BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Neįtikėtina, bet toksikomanai iki šiol egzistuoja!

Tai prieš tai buvusio įrašo tęsinys. Jaunimėlis ne tik geria ir rūko cigaretes, bet ir rūko kanapes, taip vadinamą žolę. Laiks nuo laiko sulaiko ekstazi tabletes prekiaujančius prie mokyklų ar klubų, vadinasi neabejotinai ekstazi ir perka. Tad atrodo kam dar ieškoti kažko svaiginimusi? Na kam? Kam dar reikia kažko kai pasirinkimas apstus? Bet ieško.  Ko gero randa, nes laiks nuo laiko vaikštinėdamas po gamtą randu va tokius klijų pripiltus polietileninius maišelius.

Neįtikėtina, bet iki šiol yra durnių uostančių klijus.

Neįtikėtina, bet iki šiol yra durnių uostančių klijus

Apie toksikomanus pirmą kartą sužinojau kokiais 1988-89 metais. Dar anksčiau, būdmas dar mažesnis kai tėtis klijuodavo buvau pastebėjęs, kad tuomečiai klijai pavadinimu “Moment” baisiai dvokdavo, na bet kad imčiau usotyti tai net minties nebuvo, tagi smirda! Tai va pasirodo, kad tie toksikomanai uostydavo tuos klijus. Prisipildavo klijų į maišelį ir uostydavo. Tai buvo bendra Michail Gorbačiov pradėtos persitvarkymo epochos (taip vadinamos Perestroikos) pakrikimo rezultatas. Neįsivaizduoju kaip pardavėjoms nekildavo klausimų kam vaikams klijai Moment? Galbūt kokiojo Maskvoje, Vilniuje ir būdavo nesvarbu ką vaikai perka, na bet provincijoje tarybiniais laikais visuomenė dar nebuvo apatiška. Net Šiauliuose pardavėjo galėjo paklausti: kam vaike šito tau reikia? Tikrai atsimenu, kad net kartą auklėtoja paprašė mokinių nupirkti kažko (dabar nepamenu), bet mokiniams pardavėja nepardavė.  Ir tai buvo gerai! Kai pardavėjas parduoda abejotinos paskirties prekę, pavyzdžių, dažų balionėlį vaikui ar apskritai nepilnamečiui, jis yra lygiai toks pat niekšas kaip ir graffiti tepliotojas ant namų sienų. Nes rūpūs miltui kam vaikui dažų balionėlis?

Taigi randu klijų pripiltus klijų maišelius. Ar čia klijai “Moment” - nežinau, lygtais cheminė sudėtis tų klijų yra pakeista ir nebėra to svaiginimosi efekto. Nežinau. Nenoriu tikrinti. Tačiau kažkas vartoja t.y. uosto. Kažkas - šiuo atveju netinka, tai žemesnės turtinės padėties šeimų vaikai. Ekstazi ir kanapės visgi yra brangesni nei klijų tiubelė. Paaugę pereis ant širkos, ko gero. Pardavėjai parduos bet kam ir bet ką, jiems neįdomu, svarbu kad tik sumokėtų. Ne mano sugalvota frazė: kapitalistas gali parduoti jums virvę su kuria jį pakarsite.

Tad valdžiažmogiai iš vyriausybės jūs esate kvailiai. Jūs nekovojate su narkomanija, kuri yra žymiai pavojingesnė, o vietoj to įvedate absurdiškus ribojimus alkoholio prekybai, net ketinate uždrausti alkoholio prekybą lauko kavinėse pamiršdami savo pagrindinį pažadą: įvesti valstybinį alkoholio prekybos monopolį. Rūpūs miltai, taigi lauko kavinėse lankosi turtingesnė visuomenės dalis, jie nėra ta prasigėrusi visuomenės pusė kuriai reikia apribojimų. Turi pinigų kavinėse nusipirkti alkoholio - vadinasi nėra prasigėrę! Norite pažaboti alkoholizmą? Tėra vienintelis kelias, jau pramintas ir žinomas protingesnėse šalyse, tereikia tik kokybiškai nukopijuoti, ir nukopijuoti ne aklai bežioniaujant kaip kad yprasta Lietuvoje, bet įsigilinant, taigi ir tas dalykas vadinasi valstybinis alkoholio prekybos monopolis. Kito kelio nėra. Prekybininkai gi yra suinteresuoti gauti pelną, jie be sąžinės skrupulų pardavinėja vaikams dažų balionėlius ir klijus.

Rodyk draugams

Nebalsuokite už banalybes

Taigi rinkiminių apygardų perbraižymas Šiauliuose ir Šiaulių rajone sukėlė didelį jovalą. Sumaištis sukurta tyčia, sumaišties tikslas naudojant džerimanderingą neleisti patekti į seimą anksčiau čia kandidatavusiems ir nuolat laimintiems Rimai Baškienei ir Valerijui Simulik. Va taip kad dviem nuolat laimintiems savo apygardose būtų išmuštas pagrindas iš po kojų, ir kad abu stiprūs kandidatai susikautų tarpusavyje ir eliminuotų save. Naudinga buvo Šiaulių socdemams. Tačiau Valerijus Simulik nors ir būdamas nepartinis nusprendė eiti kartu su valstiečių ir žaliųjų sąrašu. Be abejo jie, Rima Baškienė ir Valerijus Simulik, negalėjo konkuruoti vienas su kitu toje pačioje Kuršėnų-Dainų apygardoje, tad Valerijus Simulik pasitraukė iš tos apygardos kur nuolat laimėdavo ir dalyvauja kitoje buvusios Dainų apygardos ribose, t.y. dabartinėje Saulės apygardoje Nr. 24. Buvau susitikime su rinkėjais ir Valerijus Simulik ir Rima Baškienė atvirai šnekėjo, kad jei būtume kovoje vienas su kitu, galbūt būtų laimėjęs trečias. Tad kažkuris turėjo pastiraukti. Pasitraukė Valerijus Simulik. Tad džerimanderingo sumanytojai kiek apsiskaičiavo, che-che.

Valerijus Simulik yra gana populiarus tad reklamos mačiau tik vieną stendą. Gera prekė pati save giria, žinomam politikui nėra būtinybės brukti save.

Valerijus Simulik yra gana populiarus tad reklamos mačiau tik vieną stendą. Gera prekė pati save giria, žinomam politikui nėra būtinybės brukti save.

Dabartinis Valerijaus Simulik konkurentas Saulės apygardoje yra Arvydas Mockus. Pirmasis - keturiskart seimo narys, antrasis - tik vieną, yra tik dabartinio seimo narys. Skirtingų svorio kategorijų konkurentai. Manau Šiaulių socdemai supanikavo, tokios eigos jie nesitikėjo. Tai liudija kažkokia beprotiška socdemų agitacija Saulės rinkimų apygardoje.  Arvydas Mockus yra, na kaip čia pasakius, yra tipiškas lietuviškas politikas (aš čia švelniai, o išties kvailys - žr. žemiau): sveikindavo su Kalėdomis ir Velykomis:

ne seimūno rūpestis puošti miestą, tačiau gyrėsi

ne seimūno rūpestis puošti miestą, tačiau gyrėsi kad čia jo iniciatyva puoštas miestas

Žmogus ko gero nelabai supranta, kad seimūno darbas, tai ne sveikinimus siųsti, ne miestą puošti (tai mero darbas), o kurti įstatymus, protingus įtatymus, gerai apgalvotus įstatymus, kad nereiktų jų nuolat taisyti ir pertaisyti, bei vykdyti parlamentinę kontrolę.

Ir spėju, kad paaiškėjus, kas per konkurentai bus Saulės Nr. 25 apygardoje akivaizdžiai na nesąmones pradėjo agituoti. Nusišnekėjimo šedevras:

vasaros pradžia. Šauniausi abiturientai - tik Šiauliuose

vasaros pradžia. Šauniausi abiturientai - tik Šiauliuose

Jis ką pats asmeniškai už abiturientus mokėsi? Kas nustatė abiturientų šaunumą? Kam šitokios banalybės? Na taip, aš suprantu siekiama prisivilioti abiturientų balsų, bet ei tie abiturientai išvažiavo studijuoti į kitą miestą arba išvis į rinkimus neateis. Jaunimui politika neįdomi, susitikime su rinkėjais būna vienas, du jauni žmonės, kurių vienas aš…

Taigi panika! Socdemų reklamos su Arvydu Mockumi, ne ką nemažiau nei kitoje apygardoje su Gintautu Sitniku. Kankina rinkėjus banaliais šūkiais.

ant buvusios vaikų poliklinikos, negaliu atlesiti politikmas už tai kad panaikino vaikų

Ant buvusios vaikų poliklinikos. Negaliu atleisti politikams už tai kad panaikino vaikų poliklinikas. Socdemai jūs jokie sodemai, jūs - šlykštūs veidmainiai, jūs net vaikais nesugebate pasirūpinti. Iki šiol kūdikiai ir mažyliai turi laukti bendroje eilėje su krenkšinčiais seniais.

Reklamos akivaizdžiai per daug.

pradedame skaičiuoti

Pradedame skaičiuoti

paeikime kiek toliau,ten toliau ankstesnis

paeikime kiek toliau, ten toliau ankstesnis

ir iš kitos pusės

ir iš kitos antrojo stendo pusės

Na kam tokie niekalai šūkiuose? Aš nesuprantu, nejaugi kandidatai nesupranta, kad banalybės šūkiuose tik atstumia.

Arvydas Mockus net prie savo konkurento biuro įsigudrino pridėti savo reklamos į šalimais esančios avalynės remonto vitrinas. Cha! Gerai! Linksma stebėti politikų vertimąsi kūlverščiais kad tik laimėtų.

Geri pokyčiai vyksta, tad viliuos banalybes rašinėjantys nelaimės

Geri pokyčiai vyksta, tad viliuos banalybes rašinėjantys nelaimės

Be jokios abejonės yra kitų konkurentų reklamos, mačiau ir tėvynsąjungiečio kandidato du stendus, ir Valerijaus Simulik vieną reklaminį stendą (žr.auksčiau), ir Darbo partijos ir liberalų, bet kokiu atveju na tiek daug socdemų reklamos niekados nėra buvę, socdemų reklamos tiesiog apstu.

Rodyk draugams

Artūras Zuokas apie Šiaulius

Rinkimų kampanija jau vyksta. Visokio plauko politikieriai arba į politikus taikantis kandidatai jau reklamuojasi. Ir labiausiai nustebau, kad viename Šiaulių laikraštyje pasirodė Artūro Zuoko straipsnis apie Šiaulius. Taip, taip tas pats Artūras Zuokas. Na tikrai prie ko čia Artūras Zuokas ir Šiauliai? Gal ketina čia kandidatuoti? Na, to nežinau. Pasirodo Artūras Zuokas Šiaulius gerai pažįsta. Pateikiu jums jo straipsnį, rezoliucija yra pakankama, manau galėsite perskaityti. Ir žinot ką? Čia surašyta visiška tiesa, Šiauliai išties degraduoja ir nyksta. Ir juk tai Lietuvos katastrofa, ne dėl Šiaulių be abejo (net jei Šiauliai pavirstų miesteliu, Lietuva gi dėlto nežlugtų ), o todėl, kad abejotinos reputacijos veikėjas, na tokia Artūro Zuoko yra reputacija, taip bent masinės žiniasklaidos priemonės suformavo, rašo tiesą. Rezultatas bus toks: niekas neatkreips dėmesio, nes gi tai sako Zuokas, gi jo reputacija yra va tokia, o juk problemos surašytos Zuoko juk taip ir liks.

Skaitykite patys:

Artūras Zuokas apie Šiaulius

Artūras Zuokas apie Šiaulius

Jei Zuokas kandidatuotų Šiauliuose tektų man už jį balsuoti, taip, taip aš žinau tą posakį aie Zuoką: “jis vagia, bet dirba miestui”. Taip, aš žinau kažkada Artūras Zuokas buvo teistas už Vilniaus tarybos nario papirkimą, taigi teiginiai, kad Zuokas kažką vagia yra be pagrindo ir melagingi: Zuokas buvo teistas už kitokią veiklą. Tad ką belieka daryti? Nei vienas iš kandidatų į deputatus, arba esamas deputatas - taip aiškiai ir suprantamai kaip yra ir ką rekia daryti - nerašo. Visiškai sutinku su Artūro Zuoko esamų deputatų atstovaujančių Šiaulių gyventojus apibūdinimu:

Kodėl dabartiniams Šiauliams lyg ir atstovaujantys vienmandatėse apygardose išrinkti politikai Valerijus Simulik, Arvydas Mockus, Edvardas Žakaris nedaro nieko, ką matytų ir už ką būtų dėkingi miestelėnai, o mieliau dalyvauja neva “didžiosios politikos” intrigose, taip patys atsitraukdami nuo realių darbų politikos?

Tiesa, galima būtų prikibti, kad visa tai ką surašė Artūras Zuokas yra labiau Šiaulių mero ir miesto tarybos kompetencijoje. Taip, bet žmogus, kuris visa tai ką surašė Šiauliams būtų naudingas net jei būtų ir Seime.

Tai katastrofa, nes tenka rinktis mažesnę blogybę. Visgi aš rimtai, jau geriau balsuoti už Zuoką kuris suprantą ką rašo, nei kad tarkime už tokią bobelę agituojančia banalybėmis:

Išgirskime žmogų!

Išgirskim žmogų!

Apie dabatinius Seimo rinkimus Šiauliuose dar rašysiu.  Aprašysiu kokie visiški nuliai ir niekalai veržiasi į Seimą, ir dar kokia niekšinga machinacija buvo padaryta Šiaulių rajono gyventojams.

Rodyk draugams

Britons, You’d made the great decision! Congratulations from Lithuania!

Įrašo pavadinimą parašiau angliškai- taip mandriau, be to solidarizuojuos su Didžiosios Britanijos piliečių sprendimu išstoti iš Europos Sąjungos. Išvertus būtų taip: Britai, jūs padarėte didingą sprendimą! Sveikinimai iš Lietuvos!

Nemėgstu Europos Sąjungos, greičiau net nekenčiu, nes tai blogis. Tai galiu lengvai įrodyti net Lietuvos pavyzdžiu, galiu parodyti kaip net ta Europos finansinė parama Lietuvoje tiesiog švaistoma niekams, beprasmybėms, idiotiškiems projektams visiškai negalvojant apie tolimesnį panaudojimą ir išlaikymą. Prieita net iki to, kad griaunama tai kas dar ir taip veikia, ir vien tik todėl kad yra ta europinė finansinė parama ir statoma naujai vietoj to kas yra. Todėl taip, aš džiaugiuosi kad Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystės piliečiai nusprendė palikti šitą utopinį projektą pavadinimu ES. Ką jis britams davė? Jie gi įmoka daugiau nei gauna, privalo laikytis Briuselio primetamų normų: agurkų kreivumo limitų (nebėra laimei), dulkių siurblių ir lektros lempučių galingumo apribojimų, ir dar privalai priimti negrų. Tpfu… Tad baikit aiškinti koks blogis tas Didžiosios Britanijos referendumo sprendimas. Tai gėris. Gėris net mums - žiūrėkit aukščiau kodėl.

Ypač džiugina lietuviškų politinių šūdmalių ir niektauzų liūdesys. Man linksma kad jiems liūdna! Man linksma kad Linkevičiui liūdna (prisipažino), man džiugina liūdesio gaidelės Auštrevičiaus intonacijoje. Man patinka politologų aimanos. Nes kas tas, pavyzdžiui, yra Auštrevičius? Taigi jis yra suinteresuotas asmuo, jis yra suintersuotas ES buvimu, nes jos gauna tūksantines algas būdamas europarlamentaru. Lapė ėmė aimanuoti, kad vištidėje mažiau vištų.

Dabar belieka laukti lietuviškų politinių šizofrenikų sąmokslo teorijų. Esu tikras tuoj pasirodys kliedesiai, kad už viso šio referendumo slypi Rusijos kėslai. Gi vieno iš išstojimo agitatorių vardas Boris Johnson. Štai jau ir “įkaltis”. Cha-cha-cha! Борис!

O lietuviška televizija jau su tokiomis tragiškomis natomis per “Panoramą” referendumo rezultatus praneša, kad net šlykštu.

žinių vedėjas pranešdamas propagandistinį niekalą rizikuoja tapti propagandos veidu

žinių vedėjas pranešdamas propagandistinį niekalą pasitempusiai-iškilmiga intonacija ir natūra rizikuoja tapti propagandos veidu

Trydaliavimas baisus, prasidėjo 20:30 ir tęsėsi kokią valandą. Kartotojo tas pačias banalybes, girdi įsivyravo chaoas ir neapibrėžtumas. Gi vakaras, žmonės aistros nurimo. Nuo ryto žiūriu palydovinę televiziją ir katastrofinio inkštimo tokio per “Panoramą” ten nemačiau, niekur, net per mus neleidžiamus žiūrėti rusus. Nematote? Pamokysiu kaip matyti, nemokamai. Po paraliais, taigi pats ministras-pirmininkas David Cameron aiškiai pasakė, kad niekas kol kas nesikeis nei britams gyvenantiems užsienyje, nei užsieniečiaims gyvenantiems Britanijoje.

Jau rašiau, tai ne nacionalinis transliuotojas, tai propagandistinis-valstybinis kanalas, skaitykite čia ir čia. Galite ir peržiūrėti visą temą pavadinimu “televizija“. Juokingiausia, kad mulkiai iš nacionalinio transliuotojo dar prieš keletą metų visaip bandė įsiteigti Didžiajai Britanijai transliuodami visiškai mums neaktualų renginį. Cha-cha-cha! Jūsų padlaižiavimas nuėjo veltui!

Rodyk draugams

Kovo 11 nešvenčiu

Nes neturiu ko švęsti. Visos to kalbos apie nepriklausomybę kaip savaimę vertybę yra neįtikėtinas tuščiažodžiavimas.  Jau rašiau ir dar sykį galu pasikartoti: šalies nepriklausomybę nėra vertybė pati savaime, tai tik įrankis tikslams pasiekti dar 2012 metais. Aš tuo labiau ir labiau įsitikinu. Gi plūsta krūvos pabėgelių iš nepriklausomų Afrikos ir Azijos šalių į Europą. Arba JAV atveju iš centrinės Amerikos nepriklausomų šalių bėga gi tūkstančiais į Jungtines Valstijas. Migrantai ar pabėgeliai - net nežinau kaip apibūdinti. Teoriškai ekonominiai migrantai, praktiškai pabėgeliai nuo skurdo, iki šlykštumo korpumpuotų lotynų Amerikos šalių giėga iš nepriklausomų valstybių! Jų, centrinės Amerikos gyventojų, atveju jų kelionė yra dar pavojingesnė nei pabėgelių iš Šiaurės Afrikos kurie turi įveikti tik gamtinę kliūtį - Viduržemio jūrą, gi latinosai ne tik turi nukeliauti iki JAV bet ir dar tampa Meksikos mafijos užpuolimų taikiniais. Tpfu, kažkokie meksikonų mafijoziai yra nežmonės, žudo ir grobia tokius pat kaip save. Ką čia aš rašau apie latonosus ir kitokius papuasus, gi lietuviai gi masiškai emigruoja į vakarų Europos šalis ar JAV. Tai kaip čia yra? Šalis t.y. Lietuva yra nepriklausoma, o iš jos bėga, kokia prasmė iš tokios valstybės jei iš jos šalies gyventojai bėga?

Tad politikas šnekantis apie nepriklausomybę kaip savaiminę vertybę kaip vertybę a priori yra šūdmalys neraliuotas, tuščiažodžiautojas-neišmanėlis, pliurpalas nesvietiškas. Ir tokių patosinių šūdmalių yra apstu.

Tačiau nepriklausomybės nešvenčiu ne tik aš, bet ir kiti artimieji, nes paprasčiausiai negali švęsti, nes turi eiti į darbą. Taip, taip, jūs ką galvojate kad kovo 11 diena yra šventė visiems? Visiems Lietuvos gyventojams? Nieko panašaus, pavyzdžiui gi parduotuvės dirba. Tad mano artimųjų šeima vietoj to, kad su visa šeima su vaikučiu poilsio dieną nueitų į kokį nepriklausomybei paminėti skirtą renginį, kaip laisvalaikio praleidimo būdą, dabar artimųjų mama turi eiti į darbą. Cha! Net tarybiniais laikais to nebuvo, jei jau būdavo kokia valstybinė šventė kokia spalio 7 ar lapkričio 7 tai nedirdavo visos parduotuvės ir niekas nuo to iš bado nemirdavo.  Neįtikėtina, bet kapitalizmas toks koks yra Lietuvoje t.y. laukinis kapitalizmas skatina nešvęsti kovo 11 dienos, elementariai vien dėl to, kad žmonės dirba. Ką pardavėjos nėra žmonės?

Nepatingėjau ir nuėjau į Akropolį. Žmonių minios. Kovo 11 - eilinė didžiojo šopingo diena, kuomet su visa šeima žmonės atvažiuoja apsipirkti. Tenka konstatuoti - pardavėjos Lietuvoje nėra žmonės.

kovo 11 - šopingo diena

kovo 11 - šopingo diena

Toli Lietuvoje iki vakarų Europos, ten net sekmadieniais nedirba, tad nenuostabu kad iš Lietuvos žmonės emigruoja, nes Lietuva darbo santykių prasme nėra patraukli.

Bus daugiau panašia tema.

Rodyk draugams

Kaip Algirdas Butkevičius su kontrabanda kovojo

Jau esu aprašęs kaip su kontrabanda kovojo Andrius Kubilius. Prieš kokią savaitę, ar dvi, per vieną tv laidą seimo nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas prasitarė, girdi situacija pasienyje nėra jau tokia tragiška, girdi nėra jau taip kad kontrabanda plūstų. Nusišypsojau, nes atsirado kiek kitokių kontrabandinių cigarečių, kokių anksčiau ir nebūdavo. Bet apie viską iš pradžių.

Dar seniau minėjau, kad realią valdžią Lietuvoje turi ministras pirmininkas. Ir tų žodžių neišsižadu, tokia lietuviška konstitucine sandara. Ir nors Andrius Kubilius savo neišmanymu užknisdavo, dabartinis ministras pirmininkas užknisa dar daugiau, bet apie tai parašysiu vėliau. Bet grįžtu prie kontrabandos, nors kontrabandos lyginant su 2011 metais atėjus į valdžią Algirdui Butkevičiui sumažėjo, bet ji niekada taip ir neišnyko. Baltarusiškos cigaretės kaip buvo įprastas reiškinys taip ir liko.

2013 metai

2013 metai

Tai va dar prieš kokius du mėnesius pastebėjau, kad Šiauliuose atsirado kiek kitokių cigarečių, nebe Fest ar Minsk, o NL t.y. New Line.

NL / New Line / Курение убивает

NL / New Line / Курение убивает

Cigaretės rusiškos, nepasididžiavau ir numestą pakelį apžiūrėjau. Gamintojas nurodytas.

ООО «Новая линия» РФ. Калининградская обл. г. Мамоново пер. Пограничный, 27

ООО «Новая линия» РФ. Калининградская обл. г. Мамоново пер. Пограничный, 27 ir dar smalų ir nikotino kiekis

Tai buvo ne vienetinis atvejis, tokių pakelių atsirado ir daugiau.

Курение убивает

Курение убивает

kitas pakelis, kad nesakytumėte, kad iš vieno pakelio išpučiau tuščią burbulą

kitas pakelis, kad nesakytumėte, kad iš vieno pakelio išpučiau tuščią burbulą

Tai va dėl to ir nusišypsojau iš Artūro Paulausko žodžių. Mane senai stebino, va negi apsimoka vežti kontrabandines cigaretes į Šiaulius? Vežti iš Baltarusijos kai atstumas tiesiąja linija - apie 200-250 km, o keliais kokie 250-350 km? Turbūt apsimoka, jei veža, bet vistiek kodėl gi neveža iš Rusijos, gi yra arčiau? Na va ir atsirado. Pagal Paulauską situacija Lietuvos - Rusijos pasienyje jau yra stabilizavusi, tad didesnės pajėgos yra skiriamos situacijai pasieniui su Baltarusija. Cha-cha matau kaip stabilizavusi. Realybė tokia, metė pasienio policijos pajėgas link Baltarusijos, tad natūralu, kad siena su Rusija apsinuogino.

Ką noriu pasakyti? Ogi kovoti su kontrabanda yra neįmanoma, laimėti prieš kontrabandą yra NEĮMANOMA. To nėra niekam pavykę. To nėra pavykę net JAV, maža to amerikonai 30-aisiais užsimoję išnaikinti alkoholį ir įvedę sausąjį įstatymą sukūrė palankias sąlygas mafijai ir vargo, vargo iki kokių 70-80-ųjų. Kai miniu kovoti prieš kontrabandą turiu omeny policines priemones: draudimus, baudas ir pan. Vienintelis dalykas ką gali padaryti valstybė - tai NESUDARYTI SĄLYGŲ ATSIRASTI kontrabandai. Ar Algirdas Butkevičius tai kur nors užsiminė? Ne, jis ir toliau didina akcizus tabakui ir dar didins. Taip kaltas Algirdas Butkevičius, ne jis yra realus šalies vadovas, jis turi realią valdžią. Jei turėtų daugiau proto, tai puikiai suvoktų, kad neįmanoma atsispirti kontrabandai į šalį į kurią kontrabanda plūsta iš trijų pusių. Taip, taip iš trijų pusių. Esu linkęs manyti, kad dalis kontrabandinių cigarečių į Lietuvą pakliūva iš Latvijos, gi siena yra netikrinama. Be to Latvijoje yra buvęs aptiktas nelegalus cigarečių fabrikas. Ir tai ne pirmą kartą buvo toks panašus fabrikas Latvijoje. Cigarečių kainų skirtumas su Baltarusija ir Rusija toliau didės. Pagunda įvežtį cigaretės vis didės. Yra neįmanoma priversti šalis kurios net neplanuoja stoti į Europos Sąjungą didinti akcizus savo šalių gyventojams. Neįtikėtina toks kvailys atsirado, pamenu vienas toks eurokomisars iš Lietuvos važiavo į Baltarusiją bandydamas įtikinti, kad Lukašenka padidintų akcizą cigaretėms. Vardo neminėsiu, ant greitųjų nerandu straipsnio apie tą kelionę. Klounas!

Garbės žodis nerūkau, bet jei rūkyčiau tai, ko gero ir pirkčiau kontrabandines cigaretes. Dabar pasipils moralizavimai: girdi kontrabandines cigaretes perkantys apvagia patys save, apvagia valstybę ir t.t.  Deja, tokius kaltinimus rėžiantys nepažįsta lietuviškos realybės. Iš vieno protingo žmogaus esu išgirdęs tokį paaiškinimą, prieš kurį likau bejėgis: mokėti mokesčius Lietuvos valstybei yra beprasmiška, nes valstybė tuos mokesčiui paparsčiauisiai išvaisto, išvaisto visokiems beprotiškiems, absurdiškiems, gigantomaniškiems, ir dėl to nuostolingiems, megaprojektams, pvz., suskytintų dujų terminalas. Tai valstybė apvagia savo gyventojus.

Tad ką daryti? Ką turėtų daryti išmintingas premjeras? Persiderėti su Europos Sąjunga. Persiderėti, įrodyti, argumentuotai įrodyti, kad Europos Sąjungos vykdoma akcizų politiką siekanti suvienodinti tabako akcizą visoje Europos Sąjungos teritorijoje yra beprotiška. Tokia politika kokia yra dabar tik skatina mafijos atsiradimą. Gi ne idiotai tame Briuselyje sėdi. Negalima taikyti normų kokios yra Belgijoje, kuri yra apsupta Europos Sąjungos šalių su aukštu pragyvenimo lygiu ir taikyti tų pačių normų Rytų Europos šalims su žemesniu pragyvenimo lygiu, kurios dar ribojasi su ne Europos Sąjungos šalimi. Manau vienintelis logiškas sprendimas būtų toks - akcizas tarifas turėtų būti diferencijuotas: Belgijoje didesnis, Vokietijoje mažesnis, Lenkijoje dar mažesnis ir t.t. ir visa tam, kad nesusidarytų didelis kainų skirtumas, tam kad neapsimokėtų vežti kontrabandą. Tai politikų darbas sugavoti tokią sistemą. Jie už tai algą gauna.

P.S. O visgi Rusijoje užrašai įspėjantys apie tabako žalą yra pažangesni nei Lietuvoje. Jei ant lietuviškų cigarečių įspėjantys užrašai būna iš priekio ir iš užpakalio, tai ant rusiškų pakelių yra tokio pat turinio juodomis raidėmis įspėjimas iš priekio, o štai ant kitos pusės - iliustracija su akivaizdžia tabako rūkymo sukelta žala.

tai va

tai va

Rodyk draugams

Jei Rolandas Paksas nori galutinai tapti politiniu lavonu - lai jungiasi su Darbo partija

Žinia apie Darbo partijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ planuojamą susijungimą man ir daugeliui buvo staigmena. Kad ir kieno tai būtų idėja - sumanymas prastas, ypatingai partijai „Tvarka ir teisingumas“ ir jos lyderiui. Linkstama manyt, kad idėja atkeliauja iš Darbo partijos pusės, nes iš pirmo žvilgsnio tai labiau naudinga Darbo partijai, kurios vadovai kaltinami dvigubos buhalterijos vedimu, o prieš pat 2012 metų rinkimus byla buvo perkvalifikuota į politinę korupciją, tad teoriškai galimų sankcijų prieš Darbo partiją akivaizdoje, darbiečių vadovams kilo mintis susijungti su partija „Tvarka ir teisingumas”. Sunku pasakyti ar taip yra iš tikro ir kas yra partijų lyderių galvose, tad to ir nenagrinėsiu.

Teoriškai dviejų partijų susijungimas turėtų lemti didesnį gaunamų per rinkimus skaičių. Per 2012 metų spalio mėnesį vykusius rinkimus Darbo partija gavo 271520 balsų, o „Tvarka ir teisingumas“ - 100120 balsų. Pirmoji partija gavo 29 vietas seime (17 per sąrašą, 12 išrinkti tiesiogiai vienmadatėse apygardose), antroji iškovojo 11 vietų seime (6 per sąrašą, 5 vienmadatėse; mirus Juliui Veselkai liko 4, iš viso turi tvarkiečiai 10 vietų seime). Taigi susijungusios partijos per sekančius rinkimus teoriškai turėtų gauti 271520 + 100120 t.y. 371640 rinkėjų balsų, bei teoriškai turėtų gauti 29 + 11 t.y. 40 vietų Seime. Partijos ideologiniu požiūriu nėra labai nutolusios viena nuo kitos, partija „Tvarka ir teisingumas“ tai buvę liberaldemokratai, Darbo partijos dalį sudaro buvę socialliberalai. Taigi  motyvas „liberal“ yra abiejų partijų ideologijoje. Na, liberalizmas Lietuvoje dažnai suprantamas ir kaip polėkis atsainumui ir lengvabūdiškumui. Užtikrinu, kad per sekančius rinkimus aritmetika nesuveiks, 2 + 2 nebus 4, nes žinau. Pabandysiu paaiškinti.

Nors partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas nėra pilnai politiškai veiksnus, nes dėl vadinamosios apkaltos jam uždrausta dalyvauti ten kur reikia prisiekti. Rašau vadinamosios, nes ta apkalta tebuvo farsas ir išsityčiojimasis iš Lietuvos konstitucijos. Apkaltinti žmogų: kaltas nes „pažeidė konstitucijos dvasią“ buvo didžiausias kliedesys per visą Lietuvos istoriją. Kiekviena reikšminga knyga turi savo dvasią. Knygos dvasia - tai įspūdis kuri ji palieka. Biblija tikrai turi savo dvasią, kuri nusakoma tokiais žodžiais: gyvenk dorai, arba tau prapultis. Bet ar šis credo ir yra tas įstatymas kuriuos vadovaujasi krikščionys? Akivaizdu, kad ne - krikščionys vadovaujasi 10 Dievo įstatymų. Lietuvos Respublikos Konstitucija taip pat turi savo dvasią, kurią apibendrinus nusakyčiau taip: už tautos, suprask žmogaus, interesus - bet ar šiuo apibendrinimu galima teisti žmogų? Akivaizdu, kad ne. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nėra nė pusės žodžio apie konstitucijos dvasią, ir tuo labiau nėra nei pusės žodžio, kad būtų galima teisti pagal dvasią. Nebejoju, kad daugelis žmonių tai suvokia, tikriausia ne taip artikuliuotai kaip apibrėžiau, bet protu ir širdimi suvokia: na negerai su Paksu buvo pasielgta. Vat va dėl šitos neteisybės ir balsuoja už jo vadovaujamą partiją. Nebejoju, kad už partiją „Tvarka ir teisingumas“ balsuojama iš esmės dėl šios priežasties, nežinau ar didžia dalimi, bet ši sukurta neteisybė Pakso atžvilgiu yra balsavimo akstinas. Balsuotų už tvarkiečių partiją ir daugiau rinkėjų, bet Rolandas Paksas kaip politikas neturi aiškaus savojo aš, neturi charizmos, yra mėmiškos natūros, šneka su parodomojo ryžtingumo kauke, apskritai kaip politikui trūksta tikrojo stuburo, ne parodomojo ir svarbiausia: trūksta aiškių, konkrečių ir realių veiksmų vizijų. Iš praeties ateinančio vieno ryžtingo veiksmo (Williams istorija) neužtenka politikui susikrauti politinio kapitalo. Kas gi gali balsuoti už tokio politiko vadovaujamą partiją? Aš nebalasavau, nei per praėjusius, nei per užpraėjusius rinkimus.

Bet ką daro tvarkiečiai? Jie nori susijungti su partija kurios vedlys Viktor Uspaskich yra prieštaringai vertinamas - apibūdinsiu tokia fraze. Tvarkiečiai pjauna šaką ant kurios patys sėdi! Juk jų motto yra „tvarka ir teisingumas“, o ką daro: ogi jungiasi su partija kurios vadovai teisiami už aplaidų buhalterijos vedimą, kur čia ta tvarka? Partija kurios rinkėjų troškimas grindžiamas teisingumo siekiu (kad ir Rolandui Paksui) susideda su partija kuri turi problemų su teisingumu! Neįsivaizduoju labiau kompromituojančio ir  anihiliuojančio žingsnio. Tai kaip rinkėjai galės balsuoti už partiją kuri išdavė savo motto?

Žiūrint iš Darbo parijos rinkėjų pusės vėlgi: o kodėl rinkėjas turėtų balsuoti už jungtinę partiją kurios vienu iš vadovų būtų, kaip ir minėjau yra žmogus be charizmos R. Paksas? Visi Darbos partijos viršūnės nariai yra kelis kart aktyvesni ir veržlesni nei tvarkiečių vadovai, na iškyrus Valentiną Mazuronį ar Remigijų Žemaitaitį. Kodėl veržliųjų rinkėjai turi pamėgti mėmes? Aš nematau priežasčių kodėl vienos partijos elektoratas turėtų pamėgti kitos pusės elektorato preferencijas.

Viliuos šis seimas panaikins visus apribojimus (kad ir pakeisdamas Konstituciją) draudžiančius Rolandui Paksui kandidatuoti rinkumuose, būti premjeru ar prezidentu. Tačiau kas iš to, jei naujasis politinis darinys neturi šansų daugiau nei eidamos atskirai partijos. Kokia prasmė iš galimybės kandidatuoti jei už tave (kad ir kaip partijos veidą) nebebalsuos arba balsuos kur kas mažiau rinkėjų? Jei Rolandas Paksas nori galutinai tapti politiniu lavonu - lai jungiasi su Darbo partija. Aritmetika nesuveiks, galiu lažintis. Prie apysveiko, bet sumušto obuolio pridėjus sukirmijusį - dviejų gražių obuolių negausi, negausi ir nė vieno gražaus.

Rodyk draugams

Bobai apkaltą!

Nebegaliu tylėti. Nebegalėjau jau stebėti prezidentės išsidirbinėjumus: ministrų atranka. Imdavo nervas. Boba įsisiautėjo. Gyvenime esu padaręs klaidų ir dabar matau, kad mano balsavimas už Dalią Grybauskaitę buvo klaida. Na, save galiu patiešyti tik, kad pasirinkimas buvo menkas, bet tai nieko nekeičia. Prezidentė erzina ir štai dėl ko: nuo kada prezidentūra tapo užsienio kalbos mokėjimo tikrinimo įstaiga? Išvis kas čia per absurdas tikrinti užsienio kalbos žinojimą? Kur mes gyvename, ar nebe Lietuvoje? Kur yra įrašytas toks reikalavimas kandidatams į ministrus Lietuvos Respublikos Konstitucijoje? Na, lietuvybės fanatikai kur jūs? Kam mums tada nepriklausoma Lietuva? Jūs, patriotai tautininkai ir panaši fauna, esate paprasčiausi rėksniai ir veidmainiai. Kai situacija liečia nelietuvius iškart triūbijate apie pavojus lietuvybei, bet kai situacija akivaizdžiai menkina lietuvių kalbą iš vieno iš aukščiausio valdžios asmens, jūs tylite. Galiu ir aiškiau: Gintaras Songaila ir tautininkai yra paprasčiausi šlykštūs veidmainiai - nė žodžio nėcyptelėjo kai Grybauskaitė kandidatams ištraukė iš niekur, nei Konstitucijoje, nei įstatyme įrašytą reikalavimą ministrui mokėti užsienio kalbą. Ar ne veidmainiai? Akivaizdūs. Anksčiau G. Songaila prisidėjo prie prezidentės kreipimosi dėl visų rinkimų pripažinimo negaliojančiais, o dabar nė kriukt. Sutikite: tautininkai pagal apibrėžimą, nes jie gi tautininkai, prieš tokios D. Grybauskaitės zabovas užsienio kalbai turėjo protestuote protestuoti.

Visgi ne tai erzina. Ne, ne kuo buvo Grybauskaitė tarybiniais metais man neįdomūs, absurdiškai atrodo lendantys kaltinimai (kaip kitaip pavadinti), kad ir Janutienės laidoje: girdi dirbo partškoloje iki 1991 metų birželio. Na dirbo ir kas? Ne čia gi esmė. Tokie buvo laikai, negalima vertinti praeities iš dabarties reikalavimų. Antra, ir svarbiausia, ir senai jau pastebėjau: priekaištai praeičiai atitraukia dėmesį ir pastangas įvertinti dabartį. O dabartyje vyksta kur kas svarbesni dalykai. Akivaizdžiai peržengtos prezidento kompetencijos ribos. Akivaizdžiai buvo nepaisomos prezidento valdžios ribos. Prezidentui nepriklauso nurodinėti kam ir su kuo sudarinėti koalicijas. Prezidentas nėra laisvas pasirinkant kandidatus į ministrus. Už darbo partiją nebalsavau, ir niekada nesu balsavęs, tačiau ne prezidentės galioms nurodinėti su kuo sudarinėti koalicijas. Ne bobos reikalas. Prezidentė akivaizdžiai viršijo savo ribas. Neturi prezidentas tokių galių Konstitucijoje, neturi! Perskaitykite. Prezidento ribos aiškiai apibrėžtos. Skaitome, 92 straipsnis:

„Ministrus skiria ir atleidžia Ministro Pirmininko teikimu Respublikos Prezidentas.“

Nors formuluotė galėtų būti ir tikslesnė, bet pats sakinys liudija, kad ministrui pirmininkui pateikus kandidatūrą Prezidentas turi ją ir patvirtinti. Eilinė, formali procedūra. Kad prezidentui numatytas būtent toks procedūrinis vaidmuo liudija dar 1998 metais sausio 10 dieną priimtas Konstitucinio Teismo nutarimas, pabraukiu, kas svarbiausia:

„Taigi remiantis parlamentinės demokratijos principais, įtvirtintais Konstitucijoje, darytina prielaida, kad Respublikos Prezidentas negali laisvai pasirinkti Ministro Pirmininko ar ministrų kandidatūrų, nes visais atvejais minėtų pareigūnų skyrimas priklauso nuo Seimo pasitikėjimo ar nepasitikėjimo jais“

Ką matome: toks tarybinių reliktas Bernatonis prezidentei į minstrus tiko, o štai patyrusios politikės Virginija Baltraitenė ir Loreta Gaužinienė netiko. Ką dabar turime: socialines apsaugos ministerijos postas Grybauskaites manymu labiau tinka kolegijos lektorė. Ar čia ne absurdas? Akivaizdus. Grybauskaitė tiesiog labai nenuosekli ir prieštaraujanti pati sau. Po to kai išbrokavo kandidatus ir paskyrė jos nuomone labiau tinkančius gruodžio 7 dieną Jos Ekscelencija išrėžė:

„… kad atsakomybę už Vyriausybės sudėtį prisiėmęs Ministras Pirmininkas, kaip galima greičiau baigs formuoti Ministrų kabinetą“

Gi čia yra kliedesys! Pati išbraukė, o atsakomybė premjerui!?… Aš nesuprantu, kaip galima tai nusišnekėti, kaip galima taip nesuvokti savo elgesio nenuoseklumo ir prieštaravimo?

Apkaltos kelėjai kur jūs? Aūūū! Žinoma, kai kas gali priminti girdi, autoriau, klysti. Po 2000 metais įvykusių rinkimų Valdas Adamkus sudarinėjo “Naujosios politikos” koaliciją, tad precedentas jau buvo ir nieko naujo čia nėra. Iš pažiūros, iš pirmo žvilgsnio - taip, bet pamirštame vieną svarbų dalyką: Valdas Adamkus net negalėjo kandidatuoti ir tuo labiau būti išrinktas į prezidentus 1998-2003 metų kadencijai, dėl vienos Konstitucijoe neįvykdytos sąlygos: prieš kandidatuojant 3 metus (1995-1998 m.) jis Lietuvoje negyveno, 78 straipsnis:

„Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje…“

Taip, manau išties daug kas mąstė: jei Adamkui buvo galima, tai kodėl Grybauskaite - ne? Bet juk absurdas yra remtis precedentu kuris visa savo esme buvo neteisėtas. Juk iš neteisės negali kilti teisė. Ar galime remtis prezidento veiksmu, t.y. prezidento kuris net negalėjo būti išrinktas? Akivaizdu, kad ne. Štai kokioje, ar dar bereikia įrodinėti, absurdiškoje, teisinio chaoso ir nihilizmo valstybėje mes gyvename. Lietuva nėra teisinė valstybė. Ir panašu, kad dar ilgai ja netaps.

P.S. O Algirdas Butkevičius, panašu, kad yra mėmė. Norėčiau klysti. Žiūrėkite, ministras pirmininkas renkasi ministrų kabinetą sau, tai jam reikės dirbti su ministrais, čia jo atsakomybė ministrų darbas. Ką darė Butkevičius, kai prezidentė išbraukė kandidatus? Ogi sutiko. Ar ne mėmė? Mano nuomone dar didesnis mėmė nei Rolandas Paksas, pastarasis tai bent suvokdavo ir stengdavosi parodomuoju ryžtingumu save pateikti kitokiu. Ne itin sėkmingai, tiesa: dažnai atrodydavo, kaip žmogus be savojo aš. Panašu, kad vėl turėsime premjerą kuris nesuvoks, kaip kad ir Andrius Kubilius, kad jis, ministras piriminkas turi realią aukščiausią valdžią Lietuvoje. Ne prezidentė ir ne Seimas. Nesuvokimas yra blogai tuo, kad jei žmogus nežino savo galios - pokyčių tikėtis neverta, jokio proveržio nepadarys. Galiu paaiškinti kodėl realią galią turi premjeras. Ministras pirmininkas yra ir savo partijos, ir koalicijos vadovas. Būdamas įstatymus vykdančios valdžios vyriausias atstovas, jis gali teikti įstatymų projektus kurie jam kaip įstatymus įgyvendinačiam yra naudingi, ar patogūs. Nepamirškime premjeras kartu yra ir deputatas. Tai yra kartu yra įstatymus leidžiančios valdžios atstovas - valdžių pasidalijo teorijos požiūriu tai absurdas. Visgi aš praleisiu šią lietuviškos politikos realybę. Taigi premjeras turėdamas Seime daugumą (nes yra ir koalicijos vadas) gali priimti įstatymą kokio jam reikia. Prezidentas tiesa gali atsisakyti pasirašyti įstatymą, gali vetuoti, bet Seimas veto gali atmesti jei už vetuotą įstatymą prabalsuoja daugiau kaip pusė seimūnų (o dabartinė koalicija yra būtent tokia). Ir įstatymą galiojantį gali padaryti Seimo pirmininkas (koalicijos partneris) jį, įstatymą pasirašydamas. Taip, ir net ne kartą, yra buvę. Kaip gaila, kad premjerai nesuvokia savo galių.

Rodyk draugams

Rūkyt kaminai stipriau!

Neklydau. Prognozavau, kad suskystintų dujų terminalas brangins dujų kainą. Prognozavau šitaip, nes pats faktas, kad iki šiol Lietuvoje suskytintų dujų terminalo nėra yra geriausias liudijimas, kad jis normaliomis rinkos sąlygomis neapsimoka. Ką gi jau tvirtinasi: oficialiai skelbiama, kad dujų kaina kils. Kainą didina preidas kuris taip ir pavadintas: SGDT priedas, t.y. suskystintų gamtinių dujų terminalo priedas. Cha-cha-cha!..

Visa tai sąlygota esamos valdžios fobijomis, iliuzijomis ir idée fixe - energetine nepriklausomybe… Mastymas primityvus: va pasistatysime terminalą, va tuomet būsime energetiškai nepriklausomi, va tada galėsime rodyti Rusijai špygą*. Ir dėl tokio dalyko kurio nėra! Nėra tokio dalyko kaip energetinė nepriklausomybė!

Lietuvoje neauga mandarinai, Lietuvoje neauga bananai, Lietuvoje neauga apelsinai, neauga daug kas: mangai, papajos, avokadai, arbūzai, granatai, kiviai, alyvuogės, citrinos, anakardžių riešutai, pistacijos ir t.t. Kasmet Lietuvos žmonės už egzotinius vaisiu, daržoves, riešutus sumoka šimtus milijonus litų, net milijardus litų, per 2011 metus buvo šių prekių importuota už 1,435 milijardo litų! ** Neabejoju, kad yra žmonių kurie be egzotinių vaisių gyventi negali. Esu tikras. Kas būtų jei koks žmogus triūbytų: galas Lietuvai! Lietuva priklausoma nuo egzotinių vaisių! Lietuva priklausoma nuo Maroko*** sultono! Nuo Irano**** režimo! Turbūt palaikytų tokį žmogų bepročiu. Gi visiškai natūralu, kad to nėra, kas neauga čia yra įvežama iš kitur. Protingesnis net paaiškintų: importuoja ne Lietuva, ne pati valstybė ar kokia valstybinė organizacija. Egzotinius vaisius importuoja Lietuvoje veikiančios įmonės. Jokios vaisinės ir daržovinės priklausomybės paprasčiausiai nėra, nes tai tik prekyba, abipusiai naudingas dalykas.

Tačiau lygiai ta pati logika kažkodėl yra netaikoma naftai ir dujoms - gi tai taip pat prekės. Dabartinė valdžia ir jos šalininkai kartoja: per metus energetiniams resursams Lietuva išleidžia 3 milijardus litų. Taip, išleidžia ir kas? Egzotiniams vaisiams Lietuva išleidžia virš 1 miljardo litų, buitinei technikai ir elektronikai Lietuva išleidžia dar daugiau 9,7 miljardus litų ***** - ir kas? Kodėl dėl didesnės vertės importuojamos prekių - apie pavojus, o štai dėl dujų ir naftos - trydaliojimas niekaip nesibaigia? Kodėl? Kodėl pagal tą pačia logiką tada nestatoma buitinės technikos ir elektronikos gamyklos - gi šių prekių importuojama žymiau daugiau…

Galas Lietuvai!

Galas Lietuvai! Esame bananiškai priklausomi! Bananai: Amigo (TM), Costa Rica!

Atsakymą žinau, tai - rusofobija, suprask pirkdami naftą ir dujas mes, suprask, esame priklausomi. Kaip ta priklausomybė pasireškia - neaišku, gi žmonėms apsėstiems fobijomis, idée fixe, sąmokslo teorijomis argumentai nereikalingi. Tipiška patrioto-idioto logika: mes, lietuviai esame geri nes geri, o štai rusai yra blogi, nes blogi, o blogiečiai, žinia, nori nuskriausti geriečius - taigi rusai puola! Nes… Lietuvos įmonės perka naftą ir dujas iš Rusijos. Vyrai ant žirgų! Rusai ne šiaip parduoda naftą, dujas, elektrą jie nori mus užvaldyyyti, mes energetiškai priklausomi!

Deja tokia logika yra klaidinga ir beprotiška, nes taip mąstant, netaikant dvejopų standartų, tektų daryti išvadą, kad esame priklausomi nuo bet kurios šalies iš kurios yra importuojamos prekės. Tačiau tai absurdas. Laisvoje rinkoje, o Lietuva kaip ir deklaruoja gyvenanti laisvos rinkos sąlygomis, tokio absurdiško sulyginimo iš principo neturėtų būti. Turbūt netasiras neigiančio, kad JAV nėra rinkos ekonomikos šalis. Taigi jūs žiniai, JAV yra didžiausias energetinių resursų importuotojas pasaulyje: importuoja didžausius kiekius naftos ir elektros (ne per seniausiai importuodavo ir didžiausius kiekius dujų) - ir kas? Ar kas trydalioja, kad štai JAV yra vergiškoje pozicijoje yra priklausoma nuo Kanados elektros ir Persijos įlankos šalių naftos? Niekas, nes nafta, elektra ir dujos yra paprasčiausios prekės. Neįtikėtina, bet JAV kompanijos importuoja naftą netgi iš tokios antiamerikietiškai nusiteikusio autoritarinio tipo vadovo Hugo Chavez valdomos Venesuelos! ****** Ar JAV kaip nors tapo priklauso nuo užsienio šalių? Gal Hugo Chavez jau įsigalėjo White House ir nupirko JAV prezidento patarėjus? Atvirkščiai, JAV - tai šalis nuo kurios daug kas priklauso. Apskritai normalios šalys kurios importuoja naftą, dujas tuos energetinius resursus nesureikšmina šitų prekių iki paranojinių fantazijų. Japonija, štai importuoja naftą, dujas iš Persijos įlankos šalių, pavojingu maršrutu - ir kas? Ir nieko. Tiesiog yra natūralu įsivežti tai no neturi pas save iš kitur. Taip vyksta nuo senų senovės. Gi nebandome auginti bananų Lietuvoje šiltnamyje (tai įmanoma), nes suvokiame, kaina būtų beprotiškai aukšta, geriau ir pigiau atsivežti iš ten kur bananai auga.

Aaaaa! Esame bananiškai priklausomi nuo Kosta Rikos!

Visgi didžiausias absurdas yra ne prekių importavimo prilyginimas priklausomybei. Didžiausias absurdas yra pats planuojamo suskystinto dujų terminalo statybos būdas: jį planuoja statyti valstybė. Valstybė užsiima verslu… - sunkiai įsivaduojama rinkos ekonomikoje. Kaip tokį absurdą leido Liberalų Sąjūdis sunku įsivaizduoti. Kaip tokų absurdą sugalvojo Tėvynės Sąjunga - Lietuvos Krikščionys demokratai, t.y. partija visur išvelgianti komunistinės praeities reliktus, o pati planuojanti valstybines statybas? Juk pats šitoks ekonomikos planavimas, panašios gigantomaniškos statybos yra tikrų tikriausia planinio-reguliuojamo TSRS praktikuoto tipo ekonomika. Prisiminkite: pastatysime BAM’ą ir suklestėsime! Čia ne šiaip mano sugretinimas. Esu tikras, nes skaitydamas žmonių vadovaujančių TS-LKD biografijas aš matau tikrus homo sovieticus. Nori nenori laikmečiai veikia žmones, jų mastymą. Ko gero TSRS gigantomanija įsirėžė kokiam Andriui Kubiliui į atmintį.

Monte Verde, Costa Rica

Belieka konstatuoti: TS-LKD yra veidmainiai. Dar belieka konstatuoti: liberalių partijų Lietuvoje nėra! Jokia liberali jėga privalomų pirkimų iš terminalo niekaip negali primesti. Jei kas prieštaraujate, nesutinkate, pagal analogija tokiu atveju reikės įvesti ir kur kas svarbesnes kvotas, pavyzdžiui, visi  Lietuvos gyventojai privalo nupirkti 25 % Lietuvoje užaugintų vištų. Tai kas, kad tai galbūt kainuotų brangiau. Ką tai liudija? Ogi, kad suskystintų dujų terminalas ekonomiškai yra nenaudingas: gi jei apsimokėtų, tai ir taip dujų importuotojai iš terminalo pirktų - kam tos privalomos nupirkti dujų kvotos? Tenka konstatuoti, kad ir laisvosios rinkos Lietuvoje nėra. Nes privalomi pirkimai neatitinka pačios laisvosios rinkos apibrėžimo.

Šis šildymo sezonas bus brangus (taip prognozuoja). Ne pigesni bus ir ateinantys. Oi bus daug verkšlenimų ir aimanavimų, jau du metai iš eilės tai vyksta. Juk normali įmonė negali dirbti nuostolingai, dujų kainų padidėjimas bus bus perkeltas ant galutinių vartotojų pečių. Ir čia tenka konstatuoti paradoksą, o gal atskleisti ir sąmokslą: esama Andriaus Kubiliaus vyriausybė niekada ir nenorėjo atsisakyti dujų importo ir pereiti ant kitokių alternatyvių kuro šaltinių - nepaisant priešingų kalbų. Kalbos, raginimai, programos renovuoti gyvenamuosius namus tebuvo tuščias muilo burbulas. Tiesiog visą laiką veidmainiavo. Kaip suprasti? Juk jei statomas suskystintų dujų terminalas ir įvedami privalomi pirkimai iš jo: vadinasi siekiama, kad terminalas dirbtų, kad bent minimaliai išsilaikytų pats. Tačiau jei visų miestų centrinio šildymo sistemos pereitų ant alternatyvių kuro rūšių (kas yra propaguojama): biokuro, šiukšlių deginimo (gal koks miestas ir geoterminiu šildymu), jei visi namai sunaudoti kuo mažiau šilumos kam tada tas dujų terminalas? Kaip suprasti prieštaravimą: siekiama kuo mažiau sunaudoti importuojamų dujų ir tuo pačiu įvedami privalomi dujų pirkimai? Gal gamtinės dujos iš Rusijos kitaip kvepia? Žinant TS-LKD „patriarcho“ požiūrį į Rusiją visame kame - nenustebčiau. Deja, tai būtų cheminė nesąmonė, gamtinės dujos, metanas savaime yra bekvapės dujos, prieš paduodant į gyventojams gamtinės dujos yra odoruojamos, t.y. suteikiamas kvapas, pagrinde merkaptanais: cheminėmis medžiagomis į kurių sudėtį įeina siera.

Na, kas nors paprieštaraus ir atsakys man: gamtinių dujų terminalas statomas tam, kad turėtume alternatyvą rusiškoms dujoms, taip turint alternatyvą dujų kaina Lietuvoje nukris. Nes kai yra pasirinkimas pardavėjas bus priverstas leisti kainą, nes žino, kad pirkėjas turi alternatyvą jo siūlomam produktui, šiuo atveju gamtinėms dujoms - taip ir panašiai nuolat girdžiu. Visgi reikėtų patikslinti, kad tai tik argumentacija už statybą, tai tik intencija, kuri niekaip nepajėgi paneigti prieštaravimo kurį paminėjau: siekiama kuo mažiau sunaudoti importuojamų dujų ir tuo pačiu įvedami privalomi dujų pirkimai. Juk įsivaizduokime: visi daugiabučiai yra pilnai renovuoti, viso miestų katilinės pertvarkytos: degina rūšiuotas šiukšles, pjuvenas, šiaudus ir pan. Gamtinių dujų suvartojimas drąstiškai kritęs, kas tada belieka iš tų privalomų 25 % nuo visų sunaudojamų dujų? Ar pats terminalas išsilaikys, jei dujų sunaudojimas kris - ketvirtis mizerio vis tiek lieka mizeris. Jei krenta suvartojimas, kuriam galui toks didelis terminalas galintis importuoti 2-3 milijardus kubinių metrų dujų? Juk yra beprasmybė statyti terminalą pritaikytą dabartiniam dujų suvartojimui (3 mlrd. kubiniai metrai dujų per metus), kai siekiama kuo labiau sumažinti dujų suvartojimą.

Viskas čia ne taip paprasta. Lietuvoje ekonominė logika, paprasčiausias ekonominis racionalumas neveikia, dar nuo „Williams“ laikų. Kai muzikologai ir fizikai valdo valstybę, su ekonomika yra prastai. Ir čia reikia prisiminti, juk gyventojai, šilumos ūkis nėra pagrindiniai gamtinių dujų vartotojai, daugiausia suvartoja Jonavoje įsikūrusi „Achema“. Gal čia kokia kiaulė pakišama įmonei „Achema“? Neparemė partijos? Betgi Bronislavo Lubio nebėra.

Išvados tegalimos tik tokios: visos kalbos apie priklausomybė nuo dujų importo buvo blefas, nes viena priklausomybė keičiami kita kurios išlaikymas kainuos, arba vyriausybė, konkrečiau Andrius Kubilius ir energetikos ministras Arvydas Sekmokas patys nežino ką daro ir nesugeba suvokti savo poelgių rezultatų keliais žingsniais į priekį. Ką gi, rūkyt kaminai stipriau! Nes kuo daugiau dujų bus suvartojama, kuo daugiau mokėsit, tuo terminalas bus naudingesnis jo operatoriams.

Rūkyt kaminai stipriau!

Rūkyt kaminai stipriau! Laisvosios rinkos Lietuvoje nėra.

P.S. aš iki šiol atsimenu A. Kubilius žodžius dėl energetikos ministerijos reikalingumo: „energetikos ministerija nieko nekainuos“. Atsiminkite šiuos žodžius kai teks mokėti už šildymą. Dar ir kaip kainuos!

* Nemeluoju. Esu sutikęs žmogų, kuris taip ir supranta tą energetinę nepriklausomybę: kaip špygų rodymą. Spėkit kuriai partijai jis prijaučia. Teisingai. Ir esu įstikinęs tokių žmonių su tokiu mąstymu yra nemažai;

** Eksporto ir importo struktūra per 2011 metus: http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=3486;

*** Mandarinai iš Maroko;

**** pistacijos pagrinde įvežamos iš Irano;

***** Eksporto ir importo struktūra per 2011 metus: http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=3486;

****** JAV iš Venesulos per 2011 metus importavo 346,9 miljonus barelių naftos. US Energy Information Administration: http://www.eia.gov/dnav/pet/pet_move_impcus_a2_nus_ep00_im0_mbbl_a.htm

Rodyk draugams

KGB korta

Ir vėl rinkimai, ir vėl lenda tas pats kas ir per ankstesnius rinkimus. KGB, kagėbė, ka-gė-bė… Iki koktumo pakyrėjusi KGB korta. Juokingi kaltinimai. Lietuvos valstybės nuo 1940 metų nebebuvo, visi kurie yra gimę po 1940 metų rugpjūčio 3 dienos gimė, užaugo, subrendo toje pačioje valstybėje - Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjungoje. Tarkime, žmogus gimė 1945 metų sausio 1 dieną. Vaikystę praleido Tarybų Sąjugoje. Suagusiuoju tapo 18 metų, taigi 1963 metais. Pirmasis pasas -  TSRS piliečio pasas. 1985 metais jau buvo 40 metų - pati gyvenimo branda. Visą laiką gyveno toje pačioje valstybėje, jokioje kitokioje. Tad bendravimas su KGB nebuvo joks koloboravimas, o normali TSRS piliečio pareiga. Tokia buvo realybė. Gi ir apie Vytautą Landsbergį galima rasti įdomios informacijos, yra ne vienas, ir ne du liudijimai, teiginiai kur atviru tekstu išdėstyta V. Landsbergis buvo KGB agentas slapyvardžiu „Dėdulė“. Ir manau, kad tai tiesa apie V. Landsbergį. Nes žinant V. Landsbergio elgesį su rašytoju V. Petkevičiumi, jei šie teiginai būtų melas -  spėju: užtampytų po teismus. Ir man tai net neįdomu, nes kaltinimai dirbus valstybei kurios senai nebėra yra juokingi kaltinimai. Žinau tik tiek, kad Vytautas Landsbergis padarė teigiamą įtaką 1990 metų kovomėnesį Lietuvai skelbiant nepriklausomybę. Kas buvo po to, koks V. Landsbergis buvo kaip politikas yra kita tema ir jos čia neketinu aptarinėti, nes… nematau V. Landsbergio veikloje po 1990 kovo 11 dienos jokio pozityvo… Taip, gerų norų būta, bet deja Lietuvos politikai pamiršo ir dabar pamiršta prižiūrėti kaip savo pačių intencijos yra įgyvendinamos.

Kaltinimas dirbus KGB, informavus, buvus KGB rezervistu yra absurdas. Taip galima nusiristi iki visiško absurdo ir, pavyzdžiui, imti kaltinti generolą Silvestrą Žukauską - žmogų kuris iš esmės apgynė Lietuvą 1919 metais, o ko jis ištikimai tarnavo Rusijos imperijai? Ir ištikimai tarnavo, net pasižymėjo! Buvo gavęs švento Stanislovo II ir III laipsnių, šventos Onos II, III ir IV laipsnių, ir  švento Vladimiro III ir IV laipsnių ordinus. Tikras Rusijos imperijos patriotas! Tarnavo, nes buvo tokia realybė! Nes buvo tokia valstybė, nes buvo tokia sistema. Žmones šiuo atveju reikia vertinti pagal tai kas yra Lietuvos Respublikoje, o ne pagal tai kas buvo valstybėse kurių nebėra.

Ištikimas Rusijos imperijos karys. Iliustracija: Vikipedija

Rodyk draugams