BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gintarinė ir Norfos vaistinės

Ilgą laiką buvo ir man buvo neaišku, kodėl Norfos ir Gintarinėje vaistinėje vaistų kainos yra vienodos. Na negali taip būti, kad absoliučiai visos vaistų kainos būtų identiškos skirtinguose tinkluose? Ir taip mėnuo iš mėnesio, metai iš metų. Paimkime kad ir šių metų gegužės reklaminius katalogus:

2017 metų gegužė

2017 metų gegužė

Žiūrime į gintarinės vaistinės katalogą. Pvz., apsaugai nuo saulės Eucerin taikoma 20% nuolaida, o maisto papildui Amarin - 40% nuolaida.

žiūrime kokios nuolaidos

žiūrime kokios nuolaidos

Žiūrime į Norfos vaistinę, susirandame tą patį preparatą. Nuolaidos identiškos, 20 ir 40 procentų.

viršuje per vidurį

viršuje per vidurį

Žiūrime toliau, žiūrime į galutines kainas, tarkime va tokie produktai (čia Gintarinėje vaistinėje - apačioje kairėje yra nurodyta):

įsidemėkite

galime žiūrėti ir į nuolaidas, ir į kainas

Susirandame tuos pačius produkutus Norfos vaistinėje - viskas sutampa 1:1.

tie patys produktai - tos pačios nuolaidos ir kainos

tie patys produktai - tos pačios nuolaidos ir kainos

Ar čia koks kriminalas? Žinoma, kad ne. Kam aš visa ta surašiau? Tiesiog mano tėčiui senai neaišku, kodėl šių vaistinių tinkluose vienodos kainos.  Neabejoju gali būti neaišku ir kitiems žmonėms, kurie, aišku, yra pastabūs. Atsakymas pasirodo toks: tiek UAB “Gintarinė vaistinė”, tiek UAB “Norfos vaistinė” priklauso tam pačiam savininkui - UAB Limedika, vat ir todėl vaistų kainos šiuose vaistinių tinkluose yra vienodos. Dabar žinokite.

Rodyk draugams

Šiuolaikinė rinkos ekonomika (suprantantiems angliškai)

Internetas turi vieną labai blogą savybę: sunku atrasti pirminį šaltinį. Va patinka koks posakis, kokia iliustracija, pabandai paieškoti ar tai to žmogaus sugalvotas kurinys, paaiškėja, kad ne, na tada labai sunku atpaistyti iš kur kas paėmė. Žmonės, komentatoriai, blogeriai dažnai nenurodo autorystės, nenurodo pirminio šaltinio.

Taigi interneto platybėse radau va štai tokią karikatūrą:

Sell! Buy! Šaltinis: The Future tense

Parduok! Pirk! Šaltinis: The Future Tense

Išties ji buvo kiek mažesnė. Žmogus publikavo ją komentare, tad savaime suprantame autorystės nenurodė. Po ieškojimų manau, kad ji buvo paimta iš The Future Tense tinklalapio. Nesu iki galo tikras, tačiau va dabar ją paėmiau iš ten, nuorodą matote.

Taigi viskas būtent ir yra va taip kaip pavaizduota, visa šiuolaikinė rinkos ekonomika yra pagrįsta gandais, burbulais, lūkesčiais. Kažkas kažką pasakė-publikavo-parašė-paskelbė, o tai iškart lemia akcijų kainų šuolį ar kritimą. Kaip kad karikatūroj pavaizduota: vietoj excel gavosi sell! Vietoj Good bye - buy!

Juokingiausia, kad karikatūra panaudota aprašant trumpųjų žinučių socialinio tinklo Twitter pirmojo akcijų pardavimo biržoje aprašymui, dar 2013 metais. Tai išvis šiuolaikinis ekonominis absurdas: socialiniai tinklai verčiami į akcines bendroves, ir jų akcijos yra įvertinamos milijardais! Juokingiausia, kad visi tie Facebook, Twitter gi negeneruoja tokių pajamų, kad jų vertė būtų verta tų milijardų. Bent mažiausiai besidomintys akcijomis tai žino, bet ale vis tiek vyrauja iliuzijos girdi Facebook turi galimybių augti, tad akcijų kainos išaugs, tad dabar verta pirkti Facebook akcijų, nes ateity bus galinga pelningai parduoti. Jau nekalbant apie tai, kad niekada taip nebus, kad visi žmonės turėtų profilį socialiniame tinkle (aš Facebook nesu prisiregstivaęs ir principingai to nedarysiu), problema yra ta kad išsivysčiusiame pasaulyje Facebook vartotojų jau yra tiek kiek panašu ir tegali būti. Vakarų rinka yra užpildyta, todėl Facebook galvoja kaip dar labiau privilioti vartotojų iš besivystančio pasaulio, va todėl ir kuria projektus kaip pateikti internetą Afrikoje iš bepiločių orlaivių ar oro balionų ir panašių idėjų. Tačiau realybė yra tokia, kad kol žmogaus baziniai poreikiai bus vanduo, maistas, apranga, būstas ir taip toliau, internetas nebus pirmo būtinumo paslauga. Ir tai normalu. Gi Afrikoj neišspręsti net baziniai žmonių poreikiai. Iki šiol yra problemų su švaraus vandens trūkumu. Tad Facebook dar viliojantys afrikiečius internetu paprasčiausiai elgiasi nemoraliai. Įsigilinkim į situaciją: negrai neturi net švaraus vandens, o jau Facebook lenda su internetu ir savo socialiniu tinklu!

Kodėl apie tai parašiau? Vėliau paaiškinsiu.

Rodyk draugams