aišku pagrinde būna Rusijos politikai

Aišku, pagrinde būna Rusijos politikai

buvo ir Vladimir Žironovskij; iš pradžių nelabai supratau kodėl jis kreipėsi į kaimyninės šalies atstovą

buvo ir Vladimir Žirinovskij (kairiausiai stovintis); iš pradžių nelabai supratau kodėl jis kreipėsi į kaimyninės šalies atstovą

moteris su ironiška šypsenelė išklausė

moteris su ironiška šypsenelė išklausė

neperrikinėjo

neperekinėjo

ir pasirodo ji iš Estijos, Jana Toom

ir pasirodo ji iš Estijos, Jana Toom

Na va, lietuviams žiūrėti neleidžia, o Estijos politikė net dalyvauja. Kokių dar įrodymų reikia, kad įsitikintumėte kad LRTK yra konjuktūriniai prisitaikėliai ir cenzoriai? Juk dabar gi vieną tokią asabą Lietuvoje vis rusai puola. LRTK reaguoja į konjuktūrą (tiesa, galbūt yra nurodymas) ir užssiima cenzūra. Juk visie šitie masiniai Rusijos televizijų retransliavimų draudimai su iš piršto laužtais prasižengimais buvo vykdomi tik Lietuvoje.  Latvijoje ir Estijoje šitų draudimų nebuvo. Pamenu, net patys rusai stebėjosi kodėl ta pati programa užkliūva tik Lietuvoje, gi mes jiems visi vienodi pribaltai. Tai kaip čia išeina kad propagandą įžvelgia tik Lietuva, tik LRTK? Estai idiotai? Latviai taip pat? Todėl Lietuva niekada nebus normali šalis, mums iki Estijos toli, o iki normalių šalių tai išvis net nekalbu, nes pas mus kitokia nuomone neatitinkanti esamo stereotipo (taip, taip stereotipo) yra erezija kurią reikia uždrausti!

Lietuvoje konstitucija, taip jau išeina, kad yra šikpopierio vertės, nes, ko gero, niekas į šitą dokumentą net nepasižiūri, nors ten aiškiai yra parašyta:

44 straipsnis
Masinės informacijos cenzūra draudžiama.
Valstybė, politinės partijos, politinės ir visuomeninės organizacijos, kitos institucijos ar asmenys negali monopolizuoti masinės informacijos priemonių.

Lietuvos valstybė LRTK asmenyje įveda cenzūrą, uždraudžia žiūrovams žiūrėti rusiškus kanalus, nors už juos žiūrovai yra susimokėję kabelinės televizijos tiekėjams, nemažai gi kabelinę įsivedė vien tik tam kad matytų rusiškų kanalų paketą. Kabelinės televizijos operatoriai tyli, nors pažeidžiamos būtent jų klientų teisės už ką klientai susimokėjo. Tyli Lietuvos žurnalistai, nors istorija liudija, kad iš pradžių slopinama nuomonė iš užsienio, o po to ateina jau savų piliečių eilė.

Rodyk draugams