BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

„Valstybė“: demagogija, rusofobija, paranoja

Kai toooks viršelis: V. Putin sulygintas su B. Obama - tikėkis absurdiškų išvedžiojimų. Taip ir yra.

„Valstybė“ 2011 m. rugsėjis

„Valstybė“ 2011 m. rugsėjis

Keistas tas žurnalas „Valstybė” planuoju nebeskaityti, nes pagrindinis leitmotyvas - rusofobija - nesikeičia. Galbūt žurnalo redakcija įsivaizduoja besą vieninteliai tikri patriotai, bet demagogija, beprasmiški sulyginimai - kančia skaityti.

Aušros Radzevičiūtės (p.9) vedamajame „Pasaulį valdo interesai, Lietuvą - emocijos” atviru tekstu kaltina: „Deja nenorime nei savęs, nei Jūsų, gerbiamieji skaitytojai, apgaudinėti. Jei dauguma žiniasklaidos ir toliau vaišinsis gausiais „Gazprom” bei „Inter RAO” čiulpinukais, tikėtis, kad politikoje susiformuos dauguma, galinti apginti Lietuvos ekonomikai naudingus principus, beprasmiška.” Tikrai nesu politikos užkulisių žinovas, tikrai būtų įdomu sužinoti, kas gi tie nupirktieji, deja jokių konkrečių vardu. Susireikšminimas: suprask visi kiti nupirkti, o mes skaidrūs. Ar čia rimto žurnalo standartas rašyti abstrakčiai, neįvardinant konkrečių veikėjų? Tai jeigu žinote kas tie parsidavėliai, tai norėčiau sužinoti, manau ne tik aš vienas.

Žurnalo pozicija atsispindi straipsnyje „Jeigu JAV - parazitas, tai Rusija - kraujo vėžys”, p. 11-13. Kas autorius - nepasirašė. Tiesą rašant ši tema mane ir paskatino parašyti bloge įspūdžius. Nekenčiu absurdo ir nusišnekėjimų, o čia jau akivaizdi nesąmonė ir faktų iškraipymas:
„Visų Kremliaus koloborantų nuoširdžiai mylimas Vladimiras Vladimirovičius Putinas dar kartą patriotiškai nusiteikusiam Rusijos jaunimui ir visam pasauliui paaiškino, kas yra tikrasis XXI a. parazitas. Tai JAV, kurios Rusijos vadovo nuomone, „gyvena geriau, nei leidžia galimybės, apmokestina pasaulio ekonomiką savo problemomis ir kaip parazitas gyvena iš pasaulio ekonomikos bei dolerio monopolijos”. ”
Koks sutapimas, turėdamas galimybę žiūrėti palydovinę tv, eidamas per kanalus buvau pataikęs ant reportažo kur V. Putin kalbėjo jaunimo stovyklos dalyviais prie Seliger ežero. Išties, straipsnyje persūdyta ir iškraipyta mintis. V. Putin savo mintį pasakė kiek kitaip, jo žodžiai buvo maždaug tokie: „anot kai kurių ekonomistų“ - tai pabrėžė, „JAV kaip ir parazituoja“. Atviro kaltinimo nebuvo. Tai visa ši tema yra pagrįsta išvedžiojimais, girdi Rusija jau toooks blogis, na jau toks blogis, kad ojojoi. Rašoma, kad Lietuva dėl Rusijos kaltės netenka kasmet 20000 darbo vietų ir 1 milijardo litų. Pamaniau: nieko sau. Kaip netenka? Paaiškinimas apsiribotas tokia abstrakcija, nes: „Rusija finansuoja didelę dalį Lietuvos politinės sistemos”, o tai lemia kad „taip Rusija užsitikrina stabilias pajamas.” Konkrečių vardų, partijų, aišku nėra.

Tačiau pats keisčiausias minties šuolis straipsnyje yra tas, kad visuom ką Rusija pridirbo naudojasi… Lenkija! Na, cituoju: „Tokioje visuomenėjė labai kokybiškai savo interesus, gali įgyvendinti … reikia kalbėti apie Lenkiją”.

Yra toks dalykas psichologijoje kaip kauzalinė atribucija, tai yra kito žmogaus poelgių aiškinimas iš savo požiūrio, vertybių. Ir dažniausiai jis baigiasi tuo, kad vertinantysis nepastebimai net sau pačiam ima vertinti iš savo sugedimo laipsnio. Kaltinimai sąmokslais jei ką ir atskleidžia - juk sąmokslo, jei jis tikras neįmanoma demaskuoti, nes jis slaptas - tai tik pačią rašytojo sąmokslišką natūrą.

Rodyk draugams