BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aludariai mulkina 2

Jau esu aprašęs kaip aludariai dirbtinai save sendina. Na, kai maži aludariai siekia save pasendinti gal ir nestebintų, gi provincija, bet kai vienas didesnių alaus gamintojų mulkina žmones - nebesuprantu kas vyksta. Čia alaus daryklos „Gubernija” puslapis. Skelbiasi esantis seniausias bravoras veikiantis Lietuvoje, taip ir parašyta tituliniame puslapyje: „Seniausias bravoras Lietuvoje”. Pateikta net dokumento kopija kuri neva turėtų paliudyti senumą.

Žiūrim ką turim: lenkų kalba surašytas dokumentas kurio antraštė - Dwor Szawlianski, tačiau Szawliany lenkų kalboje žymi Šiaulėnus! Neįsivaizduoju kaip tokią nesąmonę reikia pristatyti, kad čia neva apie Šiaulius.

Tinklapio gubernija.lt vaizdas

Tinklapio gubernija.lt vaizdas

Skaitome toliau. Pateikiamas neva vertimas:
„Nuo tos vežiminės einant į miestą dešinėje prie upės bravoras [browar]” … „Einant nuo to bravoro prie Šušvės [Szuszwie] tiltas į miestą. Prie to upelio priešais vienas kitą stovi du malūnai. Pirmas nuo bravoro dengtas šiaudais, į jį durys ant bėgūnų. Jame yra viskas, ko reikia malūnui. Kitas malūnas už tilto, tas suiręs (sugedęs). Už to malūno kūdra. Už kūdros dešinėje daržas daržovėms, tvora aptvertas.” …

anot šių mulkių Dwor Szawlianski turėtų būti įrodymas, kad čia Šiaulių bravoro paminėjimo dokumentas

anot šių mulkių Dwor Szawlianski turėtų būti įrodymas, kad čia Šiaulių bravoro paminėjimo dokumentas

Dar niekur neteko aptikti, kad Šiauliuose tekėtų Šušvės upė, o štai per Šiaulėnus tikrai teka. Dokumente rašoma apie Šiaulėnus, bet ne apie Šiaulius! Ir šiuo dokumentu besiremiant teigiama, kad štai Šiauliuose bravoras veikia nuo 1665 metų! Melas, be to itin akivaizdus. Net nesitiki, kad taip akivaizdžiai galima mulkinti. Kaip galima pateikti dokumentą, kurio turinys nepatvirtina tai ką siekiama įrodyti? Ir šios nesąmonės autorė istorikė (!) Rita Regina Trimonienė. Ir autorė dar drįsta teigti, kad čia „Ištrauka apie alaus daryklą skelbiama iš inventoriaus „Šiaulių dvaras”…

Skelbiasi kad gamina nuo 1665 metų...

Dabar skelbiasi kad gamina nuo 1665 metų...

Na, manau didelių pasisekimų Gubernija nepasiekė (prieš porą metų turėjo rimtų finansinių problemų), tai spėju, čia tokia reputacijos gerinimo strategija - dirbtinai save pasendinti, suprask: mes geresni, nes senesni. O kaip kitaip paaiškinti?

2000 metais Gubernija skelbėsi esanti įkurta 1786 metais

2000 metais Gubernija skelbėsi esanti įkurta 1786 metais

Dar prieš 20 metų encikopedijose buvo rašoma, kad Gubernija įkurta 1799. Tokia data iškalta ir bravoro pamatuose, ką patys pateikia. Ir užtektų. Juk tai sena data, nereikia dirbtinai įrodinėti senų tradicijų, bet ne - norisi būti dar senesniems, dar garbingesniems, dar gilesnių aludarystės tradicijų tęsėjais… Žinoma norėti nedraudžiama, bet kur faktai?

Įkurimo data - 1786 metai

Įkurimo data - 1786 metai

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą