BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vytautas Landsbergis - akivaizdus neišmanėlis, veidmainys ir provokatorius

Negaliu pakęsti kaip švenčiamos ir minimos valstybinės šventės Lietuvoje. Ne, aš nesu prieš valstybines šventes kaip tokias, bet taip kaip jos minimos Lietuvoje yra tiesiog katastrofa. Nekenčiu, nes nekenčiu viso to patriotinio patoso, o patriotinio patoso nekenčiu, nes jo metu žiauriai nusišnekama. Tiesiog žiauriai kliedima, kliedima beprotiškai, nepaisoma nei faktų, nei tiesos, tiesiog meluojama. Todėl visų tų valstybinių minėjimų aš vengiu, nedalyvauju ir net vengiu žiūrėti per televiziją, nes saugau savo protą nuo viso to patriotinio mėšlo nuodų. Užtenka kelių minučių kad suprastum kaip veidmainiaujama ir kaip kliedima. Veidmanystės, dvigubų standartų jau net neminiu - jų apstu. Ir aš nesuprantu kodėl protingi žmonės (na jų dar turi gi būti likę Lietuvoje) niekaip nekritikuoja ir neprotestuoja kaip tyčiojamasi iš blaivaus proto, kaip patriotizmas yra privatizuotas kelių žmonių, kurie žiauriai nusišneka.

Šiemet visgi ryžaus žiūrėti per televiziją sausio 13 minėjimą ir šiandieninį vasario 16 minėjimą. Buvo sunku, bet nusiteikiau. Nuomonės nekeičiu: baisu. Sausio 13-ąją praleisiu, ten buvo neįtikėtinas veidmainystės šou: sausio 13 kitoje barikadų pusėje buvusi Dalytė dabar be jokių kompleksų pozuoja televizijos ekranuose ir nieko. Apskritai tai ką aprašau yra gal kokie 5 % nuo visų minčių ir pastebėjimų, labai daug ko neaprašau, o vėliau aprašyti kažkaip jau nebetinka. Nors gal dar kai ką aprašysiu pavėluotai. Dabar bus apie šiandienį vasario 16 dienos minėjimą.

Iki šiol niekaip nesuprantu kodėl per vasario 16 dienos minėjimą iš taip vadinamų Signatarų namų (tai joks ne Signatarų namas, o toks pavadinimas sugalvotas post factum) šneka Vytautas Landsbergis. Kas jis toks? Koks šio politiko ryšys su 1918 metų nepriklausomybės aktu? Ką jis pats pasirašė šitą aktą? Ką Lietuvoje daugiau nėra žmonių galinčių išeiti į šitą balkonėlį? Aš nesuprantu kodėl Lietuvos intelektualai ir istorikai tyli kai šis žmogus išeina į balkonėlį ir kalba, ir tuo labiau kalba apie tai kas niekaip su vasario 16 diena yra nesusiję.

Metai iš metų tas pats

Metai iš metų tas pats

Štai taip atsitiko iš šiemet. Vytautas Landsbergis pagal išsilavinimą būdamas muzikologas pradėjo piktintis Baltarusijoj statoma Astraveco (taip, taip Astraveco, o ne kažkokio Astravo) elektrine. Ok, aš neketinu užsiciklinti dėl žmogaus išsilavinimo, gi galų gale galite paklausti kas aš pats toks? Taip, esu fizikas (pagal išsilavinimą), taip, bet ne atominių elektrinių specialistas, aš pasiryžęs išklausyti bet kurio žmogaus su bet kokiu išsilavinimu nuomonę apie Baltarusijoje statomą elektrinę su sąlyga jei nebus nusišnekama, nebus kliedima, jei nebus sakoma netiesa ir demagogija. Tačiau būtent visa tai ką išvardijau ir buvo Vytauto Landsbergio kalboje.

Aš nesuprantu kaip vedėjai galėjo visą tai ištverti

Aš nesuprantu kaip vedėjai galėjo visą tai ištverti, net per televiziją žiūrint sunku išverti

Užkliuvo šitam veikėjui viskas. Ir kad stato, ir kad stato “Rosatom” ir na žodžiu buvo tas pats tipinis rusofobinis Vytauto Landsbergio sąmonės srautas. Beje tokiu atveju labai patogu šio veikėjo proto ir sąžines analizei. Ir iš to ką jūs, pone Vytautai Landsbergi, pasakėte drąsiau sakau: jūs esate neišmanėlis ir veidmainys. Gi būtent Lietuva yra kalta kad Baltarusija yra priversta statytis atominę elektrinę, nes Baltarusijai ėmė trūkti elektros energijos nes Lietuva uždarė Ignalinos atominę elektrinę. OK, kai kas sakysite gi Europos Sąjunga liepė uždaryti. Ne, tai nėra tiesa, taip Lietuva suderėjo, su tokiomis sąlygomis Lietuva pati sutiko. Galima buvo derėtis, galima buvo išvis nestoti į Europos Sąjungą. Bet gi pats Vytautas Landsbergis gi buvo stojimo entuziastas! Ką Tėvynės Sąjunga buvo prieš stojimą į Europos Sąjunga? Gi ne! Ar jūs pats Vytautai Landsbergi prieštaravote stojimui su tokia sąlyga, kad bus uždaryta Ignalinos atominė elektrinė. Gi ne. Puikiai atsimenu, kad išreiškėte abejonių kaip bus dėl Ignalinos atominės, bet vis tiek sutikote su tokia suderėta sąlyga, bet kokiu atveju nebuvo jokių protestų iš jūsų pusės. Ar buvo kritika Lietuvos derybininkui Auštrevičiui, pone Landsbergi, gi tylėjote, velnių jam nenudavėte, o kandžiai kritikuoti gi mokate. Tad tenka konstatuoti jūs esate veidmainys bet kokiu atveju. Neišmanėlis ir dėl to, kad šnekate apie tai ką neišmanote, ir neišmanėlis, nes galvojate kad neatsiras žmonių kurie jūsų kalbos turinio ir veidmainystės nesupras. Nuvertinate žmonių supratimą.

Nejau negaila paprastų žmonių nuodyti tokiomis kalbomis?

Aš nesuprantu, nejau negaila paprastų žmonių nuodyti protus ir gąsdinti tokiomis kalbomis?

Žiūrėkite žmones, Ignalinos atominė elektrinė buvo pastatyta tarybiniais metais ir buvo skirta aprūpinti elektra visą regioną: Lietuvą, Baltarusiją, Latviją, Rusijos Kaliningrado sritį. Lietuva uždarė elektros energijos šaltinį. Kas beliko daryti kaimynams? Rusija pasistatė naują dujomis kūrenamą šiluminę elektrinę Kaliningrado srityje. Ką padarė Latvija aš nežinau, kažkiek elektros pasigamina iš ant Dauguvos esančių hidroelektrinių, bet neabejoju tikrai neužtenka. Tad ką turėjo daryti Baltarusija? Juk per Lietuvos kaltę Baltarusija neteko ir elektros energijos šaltinio ir buvo priversta daug ką paaukoti. Nedaug kas Lietuvoje tai žino - gi norėdama apsirūpinti elektra Baltarusija jau paaukojo Dauguvą ir Nemuną, nes ant jų stato hidroelektrines, tiesa šios nėra didžiuliai monstrai kur užliejami žemės plotai nėra dideli, elektrinių galingumai nėra dideli ir elektros vis tiek trūks. Tad nieko kito baltarusiams nebeliko kaip statytis naują atominę elektrinę. Ką Baltarusija turėjo daryti? Atsisakyti išvis elektros energijos vien tam kad lietuviai nesupyktų? Cha! Neįtikėtina veidmainystė. Atsisakykite elektros energijos jūs pats Vytautai Landsbergi. Parodykite pavyzdį. Ar pasistatyti dujomis ar mazutu kūrenamą elektrinę ir taip tapti dar labiau priklausoma nuo Rusijos? Cha! Vėl veidmainystė. Jūsų žinios apie ekonomiką, apie apsirūpinimą šiluma yra (švelniai tariant) itin ribotos. Žmonės iki šiol atsimena kaip 1990-91 metais siūlėte šildytis deginant kankorėžius… Rinkti miške “šiškas” ir šildytis. Cha-cha-cha! Kaimo žmonės tai atsimena - šnekėjau, prisimena, tiksliau jie man priminė. Natūralu, nes kaimo žmonės žiemą kasdieną reikia pakūrenti katilą, kad nesušaltų, čia tik miestiečiai gyvenantys daugiabučiuose yra laisvi nuo šio kasdienio rūpesčio.

-

-

Sakysite, tai kodėl stato šalia Vilniaus? Gi užterš Nerį! Tai nėra tiesa, atominės elektrinės nėra aušinamos tiesiogiai vandeniu. Reaktoriai nėra aušinami iš aplinkos vandens šaltinių tiekiamu vandeniu, yra atskiri aušinimo kontūrai: vienas aušina reaktorių, o po to tas aušinimo agentas yra aušinamas aplinkos vandeniu ar oru. Visa tai yra ir Baltarusijoj statomoje elektrinėje. Per arti Lietuvos sienų? Palaukite, o ką planuojama Visagino elektrinė - gi oficialiai Lietuva nėra atsisakiusi statyti naujos jau Visagino atominės elektrinės - gi ar nėra šalia Baltarusijos sienų? Gi yra, gi vieta yra šalia Drūkšių ežero, ežeras gi yra bendras, dalis priklauso Baltarusijai. Naują Visagino atominę elektrinę ketinama, gi visam pasauliui paskelbta, statyti šalia buvusios Ignalinos elektrinės, šalia Drūkšių ežero. Ežero ištakas, Prorva, teka išimtinai Baltarusijos teritorijoje. Tai kas čia per dvigubi standartai? Kodėl lietuviams galima statyti visiškai šalia sienos su kaimynais, visiškai šalia bendro ežero, o štai baltarusiai jau negali? Kas čia per veidmainystė?

Atsakysite girdi mūsų bus “saugi”. Aha, baltarusiai yra idiotai kurie stato tik tam kad būtų didelis “bum” pas save? Nejuokinkite, jūs patys idiotai kurie taip mąstot. Tiesą sakant Baltarusija galėjo dar arčiau vakarinių savo sienų statyti atominę elektrinę. Reikalas tame, kad tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje vyrauja vakarų vėjai. Tad įvykus, tarkim, radioaktyvių medžiagų išmetimui vakarų vėjai visą brudą neštų gylyn į pačios Baltarusijos teritoriją, o Visagino atominės elektrinės atveju - iškart į kaimynų teritoriją. Baltarusiai būtent elgiasi sąžiningai, nes teoriškai galimos avarijos atveju jei išstato savo teritoriją taršos nusėdimui, o ne kaimynų.

Tad visi protestuojantys prieš Baltarusijos atominę elektrinę esate veidmainiai ir neišmanėliai. Jūs pasakote A, bet pamirštate pasakyti B. Jūs nesugebate pažiūrėti į save iš šalies. Atsisakykite elektros pirma patys, o po to mokykite kaimynus kaip apsieiti be elektros.

Maža to Vytautas Landsbergis yra dvigubas veidmainys, juk jis buvo ir yra nepaskutinis asmuo Tėvynės Sąjungos - Lietuvos Krikščionių demokratų partijoje. Kur Vytautas Landsbergis buvo 2008-2012 metais kai ministru pirmininku buvo savos partijos atstovas Andrius Kubilius? Kur? Kur buvo kada viską galima buvo keisti? Tad vasario 16 diena pamokymai kaimynams praėjus 5-9 metams kai dar buvo galima siūlyti peržiūrėti jų teritorijoje (įdomu kas būtų jei kaimynai lietuviams būtų nurodinėtų kur ir ką statyti - neabejoju lietuviai iš pasiutimo pasiųstų gi, gi taip!) statomą objektą yra akivaizdi veidmainystė. Kokie jūs krikščionys? Jūs gi akivaizdūs fariziejai. Kritika kaimynams dėl elektrinės vasario 16 proga, t.y. prisidengiant valstybine švente yra itin šlykštus ir pigus politikavimas.

Gerai, sakysite, sutinku su tai ką surašėte, kritika teisinga, bet kodėl Vytautas Landsbergis provokatorius? Na gi galima piktintis, galbūt žmogus nesupranta kad klysta? Gal šneka iš neišmanymo? Daug politikų nusišneka, paiso niekus, daug yra populistų šnekančių tai ką žmonės nori išgristi, šnekančių atsižvelgdami į konjuktūrą. Kur čia provokacija?

Atsakysiu. Nepagrįsta kritika kaimyninei valstybei yra tarpvalstybinių santykių bloginimas. O kritika yra nepagrįsta. To Vytautas Landsbergis negali nežinoti. Argumentacija tokia linkme, girdi,  lietuviai yra teisūs, o rytiniai kaimynai (visada) neteisūs yra melas ir demagogija. Tačiau provokacija yra vienas sakinys į kurį atkreipiau dėmesį, cituoju: “Tai mūsų lenkai! Čia šitame krašte ir už sienos.” Taip, su šauktuku, intonacija tai liudija. O va čia jau rimtas dalykas. Itin rimtas dalykas, lietuviai, čia jau nebe juokai. Vytautas Landsbergis išreiškė teritorines pretenzijas Baltarusijai. Taip, taip, šis sakinys suprantamas tik tokia reikšme. Vytautas Landsbergis nori Baltarusijos teritorijų. Vytautas Landsbergis nori karo. Kas čia jei ne provokacija? Akivaizdi. Nors nesantis valdžioje, bet nemažą įtaką valstybei turinčio asmens tokie teiginiai yra akivaizdi provokacija, toks žmogus yra akivaizdus provokatorius. Tokios patirties politikas koks yra Vytautas Landsbergis negali nesuvokti ką reiškia jo paties žodžiai. Jie gali ir bus suprantami būtent tokia prasme. Svarbiausia šitas žmogus gi niekuo nerizikuoja, jis nėra valdžia, o kiša tokią miną esamai valdžiai, kad net imi abejoti šio žmogaus blaivu protu.

Maža to aš pasišlykštėjau. Koks neįtikėtinas nesupratimas šito žmogaus. Lietuvoje lenkai net negali savo vardo ir pavardės užsirašyti taisyklingai, o dar svetimus lenkus siūlosi globoti. Triguba veidmainystė. Tautinė valstybė švenčianti savo tautinės valstybės gimtadienį vasario 16 dieną dabar dar trokšta svetimų žemių kur gyvena svetimos tautybės žmonės?.. Trūksta žodžių. Keturguba veidmainystė.

Ne, jis nėra Dievas

Ne, jis nėra stabas, Landsbergis - tai ne visa Lietuva

Visgi didžiausias Vytauto Landsbergio šlykštumas atsiveria jo argumentacijos logikoje, jo iškypusioje logikoje. Neįsivaizduoju kas slypi šio žmogaus sąmonėje, kai savo kandžia maniera teigia, kad  pritariantys Baltarusijoje statomai elektrinei, cituoju: “vienas kitas pasidavėlis, ir vienas kitas parsidavėlis”. Taip, tokie žodžiai buvo pasakyti. Aha, pagal jį tegali būti du variantai: arba žmonės yra neprotingi ir pasiduodantys įtakai, arba gali pritarti tik už pinigus. Tokie arba juoda, arba balta samprotavimai tik parodo dogmatinį, t.y. Vytauto Landsbergio, sąmonės lygį. Ir be kita ko, jo paties projekciją į kitus žmones. T.y. jei jis pritartų tai tik už pinigus, arba būtų lengvatikis. Ne, pone Vytautai Landsbergi šį įrašą aš parašiau, ne todėl kad esu lengvatikis, ir ne už Batkos pinigus, o todėl kad užkniso Lietuvos valstybės veidmainystė, lietuvių politikų demagogija, pakyrėjo priežastingumo nepaisymas, esu garbingas žmogus, turiu empatijos jausmą ir sugebu suprasti kitą pusę.

P.S. Tai ką surašiau, į Vytauto Landsbergio žodžius turi, privalo sureaguoti Lietuvos intelektualai, politologai, apskritai sąžiningi žmonės. Čia jau buvo peržengtos ribos, čia jau per daug rimti dalykai, kad nereaguotumėte. Prašau prabilkite.

P.P.S. Galite įsitikinti, video įrašas prieinamas LRT mediatekoje:  http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/162396/vasario_16_osios_minejimas_prie_lietuvos_nepriklausomybes_signataru_namu konkretūs žodžiai apie Baltarusijos lenkus buvo pasakyti ties 19:36 vaizdo įraše.

P.P.P.S. Kitų Vytauto Landsbergio žodžių persunktų neapykanta ir panieka: “organizuoti žygius, apie kremliovskio, sosnovskio barščius, nuodijamus lietuvius, gudus ir lenkus” aš nekomentuosiu. Ten kone kiekvieną sakinį reikia analizuoti ir demaskuoti veidmainystę ir neišmanymą. Neturiu laiko ir noro. Tam yra skirti intelektualai, tačiau jie Lietuvoje tyli.

P.P.P.P.S. Yra šio įrašo tęsinys, parašiau, skaitykite čia.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą