BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

manogile.lt - mėšlo krūva

Kaip ir maniau, taip ir atsitiko. Neabejojau, kad sistema neveiks, o jei ir veiks tai tik su sutrikimais. Aš pats dirbau interneto puslapių kūrime ir žinau, kad du (o tuo labiau tris) puslapius sujungus gausis mėšlo krūva. Tris todėl, kad sujungė tokias savitarnas: manoelektra.lt, deklaravimas.dujos.lt ir stambiems elektros vartotojams skirtą manoeet.lt.

Taigi taip ir atitiko. Prisijungti prie manogile.lt yra problematiška. Iš pirmo sykio nepavyko. Išmetė pranešimą: “Serverio klaida. Bandykite prisijungti iš naujo.” Nenuostabu, man išties gaila programuotojų, vargas jums, aš tai žinau.  Vien pagalvojus, ką reikėjo sujungti - nupurto.

Serverio klaida. Bandykite prisijungti iš naujo

Serverio klaida. Bandykite prisijungti iš naujo

Vartotojo aplinka - vargas. Jei anksčiau galėdavai naudotis mobiliąja manoelektra.lt versija, tai dabar bus mazochizmas naudotis. Ką ant mobilaus telefono! Nešiojamo kompiuterio ekrane trečdalį ekrano aukščio užima antraštės. Aš patikrinau, dviejų antraščių aukštis - 238 pikseliai, jei ekranas 800 pikselių, vadinasi 29,75 % ekrano neišnaudojami:

Trečdalį ekrano užima niekas

Trečdalį ekrano užima niekas

Ką gi, Algirdas Butkevičius užkniso juodai, šis premjero žingsnis sujungti įmones - galutinis kantrybės lašas kuris perpildę mano kantrybę stebinti šio, mano supratimu, labiausiai mėmiško ir pastumdėliško Lietuvoje premjero veiklą. Na, kažkada senovėje buvo dar toks premjeras-nulis Šimėnas, bet, ei, kalbėkime apie realiai pareigas ėjusius.

Taip, Algirdas Butkevičius yra vyriausybės galva, jis ir yra atsakingas už šią idėją - idėją sujungti skirtingą veiklą vykdančias įmones. Sujungti elektrą ir dujas į vieną įmonę - absurdiška. Kas bus sukryžminus kurmį (dujų vamzdį) su ereliu (elektros laidais)? Baidyklė. Dar labiau absurdiška yra idėja sujungti tris tinklapius, tris savitarnas į vieną. Juk kaip tik būtų buvę aiškiau palikti taip kaip buvo, nes gi yra aiškiau už ką atsiskaitai: už dujas ar elektrą.

Atnaujinimai / papildymai:

Tęsinys kas atsitiko toliau

Sukurtas išties fufelis,  ir tai ne vien tik mano pastėbėjimas - pastebėjimas dar ir pastebėjimas dar čia.

Rodyk draugams

Prakeikiau Vasiliauską, Polikarpovną ir Lietuvos politikus ir visa tai per tą prakeiktą eurą

Taigi 2015 metų gruodžio 31 diena. Paskutinė metų diena, tad reikia deklaruoti elektros skaitiklių duomenis. Dar prieš kokį mėnesį AB Lesto įspėjo, kad tie elektros vartotojai kurie moka naudodamiesi tiesioginio debeto paslauga turi gruodžio mėnesį apmokėti sąskaitą tiesiogiai, nes kiek pamenu laiške tiems kuriems tiesioginio debeto nuskaitymas vyksta po mėnesio 25 dienos - tiesioginio debeto paslauga neveiks, nes Lietuva pereina prie SEPA erdvės. SEPA - tai akronimas iš Single Euro Payments Area - vieninga euro mokėjimų erdvė ir bla-bla-bla, todėl tiesioginio debeto nebebus, ir nuo naujų metų įvedamos elektroninės sąskaitos su automatiniu apmokėjimu.

Tpfu, o ką aš žinojau kokia ta tiesioginio debeto nuskaitymo diena? Kodėl turėčiau žinoti? Mėnesio antroje pusėje - tą pastebėjau, o daugiau net neįdomu. Tiesioginis debetas tam ir sukurtas, kad vartotojas turėtų kuo mažiau rūpesčių ir galvos skausmo. Paslaugų vartotojas suteikia teisę bankui tiesiogiai pervesti pinigus tiesiai į paslaugų tiekėjo sąskaitą pačiam vartotojui net nesikišant. Patogu ir paprasta, ir pigu. Gi tiesioginis debetas įvykdomas be jokių komisinių mokesčių.

Tačiau prisijungęs prie AB Lesto deklaravimo sistemos manoelektra.lt matau, kad ir kabo skola, ir dar kabo pranešimas, kad Lesto ir Lietuvos dujos sujungiamos. O skolos sąskaitos apmokėjimo data - gruodžio 30 d. Jau vėluoja! Jau vakaras. O tiesioginis debetas nepavyko, nes pasirodo, kad jis įvykdomas po 25 dienos. Tpfu! Tpfu! Tpfu!

manoelektra.lt

manoelektra.lt

Taigi puolu apmokėti per elektroninę bankininkystę. Ir per skubėjimą nepastebiu, kad mokant bankas pasiūlo pasirinkti iš kurios sąskaitos apmokėti, žiūrėkite eilutę “Sąskaita”, dešinėje yra drop down meniu rodyklytė.

Jau nebe AB Lesto, o AB ESO

Jau nebe AB Lesto, o AB ESO

Na štai ir sumokėjau ne už tą, ne tą sąskaitą… Taip, nepastebėjau. Ir nepastebėjau todėl, kad nustelbė kitas pranešimas, kad vartotojas jau pasikeitė. Ir jau mokėjau ne skirtą AB Lesto, o kaip matote jau sąskaitą skirtą AB Energijos skirstymo operatorius. Atšaukti jau nebegalima. Viskas!

Na tuomet ir išplūdau garsiai artimiesiems girdint: “kad jie nusprogtų”, “žalčiai”, “viskas per tą prakeiktą eurą”, “kaltas Lietuvos bankas”, “kad jūs žalčiai nusprogtumėte”. Taip kaltas Lietuvos banko vadovas, vyriausias Lietuvos bankyrius Vitas Vasiliauskas, nes jis ir vadovavo pereinant prie euro. Pagalvojau, hm, o kas jį paskyrė? Taigi Dalia Polikarpovna Grybauskaitė - tai ir jai kliuvo. Visgi neteisinga viską suversti Polikarpovnai. Po to dar prisiminiau: gi lito išsaugojimo šalininkai 2014 metais buvo pasiruošę surengti referendumą išsaugoti litą, bet Lietuvos valdžia surengti referendumo neleido. Argumentas neleisti: girdi, dar 2003 metais įvyko stojimo į Europos Sąjungą referendumas, o viena iš stojimo į ES sąlygų įsivesti eurą. Pamiršdami pridėti, kad “referendumas” (rašau kabutėse, nes tai buvo pasityčuojimas iš referendumo ir iš blaivaus proto ir sąžinės) buvo ištemptas per dvi dienas (kiti referendumai trukdavo vieną dieną), o referendumo sekmadienį t. y. antrąją dieną buvo dirbtinai suaktyvintas referendumo dalyvių skaičius – atėjusiems į Maxima parduotuvę ir parodžiusiems lipduką ant paso, kad esi balsavęs - buvo galima nusipirkti pigiau alaus ir skalbimo miltelių. Kitaip tariant Lietuvos politikai nupirko rinkėjus, ir dabar, 2014 metais Lietuvos politikai atsiremia į to pseudoreferendumo rezultatus. Argumentas, girdi, įstojus į ES būtina įsivesti eurą yra tokia šūdmalystė, kad neverta net komentuoti, yra šalių kurios neįsiveda to sušikto euro vien todėl kad nenori, o jau apiformina tai įvairiai.

Tai ar ne žalčiai? Ar ne niekšai Lietuvos politikai? Akivaizdu.

Blogybė dar ta, kad dabartinė socdemų vyriausybė sugalvojo sujungti elektros tiekimą ir dujų tiekimą į kažkokį debilišką monstrą ir pavadino AB ESO. Tpfu! Kas čia per mėšlo krūva? Tai dar prijunkite vandens tiekimą, šilumos tinklus (dar ne visi šilumos tinklai yra išnuomoti visokioms dalkijoms) ir visą šitą mega monstrą pavadinkite Komunalinio ūkio ministerija. Taigi vienaip ar kitaip jau Lesto ir Lietuvos dujos tapo valstybinėmis įmonėmis, tai dar prijunkite kas liko ir iš kitų valstybinių įmonių. Ministru paskirkite Landsbergį, anūką, gal prosenelio įdirbis tokiame pat poste t.y. komunalinio ūkio ministru padės? Okei, čia juodas jumoras, nuklydau į šoną…

Juk tai absurdas! Net tarybiniais metais sujungti elektros tiekimą ir dujų tiekimą užtikrinančias organizacijas niekam net nešovė 5 galvą, nors ir tuomet tai buvo valstybinės įmonės. Niekur užuominų apie tokią idėją net nesu aptikęs. Juk tai skirtingą veiklą vykdančios įmonės. Visiškai skirtingos veiklos įmonės. Lietuviški socdemai perspjovė net komunistus!

Ar tai bus į naudą, mums, vartotojams? Ne, nes kuo didesnė organizacija – tuo didesnė betvarkė. Tuo labiau būsite siuntinėjami nuo Keipošiaus pas Tamošių.

Ir viskas kuo toliau, tuo blogiau. Per tą euro įvedimą dabar pereinama prie SEPA erdvės. Nebūtų euro - nebūtų reikėję įstoti į šitą SEPA erdvę. Vadinasi nebūtų reikėję panaikinti tiesioginio debeto, vadinasi nebūčiau padaręs klaidos. Toliau, tai aktualu jau nuo šių, 2016 metų, vadinasi nebūtų reikėję įvesti elektroninių sąskaitų su automatinio apmokėjimo funkcija, tačiau už jų aptarnavimą bus imamas komisinis mokestis - apie tai kažkodėl nekalbama! O tiesioginis debetas gi buvo nemokamas!

Taip, blogiau, dabar galus atpaistyti bus sunkiau. Štai, kad ir man. Mokėjau jau vėluojančią sąskaitą AB Lesto, bet tokios įmonės jau nebėra, yra AB ESO. Klientams atstovauti bus pasodinta kokia panelė, o varge - jau vien pagalvojus. Permoką ar nedamoką kaip gauti?

Esate šūdas, Lietuvos politikai, šūdas! Jūs darote viską, kad Lietuvos žmonėms būtų kuo blogiau.

Rodyk draugams