BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Džerimanderingas lietuviškai: kam jis naudingas?

Tai bus ankstesnio įrašo tęsinys. Jei įdėmiai skaitėte, tai rašydamas apie šią machinaciją minėjau, kad jis yra nukreiptas prieš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narę Rimą Baškienę ir niekur neminėjau, kam jis naudingas. Trūko duomenų, kad teigčiau apie naudą. Dabar jau žinau kam ir kodėl šis lietuviškas džerimanderingas buvo atliktas būtent taip kaip yra dabar. Neišsižadu nei vieno teiginio rašyto prieš tai. Kai supranti kaip visa ši situacija buvo sukurta, kaip sudėtingai, ir taip supančiotai, kad net šlykštu.

Aš neatsisakau nei vieno teiginio kad buvo nukreiptas prieš valstiečius, tačiau jie bus tik vienas iš taikinių, viskas kur sudėtingiau. Rinkiminės apygardos perbraižytojas ir VRK turėjo žinoti, kad Šiaulių rajonas yra valstiečių tvirtovė. Na neįmanoma buvo nežinoti. Juk kai buvo perbraižoma, tai nori-nenori buvo analizuojami rinkėjų skaičiai Šiaulių kaimiškoje rinkimų apygardoje, jų kitimas per rinkimus kas 4 metus, ir nori-nenori buvo pastebėta už ką Šiaulių rajono gyventojai balsuodavo. Tai akivaizdu. Kai rašiau pirmąjį įrašą nebuvau skaitęs ir nesirėmiau etaplius.lt portale straipsniu “Rinkimų apygardų perskirstymas - sąmokslas ar nuolankumas?” paskelbtu dar 2016 metų vasario 5 dieną. Perskaitykite. Ramūnas Karbauskis dar tada pastebėjo, kad tai išpuolis prieš valstiečius, tai beje puiki iliustracija, kad su Ramūnu Karbauskiu viskas tvarkoje nes pastebėjo va tokią gudrią machinaciją prieš partiją. Pasirodo valstiečiai Šiaulių rajone renkami penkias kadencijas iš eilės. Oho! Taigi galime drąsiai konstatuoti: Šiaulių rajonas yra valstiečių tvirtovė (kad ir kaip ta partija besivadino) ir VRK, ir apygardų perbraižytojas Rolandas Tučas negalėjo to nežinoti, negalėjo to nežinoti ir politiniai konkurentai. Viskas tvarkoje ir su Rima Baškiene, ji dar 2015 metų gruodžio 10 dieną pastebėjo, kad apygardoje kur ji buvo išrinkta įvykdytas džerimanderingas. Politikai kurie sugeba pastebėti klastą, patys apsiginti yra geri politikai, bent teoriškai jie sugebės apginti ir jus, rinkėjus.

Jei vis dar manote, kad jokios machinacijos iš VRK (t.y. Vyriausios Rinkimų Komisijos) nebuvo padaryta, kad čia nėra jokio džerimanderingo susumuokime skaičius. Gi skaičiai nemeluoja. Skaitykime etaplius.lt straipsnį ir ką matome, kad jei Šiaulių rajonas būtų kaip atskira apygarda t.y. jei egzistuotų Šiaulių kaimiškoji apygarda dabartiniu metu (tai beveik tas pats, jau minėjau), tai joje būtų 36384 rinkėjai (Šiaulių rajono rinkėjai esantys Kelmės-Šiaulių apygardoje - 6606 + Šiaulių rajono rinkėjai esantys Kuršėnų-Dainų rinkiminės apygardos rajono dalyje - 18454 + Šiaulių rajono Žiemgalos apygardos dalyje - 11324). 2012 metų rinkimuose remiantis 2012-07-15 dienos VRK duomenimis Šiaulių kaimiškoje apygardoje Nr.45 gyveno 34759 rinkėjai. Po VRK įvykdytos reformos naujoje apygardoje bus apie 38000 rinkėjų, tiksliau 38890. Akivaizdu, kad jokios būtinybės keisti Šiaulių kamiškosios rinkimų apygardos ribų nebuvo. Ji pilnai išsitekdavo rinkėjų limito skaičiaus rėmuose, nes vidurkis yra apie 36000 ir net jei taikomas naujieji +- 10 procentų rinkėjų limito ribos vėlgi išsitenka naujose normose. Va šiuose rinkimuose bus apygardų kur rinkėjų skaičius yra dar mažesnis, pavyzdžiui, Šiauliuose Aušros Nr. 25 rinkėjų yra 33318, Šilutės Nr. 32 - 33136, Plungės Nr. 35 - 32611, Kretingos-Palangos Nr. 36 - 32168, Kuršo Nr. 37 - 32939,  Mažeikių Nr. 38 - 32640 ir t.t. Nesiekia net 33 tūkstančių ribos. Duomenys iš VRK tinklapio, žiūrėkite excel lentelę. Faktas, Kuršėnų - Dainų apygarda tapo trečia didžiausia pagal rinkėjų skaičių, Žiemgalos - ketvirta.

Ramūnas Karbauskis atviru tekstu kaltina socdemus. Argumentacija grįsta tuo faktu, kad per paskutinius vietos savivaldos rinkimus Šiaulių apskrityje socdemai prapylė rinkimus, na dar priedo, nors to nemini, Šiauliai yra laikomi kariųjų miestu, socialdemokratišku, tad jie ir perskirstė ribas taip kad būtų jiems, socialdemokratams būtų palankiau. Kol kas neteigime Ramūno Karbauskio žodžiams dėmesio, juk jis gali būti šališkas, ar ne? Jis gi suinteresuotas asmuo, juk gali klysti arba klaidinti? Arba specialiai užakcentuoti ir išpūsti skriaudą. Nuo savęs pridėsiu, kad, taip, Šiauliai - socdemų, tiksliau kairiųjų miestas, per prieš tai buvusius rinkimus, 2012 metais vienmandatėse Šiaulių apygardose: Aušros Nr.23, Saulės Nr. 24 ir Dainų Nr.25 laimėjo socialdemokratų atstovai Edvardas Žakaris, Arvydas Mockus ir Valerijus Simulik atitinkamai. Laimėjo visi, dar gavo du papildomus mandatus socdemų sąraše, taigi tikrai pergalė buvo žymi. Tačiau Valerijus Simulik per savivaldybių rinkimus 2015 metais jau išstojo iš socdemų ir ėjo savarankiškai su judėjimu “Už Šiaulius” ir neblogai pasirodė, tačiau mero posto neužėmė. Tik atkreipkite dėmesį, kad jis buvo išrinktas ir nuolat buvo renkamas ir anksčiau Šiaulių Dainų rinkimų apygardoje, kuri dabar yra panaikinta ir sujungta su rajonu ir pavadinta Kuršėnų - Dainų rinkimų apygarda Nr. 45. Nesuprantate kur lenkiu? Atsakau, tai socdemų kerštas už tai kad palaiko partiją. Per drąsu, nėra įrodymų? Sudėliojus visus už ir prieš tai vienintelis logiškas paaiškinimas.

Valerijus Simulik buvo keturis kartus iš eilės išrinktas nuo Dainų apygardos į Seimą, nuo 2000 metų. VRK ir politiniai oponentai to negalėjo nežinoti. O dabar ta apygarda panaikinta. Sutapimas? Sąmokslo teorija be pagrindo? Buvau susitikime su Kuršėnų - Dainų rinkimų apygardos kandidatais rugsėjo 26 dieną, tad ir vėl Rimos Baškienės klausė, kodėl panaikinta Šiaulių kaimiškoji apygarda, na ir kandidatė vėl aiškino kad viskas prasidėjo nuo konstitucinio teismo sprendimo, o kodėl būtent tokios ribos, tai jai Rolandas Tučas, t.y. perbraižytojas, atsakė, cituoju: “galėjo ir kitaip, bet man taip liepė”. Kandidatė meluoja? Sako netiesą? O kodėl aš turėčiau abejoti? Kodėl turiu va taip piktybiškai nepasitikėti? Kas liepė, kandidatė šį sykį nutylėjo. Žiūrime toliau, ką sako socdemai, ogi niekus paisto. Na taip! Užsiima demagogija ir niekų tauzijimu, skaitome straipsnį etaplius.lt portalale ir ką matome: Šiaulių rajono vyriausias socdemas Jonas Kiriliauskas juokauja, girdi, dabar Šiaulių rajonas turės tris seimo narius, o Šiaulių miesto vyriausias socdemas paiso niekus, girdi, tokia buvo europinė direktyva, bet tai netiesa, tai buvo tik rekomendacija, kad apygardose rinkėjų skaičius būtų neviršytu rinkėjų vidurkio ne daugiau 10 procentų. Na gerai tai tik žodžiai, politikai senai paisto niekus ir užsiima demagogija, neverta kreipti dėmesio į jų žodžius. O kaip darbai? O darbai liudija, kad tokio masto socdemų reklamos Šiauliuose niekados nebuvo. Kadangi rašau apie džerimanderingą Kuršėnų - Dainų apygardoje, tai žiūrėkime čia. O čia reklaminiai skelbimai kone ant kiekvienos sankryžos pietiniame rajone kuri įeina į Kuršėnų-Dainų apygardą su… socialdemokratų kandidato reklama! Bingo! Sutapimas? Cha! Nejuokinkite.

Reklamos daug.

Nebūk abejingas rinkis atsakingai!

Nebūk abejingas rinkis atsakingai!

Spėkite ką socdemai kopijuoja?

Spėkite ką socdemai kopijuoja?

net iš abiejų pusių tas pats reklaminis stendas apklijuotas ta pačia reklama

net iš abiejų pusių tas pats reklaminis stendas apklijuotas ta pačia reklama

iš kitos pusės

iš kitos pusės

tai dar neatspėjote ką socdemai kopijuoja?

Tai dar neatspėjote ką socdemai kopijuoja? Ogi Donaldą Trumpą

Taip, taip tą patį. Perfrazavo jo frazę Make America great again į Mūsų ambicija - didi Lietuva

Taip, taip tą patį. Perfrazavo jo frazę Make America great again į Mūsų ambicija - didi Lietuva!

tačiau realybė tokia, kad nėra jokio juridinio ryšio tarp dabarties socdemų ir tų praeities socdemų prieš 120 metų

tačiau realybė tokia, kad nėra jokio juridinio ryšio tarp dabarties socdemų ir tų praeities socdemų prieš 120 metų, bet čia būtų kita tema

Šiaip kas tas Sitnikas, kokie jo pasiekimai net nežinau, šiuo atveju nežinau jau lygu kad jų nėra. Politika domiuosiu, ją seku. Eilinė pilka pelytė su partijos pagalba besiveržianti į valdžią.

Kas dabar yra valdžioje? Socialdemokratų vadovaujama koalicija. Tik nesakykite, kad VRK ir politikai nebendrauja ir nedaro viens kitam įtakos. Jei jau buvo nuspręsta pertvarkyti apygardų ribas, na kodėl taip nelogiškai Šiaulių pavyzdžiu buvo pertvarkytos? Kodėl ne kokią Rėkyvos apylinkę prijungė prie rajono, o paėmė tik dalį miesto pietinio rajono, kuriame, t.y. apskritai pietiniame, būtent gyvena dauguma šiauliečių, ir kur nuolat laimėdavo Valerijus Simulik, ir tą dalį prijungė prie Šiaulių rajono? Šiaulių rajonas buvo valstiečių tvirtovė, tačiau dabartinėje Kuršėnų - Dainų apygardoje Šiaulių rajono gyventojų balsas nėra lemiamas! Va taip, būtent taip! Dabartinėje, naujai sukurtoje Kuršėnų - Dainų rinkimų apygardoe Nr. 45 kaimiškosiose apylinkėse gyvena 18454 rinkėjų, o miesto dalyje - 19830 rinkėjų.  Ką tai reiškia? Ogi užtenka laimėti miesto dalyje ir tu laimi visą apygardą, nes miestiečių yra daugiau! Tai akivaizdus džerimanderingas: manipuliuojama rinkėjų gyvenamąja vieta atsižvelginat į jų politines preferencijas. Sutapimų per daug, kad būtų galima aiškinti jog visa tai tik atsitiktinumas. Na nusileiskime ant žemės, na negali taip kad vienu šūviu būtų du zuikiai: eliminuoti valstiečius iš Šiaulių rajono tą rajono apygardą iš esmės panaikinant ir atkeršijant Valerijui Simulik ko jis pabėgo iš socdemų, jo apygardą perskirstant.

Taip, dabartinis apygardų perskirtymas Šiaulių mieste ir rajone yra naudingas socialdemokratams. Tai yra naudingas pagal jų supratimą, t.y. jie, socdemai, mano, kad jiems bus naudingas. Šiauliai gi socialdemokratinis miestas, na taip yra manoma, na tad tikisi, kad jų kandidatas Gintautas Sitnikas laimės naujoje Kuršėnų - Dainų apygardoje, nes užtenka laimėti tik mieste. Ar iš tiesų bus naudingas parodys rinkimai.  Na ir tuomet sakysiu aš nepažįstu žmonių, nepažįstu lietuvių jei į tokias vingrybes rinkėjai nesureaguos. Linkęs manyti žmonės sureaguose priešingai, nei džerimanderingo sumanytojai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą