BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kontrabandinės cigaretės (papildyta ir pataisyta)

Aprašau tai ką matau, ne sykį esu matęs numestą kontrabandinių cigarečių pakelį. Tad kodėl neaprašius? Nes dabar atsirado tokių cigarečių kokių anksčiau nebuvo. Tai va radau tokias:

Šiauliai, 2010-10-04

Šiauliai, 2010-10-04

Cigaretės gudiškos. Patikrinau. Užklijuotos gudiškos banderolės. Atstumas nuo Šiaulių iki Baltarusijos tiesiąja linija - apie 200-250 km, o keliais kokie 250-350 km! Įdomu, kokie turi būti pelnai, kad apsimokėtų vežti?

Protingi žmonės mokosi iš svetimų klaidų, mažiau protingi - iš savo: JAV iki sausojo įstatymo įvedimo 1919 mafija buvo silpna. Įvedus išaugo alkoholio kontrabanda, mafija labai sustiprėjo ir vargo amerikonai kelis dešimtmečius kol atkūrė tvarką. Labai pamokantis pavyzdys, kaip legalų dalyką gerų ketinimų vedami politikai sugebėjo paversti kontrabandininkų pasipelnymo šaltiniu.

Garbės žodis, prieš metus, na, prieš du tai tikrai, numestų gudiškų cigarečių nematydavau. Saint George, Jin Ling pakelių tekdavo matyti. Suprantama iki Kaliningrado srities nėra baisiai toli, bet kad gudiškų cigarečių pakelių niekad neteko matyti - faktas.

Kas kaltas? Ko gero kontrabandininkai ir kontrabandinių cigarečių pirkėjai. Na, čia kaip savaime suprantama, bet kas sudarė sąlygas klestėti kontrabandai, kad net apsimoka vežti baltarusiškas cigaretes? Akivaizdu, kad dabartinė Andriaus Kubiliaus vadovaujama vyriausybė, nes realią valdžią šalyje turi būtent ministras pirmininkas. Iki 2009 kovo 1 dienos akcizas cigaretėms buvo 79 litai už tūkstantį cigarečių, po kovo 1 dienos išaugo iki 95 litų už tūkstantį cigarečių, o po 2009 rugsėjo 1 dienos iki 132 litų už tūkstantį cigarečių. Cigarečių kainų skirtumas Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse tapo toks, kad net baltarusiškas apsimoka vežti iki Šiaulių.

Yra visiška beprotybė išlaikyti tokį didžiulį cigarečių kainų skirtumą Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse. Žinoma, kažkas sakys girdi čia Europos Sąjunga reikalauja taikyti tokius akcizus cigaretėms. Na,  esant reikalui galima derėtis, argumentuoti, kad tai kas tinka Ispanijai ar Belgijai netinka Lietuvai, reikalauti išimčių, nes šalimais yra ne ES valstybės kur mokesčiai yra kitokie. Dabar gi kainų skirtumu tarp valstybių naudojasi kontrabandininkai. Juk Lietuvos padėtis yra ypatinga: iš dviejų pusių yra apsupta valstybių, kurios nėra ir artimiausioje ateityje nebus ES narėmis. Ypatinga padėtis reikalauja ypatingų priemonių, tačiau niekas nedaroma. Ko laukiama? Žinoma, galima vaizduoti kad kontrabandinių prekių nėra, paskelbti kad tai kas nelegalu yra nelegalu, skelbti kad pasienio policija turi kovoti ir t.t. bet realybė gi sako, jei jau metų metus nesugebama suvaldyti situacijos, tai problemą reikia spręsti kitaip.

P.S. ketinama vėl didinti akcizą cigaretėms nuo 2011. Spėju, kad sulauksime ir ukrainietiškų cigarečių…

Rodyk draugams