BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šlovė Rusijai. Gėda vakarams

Vakarykštė diena, žiūriu Deutsche Welle ir CNN. Rodo reportažą apie Alepo miestą. Ir netenku žado - minėti kanalai aimanuoja: ai, kokia bloga Rusija, ai koks blogas Bašaras al-Asssadas, ajajai koks blogas - bombarduoja ir žudo civilius! Įrodymų? Įrodymų nėra, privalote tikėti! Jei pastebite, aš visada stengiuos viską ką rašau pagrįsti. Tačiau CNN ir Deutsche Welle nesivargina. Rodo siužetą ir komentuoja: Sirijos armija nukabina sukilėlių (angliškai: rebels) vėliavą. Tačiau ką matau reportaže? Sirijos kariškiai nukabina juodą Islamo valstybės t.y. džihadistų vėliavą! Vadinti Islamo valstybės fanatikus sukilėliais? Juk tai absurdas, tai absoliučiai absoliutus formalizmas. Na taip, bet kuris sukilėlis einantis prieš valdžią yra sukilėlis, bet dabartinėje situacijoje prilyginti fanatišką islamistą-džihadistą eiliniam sukilėliui - patologinė demagogija.

Toliau dar liūdniau: tiek Deutsche Welle, tiek CNN kaip liudininką per Skype (panašu) pakviečia kalbėti apie 30-40 metų, tamsaus gymio su tamsia barzda, panašu, kad sportiško, tokio pasitempusio stoto vyrą, kuris bet kuriame pasaulio aerouoste būtų įtartinas ir bent mažų mažiausiai būtų apieškotas. Taigi toks šachido tipo čiučmėkas televizijų eteryje aiškina kaip žudomi civiliai… ir tai prilyginama liudijimui. Trūksta žodžių.

Kokios išvados? Vakarai išties yra supuvę: melagingi, veidmainiški, jėzuitiški ir makjaveliški. Taip, taip! Tai nieko naujo. Maža to vakarai yra šizofreniški. Bet kuris nesusipykęs su proto žmogus puikia supranta, taip, Sirijos prezidentas Bašar al-Assad yra autokratas (diktatoriumi nedrįstu pavadinti, nes nežinau ar jis eksploatuoją kokią ideologiją), o autokratas todėl, kad paveldėjo valdžią iš tėvo, bet geriau gyventi prie autokrato nei prie religinių fanatikų. Bent kiek mąstančiam žmogui yra aišku, kad jei ne Rusijos pagalba, tai šiandien Sirija būtų chaoso užvaldyta žlugusi valstybė, panaši į tokias kokios yra Irakas (chaosas mažėja, bet jo daug) ar Libija (realiai centrinės valdžios nebėra) ar manyčiau dėl didesnio religinio ir tautinio antagonizmo - antrasis Somalis ar Afganistanas. Valstybė kur kariautų visokie fanatikai-radikalai-savižudžiai, kur vien Irake per teroristų išpuolius yra žuvę, pabėgę iš šalies daugiau žmonių nei per karus. Tad Rusijai išties šiuo atveju reikština pagarba. Ar norėti kad valstybė nepavirstų į chaoso užvaldytą žlugusią valstybę yra blogis? Akivaizdu, kad ne. Tad šlovė Rusijai už tai kad padeda Sirijai.

Situacija yra dvigubai šizofreniška. Vos užvakar t.y prieš dvi dienas gruodžio 13 dieną Europos paralamentas skyrė Sacharovo premiją dviem nuo tų pačių islamistų pabėgusių kurdų jazidėms Nadia Murad ir Lamiya Aji Bashard. Ką mačiau vakar? CNN ir Deutsche Welle tuos pačius islamistus jau gaili. Šizofrenija? Kaip kitaip pavadinti?

test

Užvakar fanatikai-islamistai - blogis, vakar - gėris! Iliustracija iš europarl.europa.eu/sakharovprize Autorius: Ali Ferzat

Apskritai šizofrenija ar veidmainystė yra pats faktas, kad Europos parlamentas yra skyręs Andrej Sacharov vardo premiją. Kaip Europos parlamentas gali skirti, dedikuoti premiją to žmogaus kuris visada buvo Tarybų Sąjungos pilietis? Net jei jums Tarybų Sąjunga = Rusija (tai netiesa), kaip yra susijusi Rusija ir Europos Sąjunga? Kaip? Kaip Andrej Sacharov yra susijęs su Europos Sąjunga? Europiniai mulkiai atsakykit?

Be abejo, aš neneigiu, kad Sirijoje prorežimiškos pajėgos gali vykdyti nusikaltimus prieš civilius. Manau, esu tikras, kad jų buvo. Tačiau tai ne rusų darbas, Rusijos sausumos kariuomenės Sirijoje nėra. Yra aviacija, yra kariniai patarėjai, yra karo gydytojų, yra kokios tai spec. pajėgos, bet tokios reguliarios sausumos kariuomenės kuri dalyvautų gatvių mūšiuose nėra. Ir tai faktas. Įrodymai: tai kad užvakar Sirijos kariuomenė ir rusų patarėjai paskubomis paliko Palmyros miestą kuris buvo žymus Rusijos įsitraukimo ir pergalės liudijimas įrodo, kad jei būtų sausumos Rusijos kariuomenės jį būtų gynę. Per daug didelis prestižo praradimas prarasti tokį simbolį. Antras įrodymas, pagalba Sirijai nėra tokia jau populiari Rusijoje, tad jei dalyvautų dar sava kariuomenė gatvių mūšiuose su atitinkamai daug žuvusių - Rusijoje valdžios populiarumas jau pradėtų svyruoti. Tad visi CNN, Deutsche Welle ar Samanthos Power (čia tokia JAV atstovė) priekaištai Rusijai yra melagingi ir veidmaiški.

Ar daro nusikaltimus prieš civilius Sirijos kariuomenė? Galbūt, nežinau, istorija liudija, kad pilietinių karų metu dažnai būna žiaurių susidrojimų. Tačiau kiek mačiau reportažų, net per JAV finansuojamą televiziją (aš daug ką žiūriu), vietiniai džiaugiasi kai yra išvyjami džihadistai ir miestą užima Sirijos kariuomenė. Bent barzdų nereikia nešioti. Nesupratote? Džihadistai verčia visus vyrus nešioti barzdas. Kaip jums tokia tvarka?

Tačiau karo nusikaltimus Sirijoje gali daryti al-Assado pusėje kovojantys šiitai iš kitų šalių. Taip, yra tokių iš Libano, Irano, Afagnistano. Kaip žinia Islamo valstybę sukūrė sunitų fanatikų, tad dabar atsirado panašių fanatikų kurie yra iš kitos islamo krypties ir kurie vyksta į Siriją kovoti al-Assado pusėje, nors jis yra alavitas, bet alavitai kaip rašo yra šiizmo atmaina. Taip, religinių karų metų žiaurumų būna. Pažvelkime į situaciją blaiviai: užsienietis šiitas užima miestą kuriame gyvena svetimi kitokios tikėjimo atmainos žmonės, kurių kalbos jis net nesupranta (jei šiitas tarkim yra persas). Tad taip visko gali būti. Esu tikras - buvo.

Bet kokiu atveju kad ir kokių buvo karo nusikaltimų (jeigu ir buvo -  įtartino barzdočiaus liudijimai ar Twitterio žinutės man neįrodymas), tai tie nusikaltimai neprilygsta Islamo Valstybės Irake ir Levante (IVIL - akronimas pagal pirmąsiasias raides , kai kurie rašo beždžioniaujantys lietuviški autoriai rašo ISIS ar DAEŠ) nusikaltimams. Neteko aptikti, kad šiitų milicija degintų Jordanijos pilotą narve, kapotų galvas, pjautų gerkles ar apšaudytų savadarbėmis bombomis kurios pagamintos iš dujų balionų su ant greitųjų privirintais stabilizatoriais kurie iš principo negali būti taiklūs.

Bet kodėl vakarai taip pablūdo? Atsakymas: nenoras pripažinti, kad Rusija gali būti teisi. Na va taip būna gyvenime: nepatinka žmogus nors tu ką, na jis šioks bei toks, gal alkašas, bet kartais ir pijokas būna teisus, o vat nesinori pripažinti.

Kita nenoro pripažinti priežastis yra ta, kad… Neturiu tikslo meluoti, neturiu tikslo kurti nepagrįstas sąmokslo teorijas, bet nenoro pripažinti Rusijos veiksmų priežastis yra ta, kad visa ta Islamo Valstybė Irake ir Levante yra vakarų produktas. Taip, taip! Islamo Valtybė yra vakarų produktas. Dar konkrečiau: Jungtinių Amerikos Valstijų sąjungininkių Turkijos ir Saudo Arabijos produktas. Jei JAV norėtų, užtektų pasakyti: niu- niu, ką darote? Ir visa ta finansinė, ginkluota ir žmonių parama patenkanti į Islamo Valstybę per paminėtas šalis paprasčiausiai baigtųsi. Sakysite: JAV kariauja prieš IVIL. Gal ir pro forma ir kariauja, bet kita ranka gydo, taigi remia. Kliedžiu? Nusišneku? Meluoju? Ne, vaikučiai. Sunku patikėti, bet tai tiesa: Izraelis sužeistus džihadistus gydė savo ligoninėse! Kaip žinia Izraelis nedarytų nieko kas kenktų JAV. Nieko kas apskritai prieštarautų JAV. Neįtikėtina, bet Izraelis gydė ne bet kokius džihadistus, o Al-Kaeda narius sužeistus Sirijoje kurie kariavo Islamo valstybės pusėje! Taip, taip, taip! Izraelis gydė tos pačios grupuotės fanatikus-džihadistus priklausančius tai pačiai Osamos bin Ladeno suburtai grupuotei kuri dar 2001 metais sugriovė dangoraižius ir apgriovė Pentagoną. Neįtikėtina? JAV dar netokių niekšingų triukų yra atlikusi. Skaitykite: Report: Israel treating al-Qaida fighters wounded in Syria civil war publikuotas dar 2015-03-13. Deja tik anglų kalba, jokia lietuviška žiniasklaidos grupė (labiau tiktų vadinti propagandos ir dezinformacijos ruporai) šios informacijos nepaskelbė.

Tad nejuokinkite manęs lietuviškų žurnaliūgų profesionalumu. Pasilaikykite kalbas apie vakarų moralinį pranašumą sau. O tai kas vyko Sirijoje, turiu pakankamai pagrindo teigti tokia išvadai, taigi su Islamo valstybės pagalba, tiksliau Islamo valstybė rankomis JAV, Turkija, ar kokia Persų įlankos šalis / šalys (neįtikėtinas “demokratijos” skleidėjų klubas! demokratinė valstybė (JAV) + karinė chunta + absoliutinės monarchijos…) siekė nuversti Sirijos režimą. Priežastis - nedomokratiškas… Nematydami savo pačių akyse rąsto fariziejai ėmė rodyti į krislą svetimoje akyje. Ne tik rodyti, bet dar sumokėjo pinigus ir davė ginklų vietiniam bandiūgai, kad tą krislą pašalintų… nupjaunant galvą, gi krislas yra akyje, o akys galvoje.  Krislas gi nedemokratiškas, tad ir galva defektyvi. Tačiau čia Sirijai į pagalbą atėjo Rusija ir sumaišė visas kortas. Iš čia ir visas puolimas prieš Rusiją, prieš bet kokius Rusijos veiksmus Sirijoje.

P.S. visą tą isteriją apie žudomus civilius vakare pakartojo ir visi lietuviški tv kanalai. Ką gi, fanatiška Islamo Valstybė žudanti jazidus, alavitus ir kitus ne sunitus lietuviškos propagandos nuomone yra geriau, nei pasaulietinis Al-Assado režimas… Nu, nu. Tpfu! Lietuviškos žurnaliūgos, ar jums su galva tvarkoje? Ne, netvarkoje.

P.P.S. A, teigsite, tipo Alepo sukilėliai yra “nuosaikioji opozicija”, tipo “laisvoji Sirijos armija”? Sakykite, ar nuo to, kad “nuosaikusis” kapoja galvas ar nuo to žmonėms yra geriau? Ką jei galvas kapoja “nuosaikusis sukilėlis” tai jau demokratija? Cha-cha-cha!

iš interneto platybių

iš interneto platybių

Rodyk draugams

Britons, You’d made the great decision! Congratulations from Lithuania!

Įrašo pavadinimą parašiau angliškai- taip mandriau, be to solidarizuojuos su Didžiosios Britanijos piliečių sprendimu išstoti iš Europos Sąjungos. Išvertus būtų taip: Britai, jūs padarėte didingą sprendimą! Sveikinimai iš Lietuvos!

Nemėgstu Europos Sąjungos, greičiau net nekenčiu, nes tai blogis. Tai galiu lengvai įrodyti net Lietuvos pavyzdžiu, galiu parodyti kaip net ta Europos finansinė parama Lietuvoje tiesiog švaistoma niekams, beprasmybėms, idiotiškiems projektams visiškai negalvojant apie tolimesnį panaudojimą ir išlaikymą. Prieita net iki to, kad griaunama tai kas dar ir taip veikia, ir vien tik todėl kad yra ta europinė finansinė parama ir statoma naujai vietoj to kas yra. Todėl taip, aš džiaugiuosi kad Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystės piliečiai nusprendė palikti šitą utopinį projektą pavadinimu ES. Ką jis britams davė? Jie gi įmoka daugiau nei gauna, privalo laikytis Briuselio primetamų normų: agurkų kreivumo limitų (nebėra laimei), dulkių siurblių ir lektros lempučių galingumo apribojimų, ir dar privalai priimti negrų. Tpfu… Tad baikit aiškinti koks blogis tas Didžiosios Britanijos referendumo sprendimas. Tai gėris. Gėris net mums - žiūrėkit aukščiau kodėl.

Ypač džiugina lietuviškų politinių šūdmalių ir niektauzų liūdesys. Man linksma kad jiems liūdna! Man linksma kad Linkevičiui liūdna (prisipažino), man džiugina liūdesio gaidelės Auštrevičiaus intonacijoje. Man patinka politologų aimanos. Nes kas tas, pavyzdžiui, yra Auštrevičius? Taigi jis yra suinteresuotas asmuo, jis yra suintersuotas ES buvimu, nes jos gauna tūksantines algas būdamas europarlamentaru. Lapė ėmė aimanuoti, kad vištidėje mažiau vištų.

Dabar belieka laukti lietuviškų politinių šizofrenikų sąmokslo teorijų. Esu tikras tuoj pasirodys kliedesiai, kad už viso šio referendumo slypi Rusijos kėslai. Gi vieno iš išstojimo agitatorių vardas Boris Johnson. Štai jau ir “įkaltis”. Cha-cha-cha! Борис!

O lietuviška televizija jau su tokiomis tragiškomis natomis per “Panoramą” referendumo rezultatus praneša, kad net šlykštu.

žinių vedėjas pranešdamas propagandistinį niekalą rizikuoja tapti propagandos veidu

žinių vedėjas pranešdamas propagandistinį niekalą pasitempusiai-iškilmiga intonacija ir natūra rizikuoja tapti propagandos veidu

Trydaliavimas baisus, prasidėjo 20:30 ir tęsėsi kokią valandą. Kartotojo tas pačias banalybes, girdi įsivyravo chaoas ir neapibrėžtumas. Gi vakaras, žmonės aistros nurimo. Nuo ryto žiūriu palydovinę televiziją ir katastrofinio inkštimo tokio per “Panoramą” ten nemačiau, niekur, net per mus neleidžiamus žiūrėti rusus. Nematote? Pamokysiu kaip matyti, nemokamai. Po paraliais, taigi pats ministras-pirmininkas David Cameron aiškiai pasakė, kad niekas kol kas nesikeis nei britams gyvenantiems užsienyje, nei užsieniečiaims gyvenantiems Britanijoje.

Jau rašiau, tai ne nacionalinis transliuotojas, tai propagandistinis-valstybinis kanalas, skaitykite čia ir čia. Galite ir peržiūrėti visą temą pavadinimu “televizija“. Juokingiausia, kad mulkiai iš nacionalinio transliuotojo dar prieš keletą metų visaip bandė įsiteigti Didžiajai Britanijai transliuodami visiškai mums neaktualų renginį. Cha-cha-cha! Jūsų padlaižiavimas nuėjo veltui!

Rodyk draugams

Šiuolaikinė rinkos ekonomika (suprantantiems angliškai)

Internetas turi vieną labai blogą savybę: sunku atrasti pirminį šaltinį. Va patinka koks posakis, kokia iliustracija, pabandai paieškoti ar tai to žmogaus sugalvotas kurinys, paaiškėja, kad ne, na tada labai sunku atpaistyti iš kur kas paėmė. Žmonės, komentatoriai, blogeriai dažnai nenurodo autorystės, nenurodo pirminio šaltinio.

Taigi interneto platybėse radau va štai tokią karikatūrą:

Sell! Buy! Šaltinis: The Future tense

Parduok! Pirk! Šaltinis: The Future Tense

Išties ji buvo kiek mažesnė. Žmogus publikavo ją komentare, tad savaime suprantame autorystės nenurodė. Po ieškojimų manau, kad ji buvo paimta iš The Future Tense tinklalapio. Nesu iki galo tikras, tačiau va dabar ją paėmiau iš ten, nuorodą matote.

Taigi viskas būtent ir yra va taip kaip pavaizduota, visa šiuolaikinė rinkos ekonomika yra pagrįsta gandais, burbulais, lūkesčiais. Kažkas kažką pasakė-publikavo-parašė-paskelbė, o tai iškart lemia akcijų kainų šuolį ar kritimą. Kaip kad karikatūroj pavaizduota: vietoj excel gavosi sell! Vietoj Good bye - buy!

Juokingiausia, kad karikatūra panaudota aprašant trumpųjų žinučių socialinio tinklo Twitter pirmojo akcijų pardavimo biržoje aprašymui, dar 2013 metais. Tai išvis šiuolaikinis ekonominis absurdas: socialiniai tinklai verčiami į akcines bendroves, ir jų akcijos yra įvertinamos milijardais! Juokingiausia, kad visi tie Facebook, Twitter gi negeneruoja tokių pajamų, kad jų vertė būtų verta tų milijardų. Bent mažiausiai besidomintys akcijomis tai žino, bet ale vis tiek vyrauja iliuzijos girdi Facebook turi galimybių augti, tad akcijų kainos išaugs, tad dabar verta pirkti Facebook akcijų, nes ateity bus galinga pelningai parduoti. Jau nekalbant apie tai, kad niekada taip nebus, kad visi žmonės turėtų profilį socialiniame tinkle (aš Facebook nesu prisiregstivaęs ir principingai to nedarysiu), problema yra ta kad išsivysčiusiame pasaulyje Facebook vartotojų jau yra tiek kiek panašu ir tegali būti. Vakarų rinka yra užpildyta, todėl Facebook galvoja kaip dar labiau privilioti vartotojų iš besivystančio pasaulio, va todėl ir kuria projektus kaip pateikti internetą Afrikoje iš bepiločių orlaivių ar oro balionų ir panašių idėjų. Tačiau realybė yra tokia, kad kol žmogaus baziniai poreikiai bus vanduo, maistas, apranga, būstas ir taip toliau, internetas nebus pirmo būtinumo paslauga. Ir tai normalu. Gi Afrikoj neišspręsti net baziniai žmonių poreikiai. Iki šiol yra problemų su švaraus vandens trūkumu. Tad Facebook dar viliojantys afrikiečius internetu paprasčiausiai elgiasi nemoraliai. Įsigilinkim į situaciją: negrai neturi net švaraus vandens, o jau Facebook lenda su internetu ir savo socialiniu tinklu!

Kodėl apie tai parašiau? Vėliau paaiškinsiu.

Rodyk draugams

Visgi ukrainiečiai yra kvaili

Yra toks muzikinis ukrainietiškas tv kanalas Ru Music. Rodo rusiško popso videoklipus. Tiksliau buvo. Buvo, nes persivadino, dabar vadinasi Eu Music. Persivadino reaguodamas į dabar Ukrainoje vyraujančią madą. Repertuaras nepasikeitė, kaip ir anksčiau rodo tą patį rusišą popsą. Persivadino įsivaizduojant, girdi, įdėjome europietišką pavadinimą ir, va, tapome europiečiais.

eu music

eu music

buvo RU, dabar EU

buvo RU, dabar EU

Tokių ir panašių ukrainietiškų tv kanalų pavadinimų pavadintų ne ukrainietiškai yra ir daugiau.

News Network va! Noviny netinka!

News Network va! Noviny netinka!

News One

News One

Business šekit!

Business šekit!

Garsusis Еспресо TV - nors pavadinimas jau kirilica, bet vis tiek užsienietiškai

Garsusis Еспресо TV - nors pavadinimas jau kirilica, bet vis tiek užsienietiškas pavadinimas

Na dar žinoma garsusis Еспресо TV. Garsusis todėl, kad tiesiogiai transliavo vadinamąjį Maidaną, rašau vadinamąjį nes tai buvo viso labo valstybinis perversmas. Garsus dar todėl, kad Lietuvos nacionalinis transliuotojas šio kanalo medžiagą retransliavo gyvai, be subtitrų ar vertimų taip dar pažeisdamas lietuvišką kalbos įstatymą tranliuotojams.  Pavadinimas Espreso TV vėlgi yra neteisingas. Jei turima omeny Espreso - tai ekspres naujienos t.y. greitai į įvykius reaguojančios naujienos tai turėtų vadintis Ekspress arba Express ar pan. Dabar gi Еспресо TV suponuoja mintį kad čia kavos gėrimo rūšis - espresso.  Tačiau ko norėti iš beždžioniautojų ir primtyvų.

Mastymas kaip kvailių. Tarsi nuo užsienietiško pavadinimo tampi labiau europiečiu? Vakariečiu? Akivaizdu, kad ne. Tokie pavadinimai rodo primityvumą ir beždžioniavimą. Kas būtų jei LNK, t.y. Laisvas ir nepriklausomas kanalas vadintusi FIC, t.y. Free and Independent Channel? Taigi būtų primityvai ir beždžionės. Tokie ir yra ukrainiečiai, toks ir yra visas jų paskutinio Maidano pasiekimas: mėgdžioti ir beždioniauti, intenciją pokyčiams pristatyti kaip faktą, po to muštis į krūtinę, va, žiūrėkite mes jau europiečiai, tad mus turite gerbti ir mylėti. Niekaip nesuprantu Lietuvoje vyraujančių simpatijų Ukrainai. Tiksliau suvokiu kodėl yra tos sukurtos simpatijos, bet vis tiek nesuprantu tų simpatijų ir simpatikų.

Rodyk draugams

Android, tpfu ir lietuviški kvailiai

Kairėje matote telefoną su Android 2.2 versija, kitaip dar žinomu Froyo kodiniu pavadinimu. Dešinėje - Android 2.3 versija, Gingerbread.


Kodiniai pavadinimai angliški ir ne kiekvienam suprantami, tačiau išvertus žymi saldumynus: šaldytas jogurtas ir imbierinis pyragaitis - atitinkamai. Išties tokius pavadinimus sugalvojo rinkodaros specialistai iš Google norėdami kad jų produktai būtų patrauklūs vartotojams, nusprendė susieti su teigiamomis emocijomis, suprask, saldainiukai. Tokią saldumynų praktika tesiama ir naujesnėse versijose. Nežinau kaip jums, bet man Android išmanieji, ne saldainiukai, o mėšlo krūva.

Tai neįtikėtinas šnipinėjimo ir asmeninių duomenų vagimo įrankis, kuriuos vėliau perduoda JAV Nacionalinio Saugumo Agentūrai, angliškai žinomai kaip NSA – National Security Agency. Ačiū, Edward Snowden, kad tai jūs paviešinote. Turėtume būti jam dėkingi, tačiau ir čia lietuviškieji patriotiniai debilai užsipuolė Edward Snowden, pravardžiavo šūdenu, nes pastarasis anot lietuviškųjų patriotinių debilų, dirba Maskvai…

Šitie patriotiniai lietuviški debilai iki šiol siautėja interneto komentaruose užsiminus apie Edward Snowden:

O juk Edward Snowden - idealistas vertas absoliučios pagarbos, žmogus kuris pamatė kokia veidmainiška yra JAV, kaip laužo žmonių privatumą - ryžosi visa tai parodyti. Išmokytas amerikietiškų laisvės idealų: laisvės, pasipriešinimo žmonių laisvės uzurpatoriams, pasipriešinimo JAV konstitucijos laužytojams - doras ir drąsus žmogus gi ir negalėjo kitaip pasielgti. Tai kad atsidūrė Rusijoje - visiškas atsitiktinumas, sekantys įvykius puikiai tai supranta.

Kaip matote senesniajame telefone? „Google Play“ paslaugos sunaudoja 16,78 megabaitus atminties, o naujesniajame – visus 120 megabaitų. Kam? Kam reikalingi tokie gremėzdiški vietos kiekiai? Ko ten prigrūsta tose programose kad reikia tiek atminties? Aš ne atnaujinau, telefonas pats atsinaujino. To Google play ištrinti nepavyks, ištrynus – vėl atsistato ir sunaudos jūsų interneto duomenų srautą. Parazitinė programa kuri seka ir analizuoja jūsų veiklą - bent kokias programas esate įsidiegę Google tai tikrai žino. Kodėl 2.2 versijoje programa veikė gerai ir su 17 megabaitais ir tų galimybių užtekdavo, tačiau štai naujesnei Android versijoj prireikė dar didesnių vietos reikalavimų. Atsakymas, kuris vienintelis logiškai yra įmanomas: tam, kad Android turėtų dar didesnių sekimo galimybių. Naujausi Edward Snowden liudijimai, kad išmanieji telefonai net juos išjungus vis tiek laiko įjungtą mikrofoną ir bando nustatyti vietą, tai tik patvirtina. Skaitykite: Mobilusis telefonas – slaptųjų tarnybų mikrofonas jūsų kišenėje
Edwardas Snowdenas: slaptosioms tarnyboms perimti jūsų telefono valdymą – vieni juokai

Na gerai, jeigu Google ir Amerikos paranojikai mano, kad aplinkui vien tik teroristai, tačiau bent nenervintų. Dabar tiesiog nervina ir varo Android vartotojus į neviltį. Ko gero Froyo versija Google inžinieriams ir programuotojams yra per sena, labai mažai naudotojų, tad kam pritaikyti programą jei naudotojų maža, o štai Gingerbread – naujesnė. Na ir tie veikėjai iš Google atnaujino – rezultatas 2.3 versijos telefonas tiesiog ėmė springti nuo tokios gremėzdiškos atsinaujinusios programos. Net jei esate patriotinis debilas ir manote, kad JAV ir NSA yra geriečiai ir jokio šnipinėjimo nėra, teks pripažinti, kad Google sukūrė niekalą kuris nesugeba atsižvelgti į telefono technines galimybes, kuris nori įbrukti jums tai ko jums net ir nereikia.

Rodyk draugams

Galas Lietuvai. Išnyks kaštonai

Šiemet pavasary labai gausiai žydėjo kaštonai. Dabar manau, tai nieko gero nežadėjo. Iš patirties, kiek esu pastebėjęs, jei medis itin gausiai žydi, tai greitai ir nudžius. Kartą mačiau pavasary labai gausiai žydėjo senas gluosnis blindė, ir ką sekančiai metais nuvyto. Tai žinoma, tik mano pastebėjimai. Eidami pro kaštonus atidžiai pasižiūrėkite į lapus. Pamatysite rudų taškelių. Kai kur jau virsta į juostas.

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Kaštonų lapai, 2011-07-07

Nebijokite perplėšti lapo ties ta vieta kur yra rudas taškelis. Neįkąs. Pamatysite pilką vikšrą, kokių penkių milimetrų ilgio, bet plokščią.  Čia ir yra yra tas kaštoninės keršakandės (Cameraria ohridella) ,vikšras. Jau pernai metais buvo aliarmuojama - puola kaštoninė keršakandė, nuorodos: http://www.lietuvosmiskai.lt/go.php/lit/Lietuvoje_iskilo_gresme_kastonams_juos_m/3027/1 http://www.lrytas.lt/-12821528761280250062-ka%C5%A1tonus-lietuvoje-naikina-ne-kaitra-o-kenk%C4%97jai.htm http://tv.delfi.lt/video/2yHoRgce/ ir t.t. Dabar tylima. Nesuprantu. Dabar pats laikas gelbėti kaštonus, kol dar nevėlu, o panašu, kad jau per vėlu. Tai nacionalinė tragedija. Kaštonas gražus medis, kaip Lietuva be kaštonų? Teisybė, kaštonas, moksliškai būtų arklinis kaštonas - Aesculus hippocastanum savo kilme nėra lietuviškas, bet jau senai, keletą šimtų metų Lietuvoje yra įprastas ir mielas lietuvio širdžiai. Išnyks kaštonai - galas Lietuvai tokiai kokią pažįstame. Turi būti reaguojama nacionaliniu mastu. Pernai buvo rašyta, kad medžio nupurškimas chemikalais kainuotų apie šimtą litų. Miestų savivaldybės tokių pinigų neturi ir neturės. Nežinau kaip kituose miestuose, bet Šiaulių miesto valdžia - akivaizdi nevėkšlų kampanija. Dar pernai metais buvo įspėta, kad kaštonų lapai turi būti surinkti ir sudeginti, jokiu būdų negalima buvo palikti žiemai, nes parazitas lapuose, po sniego danga sėkmingai peržiemoja. Miesto valdžia kuri ir privalo rūpintis žaliuoju miesto veidu vargia ką padarė. Tebuvo surinkti nukritę lapai tik Kaštonų alėjoje. Savo akimis mačiau daugybę nesurinktų kaštonų lapų pietiniame rajone. Tad atsitiko tai kas buvo įspėta mokslininkų. Parazitas peržiemojo ir pradėjo graužti kaštonų lapus. Lapai jau pradėjo ruduoti, o dar tik liepos pradžia. Medis netenka lapų ir nudžius. P.S. nežinau, kas vyksta, o gal čia tik mano per didelis įtarumas, bet šiemet ypač gausiai žydi liepos.

Liepų žiedai, 2011-07-07

Liepų žiedai, 2011-07-07

Rodyk draugams