BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuviams žiūrėti negalima, o estai ne tik žiūri, bet ir dalyvauja

Kiek daug minčių ir pastebėjimų turiu. Ir kiek mažai teparašau. Lietuva per daug absurdiška ir idiotiška. Visko aprašyti nesuspėju.

Pasirodo šių metų vasario 21 dieną baigėsi Rusijos kanalo RTR Planeta transliacijos ribojimo laikas. Pradžią kanalo blokavimui davė absoliučiai teisingi skandalingo Rusijos politiko Vladimir Žirinovskij žodžiai, cituoju iš atminties, bet nei kiek esmės neiškraipau: “Jei NATO sugalvotų pulti Rusiją tai labiausiai nukentėtų, kaimyninės NATO priklausančios šalys, t.y. Pabaltijo šalys”. Absoliučiai logiški žodžiai, jei Vladimir Žironovskij kalbėtų neisterikuodamas ir ramiai, manau, jis turėtų didesnį pasisekimą Rusijoj, bet jo rėksminga intonacija atbaido rusus, ir nežinau ar tai gerai ar blogai.

Taigi ką padarė lietuviški cenzoriai, išgirdę realų galimų įvykių dėstymą? Uždraudė mums žiūrėti RTR Planetą! Va taip. Ar tai cenzūra? Tikrai taip. Draudimas ne pirmas, ir ne antras. Ką gi panagrinėkime atidžiau.

Taigi lietuviški cenzoriai 2016 lakričio 16 dieną uždraudė kanalo RTR Planeta retransliavimą. Oficialiame pranešime skelbia, girdi, cituoju:

LRTK bei nepriklausomi ekspertai nustatė, kad 2016 m. spalio 16 d. televizijos programoje „RTR Planeta” paskelbta informacija jau trečią kartą per nepilnus metus pažeidė minėtus teisės aktus - laidoje „Dvikova. Vladimiro Solovjovo programa” buvo kurstomas karas, nesantaika ir tautinė neapykanta. Todėl, atlikusi Europos Sąjungos teisėje nustatytas procedūras, LRTK pritaikė numatytas sankcijas ir laikinai sustabdė jos laisvą priėmimą.

Kas tie nepriklausomi ekspertai? Vardus ir pavardes į sceną! Kur tos konkrečios frazės kuriose buvo kurstomas karas, nesantaika ir tautinė neapykanta LRTK nepateikė. Nenuostabu, kaip galima pateikti to ko nebuvo.

Žiūrime kaip įvykius nušvietė delfi. Skaitome 2016 metų lapkričio 16 dienos straipsnį “Už V. Žirinovskio žodžius stabdo „RTR Planeta” transliavimą Lietuvoje” Randame tuos žodžius kuriuos citavau iš atminties:

„Mūsų atsakymas - apraminti tuos, kurie planuoja mūsų šalies užpuolimą. Tokie planai yra, raštiški, su parašais ir antspaudais, ir garsiai įvardinti visų JAV prezidentų. Asmeniškai aš nesu mūsų šalies prezidentas, bet sakau, jūs, na ne jūs, nes jūs iš Rumunijos ir jums ten taip pat blogai, bet jei jūs (…), iš Rumunijos taip pat nieko neliks. Ir Čekijoje, jei bus (…) ir Lenkijos ir Baltijos šalyse, jei amerikiečių tankai prieis prie mūsų sienų, jie daugiau niekur nepasitrauks, atgal jie nenueis. Sudegs su visu ekipažu”.

Kur čia karo kurstymas? Ar Vladimir Žirinovskij ragina ką nors užpulti? Aš žiūrėjau tą laidą, delfi.lt praleidžia pagrindinę prieš tai ėjusią frazę, kad kaip minėjau: jei kas pultų Rusiją, tai nukentėtų šalimais esantys.  Lietuviškos žurnaliūgos paima iš konteksto žodžius ir dar bando suteikti visiškai kitą prasmę nei kad buvo pasakyta. Logiška, gi pirmiausiai nukenčia priešakinės NATO šalys. Kur čia karo kurstymas? Kur čia nesantaikos ir tautinės neapykantos kurstymas? Juk Vladimir Žirinovskij pasakė: jei pultų.

Ką toliau parašė delfi.lt, tiksliau BNS? Jie, matyt, suprasdami, kad šiuose žodžiuose kurstymo nėra, atvirai rašo, cituoju:

Komisija šį pareiškimą įvertino kaip karo, tautinės neapykantos kurstymą, niekinimą, skatinimą smurtauti ir fiziškai susidoroti su JAV, Rumunija, Čekija, Lenkija ir Baltijos šalimis. (kursyvas mano)

Na, taip komisijos nuomone - čia dar kol kas nėra melo, bet po to žurnaliūgos iš BNS jau be jokių skrupulų,  naudodami etikečių klijavimą ir melą (tai kuo patys kaltina rusus) teigia kad RTR Planeta, suprask, jei jau rusai tai būtinai, užsiima propaganda. Cituoju:

Kritikai teigia, kad su Rusijos propaganda negalima kovoti [...] Maskva yra daug investavusi į propagandą (kursyvai mano)

Tai dar sykį, kur Vladimir Žirnovskij žodžiuose buvo etikečių klijavimas ir melas? Antra, tai buvo tik skandalingo politiko pasisakymas, ne laidos vedančiojo Vladimir Solovjov pasisakymas. Laidos vedantysis niekur, niekur normaliame pasaulyje negali nešti atsakomybę už į laidą pakviesto svečio pasisakymus. Lietuvos radijo ir televizijos komisija ką galvoja mes esame kvailiai ir tokia LRTK argumentacija mus įtikins? Cha! Trečia, kodėl RTR Planeta turi vadovautis Lietuvos Respublikos įstatymais? Juokinga kad LRTK dar kviečia RTR Planeta atstovus pasiaiškinti. Karo, tautinės nepykantos kurstymas yra draudžiamas ir Rusijoje.

Žiūrėkite, gi laidos vedantysis na niekaip negali atsakyti už į laidą pakviesto svečio žodžius. Net jei esate bukaprotis ir rusofobinis idiotas ir manote, kad Žironovskij skatino karą, tai kaip laidos vedantysis galėjo žinoti ką rėksmingas politikierius pasakys? Juk absurdas bausti laidą dėl svečio, kartoju, dėl laidos svečio pasisakymų. gi tokiu atveju reikia drausti ir lietuviško LRT kanalo transliacijas nes vienoje laidoje dalyvavusi svetė Asta Baukutė saliutavo nacistine maniera. Gi absurdas? Taip, absurdas!

O laidos vedantysis Vladimir Solovjov man patinka. Jis ten veda daug laidų ne vien tik “Pojedinok”. Sekmadienio vakarais dar būna “Voskresnyj večer s Vladimirom Solovjovym”, kartais pasižiūriu - na televizorius ne vien tik man priklauso. Dalyvauja jo laidose nuo ukrainiečių ir amerikonų, vedantysis aukšto lygio - Lietuvoje tokių nėra. Suvaldo publiką ir net pasišaipo, net iš Žironvskio. Gerai, tarkime ten vien propaganda, tai ką ukrainiečiai ir amerikonai yra idiotai nes dalyvauja šitose propagandistinėse laidose? Cha! Nejuokinkit! Apskritai rusišką TV pradėjau žiūrėti labiau tik nuo 2013 metų rudens, nuo Maidano laikų, nes suabejojau jau tokiu vienpusišku ir šališku Lietuvoje vyravusiu šventojo Maidano aprašymu, kad net iš smalsumo pasidarė įdomu, kaip jis, t.y. Maidanas, atrodo iš Rusijos pusės. Neabejoju, kad tokių kaip aš yra ir daugiau.

Beje LRTK draudimo retransliuoti RTR Planeta net nepastebėjau. Papasakosiu apie vasario 19 dienos laidą, kuri tik įrodys kokia Lietuvos valstybė per tokius klounus iš LRTK yra iditotiškai kvaila. Taigi žvilgtelėjau, keletas fotografijų kaip įrodymas:

Вечер с Владимиром Соловьевым

Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым

oponentai paprastai būna priešingose pusėse

oponentai paprastai būna priešingose pusėse

che-che! Ir ką jūs cenzoriai padarysite

Che-che! Ir ką jūs cenzoriai padarysite? Tiesa čia iš įrašo, įraše taip ir liko прямой ефир

Aišku pagrinde būna Rusijos politikai

Aišku, pagrinde būna Rusijos politikai

buvo ir Vladimir Žironovskij; iš pradžių nelabai supratau kodėl jis kreipėsi į kaimyninės šalies atstovą

buvo ir Vladimir Žirinovskij (kairiausiai stovintis); iš pradžių nelabai supratau kodėl jis kreipėsi į kaimyninės šalies atstovą

moteris su ironiška šypsenelė išklausė

moteris su ironiška šypsenelė išklausė

neperrikinėjo

neperekinėjo

ir pasirodo ji iš Estijos, Jana Toom

ir pasirodo ji iš Estijos, Jana Toom

Na va, lietuviams žiūrėti neleidžia, o Estijos politikė net dalyvauja. Kokių dar įrodymų reikia, kad įsitikintumėte kad LRTK yra konjuktūriniai prisitaikėliai ir cenzoriai? Juk dabar gi vieną tokią asabą Lietuvoje vis rusai puola. LRTK reaguoja į konjuktūrą (tiesa, galbūt yra nurodymas) ir užssiima cenzūra. Juk visie šitie masiniai Rusijos televizijų retransliavimų draudimai su iš piršto laužtais prasižengimais buvo vykdomi tik Lietuvoje.  Latvijoje ir Estijoje šitų draudimų nebuvo. Pamenu, net patys rusai stebėjosi kodėl ta pati programa užkliūva tik Lietuvoje, gi mes jiems visi vienodi pribaltai. Tai kaip čia išeina kad propagandą įžvelgia tik Lietuva, tik LRTK? Estai idiotai? Latviai taip pat? Todėl Lietuva niekada nebus normali šalis, mums iki Estijos toli, o iki normalių šalių tai išvis net nekalbu, nes pas mus kitokia nuomone neatitinkanti esamo stereotipo (taip, taip stereotipo) yra erezija kurią reikia uždrausti!

Lietuvoje konstitucija, taip jau išeina, kad yra šikpopierio vertės, nes, ko gero, niekas į šitą dokumentą net nepasižiūri, nors ten aiškiai yra parašyta:

44 straipsnis
Masinės informacijos cenzūra draudžiama.
Valstybė, politinės partijos, politinės ir visuomeninės organizacijos, kitos institucijos ar asmenys negali monopolizuoti masinės informacijos priemonių.

Lietuvos valstybė LRTK asmenyje įveda cenzūrą, uždraudžia žiūrovams žiūrėti rusiškus kanalus, nors už juos žiūrovai yra susimokėję kabelinės televizijos tiekėjams, nemažai gi kabelinę įsivedė vien tik tam kad matytų rusiškų kanalų paketą. Kabelinės televizijos operatoriai tyli, nors pažeidžiamos būtent jų klientų teisės už ką klientai susimokėjo. Tyli Lietuvos žurnalistai, nors istorija liudija, kad iš pradžių slopinama nuomonė iš užsienio, o po to ateina jau savų piliečių eilė.

Rodyk draugams

Valstybinis propagandistinis kanalas

Na va galutinai įsitikinau, kad LRT yra būtent toks. Šiandien, LRT, laida “Panorama”, laikas apie 20:45 kalba propagandistas Marijus Žiedas. Taip, propgandistas, aš suprantu ne laidos vedantysis rašo tekstus, bet jei vedantysis sutinka įgarsinti propagandą jis ir yra propagandistas. Gi galima išeiti iš darbo protestuojant prieš redakcijos pasirinktą įvykių nušvietimo politiką.  Aš jau pastėbėjau, kad Marijus Žiedas šališkai nušviesdamas įvykius rizikuoja tapti propagandos veidu, dar nuo šlykštaus, apokaliptinio, katastrofinio Brexit nušvietimo laiko. Jis juo jau ir tapo.

Taigi šiandien Marijus Žiedas kalbėdamas apie Ukrainos Maidano metines rėžia, cituoju (gal ne itin žodis į žodį bet mintį perteikiu tiksliai): “kuriuo metu buvo nuverstas Janukovičiaus režimas”. Būtent taip - nuverstas Janukovičiaus režimas. Cha! Juk tai akivaizdi propaganda ir melas. Janukovičiaus režimas? Ukrainos prezidentas nebuvo visagalis tironas, kad būtų galima įvardinti jį kaip tironą, kuris savo rankose būtų laikęs visą valdžią. Taip, jis buvo korumpuotas, tai akivaizdu iš jo rezidencijos prabangos, automobilių kolekcijos ir t.t. Neabejoju fotografijas ir video įrašus matėte dar prieš 3 metus. Paieškoję galite rasti dar sykį, bet korupcija ir režimas nėra tas pats. Juk Ukrainos parlamentas būtent pašalino Janukovičių, balsavo net ta partija kuri rėmė patį Jaunukovičių. Jukjei būtų buvęs režimas, tai išvis arba parlamento nebūna, arba jo galios yra itin mažos arba pats parlamentas yra tiesiog širma. Tad tarkim nuvertus išties tikrą autokratinį režimą reiktų taisyti ar kurti naują konstituciją (nes senoji tarnavo režimo interesams) kuri naujus ir parlamento, ir prezidento rinkimus įgalintų. To gi 2014 metų Maidane neprireikė. Esamas veikiantis parlamentas pats ir pašalino Janukovičių. Todėl nėra teisūs kurie sako girdi Ukrainoje įsigalėjo chunta. Chunta - ginkluotas karininkų organizuotas perversmas. Čia gi nieko panašaus nebuvo, Viktor Janukovič paprasčiausiai pabėgo. Juk negali būti taip kad valstybė liktų be vadovo, tokiu atveju parlamentas turėjo kaip nors išspręsti Janukovičiaus klausimą. Tą ir padarė. Taigi dar sykį tik įrodo, kad Janukovičius valdžia nebuvo vienvaldė kad būtų įvardijima kaip režimas. Režimas kovoja iki galo, o ne pabrukęs uodegą pabėga. Režimas turi visą valdžią savo rankose. To irgi nebuvo. Taigi tai niekaip negalime pavadinti režimu.

Taip, Viktor Janukovič pabėgo, bet kodėl pabėgo? Kodėl neprimenama, kad pabėgo, savaime suprantama, bijodamas dėl savo gyvybės. Maidano dalyviai nepagailėjo legitimios valdžios pasiųstų policininkų, kurie viso labo tevykdė valdžios įsakymus. Ir už tai buvo Maidano dalyvių buvo apmėtyti Molotovo kokteiliais. Tad baikite aiškinti, kad Maidanas buvo teisėtas, legitimus ir svarbiausi moralus. Moralūs protestuotojai į savo šalies policiją nešaudo ir gyvų policininkų nedegina.

iš intereneto platybių - Maidano protestuotojai talžo savo šalies policininką

iš interneto platybių, kas yra pirminis šaltinis nežinau: Maidano protestuotojai talžo savo šalies policininkus

Tai kaip jie, Maidano dalyviai,  būtų pagailėję tą kuris davė komandą, tą kuris yra valdžios piramidėje?  Akivaizdu nebūtų pagailėję, tikėtina kad būtų pasielgę lygiai taip pat kaip yra pasielgę Ukrainos kaimynai rumunai dar 1989 metais - sušaudydami prezidentą. Tikėtina. Blogi pavyzdžiai yra užkrečiami. Teigsite, girdi, korumpuotas prezidentas neturi teisės į gyvybę? Tipo: liaudies kerštas ir taip toliau ir panašiai. Cha! Turi teisę, na mąstantys apie liaudies kerštą už korupciją esate paparsčiausis Tados Blindos mąstymo veikėjai, iš principo tokie patys lygiavos šalininkai kaip jūsų, lietuviai, įsivaizduojami komunistai.

Taip, Janukovičius buvo išrinktas visiškai teisėtai, todėl jo valdžia buvo legitimi. Taip, Janukovičiaus valdžia turėjo tokią teisę, net moralinę pareigą išvaikyti viešosios tvarkos nesilaikančius Maidano dalyvius. Gi tą patį yra padariusi Andriaus Kubiliaus vyriausybė 2009 metų sausio 16 dieną prie Seimo. Žmonių išrinkta valdžia turėjo teisę, net pareigą viešosios tvarkos nesilaikančius Maidano dalyviaus išvaikyti. Taip, tai buvo Janukovičiaus valdžios silpnumas. Tačiau jei ši valdžia silpna, o silpna, nes dar pačioje pradžioje nesugebėjo padaryti ką padarė, pavyzdžiui, Andrius Kubilius, tai dar sykį paneigia teiginį kad Janukovičiaus valdžia buvo režimas. LRT apsikvailino.

Išvada: LRT užsiima propaganda. Valstybinis (baigit juokus, joks jis ne visuomeninis - tą vėliau įrodysiu) transliuotojas užsiima propaganda. Kam? Kam jos reikia? Atsakymas toks: tam kad jūs, lietuviai ir toliau būtume zombinami ir formuojami taip kaip lietuviškiems politikieriams reikia.

Rodyk draugams