BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aplinkos ministras turėtų pasitraukti

Jau anksčiau rašiau, kad neaišku kur reikia mesti skardines nuo gėrimų. Neaišku ne tik man. Neaišku didelei daliai žmonių. Juk skardines yra akivaizdžiai kitokia atliekų frakcija. Tai ne žaliosios atliekos, tai ne maisto atliekos, tai ne stiklas ir ne popierius. Net užklausos internete akivaizdžiai liudija, kad neaišku daugeliui žmonių.

Standartinės užklausos Google paieškoje atsiranda tada, kai

Standartinės užklausos Google paieškoje atsiranda tada, kai

daug žmonių ieško to paties

daug žmonių ieško to paties

Standartinės užklausos Google paieškos sistemoje atsiranda tada, kai daug žmonių įveda tą pačią paieškos frazę. Taigi problema yra akivaizdi. Taip, aš žinau, kad ant kai kurių konteinerių yra užklijuoti lipdukai, kad skardines reikia mesti prie plastmasės ar stiklo (matot net aš nepamenu) ir kad konteinerių gadinimas užtraukia baudą, tačiau kaip jau minėjau skardinės yra tokia akivaizdžiai skirtinga atliekų frakcija, kad ji reikalaute reikalauja atskiro konteinerio. To tikisi žmonės intuityviai, nes tai sąlygoja kitokia skardinių kaip atliekų prigimtis. Konteinerio nėra, tad žmonės meta į bendrą atliekų krūvą.

Nėra atskirų konteinerių tad skardines meta į bendrą krūvą

Aš rimtai, kur mesti skardines, jei tik trys konteineriai: stiklui, popieriui ir plastmasei? Tai akivaizdžiai problema. Net kažkoks Uzbekistanas ir tas šiukšles rūšiuoja į 8 frakcijas.

Žmonės neskaitys kažkokių lipdukų (beje jų ir nėra - kaip matote). Jei šiušklės yra rūšiuojamos tai ir reikia rūšiuoti iki galo.

Bėda ne tik su skardinėmis, bėda dar kita: o kur dėti senus baldus? Ar yra parašytas koks paaiškinimas prie šiukšlių konteinerių kur reikia dėti senus baldus? Nėra! Tad  vėlgi meta į bendrą krūvą.

Kažkoks durnelis išmetė visą lovą, šiukšliavežei bus sunku išversti, gali net trosas trūkti

Kažkoks durnelis išmetė visai apynauję lovą

Beje tai akivaizdus šiukšlių rūšiavimo tvarkos pažeidimas, net pavojingas gyvybei. Paaiškinsiu.  Jei į konteinerį primetama va tokių sunkių atliekų, tai operatoriui beverčiant konteinerio turinį į šiukšliavežę gali trūkti trosas ir, bac, kai švystels per veidą - užmuš. Todėl ant šių didžiųjų konteinerių yra užrašas įspėjantis kad negalima pilti statybines atliekas. Bet kas gi skato užrašus? Tai ir meta žmonės į bendrą krūvą.

Ok, paklausite, o kur dėti senus baldus, išties? Pastatykite šalia konteinerių, laiks nuo laiko stambiagabaritės atliekos yra surenkamos arba nuvežkite į stambiagabaričių atliekų aikštelę. Tokia instrukcija, tačiau pats juokiuos dėl antrojo punkto - žmonės vežioti tingi ir nenori. Vėlgi problema, ar jį išspręsta?

Senus baldus pastatykite šalia konteinerių, bet nepamirškite, kad vaikai nusiaubs

Apie šias problemas turėtų žinoti aplinkos ministras. Žinoti ir spręsti, tačiau to nėra. Tiesą sakant, va dabar berašant, net nežinau kas yra dabartinis aplinkos ministras. Aš nematau jo aktyvumo, nematau per tv, nematau laikraščiuose. Problemos egzistuoja - parodžiau.  Vadinasi ministras turėtų aktyviai problemas spręsti. Išvada: dabartinis aplinkos ministras yra akivaizdus apkiautėlis.  Aha, pasižiūrėjau. Ministras yra Kęstutis Trečiokas.

Įsiminkite: Kęstutis Trečiokas. Iliustracija iš am.lt

Įsiminkite: Kęstutis Trečiokas. Iliustracija iš am.lt

Akivaizdu ministras nesusitvarko su pareigom. Nesusitvarko - turėtų pasitraukti.

Ne ką geresnis buvo ir Valentinas Mazuronis. Tiesa anas buvo aktyvus, bet grečiau jau buvo du… su iniciatyva. Rūšiavimas nebuvo išpręstas, na o už brakonieriavimą įvestos baudos akivaizdžiai yra neadekvačios.

kkk

Na o kur dėti seną unitazą nė pats nežinau (čia ne aš išmečiau). Žmonės akivaizdžiai nežino.

Va tokia ta lietuviška realybė.

Rodyk draugams

Kaip atpažinti pseudoekspertus

Kai rašiau šį įrašą klausiaus ir žiūrėjau rinkimų agitaciją per LTV. Keisčiausi dalyvai diskusijų laidose yra vedančioji Rita Miliūtė ir… vadinamieji ekspertai. Apie Ritą Miliūtę nėra daug ko rašyti, ją puikiai sukritikavo ir į vietą pastatė blogeris Zeppelinus. Pilnai su juo pritariu. R. Miliūtė šlykščiai įkyriai komentuoja jai nepatinkančių partijų atstovų pasisakymus. Aš stebiuosiu kaip LRT vadovybė į tai nereaguoja. Ir jei tai tiesa, kad Miliūtės atlyginimas yra tarp 10000 - 15000 litų, tai LRT akivaizdžiai permoka, nes tokio šališko pozicijos demonstravimo nesu matęs jokioje pasaulio televizijoje, kurias matau, o matau nemažai, nes turiu galimybę žiurėti palydovinę tv.

Visgi ekspertai kelia ne mažiau abejonių. Apskritai kokiais kriterijais remiantis buvo atrinkti tie ekspertai. Vytautas Bruveris, Vidas Rachlevičius ekspertas, delfi redaktorė? Gerai, tarkim. Tai gal reikėjo pasikviesti ir kitų leidinių redaktorius kaip ekspertus, ne ką mažesniais tiražais leidžiamus. Mano supratimu ekspertu tegali pavadintas politikos mokslų atstovai, nes bent nekyla abejonių dėl šališkumo. Visgi ne apie tai noriu parašyti. Lietuvoje nėra konservatorių partijos, o ekspertai nuolat kartoja (ne tik per tv): konservatoriai, konservatoriai. Iki 2004 metų prisistatydavę kaip Tėvynės Sąjunga (Lietuvos konservatoriai) susijungė su Lietuvos krikščionių demokratų partija dar 2008 metų pavasarį. Nuo to laiko konservatorių partijos nebėra. Yra Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai. Partija kurios akronimas yra TS-LKD. Žinoma, jie, t.y. TS-LKD, neprieštarauja kai yra pavadinami konservatoriais, bet tai nieko nekeičia. Šilumvežį dažnai, ko gero, absoliuti dauguma ne geležinkeliečių vadina garvežiu, bet tai nėra tiesa. Konservatorių partijos nėra nei formaliai, nei realiai. Ekspertai tai turėtų žinoti, ir nevadinti TS-LKD partiją konservatorias, o jei to nežino, vadinasi jie nėra ekspertai. Toks ir atpažinimas.

P.S. Jei norisi kokio trumpo pavadinimo, lengvai ištariamo vadinkite tėvynsąjungiečiai, arba teselkadistai, kaip kad liberalsąjūdiečiai, liberalcentristai, tvarkiečiai, socdemai, kagėbistai.

Rodyk draugams

Kur mesti skardines?

Esu žaliųjų pažiūrų. Aplinkosauga man svarbi. Kur mesti skardines? Regioninis atliekų tvarkymo centre, RATC, gal galite įrengti? Nes mesti į bendrą krūvą aliuminines skardines prie maisto atliekų man kažkaip ranka nekyla.

Stiklas. Popierius, kartonas. Plastmasė.

Stiklas. Popierius, kartonas. Plastmasė.

Rodyk draugams

Galas Lietuvai. Išnyks kaštonai

Šiemet pavasary labai gausiai žydėjo kaštonai. Dabar manau, tai nieko gero nežadėjo. Iš patirties, kiek esu pastebėjęs, jei medis itin gausiai žydi, tai greitai ir nudžius. Kartą mačiau pavasary labai gausiai žydėjo senas gluosnis blindė, ir ką sekančiai metais nuvyto. Tai žinoma, tik mano pastebėjimai. Eidami pro kaštonus atidžiai pasižiūrėkite į lapus. Pamatysite rudų taškelių. Kai kur jau virsta į juostas.

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Nebijokite perplėšti lapo ties ta vieta kur yra rudas taškelis. Neįkąs. Pamatysite pilką vikšrą, kokių penkių milimetrų ilgio, bet plokščią.  Čia ir yra yra tas kaštoninės keršakandės (Cameraria ohridella) ,vikšras. Jau pernai metais buvo aliarmuojama - puola kaštoninė keršakandė, nuorodos: http://www.lietuvosmiskai.lt/go.php/lit/Lietuvoje_iskilo_gresme_kastonams_juos_m/3027/1 http://www.lrytas.lt/-12821528761280250062-ka%C5%A1tonus-lietuvoje-naikina-ne-kaitra-o-kenk%C4%97jai.htm http://tv.delfi.lt/video/2yHoRgce/ ir t.t. Dabar tylima. Nesuprantu. Dabar pats laikas gelbėti kaštonus, kol dar nevėlu, o panašu, kad jau per vėlu. Tai nacionalinė tragedija. Kaštonas gražus medis, kaip Lietuva be kaštonų? Teisybė, kaštonas, moksliškai būtų arklinis kaštonas - Aesculus hippocastanum savo kilme nėra lietuviškas, bet jau senai, keletą šimtų metų Lietuvoje yra įprastas ir mielas lietuvio širdžiai. Išnyks kaštonai - galas Lietuvai tokiai kokią pažįstame. Turi būti reaguojama nacionaliniu mastu. Pernai buvo rašyta, kad medžio nupurškimas chemikalais kainuotų apie šimtą litų. Miestų savivaldybės tokių pinigų neturi ir neturės. Nežinau kaip kituose miestuose, bet Šiaulių miesto valdžia - akivaizdi nevėkšlų kampanija. Dar pernai metais buvo įspėta, kad kaštonų lapai turi būti surinkti ir sudeginti, jokiu būdų negalima buvo palikti žiemai, nes parazitas lapuose, po sniego danga sėkmingai peržiemoja. Miesto valdžia kuri ir privalo rūpintis žaliuoju miesto veidu vargia ką padarė. Tebuvo surinkti nukritę lapai tik Kaštonų alėjoje. Savo akimis mačiau daugybę nesurinktų kaštonų lapų pietiniame rajone. Tad atsitiko tai kas buvo įspėta mokslininkų. Parazitas peržiemojo ir pradėjo graužti kaštonų lapus. Lapai jau pradėjo ruduoti, o dar tik liepos pradžia. Medis netenka lapų ir nudžius. P.S. nežinau, kas vyksta, o gal čia tik mano per didelis įtarumas, bet šiemet ypač gausiai žydi liepos.

Liepų žiedai, 2011-07-07

Liepų žiedai, 2011-07-07

Rodyk draugams

Rinkimai, jų rezultatai ir pamąstymai

Jei jau aprašiau rinkimų agitaciją Šiauliuose reiktų apžvelgti ir rinkimų rezultatus. Rezultatai - čia. Man džiugu. Tikrai, džiaugiuos, kad žmonės, bent Šiauliuose dar galutinai nenukvako. Andriaus Šedžiaus vadovaujama koalicija pasivadinusi „Nepartinių kandidatų koalicija” surinko tik 1,67 proc. balsų. O taip buvo stengtasi, taip dažnai rodytasį per televiziją, kad net bloga darėsi. Tiesa, reiktų kažkiek gerbti Andrių Šedžių, nes atvirai prisipažino, kad stengiasi kuo daugiau rodyti televizijoje, vien tam, kad išgarsėtų, kad taptų labiau žinomas, ir anot jo: kuo būni labiau matytas per TV tuo labiau už tave balsuoja. O po to žiūrėk į prezidentus… Teorija nepasitvirtino. Žinomumo reitingo padidėjimas, žiūrėkite čia, arba čia nenulemė rinkimų rezultatų. „Pijaras” nėra visagalis. 1,67 proc. balsų - juokingai mažai, lyginant su kurtu „pijaru”.

Akivaizdu, kad ir nemažos išlaidos kurias padarė Naujoji sąjunga (socialliberalai) vargiai galima pavadinti itin atsipirkusiomis politine prasme. 8,48 proc. ir 3 vietos miesto taryboje mano manymu nedaug. Per TV, vienoje pokalbių laidoje, pas Rūtą (tik kurią nepamenu) buvo mestelėta girdi Šiaulių verslininkas Aristidas Vinkleris skyrė socialliberlams būktai 300 000 litų. Dideli pinigai pasirodo taip pat ne viską lemia. Reiktų paaiškinti, kas tas Aristidas Vinkleris ne šiauliečiams. Sunku apibūdinti, na tai kažkas panašaus į vietos oligarchą. Kaip V. Uspaskich Kėdainiuose. Šitoks apibūdinimas, labiau žiniasklaidos sukurtas, asmeniškai nei vieno nepažistų, bet visi gi žinote kaip piešiami žiniasklaidoje tokie asmenys, turintys įtaką ir turintys savo žinisklaidą ir t.t. ir pan. Taigi A. Vinkleris yra vietos laikraščio „Šiaulių naujienos”, bei vietos korporacijos valdančios prekybos centrų bei nekilnojamojo turtą „Vaivorykštė” vadovas ar tai savininkas, ar tai bendrasavininkas. Tiksliai negaliu pasakyti, bet taip rašoma ir kalbama.

Didžiausią skaičių balsų gavo socialdemokratų partija. Užsitikrino 10 vietų iš 24 miesto taryboje. Tiesą sakant nežinau ar liūdėti, ar džiaugtis. Meras jau išrinktas. Turiu idėjų, reiks naujajam merui pasiūlyti, tuomet pažiūrėsiu ko verta naujoji valdžia.

Prisipažinsiu, nebalsavau nei už vieną partiją, pasirinkau nepriklausomą kandidatą. Miestui turi vadovauti žmonės, vaizduojamosios partijų kovos mieste nereikia, reikia ūkininkų. Manau, esu įsitikinęs renkami turėtų tik pavieniai žmonės į miesto tarybos nario vietą. Kiekvienas turėtų save išsikelti. Jeigu nori žmogus gali būti partinis, niekas nedraustų. Gal kas nors sakys girdi nepriklausomi niekam neatstovauja, taryba išrinkta tik iš nepriklausomų kandidatų būtų nesusikalbanti - tokių kalbų per televiziją teko matyti. Nemanau. Manau blaivus protas nugalėtų. Asmeniškai išrinktas būtų atsakingas prieš save. Na, kas norėtų susidirbti savo vardą, savo reputaciją? Žmogus būtų priverstas atsakingai dirbti. Juk galų gale politikoje konkrečius sprendimus, konkretų veiksmą - spausti mygtuką: „taip”, „ne”, „susilaikiau” priima konkretus asmuo, vadinasi konkretūs asmenys ir turi būti renkami į miesto, rajono tarybas ir Seimą. Dabar gi partinių sąrašai už klaidas pasiteisina kolektyvine atsakomybe… t.y. niekuom. Tiesioginiai rinkimai manau turėtų būti ir į Seimą. Netgi būtų gerai, kad išrinkti seimūnai išsibartų, persipjautų, iškeiktų vienas kitą. Samprotauju atvirai - gaila, kad Seime nėra buvę muštynių. Vadinasi niekas iki galo savo pozicijos į priimamą įstatymą negina? Tokia darytina išvada, o taip yra todėl, kad partinių sąrašų atstovas tik paburnoja, retai kada išreiškia nesutarimą su partijos linija, ir… partijai liepus nuolankai prabalsuoja. Opozicijos atstovai pavaizduoja kažką, bet jų balsų neužtenka. O jei seimūnas mato, kad įstatymas kreivas? Va, taip pabandžius iki galo ginti poziciją. Tik nesakykite, kad prastų įstatymų nėra buvę. Pats faktas, kad įstatymai daugumoje nėra nauji, o Seimas vis nuolat priima „įstatymų pakeitimų įstatymus” tik liudija, kad yra daug broko. Ir netikiu, kad jų priėmimo metu neatsirasdavo nei vieno seimūno, kuris proto kamputyje neturėjo abejonių, bet kaip ginti poziciją iki galo jei esi sąrašinis ir prieštaraudamas gali nepatekti sekantį kartą į partijos sąrašą, arba tavo pozicija sąraše dėl nesutikimo su partijos linija nukris

Rodyk draugams