BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rinkiminė agitacija Šiauliuose - 3

Tęsinys, pradžia čia.

Įrašą apie Naująją sąjungą norėjau skelbti dar 2010-10-26. tuomet į pašto įmetė va štai tokį leidinį:

„Už Šiaulius!“

„Už Šiaulius!“

Čia Naujosios sąjungos (socialliberalų) atstovas Valerijus Simulik aprašo kaip jis įkūrė savanoriškus saugos būrius (SSB). Na, ir kviečia prisijungti. Antraštės pačios kalba už save apie ką leidinys: „Šiauliečiai mus vadina meškinais”, „Tapk SSB nariu!”, „Savanoriški saugos būriai - Šiauliams ir šiauliečiams!”, „Mes veikiame”, „Buriami jaunieji SSB nariai”. Mano supratimu tai jau buvo rinkimų agitacijos pradžia, nors formaliai tikrai ne, juk seimūnas giriasi nuveiktu darbu.

Neturiu nieko prieš prie SSB prisijungusius gyventojus. Išties vakarais vaikščioti namų kiemais nėra saugu. Suprantu gyventojų susirūpinimą. Tačiau akivaizdu, kad Seimo narys Valerijus Simulik užsiima populizmu. Anokia čia naujiena - paulauskininkai yra populizmo Lietuvoje pradininkai, prisiminkite 1998 prezidento rinkimų kampaniją - „yankee go home” ar 2000 metų Seimo rinkimo kampaniją su garsiuoju šūkiu - „nusipelnėme gyventi geriau” ar patį nusišnekėjimą iš 2008 Seimo rinkimų kampanijos - „priverčiame valdžią dirbti”. Na, bala nematė tuos šūkius, bet kai Seimo narys V. Simulik vietoj to, kad iš vyriausybės reikalautų didinti policijos finansavimą, reikalautų išmokėti policininkų uždirbtas algas, nes būtent policijos darbas ir yra rūpintis piliečių saugumu, viešosios tvarkos palaikymu  (ir tam turi galios) - seimo narys giriasi esąs SSB iniciatorius. Kita vertus jau geriau populizmas nei absurdininkai ar demagogai.

Ką gi, Naujoji sąjunga matyt rimtai nusiteikė iš anksto savivaldos rinkimams. Ir tai matyti - Šiauliuose daugiausia jų reklamos:

Naujoji sąjunga

Naujoji sąjunga

Naujoji sąjunga

Naujoji sąjunga

Įsižiūrėkite kairėje ir dešinėje

Įsižiūrėkite kairėje ir dešinėje

„Už Šiaulius - visada ir visur!“

„Už Šiaulius - visada ir visur!“

Vietoj išvados apie kampanijas: pietiniame rajone, kur ir gyvena daugiausiai šiauliečių yra va štai toks apleistas pastatas:

Kažkada čia planavo įrengti policijos komisariatą

Kažkada čia planavo įrengti policijos komisariatą

Jame, gal prieš 10 metų, gal net daugiau buvo pasiūlyta įrengti antrąjį policijos komisariatą. Būtų natūralu, nes dauguma šiauliečių gyvena būtent pietiniame rajone. Tai va, nė vienos partijos rinkimų pažaduose nemačiau ketinimo dėti pastangas, inicijuoti policijos komisariato įrengimą, net gyventojų saugumu susirūpinęs SSB kūrėjas to nesiūlė.

Rodyk draugams

Rinkiminė agitacija Šiauliuose - 2

Tęsinys, pradžia čia.

Prunskienės partija pretenzingai rėžia: „Turi būti kitaip“. Pilnai pritariu, išties turi būti kitaip, bet tai veidmanystė: pati K. Prunskienenė jau buvo valdžioje, buvo ir premjere ir žemės ūkio ministre, pastarosiose pareigose pagarsėjo savireklama.

„Turi būti kitaip“

„Turi būti kitaip“

Žinoma yra ir ne absurdiškos reklamos. Tėvynės Sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai teigia esantys patikimi:

„Patikima komanda“

„Patikima komanda“

Deja, deja tai tik savigyra. Už V. Damulevičių niekaip negaliu balsuoti, buvo jau skandalų su juo. Vienam iš lankstinukų teigia: „esu ūkiškas žmogus“. Nemeluoja, ūkiškai susitvarkė - ligoninės teritorijoje šeima turį bizniuką.

Tvarka ir teisingumas nors ir nusiteikę karingai rėžia bent ne absurdišką šūkį:

„Gana!“

„Gana!“

Partijos sąraše yra žinomų asmenybių (deja tik sąrašo viršuje), iš principo nesu prieš juos, R. Paksas man nėra baubas, bet nebalsuosiu dėl vienos priežasties. Dėl šitos - į rankas pakliuvo toks reklaminis leidinukas - valdančios koalicijos ataskaita:

Valdančios koalicijos ataskaita

Valdančios koalicijos ataskaita

Paskaičiau, realių darbų mažai, išskyrus socialinę sritį. Kai kurie darbai pradėti dar iš senesnių laikų, pavyzdžių bulvaro rekonstrukcija.  Yra ir nusišnekėjimų. Galite paskaityti ir nuspręsti ar tai esminių problemų  sprendimas:

keli puslapiai

keli puslapiai

keli puslapiai

keli puslapiai

Tačiau įdomumas yra tame, kad tai - bendras kelių partijų leidinys! Išvada: esamas partijas dabartinis politinis išsidėstymas Šiaulių savivaldybėje tenkina.

Leidinys finansuojamas bendrai partijų

Leidinys finansuojamas bendrai partijų

Keisčiausia nemačiau Darbo partijos plakatų, teko matyti kelis skelbimus kur kviečiama į susitikimą su partijos lyderiu. Socialistinis liaudies frontas išties neturi kapitalo, tad prikabinėjo agitacijos ant tvorų.

Bet yra dar viena partija kurios reklamos daugiausiai - Naujoji Sąjunga. Aprašysiu sekančiame įraše.

Rodyk draugams

Rinkiminė agitacija Šiauliuose - 1 (pataisyta)

Vieno dalyko dabar neįmanoma nepastebėti ne tik visoje Lietuvoje - tai rinkiminės agitacijos. Deja, deja absurdo, nesąmonių, atviros demagogijos agitacijoje pilna, kad ir štai garsusis Liberalų sąjūdžio šūkis - „Liberalai. Sveiko proto dešinieji“:

Sveiko proto dešinieji

„Sveiko proto dešinieji“

Tai mažų mažiausiai nekuklu, netgi skatina galvoti atvirkščiai: koks alkoholikas prisipažins kad jis alkoholikas? Pasakyk girtam žmogui - tu girtas, išgirsi - aš blaivas. Juk tik kvailiui atrodo kad jis protingas.

Nesuprantu, kaip tokia partija, bent truputį aukštesnio lygio už Lietuvos partijų vidurkį taip galėjo nusišnekėti? Prisipažinsiu Eligijų Masiulį gerbiau už tai, kad nesigėdydavo samprotauti. Tikrai protingai mąstydavo būdamas opozicijoje, bent senesniais laikais. Antra, juk Liberalų Sąjūdis, tai nuo Zuoko atsiskyrę liberalai: matydami abejotiną Zuoko veiklą turėjo padorumo, suvokimo atsiskirti, kad niekas jų nesietų su šiuo veikėju. Dabar gi elgiasi demagogiškai - iškabino reklaminius stendus kur jų lyderiai: E. Masiulis, G. Steponavičius ir R. Šimašius apsupti kandidatų į miesto tarybą, bet juk patys lyderiai tai tikrai nekandidatuoja į Šiaulių miesto tarybą! Tai paprasčiausias viliojimas savo autoritetu, eilinė reklama, it kokia gražuolė reklamuoja kvepalus, ar koks žymus žmogus reklamuoja alų ar t.t. Pastarieji bent elgiasi padoriau: gražuolė gauna kvepalų, o įžymybė geria alų, nes paprastai gauna to reklamuojamo produkto. Liberalsąjūdiečių lyderiai to net nedarys.

Sveiko proto dešinieji

„Sveiko proto dešinieji“

Kita taip besielgianti partija yra Lietuvos socialdemokratų partija. Andrius Butkevičius įterptas dviejų kandidatų į Šiaulių miesto tarybą apsupty, nors pats A. Butkevičius nekandidatuoja Šiauliuose. Išeina reklamuojamas - niekas, nors įrašas skelbia: Svarbiausia - žmogus! Be to pati reklama atlikta greitomis, montažas, tikra „chaltūra“: A. Butkevičiaus nuotrauka paimta iš kažkokio renginio vykusio vasarą. Matyti, kad saulė buvo aukštai todėl Butkevičiaus kakta apšviesta stipriau, o partijos kolegų nuotraukos darytos studijoje todėl veidai tolygiai apšviesti.

Svarbiausia - žmogus

„Svarbiausia - žmogus!“

Galima rasti ir dabartinio mero agitacijos:

„Žinau, ko reikia miestui“

„Žinau, ko reikia miestui“

Mano supratimu, čia akivaizdi demagogija. Jei meras teigia žinantis ko reikia, tai kodėl per savo kadenciją to nepadarė? Pavyzdžiui, nesutvarkė išklypusių šaligatvių? Išvada: nežino ko reikia. Tai kam skelbti, kad žinai?

Rodyk draugams

Stabai

Vakar, vasario 17 dieną žiūrėjau LNK žinias (siužetas prasideda 6:30). Rodė siužetą apie tai, kad Justinas Marcinkevičius bus laidojamas valstybės lėšomis Vilniuje, Antakalnio kapinėse. Kitas siužetas buvo apie kuriamą Prezidentų memorialą, tose pačiose Antakalnio kapinėse. Na žinote, suerzino - sveiki sugrįžę į tarybinius laikus! Kas buvo Algirdas Brazauskas aiškinti nereikia -  kompartijos bonza. Ko gero natūralu, kad ir buvo palaidotas pagal visas kompartijos tradicijas nusipelniųsiųjų vietoje Vilniuje, Antakalnio kapinėse. Nesuprantu tik, kodėl reikia iš Justino Marcinkevičiaus daryti panašų stabą? Kam iš garbingo žmogaus kurti a la parteigenosse? Kiek matydavau per televiziją Justinas Marcinkevičius brangino savo gimtąjį kaimą, mėgo savo Nemajūnų apylinkes, čia palaidoti giminės ir artimieji. Pats Justinas Marcinkevičius neslepė, kad yra paprastas žmogus iš kaimo. Juk taip ir būna, paprasti žmonės nebūna garbėtroškos. Būtų natūralu laidoti čia, bet ne… valstybė elgiasi pagal visas brandaus socializmo tradicijas - būtinai į Vilnių, būtinai į nusipelniųsiųjų kapines… Lietuva tai tik Vilnius…

Nepatinka? Nieko daugiau neparašysiu, nei šitokią tarybinę tradiciją supeikęs Kazys Girnius.

Rodyk draugams