BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bendruomenės užknisa

Vienas iš labiausiai užknisančių dalykų esantis dabartinėje Lietuvoje yra bendruomenizacija. “Burkites į bendruomenes” - šūkauja propaganda.  Ir ta bendruomenizacija yra ne šiaip laisvanoriška, bet propagandinio-laisvanoriško tipo. Kuriant bendruomenę įsisavinmos gi lėšos, rašomos ataskaitos, spaudoje girimasi nuopelnais. Taip, aš suprantu, kokia yra teorinė prasmė iš tų bendruomenių, bet čia ir yra pati dižiausia blogybė kokia jau vyksta pei 10 metų Lietuvoje. Valdžia skatina kurtis įvairiausio plauko bendruomenes, o štai eilinis žmogus tuo labiau yra paliekamas pas sau, paliekamas vienui vienas. Bendruomes turių omeny, ne vien tik konkrečiai tokio ir tokio kaimo bendruomenė, bet apskritai nuo namų bendrijų iki sodo saugios kaimynystės grupių.

Kodėl žmonės turi būtinai burtis norėdamas ką nors paveikti? O jei ši savanoriškai-priverstinė bendruomenizacija tiesiog užknisa? Pavojus yra štai kame: eilinis žmogus dabar yra totaliai nustumtas į pakraštį, totaliai nustumtas, net labiau nustumtas nei tarybiniais metais kokiais 70-aisiais - 80-aisiais. Žmogus kreipiasi į valdininkus, pavyzdžiui, dėl duobėto kelio, arba dėl vaikų žaidimų aikštelės sutvarkymo, arba dėl nešienaujamo parko, arba dėl išklypusio šaligatvio. “Burkites į bendruomenes ir tvarkykite” - atsako valdininkas. Pala, pala, va čia ir yra blogis. Gi valdininkų būtent pareiga yra priimti visus skundus, juos apžvelgti ir sutvarkyti, o ne teoriškai postringauti ir aiškinti teorinę bendruomenių naudą. Kreiptųsi žmogus dėl mieste esančios problemos, valdininkas turėtų tai fiksuoti, jei kreipiasi antras, trečias, ketvirtas žmogus dėl to paties, vadinasi problema realiai egzistuoja, valdininkas turėtų tą problemą išspęsti. Ne pats asmeniškai,na jei tai koki statybinė bėda, bet skelbti konkursą sutvarkymui ir t.t. Jie žino ką daryti, už tai gauną algą. Žmonės gi moka mokesčius, tad ne valdžios vyrams moralizuoti ir mokinti. Nėra lėšų? Cha! Melas! Atsakingai galiu teigti: Lietuvoje per daug lėšų! Lėšos švaistomis šimtais tūkstančiais, milijonais ir milijardais visokiems gigantomaniškiems projektams. Ką čia gigantomanija, įrengiamas koks automobilių žiedas, kokiame užkampyje, kokioje Laukuvoje, ar Kuršėnuose, kur automobilių srautas yra visiškai menkas (kaip Laukuvoje) kurio įrengimo kaina yra šimtai tūkstančių. Pagerina saugumą? Išties tik pablogina. Žiedas aišku būna per mažas, reikia itin smarkiai susukti vairą, sunkvežimiai ir autobusai tiesiog neprasisuka, tad žmogus būdamas automobilių žiedo centre gali stovėti ant šaligatvio (niekaip nesuprantu kam įrengti šaligatvį žiedo centre) galvos kad yra saugus, nors taip nėra. Sunkvežimio vairuotojas su puspriekabe tiesiog šio žmogus gali nepastebėti nes smarkiai susukus vairą reikia žiūrėti, kad neišvažiuotum už kelio ribų, tačiau dėl to kad žiedas yra itin mažas puspriekabė arba priekaba būtinai išvažiuoja ant šaligavtio esančio žiedo centre, kur gali stovėti žmogus.

Nuklydau į šalį, bet tik todėl kad parodyčiau kad Lietuvoje lėšų yra pakankamai, tik jos naudojamos itin neracionaliai, tiesiog neprotingai ir net beprotiškai. Galų gale šį įrašą mane paskatino parašyti va štai toks laiškas su raginimu balsuoti už bendruomenes kurios geriausiai pasirodė per parėjusius metus:

Bendruomenė

Bendruomenė - švyturys 2014 - kelias į sėkmę

Šlykšti propaganda. Ir kas organizatorius? Ogi Mykolo Romerio universitetas! Universitetas kuris ruošia teisininkus, kurie turėtų tobulinti įstaymus, kad žmogui būtų geriau, kad būtų mažiau biurokratijos, kad valstybės valdymas būtų efektyvensis užsiima tokiu niekalu. Va todėl ta bendruomenizacija užknisa.

Rodyk draugams